Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Естетична проблема породіль: що робити зі шрамом після кесарева?

Естетична проблема породіль: що робити зі шрамом після кесарева?

Кесареве – це різновид оперативного втручання, до якого акушери, гінекологи і хірурги вдаються тільки в екстрених ситуаціях, коли мова заходить про збереження здоров’я і життя матері або плода. Незважаючи на те, що подібна операція давно перейшла в розряд типових, методика, що дозволяє повністю прибрати шрам після кесарева, не з’явилася і досі.

І як тільки жінка приходить до тями після пережитого потрясіння, її негайно починає хвилювати питання щодо того, як прибрати шрам після кесаревого розтину, який поступово блідне з роками, але остаточно не проходить ніколи?

Якими можуть бути післяопераційні відмітини?

Мабуть, почати варто з того, що не кожен шрам потребує косметичного чи іншого методу усунення. Справа в тому, що коли операція проходить в запланованому порядку, тобто на 38-му тижні виношування, то розріз робиться безпосередньо над лобком, і після повного заживання він стає менш помітним, відмінно прикривається навіть наймінімальним бікіні, і зовсім не псує життя і тіло жінки. Варто зауважити, що з подібними поперечними шрамами нерідко виникають складнощі, особливо якщо мають місце виражені жирові прошарки.

Справа в тому, що шов починає розходитися, і питання того, скільки заживає такий шрам після кесарева, вже не має конкретної відповіді. Він буде заростати досить довго, цілком імовірно, що доведеться накладати стягуючі шви, і остаточна картина буде не зовсім приємно виглядати.

Якщо мова заходить про екстрене оперативне втручання, то післяопераційний шов буде простягатися від лобка до пупка. Виглядає він дійсно страхітливо, але коли мова заходить про смерть і життя, лікарям не до збереження жіночої краси. Поздовжні шрами дуже довго гояться, часто розходяться і складно піддаються косметологічній корекції.

Питання того, чи залишиться дуже вже страшний шрам після кесарева  залежить від багатьох обставин: віку жінки і стану її здоров’я, кваліфікації лікарів та догляду за місцем розсічення в період його загоєння.

Процес заростання шва відбувається в три етапи, і намагатися робити його менш помітним слід на самому останньому. Цей період починається після закінчення одного року з моменту народження дитини, після чого немає ніякого сенсу намагатися виправити зовнішність косметичними процедурами.

Матусі доведеться змиритися з новим елементом свого зовнішнього вигляду, рубці будуть потроху бліднути, але не зникнуть ніколи. Хоча, через рік після операції можна повністю позбавитися від шраму шляхом проведення його висічення – дорогої операції, що проходить під загальним або місцевим наркозом.

Альтернативні способи усунення шрамів після кесарева

Як вже говорилося вище, шрам заживає по-різному, і завдання жінки полягає в ретельному відстеженні цього процесу. Як тільки почне наростати верхній епітеліальний шар, їй слід випробувати всі можливі методики усунення пережитої операції.

Вони можуть бути наступними:

Лазерна шліфовка шраму після кесарева, відбувається за 5-10 підходів, і має певні протипоказання. Результативність такого способу повністю залежить від «віку» шва, і його стану на момент звернення матусі до косметолога. Суть процедури полягає в пошаровому усуненні шарів тканини з рубця, і паралельному прийомі антибіотиків, що перешкоджають інфекції;

Шліфування оксидом алюмінію вважається більш делікатною, ніж лазернае. Вона має на увазі всього 8 сеансів, протягом яких шов шліфується мікроскопічними частинками оксиду алюмінію;

Глибокий і поверхневий пілінг заснований на впливі фруктових кислот на шкірні покриви в області рубця, після чого він додатково чиститься хімічними речовинами. Подібне лікування вважається найбюджетнішим і малоефективним, хоча в окремих випадках дає досить непогані результати;

Тату на шрам від кесаревого розтину дає можливість приховати будь який шов, незалежно від того, скільки сантиметрів він займає в довжину або ширину. Єдине, про що потрібно буде проявити турботу, це про заходи власної безпеки. Важливо вибрати салон з хорошою репутацією, і витратитися на послуги досвідченого майстра, знайомого з усіма тонкощами дезінфекції.

Народні методи усунення шраму після кесарева

Якщо і після таких процедур на тілі залишаються родові відмітини, можна випробувати народні методики:

Компреси з настоянки календули. Для її приготування 2 ложки суцвіть цієї рослини заливаються 0,5 літрами окропу, настоюють пару годин, проціджують і остуджують. Далі у ньому змочується тканинна серветка, яка накладається на шрам по 20 хвилин три рази на добу;

Рекомендується мазати шов наступним саморобним засобом: в 0,4 літрах будь-якого рослинного масла розчиняється 100 г бджолиного воску жовтого кольору. Все це нагрівається впродовж 10 хвилин, охолоджується і накладається на бинт. Останній прикладається до шраму хвилин на 20, і робити такі компреси належить 3 тижні поспіль, по два рази на добу;

Ще один варіант того, чим мазати негарний шрам після  кесарева, виглядає наступним чином: свіжий лист капусти змащується натуральним медом, далі на нього ж капається 5 крапель спирту і накладається мазь Вишневського. Усе це фіксується на шрам, і носиться стільки, скільки вийде витримати. Є відгуки, що після трьох місяців подібного лікування про шрам після кесаревого розтину вам буде нагадувати тільки запис в медкарті.

При нинішньому достатку косметологічних, народних, аптечних та лікарських методик і препаратів, задаватися питанням того, які шрами, і наскільки надовго залишаються після кесаревого розтину, можна в будь-який час.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *