Home / Здоров'я / Масаж простати. Особливості процесу масажу

Масаж простати. Особливості процесу масажу

У чоловіків, які ведуть малорухливий спосіб життя або мають нерегулярні статеві контакти, розвиваються застійні явища в передміхуровій залозі. При цьому в тканинах органу накопичується вироблений секрет. Про те як правильно проводити масаж простати поговоримо далі.

В яких випадках призначається процедура – масаж простати

Масаж простати. Особливості процесу масажу

Несвоєчасне його виведення з проток може призводити до утворення різних патологій. З метою профілактики застійних процесів і лікування пов’язаних з ними захворювань застосовується масаж простати. Що являє собою процедура? Як і ким вона проводиться? Відповіді на ці та інші питання ви дізнаєтеся нижче.

Масажем передміхурової залози називається масування органу через стінку прямої кишки.

Показаннями для його проведення можуть бути:

хронічний простатит в стадії ремісії, викликаний патогенними мікроорганізмами або застоєм простатичного соку;

безсимптомний запалення простати;

пов’язане із запальними процесами в залозі порушення еректильної функції;

слабка реакція або повна її відсутність на застосування антибактеріальних препаратів;

необхідність дослідження складу секрету, що виділяється залозистими часточками;

в якості лікувальної процедури для хворих з різними формами простатиту;

для лікування еректильної дисфункції і слабкої потенції;

при відсутності реакції на застосовувані антибактеріальні засоби;

запальні процеси, викликані застоєм простатичного соку.

Головні протипоказання до проведення процедури:

рак передміхурової залози або прямої кишки;

гіперплазія на останніх стадіях;

запалення простатиту інфекційного походження;

камені в передміхуровій залозі;

аденома або туберкульоз простати;

випадання прямої кишки, тріщини, геморой;

прийом деяких препаратів (уточнити у лікаря).

Яку терапевтичну дію надає масаж простати

Існує два види масажу простати:

прямий масаж. Проводиться шляхом пальцевого впливу на простатичну залозу, що покращує кровообіг і прискорює відтік секрету. Є традиційним видом масування. Тривалість сеансу становить приблизно 1-2 хвилини;

непрямий масаж виконується самостійно без допомоги лікаря шляхом стискання та розслаблення інтимних м’язів тазового дна і анального сфінктера. Таке самомасування успішно практикують в домашніх умовах. В добу рекомендовано два підходи по 20-30 скорочень кожен;

гідромасаж передміхурової залози (простати) виконується вдома за дві години до сну за допомогою груші, наповненої фурациліном або відваром трав. Рідину вводять в пряму кишку з метою позиву до дефекації.

Під час навмисного стримування позиву (приблизно півгодини) спостерігається стиснення і розслаблення м’язів і структур прямої кишки, простати, тазового дна, задньої частини сечівника, що сприяє їх тонізації і зміцненню, підвищенню потенції;

масажер «Солом’яний бичок». Даний прилад має цілющі властивості на простату, сприяючи посиленню притоку крові по клубових артеріях, що підвищує кровопостачання передміхурової залози і пеніса.

Регулярне використання такого масажера покращує внутрішньотканинну мікроцеркуляцію, обмінні процеси в промежині, підвищує потенцію. Ціна такого приладу доступна кожному, особливо якщо мова йде про лікування імпотенції і простатиту.

Массаж простати  робить позитивний вплив на роботу органу. У чому ж полягає ефект від проведення таких маніпуляцій? Результатом фізичного впливу є роздратування рецепторів і розширення кровоносних судин в передміхуровій залозі.

Наслідком цього стає посилення кровотоку. Збільшення обсягів, що надходять в орган крові, що сприяє насиченню клітин достатньою кількістю кисню і всіх необхідних для життєдіяльності речовин.

Разом з кров’ю в простату надходять лікарські препарати, які застосовуються для лікування запального процесу. При цьому покращується їх проникнення в запалені тканини. Масаж простати сприяє відтоку лімфи, разом з якою виводяться вироблені патогенними мікроорганізмами токсини і продукти розпаду.

Простатичний сік є живильним середовищем для розмноження хвороботворних бактерій. Регулярне виведення знаходиться в протоках секрету, що дозволяє очищати залозу від шкідливої мікрофлори. Масування сприяє відновленню тонусу м’язових волокон, від яких залежить виштовхування секрету з залозистих частин.

Після курсу лікування пацієнти відзначають підвищення потенції, відновлення сексуального бажання, збільшення тривалості статевого акту, відчуття під час інтимної близькості стають яскравішими.

Масаж простати. Протипоказання

Масаж простати  призначають тільки після обстеження пацієнта і проведення певних аналізів. Це необхідно для того, щоб виключити протипоказання, які можуть викликати небажані побічні ефекти і ускладнення.

Дана фізіопроцедура протипоказана в наступних випадках:

під час періодів загострення хронічного інфекційного простатиту в зв’язку з великим ризиком поширення інфекції по всьому організму;

при наявності в залозі або прямій кишці злоякісних пухлин;

при діагностуванні кістозних утворень або гіперплазії на пізніх стадіях розвитку;

якщо у пацієнта виявлена сечокам’яна хвороба з великою ймовірністю знаходження конкрементів в протоках передміхурової залози, так як це може призвести до травмування органу та прилеглих тканин;

будь-які патології в прямій кишці (тріщини, наявність гемороїдальних вузлів, запальні процеси).

Особливості проведення процедури – масаж простати

Бажаного лікувального ефекту можна досягти тільки в тих випадках, коли всі маніпуляції виконуються в строгій відповідності з рекомендаціями та за відсутності зазначених протипоказань. Недотримання техніки масування може привести до погіршення стану пацієнта. Саме тому довіряти масаж простати необхідно тільки кваліфікованому фахівцю, а проводити його слід в спеціалізованих установах.

Самостійне виконання процедури і використання різних підручних засобів може стати причиною небажаних наслідків: поширення запалення на сусідні органи, травмування передміхурової залози або прямої кишки.

Масаж простати. Тривалість лікування

Тривалість курсу визначається в кожному конкретному випадку і залежить від перебігу хвороби. Після закінчення процедури лікар оцінює стан пацієнта і приймає рішення про можливість подальшого лікування.

Під час перших сеансів може спостерігатися невелика хворобливість, яка з часом проходить. Якщо ж больові відчуття посилюються, проводиться повторне обстеження і з’ясовується причина. Проводять масаж простати через день, курс може складатися з 10-15 процедур.

В якій позі знаходиться пацієнт під час виконання маніпуляцій

Існує кілька поз, що дозволяють здійснювати ефективний вплив на передміхурову железуСуществует кілька поз, що дозволяють здійснювати ефективний вплив на передміхурову залозу.

Хворому може бути запропонована одна з наступних позицій:

необхідно стати на коліна на низьку кушетку або стіл і впертися в них ліктями;

стоячи на підлозі потрібно зігнутися в поясі під прямим кутом і спертися на стілець або іншу опору;

слід лягти на бік, зігнути ноги в колінах і притягнути їх до корпусу;

треба лягти на спину і широко розсунути ноги в різні боки.

Підготовка до проведення фізіопроцедури

За 20-30 хвилин до планованого лікування слід очистити кишечник за допомогою клізмиЗа 20-30 хвилин до планованого лікування слід очистити кишечник за допомогою клізми. В цей же час необхідно випити 1-1,5 л рідини для наповнення сечового міхура.

Масаж простати  виконується в медичних рукавицях. Для виключення травмування анального отвору і кращого проникнення в пряму кишку використовується вазелін або будь-який інший підходящий засіб.

Після введення пальця в пряму кишку проводиться промацування передміхурової залози і оцінюється її стан. При цьому враховуються розміри органа, його форма, консистенція, відсутність або наявність ущільнень і інших неоднорідностей.

Встановлюється також хворобливість правої і лівої частки, перешийка. Якщо всі параметри органу дозволяють проводити масаж, переходять безпосередньо до виконання процедури.

Масаж простати. Техніка масування

Масаж простати  проводять суворо в певній послідовності. Спочатку по черзі розминають праву і ліву частки, потім переходять до перешийку. На першому етапі масажні рухи повинні мити м’якими, інтенсивний вплив може призвести до відчуття дискомфорту і хворобливості.

Масажувати частки слід рухами, що нагадують перевернуту вісімку, від периферії до центру уздовж вивыдних проток або по спіралі від країв часткою до їх центру, при цьому потрібно рівномірно опрацьовувати всі відділи органу. В ході процесу інтенсивність впливу поступово збільшують, орієнтуючись на щільність залози і відчуття пацієнта.

Під дією масування вона повинна ущільнитися, що свідчить про швидкий вихід секрету. Тривалість фізіопроцедури може становити 1,5-2 хвилини, а сигналом для її закінчення є виділення з сечовипускального каналу декількох крапель простатичного соку. Щоб вимити з уретри залишки секрету з розташованими там бактеріями, рекомендується після закінчення маніпуляцій спорожнити сечовий міхур.

Покращенню кровообігу в органах статевої системи чоловіка сприяє паралельне масування насіннєвих пухирців і сім’яників. Масаж простати  може викликати відчуття дискомфорту, легку набряклість тканин, дещо утруднене сечовипускання, болючість. Іноді спостерігається печіння в уретрі. Такі симптоми на початку курсу вважаються нормальними і зазвичай проходять після перших сеансів.

Масаж простати  є ефективним засобом для усунення застійних явищ. У комплексі з медикаментозним лікуванням та іншими фізіотерапевтичними процедурами він може покращувати стан хворого, сприяти усуненню причин розвитку патологій передміхурової залози.

Механічний вплив на залозисті тканини є хорошою профілактикою багатьох захворювань, пов’язаних із застоєм крові і секрету. Особливо це стосується чоловіків, у яких ймовірність розвитку застійних процесів набагато вища. До факторів ризику відносять роботу, пов’язану з тривалим перебуванням на одному місці, малоактивний спосіб життя, відсутність постійного сексуального партнера.

Масаж простати. Використання масажерів

Завдяки спеціальним стимуляторам, які використовуються для масування органів, можна позбутися від застійних процесів, що виникають в малому тазу. Виробник використовує для своїх моделей м’яку гуму, силікон, вони досить міцні і ними легко і просто користуватися.

Виробник подбав про те, щоб виріб дублював вигини прямої кишки, а також щоб після того, як масажер буде введений, він уперся в передміхурову залозу. Більш просунуті моделі забезпечуються вібрацією. Перед використанням обов’язково ознайомтеся з інструкцією до нього. Як часто робити масаж простати  масажером, можна з’ясувати у лікаря.

Правила безпеки

Не варто забувати, що будь-який масаж – це допоміжна лікувальна процедура. Саме тому, якщо лыкар призначив подібну процедуру, необхідно обов’язково доводити її до кінця. Не рекомендується пропускати хоча б один сеанс, а також необхідно стежити за тим, щоб якість проведених маніпуляцій непогіршувалася. Систематичність і регулярність масажу простати – запорука швидкого одужання.

Про що важливо знати перед проведенням терапії?

Скільки за часом робити масаж простати? В середньому одна процедура займає 5-10 хвилин. Щоб здійснити масаж передміхурової залози, необхідно правильно підготуватися до процедури. Пацієнту слід очистити кишечник з використанням клізми. Бажано використовувати для цього трав’яний відвар.

Це допоможе попередити розвиток дисбактеріозу. Не рекомендовано часто застосовувати клізму, оскільки це може порушити повноцінне функціонування шлунково-кишкового тракту. Після цього необхідно ретельно підмитися і витерти насухо статеві органи. Масажисту також слід підготуватися до процедури. А саме:

добре вимити руки, використовуючи гігієнічний засіб;

підготувати стерильні рукавички;

змастити палець оливковою або обліпиховою олією (завдяки цьому полегшиться вхід в анальний отвір пацієнта для здійснення масажної дії).

Пацієнт повинен вибрати ту позицію, в якій найзручніше буде здійснювати процедуру. Поверхню, на якій буде лежати пацієнт, необхідно накрити рушником або простирадлом. Після підготовчого процесу можна приступати до проведення маніпуляції. Перед процедурою необхідно уточнити у лікаря, скільки потрібно сеансів масажу простати, щоб ваше самопочуття покращилося.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *