Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Італійська кухня спокушає і вбиває

Італійська кухня спокушає і вбиває

Суп з томатів виводить токсини , але шкодить шлунку , піца змушує танцювати , але заважає обміну речовин , а капучино дарує радість ,  але розхитує нерви

Любити пристрасно , їсти з апетитом , жити красиво – де все це можливо відразу? Правильно – в Італії ! Як радіти життю по- італійськи і при цьому зберегти здоров’я , знають к. м. н. , Дієтолог медичного центру «Юлія » Олександра Кириленко і лікар вищої категорії , дієтолог Володимир Старостенко.

ПАСТА карбонара З сирим яйцем

Блюдо висококалорійне – в 100 г аж 400 ккал. У цій пасті зустрічаються непоєднувані продукти – макарони , вершки і сир пармезан. У підсумку виходить жирний і одночасно вуглеводний продукт під назвою «смерть фігурі ». З сирим жовтком , подарованим незнайомій куркою , теж краще не жартувати , щоб в якості бонусу не одержати сальмонельоз. Якщо курка перевірена , то жовток треба викладати на гарячу вермішель , щоб він обробив парою. А от зелений соус песто – це смачна , корисна , хоча і трохи гостра радість. Її основа – свіжий базилік – джерело вітаміну Р (зменшує ламкість капілярних судин) і вітаміну А (стимулює ріст і розвиток клітин). Набагато корисніше з пастою подавати суміш зелені , твердий сир та овочі.
КОМУ НЕ Є КОШТУЄ . Людям , страждаючим від порушення обміну речовин , ожиріння , захворювань органів шлунково-кишкового тракту (їх спеції і прянощі буквально вбивають ) .
Пухлощекое бамбино цією пастою годувати теж не рекомендується – у ній немає нічого корисного для дітей.

ПІЦА

Цим блюдом можна нагодувати будь-яку сім’ю з купою кричущих тіточок , темпераментних дядечків і танцюючих тарантелу бабусь і дідусів. Піца – дуже калорійне (300-400 ккал на 100 г) і буквально заряджає енергією блюдо. Правда , спритних Джованні і Лючій , які не досягли 16 років , піцою краще годувати не частіше одного разу на місяць (їх шлунків дуже важко її переварити ) . При приготуванні тесту слід використовувати тільки борошно грубого помелу. І забудьте про кетчуп – томатний соус краще зробити зі свіжих помідорів з меленим базиліком.

КОМУ НЕ Є КОШТУЄ . Любити піцу можна не всім. Проблеми з вагою , порушення обміну речовин , цукровий діабет накладають на це блюдо сувору заборону .

ТОМАТНИЙ СУП

Його готують з усього, що підвернеться під руку , але основа – стиглі томати (багаті лікопіном , що виводить токсини) . Для смаку додаються прянощі , спеції , базилік , огірки , часник , оцет , червоний перець , оливкова олія. Виходить низькокалорійний суп ( в 100 грамах – 70-80 ккал ) , який чудово втамовує спрагу. Суп багатий кислотами овочевого соку , а значить , вітаміном С, клітковиною , пектином , мікроелементами. До речі , шматочок хліба поруч з тарілкою – це не по- італійськи ; правильна подача – з крихтами цільнозернового хліба.

КОМУ НЕ Є КОШТУЄ . Людям з гострими захворюваннями ШКТ , печінки , нирок їсти суп не треба – органи буквально стискаються від часникового запаху і « овочевих » кислот , видобутих із свіжих томатів. Без попереднього « можна ! » Від гастроентеролога включати цей суп в меню не можна.

КАПУЧИНО

Цей підбадьорливий напій з свежемолотого кави і молока насичує організм антиоксидантами і жирними кислотами. Стимулює апетит , працездатність , активність мозку , в хорошому сенсі збуджує нервову систему ( якщо простіше – підвищує настрій ) . Завдяки присутності молока кофеїн не подразнює органи ШКТ.

КОМУ ПИТИ НЕ ВАРТО . Головне – обмежитися однією чашкою божественного напою в день : велика кількість кофеїну виводить кальцій. Також у завзятих кавоманів порушується обмін речовин , страждає підшлункова , скаче тиск. Тому людям із захворюваннями серцево -судинної та нервової систем , а також вагітним і годуючим , капучино краще не пити.

ЛАЗАНЬЯ

«Сьогодні у нас на вечерю лазанья » , – звучить загадково , але ж це страва може приготувати будь-яка господиня , у якої є духовка. За рахунок поєднання вуглеводів в шарах пасти , білків в м’ясних прошарках і сиру блюдо стає висококалорійним – 500 ккал в 100 грамах .

КОМУ НЕ Є КОШТУЄ . Пишним сеньорам , які страждають від проблем з обміном речовин , а також хворим на цукровий діабет. Дітям з 3 років давати лазанью можна , але рідко і тільки негостру .

ТІРАМІСУ

Друга назва цього красивого десерту – «привіт , ожиріння ». Для його виготовлення сир маскарпоне 90 %-ної жирності збивається з корицею і коньяком , алкоголем просочуються і шари бісквіта. Чи не десерт , а справжня бомба! Щоб витратити з’їдені калорії , треба танцювати небудь пекучий танець півтори години без зупинки.

Щоб відчути смак Італії без шкоди для талії , дієтологи радять з’їдати не більше чайної ложки десерту і тільки близько 16 годин дня – в цей час підшлункова найбільш активна. Хочете більше – запасіться ферментними препаратами.

КОМУ НЕ Є КОШТУЄ . Людям, у яких барахлить печінка , жовчний міхур , дванадцятипала кишка , підшлункова , підвищений рівень холестерину , а також хворим на цукровий діабет слід забути про існування тірамісу в принципі.

САЛАТ капрезе

Ідеальне по сполучуваності продуктів блюдо. Класичний і найкорисніший сир моцарелла повинен бути зроблений з молока буйвола , але де ж такий знайдеш? Але нічого – сир з коров’ячого молока теж зійде . Моцарелла і оливкове масло багаті незамінними жирними кислотами. Помідори і базилік – антиоксиданти , які виводять з організму навіть найнезговірливіші токсини. Капрезе – збалансований і низькокалорійний салат. Складні вуглеводи в ньому поєднуються з клітковиною і пектином , які допомагають всмоктувати і виводити з організму те, чого там бути не повинно.

КОМУ НЕ Є КОШТУЄ . Протипоказання – підвищена кислотність , гастрит , панкреатит , гострі захворювання ШКТ , печінки і нирок : на них можуть погано впливати органічні кислоти , якими багаті помідори. Дітям до 3 років є салат можна , але з обережністю , остерігаючись алергії.

Карпачо

Це маринована в спеціях , оцті і соку буряка телятина або яловичина. Подається тонко нарізаними шматочками з руколою , перцем і пармезаном. У 100 грамах карпачо всього 150-200 ккал. Компоненти підібрані дуже грамотно – кислота, що міститься в свіжих овочах , допомагає засвоїтися залозу і білкам , якими багате м’ясо. Ця страва підвищує гемоглобін і рекомендується при анемії.

Назвати карпачо суперкорисним блюдом можна – в ньому занадто багато гостроти і холестерину ( яловичина і телятина в принципі славляться його підвищеним вмістом ) . Тому людям , страждаючим захворюваннями ШКТ , цукровий діабет , подагру , дисфункцією щитовидної залози ,
а також гіпертонічною хворобою і при гострому порушенні мозкового кровообігу карпачо протипоказано.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *