Home / Твоя краса / Обличчя / Омолодження обличчя за допомогою пілінгу ТСА: особливості, показання та недоліки

Омолодження обличчя за допомогою пілінгу ТСА: особливості, показання та недоліки

Візитівкою людини є її обличчя. Саме на нього падає перший погляд і тільки потім оцінюється весь зовнішній вигляд цілком. Стан шкіри, то наскільки вона буде красивою і доглянутою залежить від правильності і своєчасності оновлення клітин, завдяки якому шари епідермісу стають молодшими.

У тому випадку, коли цей процес порушується, шкіра стає несвіжою, млявою, з’являється пігментація і зморшки.

І тоді на допомогу приходить пілінг – процедура, за допомогою якої проводиться відлущування відмерлих клітин, освітлення і навіть видалення пігментних плям і веснянок, поліпшення загального стану шкіри.

В даний час існує безліч різних видів пілінгу, багато з них можна проводити самостійно вдома, але є й такі, виконання яких варто довірити тільки досвідченому косметологу, наприклад, пілінг ТСА. Ця процедура останнім часом користується великою популярністю, але чи так вона безпечна і ефективна і в яких випадках варто її проводити?

Що таке пілінг ТСА?

Багато хто чув про такий спосіб омолодження та очищення  і тіла як пілінг ТСА, але знають, що ж це таке в більшості випадків тільки ті, хто вже випробував його на собі. За своєю суттю ця косметологічна процедура є хімічним пілінгом, тому що проводиться трихлороцтовою кислотою.

В залежності від того наскільки глибоко проникає вплив основного компонента він може бути:

Поверхневим;

Серединним;

Глибинним.

Принциповою відмінністю цих трьох процедур є концентрація реагенту і час його впливу.

Поверхневе очищення (Easy TCA Peel) проводиться за допомогою 15% трихлороцтової кислоти з добавлянням аскорбінової і лимонної кислот для найкращого проникнення активних речовин і поліпшення мікроциркуляції крові.

Склад наноситься на обличчя всього на 10-15 хвилин, до того моменту як з’явиться шкірна реакція у формі еритеми. Основне завдання цієї процедури – домогтися ексфоліаціі, тобто відлущування і отримати кератолітичний ефект.

Серединний пілінг (ТСА Peel solution) за допомогою трихлороцтової кислоти – це дуже болюча і досить довга процедура. Концентрація кислоти при проведенні цієї процедури досягає 20%. Також до складу діючої речовини, що використовується для проведення серединного пілінгу ТСА, входить особливий комплекс амінокислот, який надає протизапальну та імуномодулюючу дію.

Основною ознакою ефективного проведення цієї процедури є поява так званого фрост-ефекту на обличчі – однорідної білої плівки схожою на іній. Вона являє собою денатурат білкових молекул клітин міжклітинного матриксу і дерми. За своєю суттю таке очищення й омолодження – це контрольований опік шкіри обличчя за допомогою хімічної речовини.

Глибинне очищення (Only Touch Peel) проводиться з використанням концентрованого 40% го розчину трихлороцтової кислоти з добавлянням фітинової кислоти, яка пом’якшує дію головного агента, підвищує регенеративні властивості шкіри. Цей вид пілінгу проводиться точково, тільки на обмежених ділянках шкіри.

Яку дію роблять трихлороцтовою кислотою

Зважившись на проведення подібної процедури, потрібно знати яку саме дію робить кислота на шкіру.

Отже, хімічний пілінг за допомогою трихлороцтової кислоти дозволяє:

Відлущувати ороговілі клітини, очистити шкіру, зробити її гладкою і свіжою;

Прискорити процес регенерації клітин, збільшити їх проліферацію (народження нових) і бар’єрні властивості шкірного покриву;

Зменшити виділення жиру, звузити пори;

Стимулювати вироблення колагену, посилити обмінні процеси;

Крім цього, застосування кислоти дозволяє знищити всю негативну флору, що викликає запальні процеси в шкірних покривах.

Показання та протипоказання

Застосування трихлороцтового хімічного пілінгу ТСА показано в наступних випадках:

наявність дрібних зморшок в області щік, очей, лоба і губ;

підвищена жирність шкіри і розширені пори;

рубці (наслідки акне);

ознаки фотостаріння і вікових змін.

Проведення процедури протипоказано у таких випадках:

наявність на обличчі келоїдних рубців;

вірусні ураження (наприклад, герпетична інфекція);

запальні процеси в активній стадії;

занадто глибока пігментація;

захворювання ендокринної системи;

годування дитини грудьми, вагітність;

алергічні стани;

наявність злоякісних новоутворень;

дерматологічні захворювання і порушення цілісності шкірного покриву.

Навіть якщо у вас є всі показання до застосування пілінгу ТСА, немає ніяких перерахованих вище протипоказань, необхідно бути впевненим у тому, що відсутня індивідуальна непереносимість або гіперчутливість до компонентів хімічного складу.

Проведення подібної процедури краще всього довірити досвідченому косметологу і в жодному разі не намагатися провести пілінг ТСА самостійно вдома, тому це може призвести до тяжких побічних ефектів і наслідків. Важливо розуміти що для його проведення використовується дуже агресивна хімічна речовина.

При неправильному або невмілому використанні ця кислота здатна завдати серйозної шкоди здоров’ю. Серед найбільш часто зустрічних наслідків ТСА пілінгу можна зустріти: пошкодження очей, посилення пігментації, сильні опіки шкіри.

Порядок проведення

Перед процедурою обличчя обробляється за допомогою лосьйону, ретельно видаляються залишки макіяжу і жиру, далі наноситься хімічний склад. Відчуття при першому нанесенні суміші можуть бути різними, одним пацієнтам це не доставляє ніяких неприємних відчуттів, а в інших може виникати відчуття печіння і біль.

Після процедури судинна реакція і почервоніння можуть зникати і знову наростати протягом 2-4 діб. На 5-6 добу з’являється кірка коричневого кольору, яку в жодному разі не можна віддирати, щоб не залишити рубці. Уникнути даного ускладнення можна, якщо змащувати шкіру живильним кремом для пом’якшення кірочок. Потерпіти доведеться 4-5 діб, далі вони відпадуть, оголюючи під собою молоду, ніжну і підтягнуту шкіру рожевого відтінку.

В цілому тривалість відновного періоду становить 7-10 днів, тому тим пацієнтам, які не можуть собі дозволити на такий тривалий проміжок часу випасти з нормального ритму життя краще всього віддати перевагу більш щадним способам омолодження шкіри, наприклад, молочному або саліцилову очищенню обличчя.

Попередня підготовка

Фахівці рекомендують вдаватися до процедури ТСА пілінгу в період з жовтня по березень. При цьому необхідно в обов’язковому порядку приймати препарати, які сприяють зміцненню судин і регенерації тканин.

Крім цього, як мінімум за місяць до хімічного пілінгу потрібно відмовитися від застосування скрабів, епіляції, корекції брів, відвідування лазні та солярію. За 3-4 дні до проведення процедури рекомендується приймати противірусні препарати.

Після процедури пацієнтам рекомендується протягом 14-20 днів користуватися кремами з фруктовими кислотами, а також зволожуючими сонцезахиснимизасобами. Догляд за обличчям в цей період повинен бути ретельним і водночас дуже дбайливим.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *