Home / Здоров'я / Лікування мухомором – шкода чи користь?

Лікування мухомором – шкода чи користь?

Напевно багато хто використовує рецепти народної медицини для лікування різних захворювань. Такі методи перевірені роками, але що можна сказати про лікування червоним мухомором, особливо такого серйозного захворювання, як рак?

Офіційна медицина заперечує будь-який вплив цього гриба на пухлини. Відповідно, сучасні лікарі досить скептично налаштовані на лікування мухоморами в онкології. Так які лікувальні властивості є у мухомора, якщо наші предки активно використовували його в свій побут?

Різновиди мухоморів

Практично будь-яка людина представляє перед собою отруйний гриб з червоною шапочкою в білу цятку, проте рід Мухоморів набагато обширніший:

Їстівні з хорошими смаковими якостями – мухомор далекосхідний, мухомор цезаря;

Їстівний – яйцеподібний, сіро-рожевий та ін .;

Умовно-їстівний – жовто-коричневий, поплавок сицилійський;

Неїстівні отруйні – щетинистий, поганковий та ін .;

Отруйний – червоний, яскраво-жовтий, пантерний тощо. При отруєнні цими видами своєчасно надана медична допомога буде ефективною;

Смертельно отруйні – весняна і бліда поганка, вонючка та ін. При вживанні цих грибів смерть настає за кілька хвилин.

Незважаючи на те що ці гриби відносяться до однієї родини, вони сильно відрізняються між собою за складом і властивостями. Відмінностей між ними набагато більше, ніж спільних ознак.

Лікування мухоморами: як приймати від раку

Серед рецептів народної медицини є засоби як для місцевого застосування (компреси, обгортання), так і для внутрішнього. Обидва види використовуються досить давно і згадки про цілющі властивості грибів можна знайти в багатьох джерелах.

Якщо вірити таким, то червоний мухомор, а точніше, настоянка з його капелюшків, має ще й антимікробний, протизапальний та протипухлинний ефект. Також гриб відомий своєю інсектицидною властивістю. Настоянки використовують всередину і локально (при захворюваннях суглобів і т. п.).

Онкологічні хворі, які втратили надію на лікування, готують такі засоби за особливими рецептами і приймають за спеціальною схемою. Деякі вважають отруйну настоянку меншим злом, ніж хіміотерапію.

Лікування настойкою з добавлянням мухоморів

Рецепт №1.

Знадобиться 5 грибів і 1 літр горілки. Гриби очищають, але не подрібнюють, і кладуть у скляну ємність, бажано темну. Далі заливають їх горілкою. Банку герметично закривають і закопують в землю. Можна просто загорнути ємність в світлонепроникний матеріал. У такому вигляді засіб повинен простояти 1 місяць. Через цей час його проціджують і вживають;

Рецепт №2.

Знадобляться очищені і нарізані шматочками червоні капелюшки. Етиловий спирт (30-70%) беруть у співвідношенні 1: 1 з грибами. Змішавши інгредієнти, їх залишають в темному місці на 40 діб. Після цього потрібно добре віджати і відфільтрувати настоянку. Готовий засіб зберігають в темній скляній ємності в прохолодному місці;

Рецепт №3.

Необхідно 4 гриба і 150 мл чистого спирту. Капелюшки не чистять, але дрібно ріжуть. Інгредієнти поміщають в банку і настоюють протягом 14 днів у темному місці. По закінченні часу настій проціджують.

Лікування настояним на горілці / спирті червоним мухомором здійснюється завжди за однією і тією ж схемою: починають прийом з 1-2 крапель настоянки на день, щодня доза підвищується на 1-2 краплі, поступово доводиться до 20-30 за прийом. Пити такий засіб потрібно досить довго. Деякі джерела вказують, що лікування може затягнутися на півроку.

Потім дозу аналогічним чином зменшують і в курсі терапії настає перерва. Зазвичай на цьому не зупиняються і повторюють все знову. Також деякі народні цілителі рекомендують натирати цим засобом або гущею з грибів шкіру в місці локалізації пухлини.

Деякі джерела стверджують, що лікування настоянкою мухомора будь-якого виду раку не повинно тривати більше 3 тижнів поспіль. При цьому вони рекомендують розбавляти засіб у теплому молоці, тому що молочні білки зв’язують токсини. А під час перерви між курсами знахарі радять зайнятися очищенням легень, нирок і печінки – органів, через які отрута виводиться з організму.

Для цього застосовують різні трав’яні збори з калгану, подорожника, безсмертника, чаги, соснових і березових бруньок. Проте офіційна медицина стверджує, що подібні відновлювальні засоби малоефективні, тому що отрута мухомора завдає непоправної шкоди важливим органам.

Як відбувається лікування раку легенів та інших захворювань мухоморами

Вважається, що злоякісні клітини руйнуються під дією мускарину – високотоксичної отрути, що міститься в цих грибах. Виділили цю речовину всього кілька десятків років тому, а після цього вчені навчилися синтезувати мускарин в лабораторних умовах.

Деякі джерела стверджують, що під дією мускарину відбувається уповільнення зростання ракових пухлин (сарком) у мишей.

Офіційна медицина не підтверджує, що лікування мухомором  є ефективним. Крім того, вона розвінчує деякі міфи про них. Наприклад, мускарин не проникає через гематоенцефалічний бар’єр, тобто в тканини мозку. Також він ніяк не діє на мікроби – джерела запальних процесів.

Варто відзначити, що в чистому вигляді ця речовина не надає згубної дії навіть на мух, так що інсектицидні властивості у цих грибів обумовлені наявністю інших речовин.

Мускарин, потрапляючи в організм, негативно впливає на вегетативну нервову систему, яка відповідає за роботу внутрішніх органів (легень, серця та ін.). Чим більше отрути надходить, тим сильніший дизбаланс в організмі. Важкі порушення можуть призвести до летального результату.

Існує ряд медикаментозних препаратів, які схожі на мускарин. Їх називають м-холино-міметиками і використовують для лікування різних патологій, які супроводжуються зниженням тонусу парасимпатичної нервової системи і підвищенням симпатичної, але точно не від раку. Ці медикаментозні препарати не менш токсичні, але набагато менше, ніж чистий мускарин, як синтезований, так і натуральний.

Варто зазначити, що ця високотоксична отрута не використовується в офіційній медицині. Її застосовують тільки в наукових цілях.

Наскільки отруйні мухомори?

Мускарин в них міститься в невеликій кількості. Щоб отримати смертельну дозу, необхідно з’їсти 4-5 кг грибів. Але отруїтися можна і всього декількома грамами м’якоті або шкірки. Симптоми отруєння можуть виникнути навіть після контакту шкіри з отрутою через кілька годин і навіть хвилин, тому не варто чіпати їх голими руками.

Крім мускарину є ще кілька токсичних речовин: холіни, бетаїн та буфотеін, іботенова кислота, путресцин. Потрапляючи в організм, вони провокують блювотний рефлекс, роздратування кишечника, спазми і судоми, діарею, нервове збудження, галюцинації, сонливість, слинотечу, утруднення дихання, уповільнення ритму серця.

У такій ситуації необхідно викликати швидку допомогу і не займатися самолікуванням. Лікарі промиють шлунок за допомогою зонда, використовують сольове проносне, проведуть форсований діурез, призначать внутрішньовенно атропін.

У поєднанні з алкоголем отруйність підвищується в кілька разів.

Настоянка для зовнішнього використання

У народній медицині лікування мухоморами призначають при хворобах суглобів, запущених гнійних виразок, екзем, дерматитів, для усунення м’язових болів і т. п. У даному випадку капелюшки змішували зі спиртом в однаковій пропорції і настоювали 45 діб.

Готовий настій віджимають і фільтрують. Його застосовували при зниженні зору, свербінні, палінні, двоїнню в очах, помутнінні кришталика, темних мушках.

Незважаючи на те що лікування мухомором  вельми популярне, є і протипоказання. Потрібно пам’ятати, що ці гриби відносяться до сильно отруйних. Мазі, настоянки та інші засоби на їх основі не можна застосовувати на відкритих ранах. Після застосування потрібно ретельно вимити руки з милом.

Ніколи не застосовують подібні рецепти для дітей. В протипоказання входить вагітність, лактація, індивідуальна непереносимість. Працювати з ними потрібно в рукавичках, при цьому не можна використовувати металеві предмети (ножі, ложки, миски і т. п.).


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *