Home / Твоя краса / Обличчя / Про що свідчить чорнота на язикуі?

Про що свідчить чорнота на язикуі?

Багато проблем в організмі позначаються на стані язику. У здорової людини язик гладкий і приємного рожевого кольору. Якщо ж в організмі протікають запальні процеси – він покривається нальотами різних кольорів, набрякає, створюється відчуття, що він не поміщається в роті.

 Якщо до білого або сіро-жовтуватого нальоту вже звикли – це симптом більшості сезонних респіраторних захворювань, то чорний колір порожнини рота лякає. З початком будь яких серйозних захворювань може бути пов’язаний подібний симптом?

 Причини, провокуючі чорноту на язику

 Необов’язково причинами чорного нальоту на язиці є небезпечні хвороби. Іноді подібне забарвлення слизової провокує порушення технологій стоматологічних процедур – неправильно виготовлена пломба або неякісний сплав для протезів, індивідуальна реакція на матеріали.

 Якщо плями з’явилися після відвідин стоматолога, і змінилися смакові відчуття, зубного лікаря слід відвідати повторно.

 Але буває, що маніпуляції в ротовій порожнині не вироблялися, але раптом зявилась чорнота на язику. Які можуть бути причини для подібних змін?

 Можна класифікувати причини появи чорноти на язиці по 3 основних групах:

    Зовнішній вплив, що надає фізико-хімічний вплив на слизову і м’які тканини: дратівлива їжа, зловживання курінням і т. д.

   Збій у внутрішньоклітинних процесах – порушення метаболізму, зміна структури тканин, що знаходяться в порожнині язика і на його поверхні – викликаються впровадженням хвороботворної флори чи хронічними процесами в організмі.

   Гіпорибофлавіноза – порушення ембріонального розвитку, інші спадкові чинники, захворювання травних органів.

 Всі ці фактори провокують виникнення хвороб, які викликають зміну кольору язика у людини. Чому язик став чорнішим, починають з’ясовувати, випадково побачивши його в дзеркалі. Оскільки ніяких неприємних симптомів в більшості випадків хвороби можуть і не викликати.

 Хоча буває, що спочатку з’являються хворобливі відчуття, а вже потім змінюється колір язика.

У яких випадках помічають зміни кольору язика?

 Розглядати язик починають в тому випадку, коли в ротовій порожнині починають відчувати неприємні відчуття: відчуття печіння, стороннього тіла, гіркоти.

 Необов’язково язик покритий суцільними чорними плямами – вкраплення можуть бути точеними, що супроводжуються темною облямівкою близько ясен або зубів, локалізуватися по краю язика або займати його внутрішню область.

 Якщо відкривають рот і виявляють покриваючі язик чорні точкові вкраплення, можна припускати:

    загострилися захворювання шлунково-кишкового тракту, з’явився дизбактеріоз, змінилася кислотність шлункового соку;

   в порожнині рота активно розмножуються цвілеві грибки.

 Найстрашнішою причиною точкового чорного нальоту є інтоксикація свинцем.

 Стан отримав назву хвороби Ремарка. Щоб вивести свинцеві сполуки з організму, необхідно визначити, звідки вони в нього надходять. У деяких випадках отруєння провокують пломби з підвищеним вмістом цього металу.

 Ацидоз – зміна кислотно-лужного балансу в шлунковому вмісті можна діагностувати тільки після проведення аналізів різного типу: наприклад. ФГС. Змушують звернутися до лікаря постійний неприємний смак у ротовій порожнині, хворобливі відчуття під ложечкою.

 Причинами чорноти на язику у людини може стати індивідуальна реакція на використання лікарських препаратів – зокрема, антибіотиків – і запущена молочниця.

 Можна здивуватися, чому розмова зайшла про чорний нальот, якщо сама назва – молочниця – вказує на його білий молочний колір? Якщо молочницю не лікують, то від харчових залишків наліт темніє, може приєднатися і інший вид інфекції. У цьому випадку в ротовій порожнині будуть розвиватися грибкові культури декількох видів.

 Цвілеві грибки і кандиди можуть підживлювати один одного, утворюючи стійкий симбіоз.

 Постійні розлади шлунка, нудота, блювота і слабкість змушують звернутися до лікаря. Якщо при огляді порожнини рота виявлено зміну кольору слизової язика, можна підозрювати дуже серйозне захворювання – хворобу Крона.

 Зупинити розвиток захворювання неможливо, його вводять у стан ремісії.

 Для цього потрібна комплексна терапія, що включає в себе:

    лікування антибіотиками;

   використання гормонів;

   вживання імуностимуляторів;

   дотримання дієти.

 Іноді оглядати себе змушує відчуття, що рот щось заважає тримати закритим. При погляді в дзеркало можна виявити у себе чорний волосатий язик. Така картина злякає кого завгодно!

 Але насправді ця хвороба – глоссофатія – небезпечною не є. У роті розрослися дріжджові культури, які скупчилися на зиких сосочках. Під дією спор грибка сосочки подовжилися, набрякли, розрослися, і перевищили свою довжину. Язик справжнього волосся немає.

 Кращий спосіб позбутися від хвороби – посилити гігієнічні заходи ротової порожнини, вчасно позбуватися від нальоту на язиці, збільшити кількість їжі з клітковиною – вона очищає поверхню язика, скористатися протигрибковими препаратами.

 Ризик виникнення глоссофітіі збільшується:

    під час ВІЛ;

   при лікуванні онкологічних процесів, внаслідок опромінення;

   при прийомі лікарських препаратів, що мають у своєму складі сульфат вісмуту – він є в складі багатьох препаратів, купіруючи виразкові ураження органів травлення;

   при «зловживанні» цукерками з ментолом, лісовими горіхами або іншими плодами, що мають у своєму складі навіть мікроскопічний вміст синильної кислоти.

 Колір сосочків при глоссофітіі необов’язково буває чорним – він може бути жовтим, зеленим, сірувато-коричневим.

 Коли за допомогою гігієнічних заходів зупинити розростання сосочків не вдається, вдаються до електрохірургії або лікування лазером.

 Причина чорноти на язику

 Чорні плями на язиці у людини можуть з’являтися періодично. Їх появу можуть провокувати такі стани:

    вірусні інфекції – ангіна, застуда, дифтерія;

   порушення харчування;

   сезонні загострення хронічних захворювань органів травлення;

   хвороби сечостатевої системи – особливо порушення видільної функції.

 Якщо стан не викликає неприємних симптомів, слід замислюватися тільки про лікування захворювання.

 Коли пляма з’явилася у дитини, в першу чергу варто проаналізувати, що малюк їв останнім часом і з чим він грав.

 Причинами чорноти на язику у дитини рідко бувають патологічні або дистрофічні зміни в організмі. Батьки звертають на стан малюка підвищену увагу, і навряд чи б не почали бити на сполох при появі слабкості, нестійкого калу або підвищеної збудливості.

 Та й чутливість у дітей до процесів, що відбуваються в ротовій порожнині, підвищена. Дитина не може не реагувати на зміну смакових відчуттів або появи незручності в роті – він просто відмовляється їсти.

 У дітей хворобливі стани не доводяться до симптоматики, коли в роті чорніє слизова.

 Швидше за все, подібні плями пов’язані з використанням для його лікування будь-яких антибіотиків, або – батькам доведеться з’ясовувати, що виявилося у нього в роті деякий час назад.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *