Home / Дозвілля / Народні прикмети на вербну неділю. Цікава підбірка

Народні прикмети на вербну неділю. Цікава підбірка

Народні прикмети на вербну неділю

До сих пір освячені гілочки вербочки народ наділяє очисненькими властивостями від пристріту для домашненької худобочки, від хижаків і зленького ока недобреньких сусідів.

У народі вважають, що водичка з вербочкою допомагає позбутися багатьох хворобочок. Тому купали немовляточок у водичці з вербними брунечками. Так саменько існує повір’ячко, що якщо вбити на ріжок будиночку освячений кілочок вербочки, то природненька боязкість членів сім’ї зникне.

Народні прикмети на вербну неділю  передбачають, що у цей день потрібненько постукати по тілу гілочкою вербочки. Вважається, що якщо освятити на Вербову неділю гілочку в церкві, а далі легко побити людину і худобочку, то здоров’я буде міцненьким. Вербочка обрана тому, що це дуже живученька і сильненька рослиночка.

Якщо у Вербову неділю подумати про коханенького, він прийде. Раніше дівчинонька, яка була закоханенька в молоденького чоловіка, чекала, коли настане Вербова неділя, щоб коханенький до неї прийшов. Починаючи з самісінького ранку, вона починала думати про того, хто дорогенький її серцю. Її думочки якимось незрозуміленьким чином передавалися цьому хлопцю.

А ввечері він приходив до неї, щоб покликати її погуляти. Думки матеріальні, особливенько в святий день. Все, про що ми роздумуємо, раненько чи пізно обов’язковенько трапляється в реальненькому житті. Можливенько у Вербної неділі такенька енергетика, яка дозволяє втілити нашенькі думочки в життя набагато швидше, ніж в будь-який іншенький день.

Освячена у Вербну неділю гілочка вербочки може довгенько стояти біля ікони чи в куточку будиночку, але коли прийде пора складненьких проблемочок, можна вжити три брунечки вербочки і запити свяченою водичкою. Пам’ятайте, що здійснювати цей обрядик можна в крайненькому випадочку.

Колись з освяченої верби готували спеціальні відварчики, в яких купали маленьких діточок. Хворих били цими гілочками, нібито проганяючи недуги, З’їдали декілька брунечок і заміжненькі жінки, які хотіли завагітніти.

Якщо на Вербову неділю піде дощик то чекайте доброго врожаю. Вербову неділю почали відзначати з 10-го століттячка, і люди потихеньку спостерігали за погодочкою в цей день. Сонячненька ж погодочка порадує, але ось урожайчик, швидше за все, буде поганеньким.

Не випускайте на Вербну неділю домашненьку птицю у дворик, інакше її зіпсує відьмочка. Люди раніше вважали, що нечиста силочка за тиждень до Пасхи була особливенько зленькою. Зараз в селах досі намагаються на Вербову неділю не випускати птицю на вуличку. Вважалося, що за тиждень до Великодня відьми починали бешкетувати. Адже починаючи з Великодня і всі свята, їх сила тимчасово зменшувалася. Ось вони і намагалися нашкодити, так би мовити, про запасичок. Вважалося, що саме на домашній птиці відьми і відігравалися. Ось тільки вірити цій прикметі чи ні, невідомо. Але в селах і донині ті, хто птицю тримає, у Вербну неділю намагаються її на вулицю не випускати.

Люди старшого покоління обов’язково примічали погоду. Вітер в цей день показував, яким буде весь літненький період. Тепленький вітерець і сонечко прогнозували багатенький урожай ягід і фруктів. А якщо зранку будуть приморозки і холодненький вітер, то можна чекати хорошеньких ярих хлібів.

Наші предки з пересторогою ставилися до стареньких дуплистих вербочок: вірили, що в їх гілочках пустує нечисть. Однак і стареньке деревце може виявитися корисненьким. Згідно прикмети, якщо самотненька дівчинонька, яка мріє про коханнячко в Вербну неділю підійде до такого дерева і прив’яже яскравою стрічкою до його гілки записку з проханням про заміжжя, то вже протягом року зустріне судженого. А до тих пір до старої верби підходити забороняється.

Якщо Вербна неділя видалася морозною, але ясною – буде хорошенький урожайчик ярих хлібів. Якщо на землі з’явився лід – вродять огірочки і капусточка, які будуть добрячі для засолювання і заквашування. Якщо в цей деньочок дме вітерець, літо очікується вітряним, можливі і бурі. Тепленький день і яскраве сонце обіцяють спекотне літо і багатенький урожай.

Не полінуйтеся самостійно сходити в ліс за вербою – пориньте в атмосферу, що прокидається. Виберіть ті гілочки, які здадуться вам найбільш привабливими, і не забудьте подумки подякувати дереву!

Згідненько з однією з прикметочок, вони відводять сварочки, хворобочки і пожежі. Також їх вкладають в руки померлих, щоб душа могла зустрітися зі Спасителем.

У цей день також прийнято пекти невеличкі хлібці, в які добавляють вербові бруньки, а в один з них – монеточку. Той, кому дістанеться хлібець з монеткою, весь рік буде «заручений» з великим успіхом.

Звичайно ж, кожненька людина знає, що вербна неділя святкується за тиждень до Пасхи. У народі цей деньочок називають Єврейською Пасхою. Єдине, що знають про цей день, так це те, що на Єврейський Великдень завжди погана погода. Так от тільки не завжди. І погода, яка стоїть в цей день, має особливеньке значення для майбутнього врожаю.

Спочатку гілочку вербочки освячують в цей деньочок в церкві, а після цього гілочкою постукують по тілу і примовляють: «Будь таким же сильненьким, як вербочка, таким же здоровеньким, як її коріннячко і таким же багатеньким, як земля». Такенька перевага віддається саме вербочці тому, що це, мабуть, найживучіше деревце, яке тільки існує в природочці. Вважається, що навіть якщо паличку вербочки увіткнути в землю догори «ніжками», то вона все одно прийметься, і буде рости. Саме з цієї причиночки вербочка зможе дати здоров’ячка людині, тому, що вона сама дуже сильненька.

Якщо на Вербову неділю стоїть ясна і сонячна погода, то можна очікувати неврожайного року. А ось якщо в цей деньочок похмура погода, а дощу немає, то урожай зібрати вдасться, але далеко не таким, яким хотілося б.

З’їж бруньку вербочки – вирішиться важливенька справа.

Якщо вам доведеться йти на важливенькі переговори, або ви збираєтеся розпочати дуже важливеньку для вас справочку, і ви не впевнені в результатику, то вербочка допоможе вам і тут. Але чи допоможе тільки та вербочка, яка у Вербну неділю було освячена в церкві.

Вирушаючи на важливеньку справу, потрібненько відірвати від гілочки три брунечки і вжити їх, запиваючи свяченою водичкою, при цьому думаючи про свою справочку. Правда, користуватися цією властивістю гілочки можна тільки в найкрайнішому випадочку. Постійненько, потрібно – не потрібно, вербочку краще не турбувати, може вийти боком.

Народні прикмети на вербну неділю  передбачають, якщо посадити кімнатну рослиночку – то будете багатими. Раніше вважалося, що якщо саме в цей деньочок посадити кімнатненьку квіточку, то вона приверне у ваше життя грошенята. У містах, звичайненько, тримали кімнатні рослиночки, а ось в селах було не до того. Але ті, хто знав про цю прикметочку, і садили кімнатні рослиночки, дуже швиденько ставали на ноги. Але у цієї прикметочки є декілька особливостей, про якенькі мало хто знає.

По-перше, якщо квіточка протягом місяця зів’яне, то вам доведеться прожити все своє життя в бідності. А по-друге, садити потрібненько тільки рослиночки з великими і м’ясистими листочками. До речі кажучи, одну з таких рослиночок зараз називають грошовим деревцем. Для того щоб воно не зів’яло і росло добре потрібненько знати спеціальненькі правила її посадки і догляду за нею. До речі, помічено, що в тому будиночку, де грошове деревце добре росте, завжди достаточок й браку грошей не буває.

Є свята, про які ми чули, знаємо, але не знаємо про прикметочки, пов’язані з цим днем. Ми не сильно переживаємо тому, що не знаємо, яких звичаїв потрібно дотримуватися. Але коли в нашому житті трапляються неприємності, з’являються проблеми, то ми починаємо думати, звідки все це береться, і за що все це нам на наші голови.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.