Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Ознаки вагітності на ранніх термінах

Ознаки вагітності на ранніх термінах

Якщо ви запідозрили, що вагітні, то ми підкажемо вам основні симптоми. Ви дізнаєтеся, як діагностувати ознаки вагітності на ранніх термінах  і поради лікарів. Як би там не було, лікарі завжди дотримуються загальних симптомів, які можуть пдтверджувати настання вагітності. Звичайно, у деяких жінок їх можливо цілий список, а в інших тільки кілька. Давайте більш детально розглянемо їх.

Ознаки вагітності на ранніх термінах

oznaku-vagitnosti-na-rannih-terminah

Кожна людина за своєю природою унікальна. Те, що подобається одному, може зовсім сприйматися іншим. Те ж саме стосується і жінок в положенні: одні можуть місяцями не здогадуватися про свою вагітність, так як ніяких підозрілих симптомів не спостерігалося, а у інших перші ознаки з’являються вже на першому тижні вагітності. Деякі жіночки буквально в перший день зачаття десь внутрішнє відчувають, що всередині них зародилося нове життя.

Відомо, що запліднення яйцеклітинки відбувається протягом доби. Пізніше (через 7-10 днів після овуляції) відбувається імплантація, і лише після цього можуть з’являтися якісь симптоми вагітності. Це пов’язано з тим, що ембріон, який міцно прикріпився до стінок матки, починає виробляти гормон, який називається «хоріонічний гонадотропін людини» (ХГЧ). Він починає інтенсивно вироблятися з найпершого дня вагітності, і вже до третього місяця його кількість збільшується в кілька тисяч разів. Після цього періоду він починає поступово знижуватися. Саме через ці гормони найбільш сильно виражені симптоми очікування дитинки перші 3 місяці. Адже як тільки його рівень в організмі жінки зменшується, всі «болісні» симптоми зникають.

І так, при нормальному перебігу вагітності перші її ознаки можуть з’являтися на 1-2 тижні. Як зазвичай, вони не сильно виражені, але якщо у вас виникли  підозри, підтвердити їх можна за допомогою домашнього тесту на вагітність. Адже ХГЧ – це білок, який проявляється через сечу вагітної жінки, і чим більший термін, тим темнішою буде друга смужка на тесті. Крім того, достовірність діагнозу також може підтвердити аналіз крові, адже в ньому міститься не менша кількість гормону.

Щоб підтвердити свої підозри, давайте більш детально поговоримо про ознаки вагітності на ранніх термінах:

Відсутність або затримка місячних. Самий явний симптом вагітності – це затримка місячних. Якщо місячні не прийшли в термін, жінки в першу чергу починають підозрювати саме вагітність. Жіночий організм  облаштований таким чином: при дозріванні яйцеклітини, вона виходить по матковій трубі в матку, відбувається овуляція (організм готується до можливої вагітності). Якщо при овуляції відбувається статевий акт і в матку потрапляє сперматозоїд – яйцеклітина запліднюється. У разі, якщо запліднення не було, слизова оболонка, яка покриває внутрішній шар матки, відходить і починаються місячні. Але буває таке, що місячних може тривати навіть після запліднення протягом декількох місяців або навіть всю вагітність.

Якщо ви знаєте про своє становище, будь-які підозрілі виділення повинні вас насторожити і бути приводом до негайного звернення до фахівця. Адже це може свідчити, як про можливий ризик переривання вагітності, так бути просто незначною кровотечею, яка може статися в період імплантації (це норма). Все залежить від характеру виділень і загального стану вагітної. Навіть якщо у вас затримка місячних це не завжди може свідчити, що ви вагітні. Дуже часто це відбувається через сильне  хвилювання, втому або и Також це може говорити про наявність якихось захворювань, наприклад, полікістоз, ерозію шийки матки. Нерідко, місячні довго не настають після якогось хірургічного втручання. Як правило, організм може відновлюватися кілька місяців.

Болі в животі і грудях. Для багатьох жінок першим симптомом вагітності є саме дискомфорт у грудній клітці і незначні болі в животі. Болі і спазми можна відчути вже на другому тижні очікування дитинки, адже за цей невеликий період часу організм починає інтенсивно перебудовуватися: всі органи готуються до активної роботи, в результаті формування плоду і плаценти відбувається часте скорочення матки, внизу живота спостерігається поколювання і дискомфорт. Також зміни відбуваються в грудях – молочні залози готуються до майбутнього грудного вигодовування, поступово накопичується молочко для майбутнього малюка.

Крім того, можна помітити, як змінилися ореоли на грудях (кола навколо сосків), вони потемніли і навіть збільшилися трохи. Чим більший термін вагітності, тим також більшими ставатимуть самі груди. Над молочними залозами добре видно вени, що пов’язано з прискореним кровообігом при  вагітності. Адже в цей період циркуляція крові збільшується на 40-50%. Це необхідно для того, щоб організм жінки зміг легше перенести крововтрати під час пологів або після них. Деякі з жінок при натисканні на груди спостерігають виділення прозорої рідини – це також явна ознака вагітності.

Загальна слабкість організму. У зв’язку з гормональною перебудовою організму вагітна не рідко відчуває постійну втому і слабкість. Також їй постійно хочеться спатки. Іноді на перших тижнях очікування дитинки майбутня матуся відчуває біль в горлі або закладеність носа. Насправді сили покидають її через те, що, перебуваючи в «цікавому положенні», обмін речовин в організмі прискорюється в кілька разів. Це в свою чергу не відбувається непомітно, і вона відчуває нездужання. Що стосується симптомів застуди, то вагітність – цей саме той період, коли також «страждає» імунітет. Через повну перебудову функціонування всіх органів і систем, захисні сили організму знижуються, і існує ризик застудитися, навіть перебуваючи в приміщенні з кондиціонером. Тому, будьте обережні!

Зміна емоційного стану. Великий відсоток жінок, які були вагітними, твердять, що настрій  при вагітності змінюється з першого тижня. При цьому всі ці зміни можуть бути абсолютно безпідставними. Наприклад, матуся може перебувати в піднесеному настрої, і через кілька секунд вона може і плакати, і ображатися, і безпричинно кричати. В цілому, це норма, бо зміну гормонального фону в період виношування малюка дуже сильно впливає на емоційний стан вагітної. Весь цей період жінку можуть турбувати різні питаннячко ( «Чи нормально розвивається малюк?», «Як пройдуть майбутні пологи?»).  Тому такі різкі перепади емоційного настрою цілком зрозумілі.

Нудота і блювання. Цей симптом, мабуть, найяскравіший симптом протягом майже всієї вагітності. З перших тижнів майбутня матуся починає відчувати не сильну нудоту, як правило, найбільше вона мучить майбутню маму вранці. Трохи пізніше, на терміні 4-5 тижні разом з нудотою з’являється блювота. Посилювати стан можуть різні різкі запахи, через які жінка почуває себе ще гірше. Наприклад, часто вагітні не сприймають запахи духів або навіть запахи страв, тому приготування їжі, для них може бути справжніми тортурами.

Організм, готуючись до виношування плоду, позбавляється від всіх шкідливих речовин, і тому ці симптоми нормальне явище при даному стані. При нормальному перебігу вагітності подібні симптоми зникають до кінця 3 місяця. Але іноді бувають випадки, коли нудота і блювота мучать жінку і на третьому триместрі очікування дитинки. Фахівці такий стан називають «гестозом» (пізній токсикоз). З таким діагнозом варто в обов’язковому порядку лікуватися в стаціонарі під наглядом фахівців.

Збільшення природних виділень. Уже на початку першого тижня вагітності, майбутня матуся може помітити, як багато виділяється цевіркального слизу. Якщо до вагітності виділення були незначними, то зараз їх кількість збільшилася в кілька разів. Крім того, в кожної жінки вони за кольором білі, а в тих, хто чекає малюка – прозорі із досить слизовою структурою. Все це є нормою, оскільки ці виділення потрібні у тому, щоб захистити плід від різних інфекцій, що можуть проникнути через порожнину матки. Саме завдяки гормону прогестерону, якого зараз в організмі дуже багато, виробляються ці виділення.

Зміна базальної температури. Багато лікарів стверджують, що цей спосіб визначити ранню вагітність дуже достовірний. Щоб вимірювати базальну температуру, робити це необхідно не всім нам звичним способом, а саме вимірювання температурки в прямій кишці. Але робити це потрібно обов’язково з самого ранку, як тільки ви прокинулися. Оскільки ваш організм ще не відчув ніякої напруги, і тому результат буде напевно 100%. Якщо вагітність є, то на градуснику покаже 37 і більше градусів Цельсія. Якщо зачаття не відбулося, показники будуть низькими. Вимірюючи базальну температуру, можна також визначити період овуляції – найбільш підходящий час для зачаття.

Всі ці ознаки вагітності на ранніх термінах  – це всього лише можливий їх прояв. Як вже мовилося, кожна жінка індивідуальна і організм може зовсім по-різному реагувати на її новий стан. Іншими словами, якщо ви підозрюєте вагітність, то підтвердити її на 100% зможе тільки фахівець.

Ознаки вагітності на ранніх термінах. Основні рекомендації лікарів

На  дуже маленькому терміні вагітність складно визначити по УЗД. Визначити ваш стан на ранньому терміні допоможе аналіз на ХГЧ.

Якщо вас турбують болі внизу животика, обов’язково проконсультуйтеся із цього приводу з  гінекологом. Оскільки це може засвідчити, як і можливе переривання вагітності, так і про незначне скорочення матки. Самостійно приймати якісь знеболюючі препарати дуже небезпечно.

Якщо ви знаєте про те, що незабаром станете мамою, ваше життя повинно змінитися кардинально. Це стосується харчування, яке повинно містити лише корисні продукти, повністю відмовтеся від всіх шкідливих звичок і більше відпочивайте.

Оскільки у всіх вагітних із-за зміни гормонального фону сильно змінюється емоційний стан, то бажано звернутись до психолога для того щоб він допоміг вам «прийти в себе».

Не варто панікувати, якщо вагітність у вас протікає не так як у подружки або як вам розповідала про це мама. У кожного організм по-своєму реагує на розвиток в ньому нового життя. І якщо вас буде постійно нудити або ви замучились від постійної блювоти, пам’ятайте – все дуже скоро пройде, потрібно трохи потерпіти. Все це нормальний стан, просто у всіх походить це по-різному.

Для того, щоб стати на облік, вагітній слід звернутися в жіночу консультацію не пізніше 12 тижнів. Адже для того, щоб контролювати розвиток плода і здоров’я майбутньої мами, фахівець повинен провести всі дослідження і дати необхідну консультацію для жінки.

Основна порада: менше хвилювань і стресів. Зараз це саме той період, коли ви повинні бути повністю захищені від усього негативу. Частіше гуляйте на свіженькому повітрі запишіться на фітнес для вагітних, що тільки поліпшить ваш фізичний і психологічний стан. Адже якщо мама здорова і щаслива, то і малюк буде себе добре відчувати і народиться здоровим!

Що робити при нудоті на ранньому терміні вагітності і як розпізнати, що жінка в цікавому положенні, дивіться тут:

Ознаки вагітності на ранніх термінах. Багатоплідна вагітність

Для кожної жінки можливість такого розвитку вагітності насправді диво. Тому, чекаючи, що може буде багатоплідною вагітність, ранні ознаки – це те, що хвилює найбільше. Але що впливає на формування декількох плодів? Які жінки можуть більшою мірою очікувати появи відразу декількох дітей?

Медицина сьогодні не готова дати однозначну питання на цю відповідь. Передбачається, що впливаючих факторів безліч. Звичайно, більш вірогідні такі випадки в результаті генетичної схильності, причому незалежно у кого така спадковість – у майбутнього батька або майбутньої матері.

Іншим фактором називають вік – чим старша вагітна, тим більш ймовірна багатоплідна вагітність. Пояснюється це підвищенням гормону гонадотропіну, стимулюючого розвиток і вихід з яєчника яйцеклітини.

Також чинником, що провокує багатоплідну вагітність, на думку лікарів, може стати прийом гормональних препаратів, причому незалежно від мети їх застосування (лікування безпліддя, запобігання).

Значно на статистку багатоплідних вагітностей впливає ЕКО (штучне запліднення). Мало того, що жінка проходить курс прийому спеціальних препаратів від безпліддя, так ще їй вводять відразу кілька запліднених яйцеклітинок.

І все ж, чи може жінка, особливо при наявності факторів, при яких найчастіше розвивається багатоплідна вагітність, ознаки на ранніх термінах визначити самостійно? Ну, або хоча б запідозрити.

За твердженням медичних фахівців, таких «особливих» ознак не існує. Якщо настає багатоплідна вагітність, «ускладнення» жіночого стану ймовірні такі ж, як і завжди: токсикоз, безсилля, підвищення чутливості і збільшення розмірів, підвищення базальної температури.

І все ж, ознаки вагітності  на ранніх термінах  при багатоплідній вагітності, нехай і неточні, але існують. Зокрема:

позитивний тест на вагітність до затримки місячних (вищий рівень ХГЧ, ніж при одноплодовій вагітності);

більш сильна нудота і часта блювота;

дуже сильна втома і бажання спати (велике навантаження на організм, ніж при одноплодовій вагітності);

більший розмір животика, ніж по фактичному терміну;

велика надбавка ваги, не обумовлюється харчуванням та іншими причинами.

живіт набагато більший за розмірами;

задишка, підвищений тиск, різкий занепад сил.

Підсумувавши ввсі ознаки вагітності на ранніх термінах  при багатоплідному очікуванні дитини – і зовнішні, і результати аналізів.

Хоча, найвірнішою ознакою залишається  УЗД.

 


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *