Home / Здоров'я / Здорове харчування / Вчені рекомендують взимку їсти оселедець

Вчені рекомендують взимку їсти оселедець

При настанні холодів , у багатьох людей виникає інстинктивне бажання з’їсти щось жирне , щоб компенсувати енергетичні втрати

Вчені заявили , що для цих цілей краще всього підходить відома всім оселедець , яка містить корисні для організму жирні кислоти , що покращують його життєдіяльність .

Група шведських вчених під керівництвом Хелен Лінквіст , працюючи в Гетеборгському технологічному університеті ім. Чальмеса , звернули увагу на те , що наука не вивчила вплив оселедця на людський організм. При цьому лікарям давно відомо про те , що всі сорти жирної риби , до яких належить і оселедець , сприятливо впливають на організм людини , захищаючи його від атеросклерозу і нормалізуючи роботу серцево -судинної системи.

Вчені відібрали групу добровольців , які повинні були п’ять разів на тиждень вживати 150 г філе оселедця в смаженому вигляді. При цьому фахівці ретельно стежили за показниками їх здоров’я , а через певний час піддали цих людей поглибленому медичному огляду . Виявилося , що стан організму абсолютно всіх добровольців стало значно краще , передає Raut .

Регулярне вживання оселедця допомогло замінити “поганий” холестерин на “хороший” , в результаті чого стінки судин стали більш еластичними , а самі вони очистилися , поліпшивши кровопропускную здатність . Це значить, у людей , які регулярно їдять оселедець , істотно знижується ризик виникнення атеросклерозу , захворювань судин і серця.

Крім того , було з’ясовано , що жир, що міститься в оселедця , ефективно пригнічує жирові клітини , які називаються аділоцітамі . Це дозволяє захистити організм від ожиріння і діабету другого типу , який на даний момент є одним з найбільш поширених захворювань гормональної та імунної систем.

Додаткове дослідження показало , що при регулярному вживанні м’яса оселедця , у добровольців знизилася концентрація продуктів окислення , що містяться в плазмі крові. Це незаперечно доводить , що в даній рибі дотримають антиоксиданти , що перешкоджають виникненню ракових пухлин. Але їх склад і механізм дії ще тільки належить вивчити.

За твердженням Хелен Лінквіст звичайна оселедець цілком може замінити собою такі дорогі сорти риби, як лосось. Вона практично так само корисна , а завдяки доступній ціні її можуть щодня вживати в їжу практично всі бажаючі.


Check Also

Білкова їжа – для схуднення і здорового харчування

Сьогодні модною темою різних ток-шоу, де говорять про здоров’я, є білкова їжа. Список продуктів, в …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *