Home / Твоя краса / Догляд за ногами / Лікування шпори на п’яті

Лікування шпори на п’яті

 Іноді з різних причин з’являється біль у п’яті. Нерідко вона свідчить про таку проблему, як п’яткова шпора.

П’яткова шпора. Ознаки та лікування.

Шпорою на п’яті називають кістковий наріст в області п’яти, має форму клина, що викликає дискомфорт і біль при наступанні на п’яту. Саме захворювання, що викликає утворення такого наросту, називається плантарним фасцитом, який являє собою запалення фасції підошви. Серед основних причин виникнення шпори – плоскостопість, викривлення хребта, травми, порушення кровообігу в ногах або обміну речовин. Чим старша людина і чим більшу масу тіла має, тим більша ймовірність виникнення такого наросту.

Лікування шпори на п’яті

Для позбавлення від п’яткової шпори можна звернутися до лікаря. Традиційна медицина пропонує декілька методів вирішення цієї проблеми, у тому числі фізіо-та ударно-хвильова терапія, а також лікарські препарати. Однак таке лікування недешеве, крім того, медикаментозний вплив має побічну дію. Разом з тим, багато натуральних засобів справляються з цією проблемою не гірше. Як правило, для лікування застосовують компреси і ванночки на основі лікарських трав і інших рослинних компонентів.

У будь-якому випадку на додаток до лікування шпори на п’яті важливо полегшити навантаження на стопи: по можливості знизити масу тіла, не носити тяжкості, підбирати якісне взуття з невеликим стійким каблуком і хорошими устілками. Важлива і регулярна помірна рухова активність.

Лікування шпори на п’яті. Натуральні рецепти.

Рецепт 1. Значно зменшує п’яткову шпору і усуває больові відчуття компрес з листя лопуха. Щоб його зробити, беруть свіжий лист цієї рослини, прикладають до п’яти і обмотують зверху бинтом. Ще один рецепт компресу – капустяний з медом: від маленького качана капусти відокремлюють лист, змащують його медом, прикладають до п’яти, обмотують бинтом і утеплюють зверху. Компрес витримують ніч, повторюють процедуру не менше 3 разів.

Рецепт 2. Зменшуються прояви п’яткової шпори під впливом парових ванночок, для яких застосовують рослину жовтець їдкий, або куряча сліпота. Процедура наступна: пучок цієї трави заливають окропом і проварюють ще 10 хвилин. В отриманому відварі парять ноги щодня або через день. Ефект настає вже після 7-10 процедур.

Рецепт 3. Усуває п’яткову шпору і цикорій. Цю  рослину у висушеному вигляді заливають окропом, настоюють 10 хвилин і парять ноги в цьому настої (він повинен бути максимально гарячим). Потім ноги не витирають і роблять компрес з кашки, яка залишилася після настоювання цикорію. Зверху ноги загортають і тримають ніч в теплі. Після трьох таких процедур має настати полегшення.

Рецепт 4. У лікуванні п’яткової шпори допомагає червона глина в поєднанні з содою і сіллю: у великій ємності розчиняють 3 кг глини в 3 літрах води, додають по пачці солі та соди. Цей розчин кип’ятять, поки він занадто гарячий, ноги тримають на пару, коли засіб трохи остигає, занурюють в нього стопи. Таку ванну приймають півгодини, потім вдягають теплі шкарпетки. Процедуру повторюють регулярно до полегшення.

Рецепт 5. Для усунення п’яткової шпори допомагають і сольові ванночки: 1 кг солі розчиняють в 5 л води, доводять до кипіння і, злегка остудити,  в ємність з розчином занурюють ноги. Процедуру повторюють щодня протягом 10 днів. При цьому можна не готувати кожен день новий розчин, а лише підігрівати вже використаний.

Рецепт 6. У лікуванні шпори на п’яті, навіть у занедбаному стані, допомагає і кропива. Свіже листя, зібране в травні, прокручують через м’ясорубку, кладуть цю кашку на лист лопуха і прикладають до п’яти. Цей компрес фіксують бинтом і залишають на ніч, якщо є можливість, процедуру роблять протягом дня.


Check Also

Місячний календар краси на вересень 2018 року

Кожна жінка хоче бути гарною. Тому вона повинна стежити за своїм зовнішнім виглядом, правильно харчуватися …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *