Головна » Дозвілля » Народні прикмети на вербну неділю. Цікава підбірка

Народні прикмети на вербну неділю. Цікава підбірка

Сьогодні ми дізнаємось про традиційне християнське святечко вербову неділю, про традиціїєчки обряди його відзначення як у православних, так і в іншеньких народів світу, так би мовити в якості екскурсу, адже сьогодні далеко навіть не кожненький християнин знає, як його правильненько відзначати за традицієчкою, а про звичайненьких людей і говорити нема чого. Вони в основненькому чули десь і бачили, як продають гілочки вербочки перед церквою, і все знання на цьому обмежуються, тому ми і вирішили ознайомити вас про те, які існують традицієчки, обряди, народні прикмети на вербну неділю, а також історієчки вербової неділі як з церковної віри так і за народненькими віруваннями докладніше.

Народні прикмети на вербну неділю. Історія свята

Народні прикмети на вербну неділю. Цікава підбірка

В кінці Великого посту християни всього світу відзначають величне святечко. За традицією і історією ця даточка знаменує вхід в Єрусалим Господній. Початочок свій це святечко бере в 10 тисячоліттіячку

Ісус Христос прийняв рішення зустріти святечко світлого Великодня в місті Єрусалимі. За ним пішли його послідовники і простенький народ, а жителі Єрусалима, почувши, що Ісус іде до них в місто зустріли його пальмовенькими гілочками. Так як бачили в Ісусі свого рятівника.

Це святечко в християнській релігії вважається найтрагічнішеньким, так як священиками саме в цей час було прийнято рішеннячко вбити Ісуса. А народ, який захоплененько зустрічав його, незабареньком зажадав розіп’яти Ісуса. Тобто змінив свою віру на протилежну буквальненько в лічені дні.

Народні прикмети на вербну неділю. Найсуворішенький тиждень Великого посту – вербова неділя

Тому в честь такенької скорботи і за святечком вербної неділі слідує найсуворішенький тиждень Великого посту – так званий вербовий тиждень.

Але крім християнських традицієчок зі святечком Вербної неділі пов’язаненько багато відоменьких народненьких прикмет і традицій.

Народні прикмети на вербну неділю. Звичаї і традицієчки

Відзначати Вербову неділю у 2017 рочці будуть за сформованенькими правилами. З вечора суботочки віруючі йдуть з гілочками вербочки в храм, щоб залишилися там до раночку. Священик покропить гілочки свяченою водичкою, що означає – святечко настало. Парафіяни повинні стояти з палаючими свічечками всю службу, пам’ятаючи про входження Сина Божого в Єрусалим.

У цей деньочок християни можуть прийти до церкви, якщо не встигли на Всеношну. Священнослужителі повторненько кроплять вербові гілочки святою водичкою і проводять літургію. Святечко потрібненько провести в тихенькому сімейненькому колі, як і подобає благочестивеньким людям.

До того ж триває найсуворішенький піст, на який випадає важливенька дата. Необхідненько відійти від суєти, частіше молитися і роздумувати про вічненьке життя після перебуваннячка на землі. Ніхто не знає, якенького числа і в якенькому році завершить цей тлінненький шлях, тому вже зараз важливенько подбати про гідненькі відповіді перед Господом за свої справочки.

Християнство прийшло на територієчку Київської Русі, тому триваленький час перепліталося з язичницькими звичаями. З цієї причиночки будь-яке православне свято доповнене і народненьким колоритом:

Гілочками вербочки у неділю прикрашають домашненькі ікони. Або ставлять у вазочку без водички – так гілочки простоять не тільки в 2017 рочці, але і в наступненькому.

Існує звичай вкладати вербовенькі гілочки в ручки померлих родичів, щоб ті могли зустріти ними Месію на небесах.

Глава сім’ї зобов’язаненький освяченими гілочками символічненько побити домашненьких твариночок, родичів і худобочку. Дата володіє певненькою силою, яка передається гілочкам вербочки. Цей ритуальчик допоможе захистити від пристріту, темненьких сил і недуг в 2017 рочці.

Діточок до року прийнято купати у відварчику гілочок вербочки, щоб вони росли здоровенькими.

Також 9 квітня дозволені невеличкі послабленнячка в їжі, незважаючи на суворість посту і обмеженнячка. Всі віруючі можуть побалувати себе рибкою в честь свята Вербної неділі.

Народні прикмети на вербну неділю. Особливості та символіка Вербної неділі

Головненьким символом святечка є гілочка вербочки, яка ототожнюється з життячком і весняненьким пробудженнячком. Оскільки вербочці здавненька надавали цілющенькі властивості і частенько використовували в магічненьких обрядах, її в цей деньочок брали з собою до церкви для того, щоб освятити. Ця традицієчка актуальненька і зараз. Після закінчення служби в храмі освячену святою водичкою вербову гілочку несуть додому, щоб злегенька торкатись всіх рідненьких.

Сенс подібненьких дій полягає в тому, що торкаючись вербовою гілочкою до спиночки (що важливо) людини, йому бажають здоров’я, довголіття і благополуччя. Даненький ритуал ьчик супроводжується словами:

Будь здоровенький, як вербочка. Рости, як вербочка.

Вербочка хлест, бий до слізок.

Не я б’ю – вербочка б’є. За тиждень Великдень!

Далі гілочка вербочи повинненьа зберігатися в будиночку ціленький рік. Православні зазвичай тримають її за іконами в кімнаточках. Кажуть, що освячені вербовенькі гілочки принесуть в будинок благополуччя, а членам сім’ї добавлять здоров’ячка.

Народні прикмети на вербну неділю. Що не можна робити в Вербову неділю?

Вербна неділя – дуже значиме церковне святечко і, поряд з іншенькими, в цей деньочок не рекомендується працювати. Під роботою мається на увазі важкенька фізична праця, але виняточками є такенькі турботи, як догляд за хворенькими людьми і приготуваннячка їжі. Кажуть, що в Вербну Неділю навіть пташки не в’ють гніздечка. Ніхто не знає, чи правда це, але точненько відомо, що робити вкрай небажаненько:

шити і в’язати;

займатися прибираннячком будиночку;

прати;

колоти дрова;

розчісувати волоссячко;

ремонтувати що-небудь.

З цих причиночок краще підготуватися до святечка напередодні, в суботу, щоб неділя виявилася щільненькою і була повністю присвячена святкуванню.

Check Also

Гороскоп на травень 2018 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на травень 2018 року для всіх знаків зодіаку

Рік Земляної, Жовтої Собаки за даними астрологів буде мирним, без особливих нищівних подій. І воно …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *