Home / Здоров'я / Небезпека зневоднення організму

Небезпека зневоднення організму

Новонароджений організм складається з 80% води, а у дорослої людини – 60%. При цьому, такий важливий компонент працює в декількох станах: у вигляді крові, міжклітинної та внутрішньоклітинної рідини. Враховуючи, що самі клітини на 15-20% мають менше запасу води на відміну від всього організму, можна сказати, що такий розподіл забезпечує передачу необхідної інформації і компонентів за допомогою осмотичного тиску. Воно виникає саме завдяки різної концентрації води в міжклітинному і клітинному просторах.

Вода постійно виводиться з людського організму різними способами, а тому необхідно завжди поповнювати її запаси, адже втрата нормального тиску в клітинах через нестачу води може спричинити за собою зниження ефективності роботи компонентів організму. Саме тому, небажано чекати спраги, а краще частіше пити воду.

Брак води в організмі проявляється зовнішніми ознаками у вигляді сухості шкірного покриву, утворення зморшок. А в результаті дегідратації можуть порушитись функціональні процеси засвоєння їжі, виділення поживних речовин і доставки до клітин.

Звичайно ж, організм, який відчуває спрагу, почне видобувати рідину з їжі, але щоб розщепити компоненти і отримати бажану воду, необхідно її ж витратити на запуск процесу.

Причиною зневоднення може стати брак пиття, однак існують і хвороби, які можуть спровокувати надшвидке виведення рідини. При інфекційних захворюваннях рідина витрачається на підвищену температуру тіла.

Як вже говорилося, для перетравлення їжі так само йде певна кількість води, але існують і напої, які містять зневоднювальні компоненти. Це стосується чаю, кави, газованої води, пива і алкогольних напоїв. На перетравлення кофеїну йде набагато більше води. Так що існує небезпека втратити більше важливої рідини під час захворювання (застуди), випивши за звичкою чаю або кави. В даному випадку ефективніше випити гарячу води з дрібкою солі для оздоровлення.

Ознаки зневоднення організму:

перевтома:

інтенсивне потовиділення;

невелика кількість сечі, сильна спрага;

темні кола під очима.

Якщо втрата води не припиниться, то ви можете відчути серйозну слабкість в організмі і будете найбільш схильні непритомності. Патологічна нестача води в організмі може сильно вдарити по роботі нирок, привести вас в шоковий стан.

Що робити при зневодненні організму:

Природно зневоднення найлегше запобігти, ніж потім справлятися з його наслідками. Протягом дня необхідно пити воду незалежно від того, наскільки активний ваш день. Найбільше схильні маленькі діти і люди похилого віку. У молодому організмі відбувається активний обмін речовин, а з віком всі процеси сповільнюються, зокрема, через те, що клітини і організм починають втрачати звичний водний баланс.

Уважно стежте за прийомом рідин хворими людьми.

Крім того, в жарку погоду вода швидше йде від організму, особливо, якщо займатися фізичними навантаженнями. Тому, спортсменам і дітям слід пити потроху води кожен 30 хвилин, а дорослим обов’язково вживати при зневодненні не менш 0,5-1 літри рідини за годину незалежно від фізичних навантажень.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.