Home / Твоя краса / Обличчя / Грибок на обличчі: як виявити патологію?

Грибок на обличчі: як виявити патологію?

Гриби – це найпоширеніші живі організми на землі, які приносять людині не тільки користь, але і шкоду. Вченими доведено, що грибок на обличчі викликається дерматофітами, які беруть участь у розкладі пір’я птахів або шерсті тварин.

Що собою являє грибок на обличчі ?

Грибок на обличчі як виявити патологіюПриблизно 30000000 бактерій, грибків і вірусів, які не тільки викликають хвороби, але і переробляють продукти розпаду, наприклад, відмирають лусочки дерми, живуть на шкірі людини.

Поява грибкових уражень провокує достатню кількість факторів, починаючи від віку людини і закінчуючи його смаковими пристрастями.

Всі люди є не тільки носіями грибків, але і досить часто взаємодіють з ними в побуті. «Воротами» для захворювання стають уражені ділянки дерми – мозолі, подряпини, тріщини. Проникаючи через шкірний покрив, грибок починає рости, здійснюючи надану йому руйнівну діяльність.

Іноді грибок на обличчі може бути у вагітних жінок, а також дам в період менопаузи, коли відбуваються гормональні зміни в організмі. Підвищена пітливість провокує розвиток грибка. Неухильно виконувати правила особистої гігієни, навпаки, знижують вірогідність його поширення.

Крім того, розвиток інфекції на дермі провокується вживанням солодощів або неконтрольованим прийомом антибактеріальних засобів, що руйнують природну мікрофлору. Грибок на обличчі диференціюють на 3 групи:

кератомікози ставляться до лишайників і вузлових тріхоспорій;

найпоширенішими є дерматомікози, які часто виникають на внутрішніх, статевих та слизових органах;

рідше зустрічаються системні мікози, які можуть вражати внутрішні органи людини і провокувати серйозні захворювання.

Чи може грибок бути на обличчі? На жаль, так. При виникненні грибка на обличчі з’являються лишай, рубромікоз, фавус, що характеризуються проявом жовтого відтінку або рожевих плям. Дрібні вогнища можуть зливатися в одну велику плямку Хворі скаржаться на свербіж.

Грибок на обличчі: симптоми

Хоча грибок на обличчі розташовується на поверхні дерми, його лікування може тривати декілька місяців. Проникнення сонячних променів в дерму може сприяти появі білих плям.

Інфікування грибком шкіри, викликане трихофітією, супроводжується невеликими цятками овальної форми з валиками по краях.

Крім плями виникають дрібні бульбашки з скоринкою в центрі, що призводять до лущення. У результаті може утворитися хронічна трихофітія, і проявиться грибок синього кольору з розмитими межами, що викликає свербіння. Нерідко на дермі вже після лікування можуть залишитися плями і рубчики.

Хвороба може проявлятися зміною кольору дерми, випаданням волосся і ламкістю нігтів, проявом слабкості, погіршенням загального самопочуття. Особливо багато проблем доставляє грибок на обличчі. Визначається він за такими ознаками, як почервоніння, лущення, свербіж.

Залежно від виду грибка зовнішні прояви можуть відрізнятися. Вірне лікування можна призначити тільки після правильної діагностики. Інші симптоми, що супроводжують грибкові інфекції, викликані хронічними хворобами, такими як патології ШКТ, цукровий діабет, проблеми судин.

Грибок на обличчі: способи лікування

Необхідний курс лікування в даному випадку можуть призначати тільки досвідчені дерматологи. Самолікуванням займатися не рекомендується. Зазвичай лікування починається з прийому вітамінів, потім, проводиться симптоматична терапія. Радячи, як потрібно лікувати грибок на обличчі, фахівці призначають спеціальні мазі і креми, а також виписують пребіотики, що сприяють формуванню нормальної мікрофлори кишечника.

Сучасні засоби для лікування грибкових захворювань розроблені з урахуванням можливого негативного впливу на стан внутрішнього організму, і тому практично не викликають побічних ефектів. Ліки випускаються у вигляді таблеток, також рекомендується мазь. Кращий ефект буде, якщо лікувати хворобу як зовнішнім, так і внутрішнім методом.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *