Home / Твоя краса / Обличчя / Бородавки на обличчі лікування – який спосіб краще застосовувати

Бородавки на обличчі лікування – який спосіб краще застосовувати

Сучасні косметологічні процедури на сьогоднішній день дозволяють абсолютно безболісно і безпечно вилікувати або видалити будь-якого роду доброякісні утворення. На обличчі найчастіше розвиваються плоскі бородавки, через приєднання вірусу папіломи людини. При появі бородавки на обличчі лікування потрібно проводити так, щоб не завдати собі шкоди.

Бородавки на обличчі лікування. Причина виникнення

Бородавки на обличчі лікування – який спосіб краще застосовувати

Провокує появу цих неприємних шкірних новоутворень вірус папіломи людини. Він відноситься до сімейства ДНК-вірусів і передається при безпосередньому контакті з інфікованим, або через предмети загального вжитку.

Цей збудник може тривалий час перебувати в організмі, нічим себе не проявляючи, і тільки при несприятливих умовах (зниження імунітету, постійних стресах) він активізується, провокуючи виникнення бородавок.

На жаль, виявити переносника вірусної інфекції без лабораторних досліджень практично не можливо, так як часто у нього можуть бути відсутні шкірні прояви.

Активно розмножуючись в шкірних покривах, він провокує розростання її верхніх шарів.

Найчастіше причиною такого стану є мікротравми, через які відбувається самозараження. Дуже часто єдина бородавка на носі (або на іншій ділянці) може “поширитися” по всьому тілу.

Бородавки на обличчі лікування. Основні види бородавок на обличчі

У клінічній практиці зустрічається кілька видів бородавок, що локалізуються в області обличчя:

Звичайна бородавка виглядає, як невеликий безболісний вузлик округлої форми з шорсткою поверхнею. Улюблене місце локалізації – на підборідді або на лобі.

Примітка: також такого роду формування виникають на волосистій частині голови і на кистях рук.

Юнацькі (плоскі) бородавки – це шкірні вузлики жовтуватого відтінку або кольору шкіри округлої форми з гладкою поверхнею, що виникають в молодому віці.

Акрохорди, або ниткоподібні бородавки, які мають вузьку витягнуту форму, як правило, з’являються у людей похилого віку або виникають внаслідок гормонального дисбалансу.

Довжина такого утворення може досягати 6-10 мм. Акрохорда має вигляд жовтуватої шишечки. У процесі росту вона перетворюється в довгасте утворення на ножці. Бувають випадки, коли одночасно поряд одна з одною з’являється кілька бородавок, і з плином часу вони зростаються між собою, трансформуючись в єдине утворення, що нагадує півнячий гребінь або суцвіття цвітної капусти. Найчастіше зустрічаються такі бородавки на губі, підборідді, на повіках і навколо рота.

На щастя, акрохорди не здатні до малігнізації, але разом з тим, їх травмування провокує поширення вірусу папіломи людини на інші шкірні ділянки.

Якщо ниткоподібна бородавка відривається, на її місці обов’язково виростає нова, і тільки в рідкісних випадках відзначається мимовільне зникнення цих формувань. Найчастіше відбувається зроговіння бородавки з її трансформацією в шкірний ріг.

Бородавки на обличчі лікування. Лазерне видалення бородавок

Шкіра на обличчі дуже чутлива на відміну від інших ділянок на тілі. Тому хірургічне видалення скальпелем відступає в минуле. В силу вступають більш прогресивні і естетично вигідніші процедури. До таких відноситься лазерне видалення, електрокоагуляція, кріодеструкція, лікування спеціальними пластирами і ручками-аппликаторами.

Бородавки на обличчі лікування. Де можна видалити бородавку?

Є два варіанти, куди можна звернутися за допомогою:

Спеціалізований дерматолог – запропонує кілька варіантів видалення. При появі бородавки на обличчі лікування  в медичних центрах – це завжди гарантія безпеки, стерильності та професіоналізму.

Косметологічний салон – на сьогодні хороші салони отримали ліцензію, яка дозволяє їм проводити видалення доброякісних утворень на обличчі. Це плоскі бородавки, підошовні вирости і інші. Там працюють професіонали, і вони нічим не поступаються медичним працівникам. Тому можна спокійно звертатися в хороший центр для видалення плоских утворень.

Порада! Якщо на прикметі немає хорошого салону і комусь порекомендувати, краще звернутися в медичний заклад.

Бородавки на обличчі лікування.  Як видаляється бородавка в умовах салону?

Безболісне видалення може проводитися декількома варіантами:

Плоскі бородавки на обличчі  добре піддаються лікуванню медикаментозними препаратами зовнішнього застосування. Якщо видалення консервативними методами не вдалося, може бути запропоновано радіохвильове видалення – це хороший спосіб позбутися від плоских бородавок. Під впливом радіохвиль утворення руйнується. Позитивним моментом такого варіанту лікування є нешкідливість для оточуючих здорових ділянок шкіри. Також цей метод добре підійде для людей з високою чутливістю шкіри.

Кріодеструкція – видалення плоских утворень на обличчі таким методом поступово відходить у минуле, але все ще використовується. Суть його в тому, що під впливом низької температури бородавка просто відпадає. Метод нешкідливий, операція проводиться безболісно і безкровно. Вже протягом 15 секунд азот повністю заморожує необхідну ділянку шкіри. Видалення азотом має величезний плюс, так як під його впливом гинуть віруси, які присутні на цей момент в організмі. Тому після такого лікування папіломи на обличчі більше не з’являться.

Лазер – дозволяє прибрати бородавки на будь-якій ділянці шкіри. На сьогодні при появі бородавки на обличчі лікування лазером найбільш актуально. Лазерне видалення відбувається за двома схемами. Перша передбачає нагрівання після чого тканини лопаються і відходять. При другому варіанті лазер впливає на капіляри, склеює їх. Таким чином, порушується кровообіг в ураженій ділянці шкіри і він відмирає. Другий варіант використовують переважно для видалення плоских виростов.

Плоскі бородавки на обличчі  тільки на перший погляд можна легко видалити в домашніх умовах. Тому при будь-яких утвореннях настійно рекомендується не займатися самолікуванням, а запитати поради у професіоналів.

Бородавки на обличчі лікування. Чи можна видалити бородавку вдома?

Тільки після бесіди з професіоналом і його схвалення, можна приступити до вибору методики щодо самостійного видалення бородавки. Не допускається лікування бородавок на обличчі самостійно, вдаючись за допомогою до рідкого азоту.

Бородавки на обличчі лікування.  Рідкий азот

Серед методів домашнього видалення бородавок можна виділити:

ручка-аплікатор – сучасний метод лікування бородавок, такі ручки містять в собі трихлороцтову кислоту 40%, використовуються вони для видалення плоских і підошовних бородавок, можна використовувати в домашніх умовах;

медикаментозні засоби на основі азоту – в аптеках можна придбати такі препарати, але перед застосуванням уважно ознайомтеся з інструкцією;

спеціальні пластирі, що містять в своєму складі кератолітичні речовини – це найбільш безпечний метод домашнього видалення плоских утворень, курс лікування зазвичай триває близько двох місяців, але при цьому абсолютно не шкодить здоров’ю, і шкірі зокрема.

Порада! Краще пожертвувати часом і кілька місяців поступово позбуватися від бородавки, ніж всупереч настановам лікарів йти на будь-яку косметологічну процедуру.

Незважаючи на те що деякі методики обіцяють абсолютне одужання від бородавок без їх повторного повернення, цього поки не доведено. Бородавки на обличчі можуть з’явитися в будь-який момент і стовідсоткової профілактики поки немає.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *