Home / Здоров'я / Ліки від молочниці. Кращі засоби

Ліки від молочниці. Кращі засоби

Кандидоз – це грибкове захворювання піхви, у народі називається молочниця. Хвороба важко піддається лікуванню і часто повторюється при зниженні імунітету або при неправильному харчуванні. На сьогодні застосовуються різні ліки від молочниці  для жінок. Щоб зрозуміти, які ліки будуть більш ефективними, потрібно розібратися в характері захворювань.

Ліки від молочниці.  Природа молочниці та причини розмноження грибка

Протигрибкові капсули та таблетки приймають строго за вказівками та призначенням лікаря.

З проблемою білих творожистих виділень з геніталій з неприємним запахом, що супроводжуються зудом і печінням слизових поверхонь статевих органів, стикаються і представники прекрасної статі, і чоловіки. У останніх, до речі, це явище відбувається значно рідше, що пов’язано з різницею будови статевих органів. Тому проблема звільнення від молочниці, або кандидозу, а саме так називається захворювання з описаними вище симптомами, піддаються, як правило, жінки. Саме вони найчастіше задаються питанням, як лікувати молочницю в домашніх умовах?

Треба знати, що прояви молочниці не стосуються виключно статевих органів. Вона може виникнути і на інших шлункових оболонках тіла.

В жіночому організмі повсякденно знаходяться гриби родини кандида, однак вони знаходяться в ньому в маленькій кількості і неактивні. Для того, щоб грибок прийняв патогенний характер, потрібні сприятливі умови. Різке зростання чисельності шкідливих організмів може бути викликане наступними факторами:

Передача від матері до дитини під час пологів та годуванню грудьми;

Цукровий діабет;

Порушення обміну речовин;

Гормональні збої;

Вагітність і як наслідок послаблення імунних сил;

Прийом антибіотиків і стерильних препаратів.

Прояв хвороби може відрізнятися залежно від особливостей організму. Найчастіше це виражається в таких симптомах, як жування, задишка, солодкі виділення та болі при полових актах і сечовипусканням.

Форма випуску та активні речовини у препаратах проти кандидозу

Форма випуску лікарських засобів та схема лікування молочної залози повинна визначатися лікуючим  лікарем. При неправильному підборі ліків кандидоз переходить у хронічну форму. Під час лікування грибка молочниці у жінок застосовуються такі препарати таких груп:

Антибіотики поліенової групи;

Вихідні триазолів;

Вихідні імідазолдіоксалана;

Вихідні імідазола.

Ліки від молочниці  для жінок

Ліки, за допомогою яких можна вилікувати молочницю, поділяються на два типи, за типом застосування: зовнішнього (вагінального) і внутрішнього (орального).

Засоби для місцевого застосування наносяться безпосередньо на очаг захворювання. На стінки піхви і статевих губ. Ліки від молочниці  застосовуються на ранніх стадіях кандидозу. Місцеве нанесення або введення дозволяє позбутися від таких неприємних симптомів, як жування, зубного болю. Курс лікування подібною групою медикаментів не рекомендується продовжувати більше 2 тижнів при відсутності позитивних змін.

Ліки місцевої дії містять антибіотик, крім основної діючої речовини. Але завдяки зовнішньому нанесенню, антибіотик не впливає на печінку і шлунок.

Вилікувати хронічну форму грибкової інфекції за допомогою локального впливу не вийшло. Однак такі ліки широко застосовуються в комплексі з оральними медикаментами при важких стадіях кандидозу. Місцеві препарати:

Мазі;

Свічки;

Вагінальні таблетки;

Спреї;

Гелі

На час введення та нанесення місцевих препаратів слід утримуватися від статевих контактів.

Оральні препарати для видалення від грибка надають ефективну терапію при будь-яких стадіях. Така терапія пагубно діє на мікрофлору кишечника, тому за виходом необхідно пропити курс пробіотиків і пребіотиків. Після цього організму потребується відновлення імунної системи, яке може бути здійснене за допомогою вітамінних курсів. Пити хаотично медикаменти неможна.

Поговоримо про найбільш ефективні ліки при молочниці , які часто призначаються для  жінок:

Дифлюкан. Головною діючою речовиною кошти є флуканазол, який ефективно пригнічує ріст грибкової інфекції. Лікування Дифлюканом не складає труднощів, досить випити одну капсулу. Все ж препарат має протипоказання, його не можна використовувати в період вагітності, годування грудьми і при серйозних ураженнях нирок і печінки.

Пімафуцин. Препарат випускається в різних лікарських формах: свічках, таблетках, кремах. Пімафуцин дозволено використовувати навіть при вагітності і в період лактації. Натаміцин – це головний діючий компонент препарату, який є сильним антибіотиком з широким спектром дії. Пімафуцин відрізняється хорошою переносимістю, не токсичністю і відсутністю алергічних реакцій.

Клотримазол. Препарат має виражені антимікозні властивості і випускається в різних формах. Все ж його не можна використовувати в перший триместр вагітності та з великою обережністю застосовують в період годування груддю.

Ливарол. Препарат є безпечним фунгіцидним засобом з активною діючою речовиною кетаконазол. Ливарол випускається у вигляді вагінальних супозиторіїв. Для лікування молочниці досить п’яти днів, якщо ж мова йде про хронічний процес, то лікувальний процес продовжується до десяти днів.

Гексикон. Препарат можна використовувати у вигляді супозиторіїв, гелів і навіть розчинів для зовнішнього застосування. Гексикон має виражені антисептичні властивості. Підходить навіть для лікування вагітних і проведення санації перед пологами. Існує лікарська форма засобу з невеликою концентрацією речовини, яку використовують в якості лікування дітей.

Поліжинакс. Ці ліки володіють фунгіцидною і антибактеріальнуою властивістю.

Не забувайте про те, що, хоча всі ці медикаментозні препарати призначені для лікування одного і того ж захворювання, кожен з них має ряд своїх протипоказань і побічних ефектів. Саме тому важливо погоджувати свої дії з лікарем і дотримуватися його приписів.

Свічки проти молочниці

Свічки мають ряд переваг і недоліків. До позитивних моментів даної лікарської форми можна віднести наступне:

швидке зняття клінічних симптомів;

виражений лікувальний ефект;

простота у використанні;

засіб профілактики.

Все ж у свічок при кандидозі є і свої негативні сторони, а саме:

неможливість використання для зовнішнього застосування;

необхідність поєднання з іншими лікарськими засобами;

для досягнення бажаного результату необхідне суворе дотримання лікувальної схеми.

До популярних свічок, які часто призначаються при молочниці, можна віднести:

гінезол;

тержинан;

кліон-Д.

Мазі, як засіб лікування

Мазі відрізняються наявністю наступних переваг:

можливість зовнішнього використання на зовнішніх статевих органах;

швидкий ефект;

застосування як в лікуванні чоловіків, так і жінок;

простота у використанні;

мінімальний ризик розвитку побічних ефектів;

доступна вартість.

Якщо ж говорити про «мінуси», то до них відноситься наступне:

зазвичай мазі містять всього один діючий компонент;

неможливість лікування більш глибоких грибкових уражень.

Ністатин, Кетоконазол, Клотримазол, Пімафуцин – всі ці препарати є яскравими представниками протигрибкових мазей.

Таблетки проти молочниці

Тепер поговоримо про достоїнства таблеток:

ліквідація грибкової інфекції не тільки в статевих органах, але і по всьому організму;

швидка швидкість засвоєння речовини;

запобігання росту і розмноження грибків;

сприяє загибелі міцелію грибка.

Всі ж системні препарати мають і небажані побічні ефекти, що негативно позначаються на різних органах.

Популярними таблетками від кандидозу є такі:

флюкостат;

мікомакс;

низорал.

Ліки від молочниці  для жінок в домашніх умовах

Лікування молочниці як правило не потребує стаціонарного лікування, всі процедури проводяться в домашніх умовах, але це не означає, що можна займатися самолікуванням. Багато жінок через наявність побічних ефектів при прийомі медикаментозних засобів, вважають за краще лікування рецептами народної медицини.

Дійсно, нетрадиційні методики відрізняються безпекою і надійністю. Але не варто обнадіювати себе думками про те, що народна медицина – це панацея від хвороб. Якщо говорити конкретно про молочницію, то нетрадиційне лікування діє симптоматично, але не прибирає саму причину кандидозу. Саме тому важливо поєднувати рецепти народної медицини з лікуванням за допомогою медикаментозних препаратів і обов’язково консультуватися з лікарем.

Зменшити запальний процес допоможуть відвари лікарських рослин. Наприклад, ромашковий відвар має протизапальну, загоюючу і заспокійливу дію.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *