Home / Здоров'я / Осінь. Школа. ГРВІ?

Осінь. Школа. ГРВІ?

Вересень для багатьох батьків ознаменувався не тільки початком осені, а й стартом нового навчального року. Це багато в чому хвилюючий і радісний момент, однак, сезон ГРВІ може його суттєво затьмарити.

Колектив – зона ризику

Як відомо, при ГРВІ джерелом вірусу найчастіше є сама людина. Передача його здійснюється повітряно-крапельним шляхом при особистому контакті. Відповідно, перебування в колективі – це завжди ризик зараження. Складно уявити собі більш тісний колектив для дитини, ніж школа.

При цьому з початком навчального року слідувати основному правилу профілактики зараження ГРВІ – уникати великих скупчень людей – стає неможливим. Тому необхідно шукати інші методи профілактики.

Гігієна – успішний початок профілактичних заходів

Про важливість регулярного миття рук в профілактиці різного роду захворювань сказано вже чимало. І все ж повторимо: руки потрібно мити якомога частіше! Адже найчастіше вірус в організм потрапляє через рот, а в рот – з рук, які контактували з поверхнями, на які цей вірус міг осісти. Особливо цей механізм актуальний саме для дітей. Тому важливо пояснити дитині, чому необхідно стежити за чистотою рук, у тому числі в період перебування в школі. З’ясуйте, чи є у шкільних умивальників необхідні миючі засоби, як варіант – забезпечте дитину дезінфікуючими серветками.

Здоров’я в повітрі

Свіже повітря в шкільних приміщеннях важливе не тільки з точки зору профілактики ГРВІ, але і в цілому для гарного самопочуття дітей. Необхідно простежити, чи організоване в класі регулярне провітрювання, як часто воно здійснюється, нарешті, чи відкриваються вікна взагалі? Якщо ситуація далека від бажаного – не соромтеся піднімати ці питання на батьківських зборах. Зрештою, стежте за здоров’ям власної дитини – це в першу чергу ваш обов’язок.

Вода – шлях до здоров’я

Дуже важливо дотримуватися водно-питного режиму дитини. Діти в школі, як правило, поводяться дуже активно. При нестачі споживання води в таких умовах зневоднення настає досить швидко. А ослаблений нестачею води організм гірше пручається з вірусам. Тому простежте, щоб дитина в школі був забезпечена питною водою.

Підключіть медикаментозну профілактику

Додатково зміцнити захисні сили дитини можна за допомогою медикаментів, наприклад противірусного засобу Кагоцел. Він показаний дітям вже з трьох років, так що може використовуватися як для профілактики грипу та ГРВІ у школярів будь-якого віку навчання. З профілактичною метою препарат приймається тижневими циклами: по одній таблетці на день в перші два дні, потім п’ятиденнаперерва, потім цикл починаємо спочатку. Серед багатьох достоїнств препарату можна виділити невеликий розмір таблетки – дитині нескладно буде її проковтнути. Крім того, слід зазначити, що препарат може використовуватися не тільки для профілактики, але і з лікувальною метою: якщо уникнути зараження дитини не вдалося, Кагоцел можна застосувати для лікування хвороби.

Рух – невід’ємна складова дитячого здоров’я

Важливо розуміти, що із закінченням навчального дня необхідність в профілактичних заходах не закінчується. Зміцнювати захисні сили дитини можна і потрібно і вдома. Важливо подбати про те, щоб у дитини було достатньо часу для відпочинку від навчальних навантажень, для ігор на свіжому повітрі, для фізкультури. Часом гра в футбол у дворі може стати навіть важливіше виконання чергового домашнього завдання. Ніякі навчальні успіхи не варті жертв у вигляді дитячого здоров’я.
І не забувайте- не можна вибрати зі списку рекомендованих для профілактики заходів тільки одну і покладати на неї всі надії. Захист від хвороб буде успішна тільки тоді, коли всі заходи дотримуються комплексно.

Перед застосування проконсультуйтесь зі спеціалістами.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *