Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Ознаки вагітності: як точно дізнатися про своє становище?

Ознаки вагітності: як точно дізнатися про своє становище?

Як було б добре, якби в перші ж години після зачаття організм сигналізував нам про зміни, що трапились! На жаль, природою не передбачено такої корисної функції, і жінкам доводиться задовольнятися ймовірними симптомами, що говорять про настання вагітності. З розвитком медицини з’явилася можливість дізнаватися про своє становище за допомогою тесту на вагітність, але цей метод доступний лише з першого дня затримки менструації. А як бути, якщо хочеться якомога раніше дізнатися про свій новий статус? Перші ознаки вагітності  з’являються у жінок вже через 7-10 днів після зачаття. Більшість аптечних тестів ще не дають позитивної відповіді: занадто низька концентрація в сечі ХГЧ (лХГ) – гормону, що з’являється в організмі жінки лише при зачатті дитини. Але ще до першого дня затримки менструації майбутня мама може дізнатися про те, що чекає дитину, орієнтуючись на відчуття свого організму.

Ймовірні ознаки вагітності

Ознаки вагітності як точно дізнатися про своє становище

ХГЧ починає вироблятися через кілька годин після запліднення, але його концентрація в крові досягає значних величин через 7-10 днів після зачаття. З цього моменту жінка може відчути, як її тіло змінюється, підлаштовуючись під потреби збільшення плода. При цьому організм кожної майбутньої мами індивідуальний, і складно передбачити, як він поведе себе в конкретній ситуації. Одні жінки більш чутливі до дії гормону, інші довгий час не відчувають нічого особливого. Обидва варіанти є нормою, і не варто дивуватися, якщо ваш організм реагує не так, як написано в книгах.

Ознаки вагітності – набухання молочних залоз

Перша ознака, яку помічають майбутні мами. Груди стають набряклими, болючими, і реагують на найменші дотики. Ось тільки подібний симптом може відзначатися і перед настанням менструації, і відрізнити один стан від іншого неможливо.

Ознаки вагітності – коливання базальної температури

Цей спосіб дізнатися про вагітність доступний тільки для жінок, протягом усього циклу заміряти температуру в прямій кишці. Пік базальної температури припадає на овуляцію – момент дозрівання яйцеклітини. Протягом 12-14 днів оцінка не знижується менше 37 градусів. Якщо зачаття відбулося, базальна температура залишиться і далі в тих же межах, якщо ні – впаде до значень, що передує овуляції.

Ознаки вагітності – ранкова нудота

Неприємні відчуття у вигляді нудоти і блювоти, що свідчать про початок токсикозу, можуть з’явитися за кілька днів до передбачуваної менструації. При цьому навіть при зачатті ранкове нездужання може бути не у кожної майбутньої мами. Деякі жінки відчувають лише слабкість і запаморочення, і ніяк не пов’язують ці симптоми з можливою вагітністю.

Ознаки вагітності – зміна нюху

Одна з найбільш ранніх ознак вагітності, що наступила. Жінка зазначає, що звичні запахи стали неприємними, і перебувати в кухні поряд з підготовкою їжі стає нестерпно. Організм може збунтуватися і під дією гормонів видати реакцію у вигляді блювоти, що виявляється на кожен дратівливий запах.

Ознаки вагітності – посилення природних виділень

Гормон прогестерон, який відповідає за розвиток вагітності, призводить до появи світлих густих виділень вже через тиждень після зачаття. Таким чином організм намагається захистити ембріон і активізує вироблення цервікального слизу, що закриває канал шийки матки. Подібну ознаку не завжди можна відрізнити від слизових виділень в перші дні менструації.

Поряд з симптомами, зумовленими гормональними змінами і досить точно вказують на вагітність, існують ознаки, які ніякого відношення до зачаття дитини не мають. Зокрема, всім відомий сон, в якому фігурує риба, може говорити про що завгодно, в тому числі і про бажання покуштувати юшку або побувати в океанаріумі. Також не свідчить про вагітність потемніння райдужної оболонки очей, болі в області пупка або відчуття пульсації над лоном. Металевий присмак у роті, який часто пов’язують з токсикозом, може говорити про проблеми зі шлунком, а дратівливість і сонливість є ознаками перевтоми, не завжди пов’язаними з очікуванням малюка.

Точна діагностика вагітності можлива лише при проведенні аналізу крові на ХГЧ. Підвищення цього гормону однозначно підтверджує про те, що жінка незабаром стане матір’ю. Ультразвукове дослідження, проведене на терміні 4-6 тижнів, дозволяє уточнити розташування плідного яйця і усунути всі сумніви майбутньої мами про своє становище. Для підтвердження діагнозу рекомендується звернутися за консультацією до гінеколога.

Ознаки вагітності завмерлої

Завмерла вагітність (невиношування плоду) – діагноз, який може розвинутися при нормальному перебігу вагітності. При подібному стані речей відбувається абсолютна зупинка розвитку ембріона і його загибель на терміні до 28 тижнів після зачаття. Як правило, цій події передує абсолютно нормальний перебіг вагітності, при якій лікар не знаходив у майбутньої мами ніяких підозр або погроз для розвитку патології.

У деяких випадках лікарі ставлять діагноз завмерла вагітність, навіть якщо ембріон не розпочинав процес формування в утробі. Запліднена яйцеклітина може імпортуватися в порожнині матки і спровокувати появу перших ознак цікавого положення: затримку менструації, незначне збільшення розміру матки, легкий токсикоз і збільшення чутливості молочних залоз. Незважаючи на таку готовність жіночого організму до виношування дитини, ембріон починає розвиватися, тому виникає необхідність медичного втручання з його вилучення.

Ознаки вагітності. Як часто трапляється зупинка розвитку плода

Згідно з даними статистики, в світі кожен другий випадок запліднення яйцеклітини може закінчуватися зупинкою розвитку ембріона і мимовільним перериванням процесу – викиднем. Як правило це трапляється не помітно для самої жінки, тому велика частина прекрасної половини людства може навіть не підозрювати про своє становище і викидень. Викидень жіночий організм провокує ще до появи затримки та інших симптомів вагітності.

За статистикою, існує ризик виникнення факту завмирання плода у 15-20% жінок, у яких виявився позитивний тест на майбутнє материнство. Слід зазначити, що найбільше ризикують опинитися під впливом даної патології ті жінки, які досягли віку 35 років, а також потенційні мами, у яких вже були випадки різних патологій або аборти.

Ознаки вагітності. Термін вагітності з найбільшим ризиком розвитку патології

Медики стверджують, що ембріон може припинити формуватися і розвиватися буквально на будь-якому терміні – від кількох годин до кількох декількох місяців після зачаття. У більшості випадків патологія діагностується на дуже ранньому терміні – до 13 тижнів. Але і у 2 триместрі не варто нехтувати обстеженням у лікаря, якщо з’явилися перші ознаки вагітності, що завмерла.

Випадки прояву відхилення на пізньому терміні виношування дитини, наприклад, на 22 тижні, трапляються дуже рідко. Як показує медична практика, чим більший термін у жінки, тим менше вона ризикує постраждати. Приміром, уже на 10-12 тижнях ризик зупинки формування ембріона знижується в кілька разів, в порівнянні з 9 тижнем терміну. Кожний випадок індивідуальний, тому жінка при плануванні материнства зобов’язана враховувати всі особливості свого організму, прислухатися до рекомендацій лікарів і особистим відчуттям, щоб запобігти трагедії.

Ознаки вагітності. Головна небезпека патології

Дана аномалія може завдати величезної шкоди стану здоров’я жінки, тому важливо своєчасно звернутися в лікарню при перших ознаках. На жаль, багато жінок не надають належного значення коли проявляються ознаки вагітності, що завмерла не тільки на ранньому терміні, а й у 2 триместрі. Нехтувати медичним обстеженням неприпустимо, так як рідко коли жіночий організм самостійно може впоратися з процесом відторгнення завмерлого плода.

Коли завмер плід з яких-небудь причин, що тривалий час знаходився в утробі матері, це може спровокувати розвиток інтоксикації, що супроводжується сильним підвищенням температури тіла, різкими больовими відчуттями і загальною слабкістю організму. Наявність подібних симптомів вимагає негайного звернення до спеціаліста. Спеціаліст зобов’язаний призначити пацієнтці спеціальний препарат, який викликає маточне скорочення і призводить до викидня. Природно, чим швидше буде проведена дана процедура, тим менше вона позначиться на жіночому здоров’ї в майбутньому.

З медичної точки зору, якщо плодове яйце, яке перестало розвиватися, проведе в порожнині матки більше 7 тижнів, це може спровокувати розвиток десемінірованного внутрішньосудинного згортання – мається на увазі синдром ДВС, який вкрай небезпечний для життя людини. При встановленні даного діагнозу в жіночому організмі кров втратить здатність при необхідності активувати процес згортання, тому будь-яка кровотеча, навіть незначна, може привести до смерті.

Перші ознаки вагітності, що завмерла

Важливо розуміти, що подібне “відхилення” небезпечне більшою мірою тим, що перші ознаки вагітності, що завмерла дуже складно помітити і правильно витлумачити, а в більшості випадків вона взагалі розвивається без яскраво виражених симптомів. Проблеми визначення патології можна уникнути тільки в тому випадку, якщо вагітна буде регулярно відвідувати особистого гінеколога і здавати всі необхідні аналізи. Тільки фахівець, який з самого початку займається конкретною вагітністю, може своєчасно виявити розвиток всіх захворювань, в тому числі і визначити перші ознаки вагітності, що завмерла. При огляді він буде враховувати показники попередніх процедур та обстежень, проведе УЗД і прослухає серцебиття плода.

Загальні ознаки вагітності – патології на будь-якому терміні

Про факт зупинки розвитку ембріона в матці, будуть свідчити наступні симптоми: регулярні кров’янисті виділення з піхви, що супроводжуються загальною слабкістю, ознобом і внутрішньим тремтінням, значне підвищення температури тіла і ниючі болі в нижній області живота. Крім усього іншого, у жінки може так і несвоєчасно припинитися токсикоз, зупинитися процес збільшення молочних залоз і при огляді виявитися невідповідний нормам розмір матки. Більш того, після проведення обов’язкового УЗД гінеколог ставить невтішний діагноз зупинка серцебиття у плода.

Варто також детально розглянути деякі відмінності симптомів розвитку патології на різних термінах вагітності. Симптоми в 1 триместрі: у жінки при припиненні розвитку ембріона на такому ранньому терміні в першу чергу значно знизиться базальна температура. Варто зазначити, що для 1 триместру характерними будуть велика частина симптомів 2 триместру, які відображаються на стані здоров’я жінки. Симптоми у 2 триместрі: жінка на цьому терміні крім змін у своєму стані перестане відчувати ворушіння плода.

На превеликий жаль, перші симптоми завмерлої вагітності можуть довгий час не проявлятися, і тільки через деякий час жінка почне відчувати переймоподібні болі, що супроводжуються кров’яними виділеннями. Такого роду події зазвичай відбуваються і під час початку відшарування плодового яйця – при викидні. До всього іншого, у жінки різко припиняється не тільки токсикоз, але і болючість молочних залоз.

Ознаки вагітності – діагностика відхилення

Точно діагностувати патологію може фахівець за допомогою 3 основних методів: після отримання аналізів жінки на рівень ХГЧ, при проведенні УЗД і під час планового огляду на гінекологічному кріслі. Після зупинки розвитку плоду в жіночому організмі знижується рівень гормону вагітності – ХГЧ, тому лікар при кожному плановому аналізі гормонального фону вагітної зіставляє її показники з загальноприйнятими нормами для її терміну. В ході проведення планового УЗД фахівець легко може побачити відсутність серцебиття у плода. А під час огляду на гінекологічному кріслі акушер-гінеколог проводить вимірювання матки і може відзначити невідповідність її розміру поточному терміну вагітної.

Жінці необхідно звертатися за консультацією до фахівця, щоб з’ясувати першопричину появи тих чи інших симптомів, так як багато ознак часто мають непрямий характер і не підтверджують факт появи патології. Медичний огляд, обстеження на УЗД і аналіз гормонального фону дозволяє побачити в цілому картину вагітності, так як у кожної жінки ознаки вагітності, що завмерла можуть носити трохи різний характер, або взагалі бути відсутнім.

Ознаки вагітності, що завмерла – метод діагностики
  1. Тест на вагітність. Багато жінок купують тест на вагітність в аптеці, коли починають підозрювати що щось йде не так. Прийнято вважати, що при зупинці розвитку плода тест перестане показувати позитивний результат, що не відповідає дійсності. Результат тесту може залишатися позитивним протягом декількох тижнів після того, як ембріон загинув. Отже, за допомогою проведення тесту неможливо розпізнати патологію.
  2. Вимірювання базальної температури. Жінці рекомендується вести письмовий облік базальної температури з першого дня, коли вона дізналася про своє становище. В такому випадку зміна показника цієї температури на ранньому терміні може вказати на загибель ембріона. Як правило, при зупинці розвитку плода базальна температура знижується і тримається на позначці 37 ° С. Природно, що якщо облік змін температур не вівся тривалий час, то одиничне вимірювання показника і отримання такого результату не може з точністю підтвердити завмерлу вагітність.
  3. Аналіз крові на ХГЧ. Проведення даного лабораторного аналізу крові є найбільш ефективним методом діагностування вагітності, що завмерла. Спеціаліст по отриманим результатам може порівняти рівень гормону з прийнятими нормами, і якщо він не відповідає встановленому терміну носіння плоду – перестав рости або навіть знизився, то це дає точний діагноз. Як правило, з метою переконатися в тому, що плід повністю перестав розвиватися, медики проводять кілька аналізів крові на ХГЧ, в такому випадку можна простежити динаміку рівня «гормону вагітності».
  4. Процедура УЗД. Медики розглядають процедуру УЗД, як найбільш простий і точний спосіб діагностики вагітності, що завмерла. У процесі дослідження фахівець має можливість не тільки підтвердити факт зупинки розвитку плоду, а й сказати, коли саме сталася загибель ембріона. Жінці варто проходити процедуру УЗД не раніше 6-7 тижні, щоб виявити відхилення на ранньому етапі.

Медики підтверджують діагноз «завмерла вагітність», якщо УЗД дало наступні результати:

відсутній ембріон в плодовому яйці, яке вже досягло в розмірах 20 і більше міліметрів. При нормальному перебігу вагітності вже на 7 тижні плодове яйце досягає 20 міліметрів, але в деяких випадках даний показник може трохи відрізнятися від норми, в залежності від індивідуальних особливостей організму жінки.

У ембріона відсутні ознаки серцебиття, коли він досягає в розмірах більше 5-ти міліметрів, що можна помітити при трансвагинальному УЗД, а також – більше 9 міліметрів, якщо фахівець відзначить при проведенні звичайного УЗД. У нормі ці показники розміру ембріона повинні відповідати терміну вагітності в 6-7 тижнів, дані показники також можуть відрізнятися від прийнятих стандартів.

У плода не простежується ритмічна серцева діяльність, коли розмір плодового яйця сягає понад 16 міліметрів – це можна діагностувати при трансвагинальному УЗД, або коли плодове яйце вже досягло в розмірі 25 міліметрів, що стає помітно при звичайному УЗД. Ці показники є нормою на терміні 6-7 тижнів, але вони також можуть трохи змінюватись в залежності від індивідуальних особливостей організму.

Коли лікар вважає показники УЗД сумнівними, призначається повторне дослідження. Як правило, для постановки більш точного результату все повторні процедури проводяться через 1-2 тижні. Важливо відзначити, що на точність аналізів значно впливає якість використовуваного обладнання і компетентність медичного персоналу. Дуже часто на старому обладнанні для УЗД лікар може не побачити те, що у плода присутня нормальна серцева діяльність, і поставити помилковий негативний діагноз.

Ознаки вагітності. Чому може зупинитися розвиток плода

У медичній практиці існує цілий ряд можливих причин для розвитку вагітності, що завмерла, але на жаль, в більшості випадків лікарям так і не вдається встановити точну причину, чому плід зупинився в розвитку у конкретної жінки. Причини даного страшного діагнозу можуть бути найрізноманітнішими – від генетичної схильності, до загострення інфекційного захворювання або навіть наявності поганих звичок.

Найчастіше цей діагноз фіксується в першому триместрі вагітності – до 13 тижнів. Слід відзначити той факт, що на ранньому і пізньому терміні виношування плоду причини зупинки його розвитку мають відмінності. Фахівці наводять кілька найбільш поширених причин для розвитку даної патології:

  1. Генетичний збій або хромосомні помилки. Даний збіг обставин є найбільш поширеною причиною зупинки розвитку ембріона в матці, так як зустрічається в 70% випадків вагітності, що завмерла. Як правило, плід з цієї причини перестає розвиватися на терміні до 8 тижнів, і обумовлено це збоєм в його наборі хромосом. Настільки аномальні генетичні процеси часто відбуваються саме на ранньому терміні і не сумісні з життям ембріона, так як в перші тижні вагітності відбувається закладання всіх органів і систем плода. Отже, навіть невелика помилка або збій можуть привести до загибелі ембріона.

У генетиці будь-які аномалії зазвичай починають проявлятися на самому початку будь-якого процесу формування і розвитку, більш того, вони можуть передаватися у спадок від матері або батька. Як правило, генетичний збій відбувається через невдале з’єднання обох батьківських генів. Коли дана патологія трапляється вже більше 3 разів поспіль в парі, то безумовно можна говорити про те, що жінці та чоловіку заважає завести дитину генетичне порушення. У парі можуть виникнути проблеми з хромосомами і генами навіть в тому випадку, коли обоє батьків абсолютно здорові. При наявності такого роду проблем ембріон завмирає на терміні від 2 до 8 тижнів.

  1. Гормональні розлади і аутоімунні захворювання. Проблеми з гормональним фоном у жінки можуть спровокувати зупинку розвитку ембріона. Наявність захворювань щитовидної залози, цукрового діабету або полікістозу яєчників значно збільшують шанси постановки такого діагнозу. Що стосується аутоімунних захворювань (наприклад, системний червоний вовчак), то вони також збільшують ризик зупинки розвитку плоду і часто провокують викидні. Як правило, при наявності гормональних розладів плід перестає розвиватися на терміні від 4 до 11 тижнів.

Гормональні порушення в жіночому організмі можуть негативно вплинути на вагітність з двох головних причин. Перша: для нормального розвитку плоду не вистачає жіночого гормону прогестеона, без якого ембріон не може нормально утримуватися і формуватися в порожнині матки. Друга: патологія розвивається в 1 триместрі через надлишок в жіночому організмі чоловічих гормонів андрогенів. У будь-якому випадку жінці ще на етапі планування вагітності варто визначити гормональні порушення в її організмі – заздалегідь відвідати гінеколога, здати необхідні аналізи і пройти курс лікування.

  1. Інфекційні захворювання. Після зачаття імунітет майбутньої мами значно знижується, так як величезна кількість ресурсів тепер йде на формування плоду. Сам плід надійно захищений від вірусів і бактерій плацентою і плодовою оболонкою, але його мама може легко підхопити будь-яку інфекцію. Як правило, в більшості випадків загострюються різні інфекційні захворювання і активізується флора піхви, завдяки чому і відбувається зараження.

Найчастіше зустрічаються такі захворювання, як цитомегаловірус і краснуха, які особливо небезпечні при вагітності, так як протікають безсимптомно і викликають зупинку розвитку плоду, про що жінка ще довгий час може не підозрювати. Коли жінка вже перенесла дані інфекції, в її організмі виробилися антитіла, які будуть перешкоджати повторному зараженню. Також спровокувати патологію можуть хвороби, що передаються статевим шляхом – хламідіоз, трихомоніаз, мікоплазмоз, гонорея або уреаплазмоз.

Звичайне ГРВІ стає не менш небезпечною причиною для зупинки розвитку ембріона, ніж інші серйозні хвороби. Найчастіше навіть звичайна застуда під час виношування дитини протікає більш болісно, так як материнський імунітет може працювати тільки наполовину. Варто відзначити, що головна небезпека ГРВІ для жінки полягає не в самому збуднику – вірусі, а супроводжуючих симптомах хвороби – проблеми викликає інтоксикація і підвищена температура. В кінцевому підсумку дані симптоми викликають порушення функцій кровоносної системи, тому плід не отримує достатню кількість кисню і поживних речовин.

  1. Порушення процесу згортання крові. Дана проблема часто викликається антифосфоліпідним синдромом, який значно впливає на розвиток ембріона. Зупинка розвитку плода може відбутися через три причини.

По-перше, імплантацію плодового яйця в матці може перешкодити безпосередній вплив антифосфоліпідних антитіл на яйцеклітину. По-друге, в плаценті перестають утворюватися судини, за рахунок чого знижується рівень її функціональності. По-третє, відбувається порушення повноцінного розвитку плоду і плаценти через закупорку, або пошкодження матково-плацентарних судин.

  1. Анембріонія, або анембріональна вагітність. Мається на увазі зупинка процесу на ранньому терміні вагітності ділення клітин, які відповідають за розвиток ембріона, але при цьому продовжують розмножуватися клітини, що відповідають за формування плаценти. Даний стан також слід називати завмерлою вагітністю, але такий стан ембріона і плаценти вже можна визначити на терміні в 5 тижнів при проведенні УЗД. Спеціаліст на обстеженні побачить порожнє плідне яйце, в якому немає зародка, і діагностує анембріональну вагітність, яка рано чи пізно закінчиться самовільним викиднем. При цьому тест на рівень ХГЧ буде довгий час давати позитивний результат, так як плодове яйце виробляє гормон навіть за відсутності ембріона.
  2. Патології матки. Для нормального протікання вагітності вкрай важливі правильне розташування, розміри, будова і форма матки. При недорозвиненій матці – так званої «дитячої матки», дворогій матці, наявності перегородки в органі, міомі та інших дефектів виникає ризик зупинки розвитку плоду в 2 триместрі. Приміром, на терміні в 14 тижнів аномалія може статися найчастіше через наявність патології будови матки.
  3. Неправильний спосіб життя та шкідливі звички. Перші ознаки вагітності при даній патології через не дотримання здорового способу життя можуть проявитися негайно. Саме тому вагітній так важливо достатню кількість часу приділяти прогулянкам на свіжому повітрі, повноцінному відпочинку і сну, а також дотримуватися принципів комплексного харчування. Майбутній мамі слід відмовитися від вживання алкоголю, куріння, кави, перестати носити обтягуючий одяг і довго сидіти перед монітором комп’ютера. Дані фактори безпосередньо впливають на розвиток ембріона і можуть спровокувати зупинку його розвитку. При вагітності необхідно не тільки дотримуватися здорового способужиття, а й регулярно відвідувати гінеколога, проходити обстеження і дотримуватися рекомендацій фахівця.
  4. Багатоплідна вагітність. На щастя, більшість вагітностей з декількома плодами закінчується успішним народженням дітей. Але процес розвитку в порожнині матки декількох ембріонів збільшує ризик вагітності, що завмерла, який набагато менший у жінок, які очікують народження однієї дитини.
  5. Недостатня або надмірна маса тіла. У підтримці здорової вагітності також грає важливу роль маса тіла жінки. Значно збільшується ризик виникнення патології при наявності індексу маси тіла вище 25, або менше 18,5.
  6. Медикаментозне лікування. Прийом деяких лікарських препаратів може спровокувати смерть ембріона, наприклад, аспірин, ібупрофен і інші знеболюючі. Це стосується і протизаплідних таблеток і гормональних препаратів, які особливо ризиковано приймати на ранньому терміні вагітності.
  7. Інтоксикація парами хімічних речовин. Підвищений ризик завмирання виникає в тому випадку, якщо жінка була змушена деякий час вдихати пари хімічних речовин – формальдегіду, бензину, окису етилену і деякі гази, які застосовуються при анестезії. Варто відзначити, що зупинка розвитку плода може настати на будь-якому етапі в проміжку між 4 і 20 тижнем.
  8. Деякі хронічні захворювання. Наявність у майбутньої мами особливих хронічних хвороб може призвести до факту завмирання. До таких захворювань слід віднести хвороби нирок, печінки, серця і розладу систем кровообігу (анемія), при цьому вони небезпечні як на ранньому терміні, так і на останніх місяцях вагітності.
Ознаки вагітності, що завмерла – профілактика

В першу чергу, майбутній мамі необхідно переглянути власну дитячу медичну картку, або дізнатися у батьків про всі перенесені захворювання. Особливу увагу слід приділити таким інфекційним захворюванням, як краснуха і вітряна віспа. Якщо в дитинстві не були перенесені подібного роду хвороби, то жінка автоматично входить в групу ризику, більш того, ситуація ускладнюється якщо вона працює з дітьми.

При наявності в організмі інфекцій, які можуть передаватися статевим шляхом, жінці необхідно для початку повністю вилікувати їх, і тільки потім планувати вагітність. Коли зачаття наступило несподівано, а в стані здоров’я організму жінки є певні проблеми, то слід пройти повне обстеження у лікаря, який призначить безпечний курс лікування. Природно, що на даному етапі слід також повністю відмовитися від усіх шкідливих звичок.

Медики настійно рекомендують жінці на етапі планування вагітності і після зачаття не брати лікарські препарати без попередньої консультації з лікарем. Перед прийомом будь-яких препаратів і засобів навіть від звичайному нежиті необхідно ознайомитися з інструкцією – цілком можливо, що в переліку протипоказань ліків буде значитися і вагітність.  Багато медичних препаратів можуть тривалий часом не виводитися з організму, що теж слід враховувати при плануванні вагітності.

Іноді майбутня мама може пити ліки, так як ще не підозрює про свій стан, але на терміні до 10-ти днів після запліднення препарат не може завдати шкоди ембріону, так як між ним і жінкою ще немає тісного зв’язку. На більш пізньому терміні це вже викличе завмерлу вагітність, але до 8-10 тижня, коли повністю сформується плацента – захисна оболонка, ризик знову стає мінімальним.

Ознаки вагітності, що завмерла – відновлення та обстеження

Лікування наслідків такого випадку починається з повного обстеження в медичному закладі як матері так і батька. Жінка і чоловік повинні здати аналіз на гормони щитовидної залози і статеві гормони. За допомогою отриманих результатів обстеження медики не тільки встановлять причини розвитку патології, але і призначать курс лікування, щоб в майбутньому виключить ризик зупинки розвитку ембріона. Надалі жінці в якості профілактики слід дотримуватися ретельної контрацепції і правильного харчування, щоб дати можливість організму повноцінно відновитися. У раціоні обов’язково повинні бути полівітаміни, які не тільки зміцнюють здоров’я і готують організм до наступної вагітності.

Ознаки вагітності. Вагітність після завмерлої вагітності

З медичної точки зору планувати вагітність після патології з зупинкою розвитку ембріона слід починати мінімум через півроку. Лікування займає 6 місяців, але в більшій мірі все буде залежати від причини патології та індивідуальних особливостей організму жінки. У міру необхідності варто визначити каріотипи обох партнерів, перевірити їх сумісність на генетичному рівні і пройти профілактичне лікування. Звичайно, лікування може і не знадобитися взагалі, якщо вагітність завмерла через генетичний збій, але якщо це сталося кілька разів, повний курс обстеження і лікування стає обов’язковим.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *