Home / Дієти / Харчування по групі крові – корисні поради

Харчування по групі крові – корисні поради

Розділяти групи крові почали тільки на початку ХХ століття. Відмінності у властивостях крові окремих груп першими дослідили австрійський вчений Карл Ландштейнер і чеський лікар Ян Янський. Вивчати особливості різних типів крові продовжують досі. В результаті спеціальних досліджень виявилося, що є окремі рекомендації щодо харчування по групі крові  і фізичних навантаженнях. Таку теорію висунув лікар Пітер Д’Адамо і навіть розробив методику харчування по кожній групі.

Харчування по групі крові

Харчування по групі крові - корисні поради

Теорія полягає в тому, що ефективний вплив їжі на організм, її засвоюваність безпосередньо залежить від генетичних особливостей людини, тобто від групи крові. Для нормального функціонування травної та імунної систем слід вживати продукти, що підходять під тип крові. Таким способом організм очищається, стає менш забрудненим, поліпшується функціонування внутрішніх органів і навіть скидаються зайві кілограми або підтримується нормальна вага. Хоча навколо цих доводів проходять гострі дискусії, але на сьогоднішній день багато людей підтримують дану систему харчування.

Харчування по групі крові I

Найдавніша, початкова група крові. Саме вона – джерело виникнення інших груп. І група відноситься до типу “0” (мисливець), вона спостерігається у 33,5% людей всього світу. Власник цієї групи характеризується як сильна, самодостатня людина і лідер по натурі.

Харчування по групі крові – позитивні властивості

потужна травна система;

витривала імунна система;

нормований метаболізм і хороша засвоюваність нутрієнтів.

Харчування по групі крові – негативні властивості

організм погано адаптується до зміни раціону харчування, зміни клімату, температури тощо.;

нестійкість до запальних процесів;

іноді імунна система викликає алергічні реакції із-за надмірної активності;

погане згортання крові;

кислотність шлунка підвищена.

Рекомендації до раціону харчування по групі крові

Особам з “0” типом крові підходить високопротеїновий раціон, при якому м’ясо є обов’язковим продуктом. Добре засвоюється м’ясце (виняток становить тільки свинина), рибка і морепродукти, фруктики (особливо корисний ананас), овочі (некислі), житній хлібик (обмеженими порціями).

Потрібно обмежувати вживання круп (особливо вівсянку і пшеницю). Найбільш корисні боби і гречка.

Бажано виключити з раціону капусту (крім брокколі), вироби з пшениці, кукурудзу і похідні від неї продукти, кетчуп і маринади.

Відмінно засвоюються зелені і трав’янисті чаї (особливо з шипшини), настої з імбиру, кайенського перцю, м’яти, липи, лакриці, а також зельтерська водичка.

Нейтральними напоями є пиво, червоне і біле вино, ромашковий чайок, а також чайок з женьшеню, валеріанки, шавлії і листя малини.

Рекомендується уникати вживання кави, міцних спиртних напоїв, настоїв з алое, сени, звіробою, полуничного листя і ехінацеї.

Оскільки даному типу властивий уповільнений обмін речовин, то при боротьбі із надлишковою вагою необхідно відмовитися від свіжої капусти, бобів, кукурудзи, цитрусових, пшениці, цукру, маринадів, вівса, картопельки, сочевиці і морозива. Ці продукти сповільнюють метаболізм, блокуючи вироблення інсуліну.

Сприяють схудненню бурі морські водорості і ламінарія, рибка і морепродукти, м’ясце (яловичина, печінка і баранинка), зелень, салат, шпинат, редисочка, редька, брокколі, корінь солодки, сіль йодована. Також можна додатково вживати вітамінчики В, К і харчові добавочки: кальцій, йод, марганець.

При схудненні рекомендується зменшити вживання вітамінів А і Е.

Потрібно також підтримувати і фізичну форму, щоб сприяти зменшенню ваги, а саме рекомендується зайнятися аеробікою, лижним спортом, бігом або плаванням.

При порушенні балансу бактерій кишечника слід приймати біфідобактерії і ацидофілій.

Харчування по групі крові II

Ця група виникла в процесі переходу стародавніх людей “мисливців” (I група) до осілого способу життя, так званого аграрного. II група відноситься до типу “А” (хлібороб), вона спостерігається у 37,8% земного населення. Представники цієї групи характеризується як постійні, організовані люди, осілі, які добре пристосовуються до роботи в колективі.

Харчування по групі крові – позитивні властивості

відмінна адаптація до зміни раціону харчування і до змін навколишнього середовища;

функціональність імунної та травної системи в межах норми, особливо при дотриманні вегетаріанської системи харчування.

Харчування по групі крові – негативні властивості

чутливий травний тракт;

невинослівость імунна система;

слабка нервова система;

нестійкість перед різними захворюваннями, зокрема до серцевих, печінки і шлунка, онкологічним, анемії, діабету I-го типу.

Рекомендації до раціону харчування по групі крові

Найбільше всього людям з II групою крові підходить менш суворий вегетаріанський спосіб харчування, адже у них низька кислотність шлункового соку, тому м’ясо і важкі продукти перетравлюються з труднощами. Допускаються в обмеженій кількості яйця, нежирний сир і інші кисломолочні продукти. Також вегетаріанство сприяє нормальній роботі імунної системи представників типу “А”, і додавати енергію.

Оскільки слизова оболонка травного тракту дуже ніжненька, то рекомендується виключити кислі фрукти: апельсин, мандарин, папайю, ревінь, кокос, банан, – а також ягоди, гостру, солону, ферментовану і важку їжу.

Також потрібно виключити і рибні продукти, а саме камбалу, оселедець, ікру і палтус. Не рекомендуються і морепродукти.

Корисні напої – зелений чайок, кава, морквяний і ананасовий соки, а також червоне вино.

Представникам ІІ групи крові чорний чай, сік апельсина і содові напої рекомендується уникати.

При боротьбі із надлишковою вагою людям типу “А” необхідно виключити м’ясо (допускається куряче і індичка), оскільки воно уповільнює метаболізм і, отже, сприяє відкладенню жиру, на відміну від організму типу “0”. Не рекомендується і вживання молочних продуктів, перцю, цукру, морозива, кукурудзяної і арахісової олії, а також виробів з пшенички. Варто обмежити і прийом вітаміну А.

Сприяють схудненню оливкова, лляна та рапсова олія, овочі, ананаси, соя, трав’янисті чаї та настої з женьшеню, ехінацеї, астрагалус, будяка, бромелайну, Кварцетин, валеріани. Також корисні вітамінчики В, С, Е і деякі харчові добавки: кальцій, селен, хром, залізо, біфідобактерії.

Найбільш відповідні фізичні вправи при II групі крові – це йога і тай-цзи, оскільки вони заспокоюють і зосереджують, що сприяє нормуванню нервової системи.

Харчування по групі крові III

III група відноситься до типу “В” (мандрівники, кочівники). Цей тип утворився в результаті міграції рас. Спостерігається у 20,6 % людей всього населення Землі і асоціюється з балансом, гнучкістю і творенням.

Харчування по групі крові – позитивні властивості

витривала імунна система;

хороша адаптація до змін в раціоні і змінах навколишнього середовища;

збалансованість нервової системи.

Харчування по групі крові – негативні властивості

вроджених негативних властивостей в основному не спостерігається, але порушення балансу в раціоні харчування може привести до аутоімунних захворювань, а також викликати нестійкість імунної системи до рідкісних вірусів;

може розвиватися синдром хронічної втомлювання;

ймовірність виникнення таких захворювань як: аутоімунні, діабет 1-го типу, розсіяний склероз.

Рекомендації до раціону харчування по групі крові

Перешкоджають скиданню ваги організму типу “В” такі продукти: кукурудза, арахіс, гречана каша і зерна сезаму. Їх нрекомендується виключити з раціону харчування по групі крові, так як вони пригнічують вироблення інсуліну і цим же знижують ефективність процесу обміну речовин, а в результаті виникає втома, затримується водичка в організмі, гіпоглікемія і накопичується надмірна вага.

При вживанні виробів з пшениці у людей типу “В” знижується метаболізм, тому потрібно обмежити вживання цих продуктів. При дієті по зниженню ваги можна пшеничні продукти поєднувати з гречкою кукурудзою, сочевицею і арахісом (і зроблених з них виробів).

Крім того, що “мандрівники” всеїдні, варто виключити з раціону харчування по групі крові  м’ясце: свиняче, куряче та качине; овочі, фрукти і плоди: помідори, гарбуз, оливки, кокос, ревінь; морепродукти: молюски, краби і креветки.

Потрібні напої – зелений чай, трав’яні настої (солодка, гінгко-білоба, женьшень, листя малини, шавлія), а також соки з журавлини, капусти, винограду, ананаса.

Відмовитися потрібно від томатного соку і содових напоїв.

Сприяють схудненню: зелень, салат, різні корисні трави, печінка, телятина, яйця, лакриця, соя, а також вітамінчики і харчові добавки: лецитин, магній, гінгко-білоба, ехінацея.

Найбільш відповідні та ефективні такі фізичні вправи: велоспорт, ходьба, теніс, йога, плавання і тай-чи.

Харчування по групі крові IV

Дана група відноситься до типу “АВ” (так звана “загадка”). Її створення пов’язують з еволюційними процесами цивілізації, при яких відбулося злиття двох типів “А” і “В”, які є протилежними. Дуже рідкісна група, спостерігається у 7-8% земного населення.

Харчування по групі крові – позитивні властивості

молода кров;

поєднує в собі позитивні властивості типів “А” і “В”;

гнучка імунна система.

Харчування по групі крові – негативні властивості

травний тракт чутливий;

занадто чуйна імунна система, тому нестійка до різних інфекційних захворювань;

поєднує також і негативні властивості типів “А” і “В”;

через суміші двох генетичних типів, одні властивості суперечать іншим, що призводить до значних проблем в процесі переробки їжі;

є ймовірність виникнення серцевих, онкологічних захворювань, а також анемії.

Рекомендації до раціону харчування по групі крові

Якщо не дотримуватися спеціальної дієти, то в раціон можна включати фактично все, але помірно і збалансовано.

Щоб знизити вагу необхідно відмовитися від вживання м’ясця і замінити його овочами.

Тофу хороше джерело білка для типу “АВ”.

Щоб підтримувати в нормі метаболізм, слід відмовитися від гречки, бобів, оливок, кукурудзи, а також від різких і кислих фруктів.

При боротьбі із надлишковою вагою бажано виключити з раціону харчування по групі крові  пшеницю і похідні вироби.

Корисні даному типу такі напої: кава, чай зелений, настої з травичок: ромашки, імбиру, женьшеню, ехінацеї, шипшини, глоду.

Рекомендується уникати настоїв з алое і липи.

Харчування по групі крові  для зниження ваги виключає червоне м’ясо, зокрема бекон і шинку, гречану крупу, соняшникове насіння, пшеницю, перець і кукурудзу.

Сприяють схудненню: рибка, водорості, зелень, кисломолочні продукти, ананас, а також вітамін С і різні харчові добавки: цинк і селен, глід, ехінацея, валеріана, будяк.


Check Also

Як поширюється коронавірус. Головні питання про COVID-19

Ми підготували масштабну візуалізацію даних про те, як поширюється коронавірус  і способи боротьби з ним. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *