Головна » Здоров'я » Осінь. Школа. ГРВІ?

Осінь. Школа. ГРВІ?

Вересень для багатьох батьків ознаменувався не тільки початком осені, а й стартом нового навчального року. Це багато в чому хвилюючий і радісний момент, однак, сезон ГРВІ може його суттєво затьмарити.

Колектив – зона ризику

Як відомо, при ГРВІ джерелом вірусу найчастіше є сама людина. Передача його здійснюється повітряно-крапельним шляхом при особистому контакті. Відповідно, перебування в колективі – це завжди ризик зараження. Складно уявити собі більш тісний колектив для дитини, ніж школа.

При цьому з початком навчального року слідувати основному правилу профілактики зараження ГРВІ – уникати великих скупчень людей – стає неможливим. Тому необхідно шукати інші методи профілактики.

Гігієна – успішний початок профілактичних заходів

Про важливість регулярного миття рук в профілактиці різного роду захворювань сказано вже чимало. І все ж повторимо: руки потрібно мити якомога частіше! Адже найчастіше вірус в організм потрапляє через рот, а в рот – з рук, які контактували з поверхнями, на які цей вірус міг осісти. Особливо цей механізм актуальний саме для дітей. Тому важливо пояснити дитині, чому необхідно стежити за чистотою рук, у тому числі в період перебування в школі. З’ясуйте, чи є у шкільних умивальників необхідні миючі засоби, як варіант – забезпечте дитину дезінфікуючими серветками.

Здоров’я в повітрі

Свіже повітря в шкільних приміщеннях важливе не тільки з точки зору профілактики ГРВІ, але і в цілому для гарного самопочуття дітей. Необхідно простежити, чи організоване в класі регулярне провітрювання, як часто воно здійснюється, нарешті, чи відкриваються вікна взагалі? Якщо ситуація далека від бажаного – не соромтеся піднімати ці питання на батьківських зборах. Зрештою, стежте за здоров’ям власної дитини – це в першу чергу ваш обов’язок.

Вода – шлях до здоров’я

Дуже важливо дотримуватися водно-питного режиму дитини. Діти в школі, як правило, поводяться дуже активно. При нестачі споживання води в таких умовах зневоднення настає досить швидко. А ослаблений нестачею води організм гірше пручається з вірусам. Тому простежте, щоб дитина в школі був забезпечена питною водою.

Підключіть медикаментозну профілактику

Додатково зміцнити захисні сили дитини можна за допомогою медикаментів, наприклад противірусного засобу Кагоцел. Він показаний дітям вже з трьох років, так що може використовуватися як для профілактики грипу та ГРВІ у школярів будь-якого віку навчання. З профілактичною метою препарат приймається тижневими циклами: по одній таблетці на день в перші два дні, потім п’ятиденнаперерва, потім цикл починаємо спочатку. Серед багатьох достоїнств препарату можна виділити невеликий розмір таблетки – дитині нескладно буде її проковтнути. Крім того, слід зазначити, що препарат може використовуватися не тільки для профілактики, але і з лікувальною метою: якщо уникнути зараження дитини не вдалося, Кагоцел можна застосувати для лікування хвороби.

Рух – невід’ємна складова дитячого здоров’я

Важливо розуміти, що із закінченням навчального дня необхідність в профілактичних заходах не закінчується. Зміцнювати захисні сили дитини можна і потрібно і вдома. Важливо подбати про те, щоб у дитини було достатньо часу для відпочинку від навчальних навантажень, для ігор на свіжому повітрі, для фізкультури. Часом гра в футбол у дворі може стати навіть важливіше виконання чергового домашнього завдання. Ніякі навчальні успіхи не варті жертв у вигляді дитячого здоров’я.
І не забувайте- не можна вибрати зі списку рекомендованих для профілактики заходів тільки одну і покладати на неї всі надії. Захист від хвороб буде успішна тільки тоді, коли всі заходи дотримуються комплексно.

Перед застосування проконсультуйтесь зі спеціалістами.

Check Also

Насіння льону як приймати для схуднення

Насіння льону як приймати для схуднення

Перші згадки про льон зустрічаються в 3000 р до н.е. в Месопотамії, де він використовувався …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *