Home / Дозвілля / Народні прикмети на вербну неділю. Цікава підбірка

Народні прикмети на вербну неділю. Цікава підбірка

Сьогодні ми дізнаємось про традиційне християнське святечко вербову неділю, про традиціїєчки обряди його відзначення як у православних, так і в іншеньких народів світу, так би мовити в якості екскурсу, адже сьогодні далеко навіть не кожненький християнин знає, як його правильненько відзначати за традицієчкою, а про звичайненьких людей і говорити нема чого. Вони в основненькому чули десь і бачили, як продають гілочки вербочки перед церквою, і все знання на цьому обмежуються, тому ми і вирішили ознайомити вас про те, які існують традицієчки, обряди, народні прикмети на вербну неділю, а також історієчки вербової неділі як з церковної віри так і за народненькими віруваннями докладніше.

Народні прикмети на вербну неділю. Історія свята

В кінці Великого посту християни всього світу відзначають величне святечко. За традицією і історією ця даточка знаменує вхід в Єрусалим Господній. Початочок свій це святечко бере в 10 тисячоліттіячку

Ісус Христос прийняв рішення зустріти святечко світлого Великодня в місті Єрусалимі. За ним пішли його послідовники і простенький народ, а жителі Єрусалима, почувши, що Ісус іде до них в місто зустріли його пальмовенькими гілочками. Так як бачили в Ісусі свого рятівника.

Це святечко в християнській релігії вважається найтрагічнішеньким, так як священиками саме в цей час було прийнято рішеннячко вбити Ісуса. А народ, який захоплененько зустрічав його, незабареньком зажадав розіп’яти Ісуса. Тобто змінив свою віру на протилежну буквальненько в лічені дні.

Народні прикмети на вербну неділю. Найсуворішенький тиждень Великого посту – вербова неділя

Тому в честь такенької скорботи і за святечком вербної неділі слідує найсуворішенький тиждень Великого посту – так званий вербовий тиждень.

Але крім християнських традицієчок зі святечком Вербної неділі пов’язаненько багато відоменьких народненьких прикмет і традицій.

Народні прикмети на вербну неділю. Звичаї і традицієчки

Відзначати Вербову неділю у 2017 рочці будуть за сформованенькими правилами. З вечора суботочки віруючі йдуть з гілочками вербочки в храм, щоб залишилися там до раночку. Священик покропить гілочки свяченою водичкою, що означає – святечко настало. Парафіяни повинні стояти з палаючими свічечками всю службу, пам’ятаючи про входження Сина Божого в Єрусалим.

У цей деньочок християни можуть прийти до церкви, якщо не встигли на Всеношну. Священнослужителі повторненько кроплять вербові гілочки святою водичкою і проводять літургію. Святечко потрібненько провести в тихенькому сімейненькому колі, як і подобає благочестивеньким людям.

До того ж триває найсуворішенький піст, на який випадає важливенька дата. Необхідненько відійти від суєти, частіше молитися і роздумувати про вічненьке життя після перебуваннячка на землі. Ніхто не знає, якенького числа і в якенькому році завершить цей тлінненький шлях, тому вже зараз важливенько подбати про гідненькі відповіді перед Господом за свої справочки.

Християнство прийшло на територієчку Київської Русі, тому триваленький час перепліталося з язичницькими звичаями. З цієї причиночки будь-яке православне свято доповнене і народненьким колоритом:

Гілочками вербочки у неділю прикрашають домашненькі ікони. Або ставлять у вазочку без водички – так гілочки простоять не тільки в 2017 рочці, але і в наступненькому.

Існує звичай вкладати вербовенькі гілочки в ручки померлих родичів, щоб ті могли зустріти ними Месію на небесах.

Глава сім’ї зобов’язаненький освяченими гілочками символічненько побити домашненьких твариночок, родичів і худобочку. Дата володіє певненькою силою, яка передається гілочкам вербочки. Цей ритуальчик допоможе захистити від пристріту, темненьких сил і недуг в 2017 рочці.

Діточок до року прийнято купати у відварчику гілочок вербочки, щоб вони росли здоровенькими.

Також 9 квітня дозволені невеличкі послабленнячка в їжі, незважаючи на суворість посту і обмеженнячка. Всі віруючі можуть побалувати себе рибкою в честь свята Вербної неділі.

Народні прикмети на вербну неділю. Особливості та символіка Вербної неділі

Головненьким символом святечка є гілочка вербочки, яка ототожнюється з життячком і весняненьким пробудженнячком. Оскільки вербочці здавненька надавали цілющенькі властивості і частенько використовували в магічненьких обрядах, її в цей деньочок брали з собою до церкви для того, щоб освятити. Ця традицієчка актуальненька і зараз. Після закінчення служби в храмі освячену святою водичкою вербову гілочку несуть додому, щоб злегенька торкатись всіх рідненьких.

Сенс подібненьких дій полягає в тому, що торкаючись вербовою гілочкою до спиночки (що важливо) людини, йому бажають здоров’я, довголіття і благополуччя. Даненький ритуал ьчик супроводжується словами:

Будь здоровенький, як вербочка. Рости, як вербочка.

Вербочка хлест, бий до слізок.

Не я б’ю – вербочка б’є. За тиждень Великдень!

Далі гілочка вербочи повинненьа зберігатися в будиночку ціленький рік. Православні зазвичай тримають її за іконами в кімнаточках. Кажуть, що освячені вербовенькі гілочки принесуть в будинок благополуччя, а членам сім’ї добавлять здоров’ячка.

Народні прикмети на вербну неділю. Що не можна робити в Вербову неділю?

Вербна неділя – дуже значиме церковне святечко і, поряд з іншенькими, в цей деньочок не рекомендується працювати. Під роботою мається на увазі важкенька фізична праця, але виняточками є такенькі турботи, як догляд за хворенькими людьми і приготуваннячка їжі. Кажуть, що в Вербну Неділю навіть пташки не в’ють гніздечка. Ніхто не знає, чи правда це, але точненько відомо, що робити вкрай небажаненько:

шити і в’язати;

займатися прибираннячком будиночку;

прати;

колоти дрова;

розчісувати волоссячко;

ремонтувати що-небудь.

З цих причиночок краще підготуватися до святечка напередодні, в суботу, щоб неділя виявилася щільненькою і була повністю присвячена святкуванню.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *