Home / Твоя краса / Обличчя / Безпечне відбілювання зубів: «занадто добре, щоб бути правдою»?

Безпечне відбілювання зубів: «занадто добре, щоб бути правдою»?

Кожен з нас, хто наважується «освіжити» власну посмішку, мимоволі задає собі питання – чи безпечне відбілювання зубів? Про цю процедуру написано і сказано чимало, і зараз ні для кого не секрет, що більшість дантистів, незважаючи на потенційний прибуток, відмовляються забезпечувати своїм клієнтам дану послугу.

 Справа в тому, що лише мала частина серед них хоче брати на себе відповідальність за хвороби зубів пацієнта надалі. І вже тим більше, грамотний стоматолог ніколи не порекомендує звернутися до нього людині застосовувати так звані «народні засоби» для створення голлівудської усмішки.

 «Невже безпечне відбілювання зубів – щось із розряду фантастики?» – Напевно запитаєте ви. Не зовсім. Сучасна медицина не стоїть на місці і вдосконалюється буквально кожного дня, завдяки чому в неї впроваджуються найбільш м’які, щадні і делікатні естетичні процедури.

 Однак деякі маніпуляції раніше залишаються вкрай шкідливими для здоров’я. І, як не дивно, саме вони користуються найвищим попитом серед споживачів.

 Чому безпечне відбілювання зубів вважається шкідливим:

Безпечне відбілювання зубів «занадто добре, щоб бути правдою» Більшість «страшилок» про відбілювання зубів виникло не з порожнього місця. Про це свідчать множинні негативні відгуки людей, які випробували на собі дані процедури. Серед найбільш відчутних побічних ефектів пацієнтів стоматологи виділяють суттєве підвищення чутливості зубної емалі.

 Буквально – пити гаряче або їсти холодне стає просто неможливо, до того інтенсивні дискомфортні відчуття! Гіперчутливість зубів завжди виникає на тлі стоншування емалі. А емаль, в свою чергу, є фундаментальним бар’єром внутрішньої частини зуба. Чим вона тонша і слабкіша, тим більше схильний її володар до швидко прогресуючого карієсу і пульпіту.

 Крім того, дана проблема часто ускладнюється захворюваннями ясен, аж до болісного гінгівіту. Чи варто ризикувати тільки заради неприродно білосніжної усмішки – кожен вирішує для себе сам.

 Однак грамотні і чесні дантисти стоять на своєму – куди краще провести професійну санацію ротової порожнини і повернути зубам «рідний» відтінок, додатково очистивши їх від нальоту і каменю, ніж застосовувати лазерні методи, буквально руйнують емаль.

 Особливої уваги в цьому плані заслуговує безпечне відбілювання зубів, що проводиться вдома. Останнім часом кожен з нас щодня стикається з потоком непотрібної, марної, а іноді і зовсім небезпечної дезінформації.

 Наприклад, багато «жіночих» сайтів рясніють заголовками про те, що зубки можна легко відбілити за допомогою звичайних продуктів, які можна зустріти чи не на кожній кухні. Самий недоцільний спосіб нібито «безпечного» відбілювання зубів вдома – їх чистка за допомогою концентрованого лимонного соку.

 Ви повинні добре розуміти, чому кислі ліки і розчини лікарі рекомендують приймати через соломинку або вливати безпосередньо в горло – будь-яка кислота, тим більше, така «ядерна», як лимонна, майже миттєво руйнує емаль. Як ви думаєте, що відбувається з поверхнею зуба, коли ви натираєте її цієї самої кислотою, та ще й додаючи жорстке механічне тертя?

 Безпечне відбілювання зубів вдома – є чистка за допомогою соди і активованого вугілля. Однак ви повинні розуміти – вони діють виключно зважаючи впливу на емаль крихітних абразивних частинок, а значить, можуть забезпечити лише освітлення до природного тону. Очікувати від даних способів ефекту посмішки голлівудської діви явно не доводиться.

 Чим можна проводити безпечне відбілювання зубів?

 Тим, хто жадає білосніжної усмішки, кваліфіковані дантисти часто рекомендують м’які засоби для відбілювання. Серед них – емаль, спеціальні клейкі смужки, абразивні пасти.

 Всі вони, знову ж таки, є бомбами уповільненої дії, однак, якщо не використовувати їх дуже часто, нічого поганого не станеться. Крім того, важливо діяти строго відповідно до інструкції або персональним рекомендаціям фахівця.

 Сучасне безпечне відбілювання зубів в стоматології виділяє:

    Професійна санація порожнини рота з подальшим нанесенням спеціальної кальцинованої пасти (ефект полірування);

   Системи «Zoom»;

   Ультразвукове відбілювання.

 Найправильніше рішення з вашого боку – відбілити зуби в авторитетній, перевіреній стоматології. Грамотні лікарі тепер на вагу золота, тому кожен з них надто дорожить своєю репутацією, щоб піддавати її ризикам через сумнівну одноразовувигоди.

 А от нові стоматологічні клініки, які відкриваються мало не щотижня, слід обходити стороною. Тут вас зустрінуть «з розпростертими обіймами» і проведуть будь-які маніпуляції на вимогу, навіть якщо вони йдуть врозріз з усяким здоровим глуздом.

 Головною метою цих закладів є звичайна нажива, тому ви повинні бути готові до всього, звертаючись за допомогою до їх медперсоналу.

 Рекомендуємо вам також остерігатися приватних клінік і кабінетів, які рясніють акціями та знижками – якісні препарати та інструменти для стоматології є дорогими навіть у собівартості, без обліку прибутку та роботи лікаря.

 Безпечне відбілювання зубів вдома

 Зараз у продажу є маса засобів, що забезпечують ефект відбілювання – від звичайних побутових паст, до професійних емалей і полиролей. Всі вони, як ви могли здогадатися, відпускаються «без рецепта». Але куди краще і більш прийнятним використовувати їх, ніж рецепти полоскань з йодом, очищення з лимонною кислотою і содові компреси.

 Не варто скупитися на якісні засоби, інакше згодом вам доведеться заплатити за лікування набагато більше грошей.

 Безпечне відбілювання зубів вдома: який засіб найкращий?

    Спеціалізовані пасти;

   Емалі для білизни зубів;

   Кальциновані поліролі для щоденного застосування курсом;

   Активоване вугілля або сода (якщо застосовувати не частіше разу на півроку);

   Компреси на основі олії чайного дерева.

 Полощіть рот слабким розчином перекису водню (2 ст.л. на склянку води). Якщо спокуса вдатися до використання лимона занадто велика – застосовуйте цедру: просто протирайте нею зуби після вечірнього очищення протягом 7-10 днів.

    Прикладіть білий папір до зубів. Якщо ваша емаль в порівнянні з нею жовта – використання «народних» методів допустимо: користь врівноважить шкоду. Якщо ж емаль сіра – слід звернутися до фахівця і не робити ніяких самовільних заходів!;

   У невідкладному порядку припиніть процедури при появі дискомфорту, гіперчутливості та хворобливості зубів;

   Регулярно відвідуйте фахівця для профілактичних оглядів. Не бійтеся сказати йому про те, який метод застосовуєте – якщо для вас він рішуче неприйнятний, краще дізнатися про це вчасно і з вуст професіонала;

   Не проводьте ніяких експериментів над собою. Вони можуть дорого коштувати вам надалі. І що найсумніше, розплатитеся ви явно не в грошовому еквіваленті;

   І головне, врахуйте: «народне» – не завжди синонім «нешкідливого»!

 Чи існує безпечне відбілювання зубів? Як бачите, на це питання немає однозначної відповіді. Стоматологи одностайно запевняють, що всяке відбілювання шкодить, питання лише в тому, наскільки швидко і сильно.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

One comment

  1. Новий відвідувач

    Сучасні методи дозволяють робити відбілювання зубів безпечними для здоров’я та комфортними, проте в будь-якому випадку завжди є необхідна окнсультація лікаря

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *