Home / Твоя краса / Тіло / Масаж Гуаша

Масаж Гуаша

Масаж Гуаша – метод китайської традиційної медицини за допомогою пластини (скребка, монети). У розумінні китайських лікарів життя – це постійний перебіг енергії в тілі людини. Застій у цьому русі викликає хворобу, зупинку руху енергії – смерть. Метою Гуаша є відновлення течії енергії по меридіанах, шляхом впливу за допомогою скребка на активні точки.

Техніка виконання методики Гуаша проста і не вимагає фізичної сили, що дозволяє освоїти її в домашніх умовах. Досить розуміти принцип роботи. Освоївши техніку масажу, можна досить підвищити імунітет і запобігти або вилікувати захворювання внутрішніх органів. Гуаша ефективний при проблемах опорно-рухового апарату, емоційної напруги, алергічних захворюваннях, хронічних бронхітах, проблемах зайвої ваги і захворюваннях травної системи,

Масаж Гуаша в домашніх умовах

Масаж ГуашаДля виконання Гуаша не потрібно спеціальних умов або апаратури. Освоїти базову техніку масажу доступно кожному. По суті, в Китаї Гуаша – це народний метод зцілення. Тому він цілком доступний в домашніх умовах. У процесі виконання масажу немає необхідності шукати на тілі біологічно активні точки, як це робиться при методиках акупунктури або акупрессури. Вплив відбувається на досить великих рефлекторних зонах.

У процесі впливу скребком, відкриваються енергетичні канали і відбувається вихід негативної енергії (енергії Ша). Скребки можуть бути різної конфігурації, і виконані з різних матеріалів (каміння, роги тварин, мідь). Головне, щоб вони не могли травмувати шкірні покриви. Скребки з міді вважаються більш щадними і ефективними. Вдома можна скористатися мідною монетою.

Масаж Гауша виконують із спеціальними бальзамами. Білі бальзами використовуються в основному для лікування травм або захворювань зв’язкового апарату і кісток. Вони мають більш щільну основу, яка не дає відразу випаровуватися ефірним оліям, що входять до складу бальзаму. Білі бальзами досить глибоко вбираються з поверхні шкіри. Червоні бальзами використовуються в основному для лікування м’язових порушень. Основний елемент цих бальзамів кориця, що має зігріваючу дію. Вдома можна скористатися ефірними оліями.

Техніка китайського масажу Гуаша

При хронічних захворюваннях масаж Гуаша слід поєднувати з іншими видами лікування в залежності від індивідуальності пацієнта. Процедуру виконують на чистому тілі. Методикою Гуаша передує лімфатичний дренаж із застосуванням олії з рухами по ходу лімфи. Масажні рухи повторно виконуються кілька разів, щоб шкіра ввібрала олію. За класичною східною традицією будь-яка робота з пацієнтом починається з Ян-каналів, оскільки вони знаходяться ближче до поверхні тіла. Ці канали при порушенні балансу енергії страждають першими.

Масаж Гуаша може використовуватися в лікувальних, профілактичних або косметичних цілях. Лікувальний Гуаша передбачає застосування декількох видів прийомів:

Короткі швидкі рухи скребком з сильним натиском
Повільні рухи скребком зі слабким натиском
Повільні рухи з сильним натиском скребка

Ефект від масажу настає вже під час сеансу. Зони, в яких переважає застій енергії, змінюють колір і стають багряними або фіолетовими. Їх називають плямами енергії Ша. Нерівномірна зміна кольору шкірних покривів свідчить про скупчення токсинів. При цьому процедура не викликає різких хворобливих відчуттів. Тільки іноді при занедбаності захворювання. Пацієнт може відчувати дискомфорт, який проходить відразу після впливу на зону.

Дуже часто Гуаша порівнюють з баночним або вакуумним масажем. Це досить грубе порівняння. У цих методик різні принципи. Гуаша діє за принципом вивільнення патологічної енергії, баночний масаж – за принципом аутогемотерапії.

Під час виконання прийомів в організмі відбуваються активні обмінні процеси, і виходить надлишок негативної енергії. Протягом усього сеансу необхідно періодично протирати шкіру рушником, так як під час процедури виводяться токсини.

Під час сеансу треба уважно стежити за станом пацієнта. Можуть виникнути скарги на запаморочення або сильну слабкість. У таких випадках слід зупинити виконувати прийоми і дати випити теплої негазованої води. Зазвичай після цього запаморочення проходить і можна продовжувати процедуру.

Після процедури неприпустимо перебувати на холоді і протязі. Після процедури токсини ще якийсь час будуть активно виходити. Тому радять протягом дня пити багато негазованої води для якнайшвидшого очищення організму.

Довше 25 хвилин сеанс масажу не проводять. Гіперемія може пройти через кілька днів. Зазвичай наступний сеанс Гуаша проводять через день. Але, залежно від стану пацієнта, можуть призначити тільки після того, як зникнуть сліди від попереднього сеансу.

Лікування проводиться курсом в 10 – 20 процедур. При проходженні повного курсу організм людини запускає механізм самозцілення, який допомагає вилікувати недугу або повністю відновитися після перенесеного захворювання. Рекомендується проводити 2 курси масажу в рік для загального зміцнення організму.

При правильній техніці проведення у хворого відновлюється вільний перебіг енергії по меридіанах. Внаслідок чого відбуваються наступні поліпшення:

Поліпшується потік крові і лімфи
Реологічні властивості крові приходять в норму (знижується в’язкість крові, зменшується ризик тромбозів)
Зменшується спазм м’язів
Проходять больові відчуття
Усуваються патологічні процеси і набряки у внутрішніх органах
З боку нервової системи відбуваються поліпшення: з’являється прилив сил, поліпшується емоційний стан, нормалізується сон

Протипоказання до масажу Гуаша

Техніка масажу повинна бути використана при узгодженні з лікарем, оскільки існують певні протипоказання до його проведення.

Не можна виконувати масаж при:

    Інфекційних захворюваннях
Шкірних захворюваннях
Свіжих переломах кісток
Артеріальної гіпертензії
Після інсульту
Вагітності
Недостатності внутрішніх органів
Онкологічних захворюваннях

Абсолютним протипоказанням до проведення Гуаша є порушення згортання функції крові (тромбоцитопенія, гемофілія).


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *