Home / Здоров'я / Кірки за вухами у дитини – як позбавитись

Кірки за вухами у дитини – як позбавитись

Ексудативний діатез виникає у дітей у віці від 2 років. Частіше уражається область шкіри за вухами – на ній з’являються жовті кірки, малюк стає неспокійним, постійно намагається почухатися, вередує. Хворобу називають золотухою. Жовті кірки за вухами у немовляти викликаються іншими причинами. Себорейний діатез з’являється через підвищену діяльності сальних залоз.

Золотуха – кірки у дитини

Кірки за вухами у дитини - як позбавитись

Золотуха вважається одним з ранніх проявів впровадження палички Коха – патогенної флори, що викликає туберкульоз. Однак в появі золотухи грають роль і інші причини:

алергічна реакція – вживання солодкого, полуниці, цитрусів і інших продуктів, які є активними алергенами;

спадкова схильність – у батьків у анамнезі були: сифіліс, туберкульоз, онкологічні процеси;

генетичний фактор – зрілий вік батьків; порушення гігієнічних правил;

негативні соціальні умови – убогість раціону, погані умови проживання.

Утворення являють собою жовті кірки за вухами у дитини, які викликають сильний свербіж. Спочатку з’являються рожеві цятки, які – при відсутності лікування – можуть переходити на обличчя і шию. Якщо лусочки дитина здирає при розчісуванні, під ними виявляється рожева шкіра підвищеної вологості. Підсихання викликає утворення тріщин. Додаткова симптоматика: рідкі виділення з носа, кон’юнктивіт, висип на тілі. Якщо золотуха викликана алергічною реакцією, то терапія проводиться, як і при типовому прояві алергії – призначають антигістамінні препарати і мазі у поєднанні із засобами місцевої дії, що володіють антисептичними і протизапальними властивостями.

Необхідно змінити раціон – виключити з нього солодощі, цитрусові, гострі приправи – хоча вони взагалі не підходять для дитячого харчування. Дітям старше трьох років слід збагатити раціон вітамінним комплексом, до якого входять вітаміни А, В і аскорбінова кислота. Більш молодшим дітям вітамінізація проводиться за рахунок введення в раціон різноманітних фруктів і кисломолочних продуктів.

Додатково призначається вітамін D – переважно у вигляді риб’ячого жиру. Раніше дітей дуже важко було переконати приймати ці корисні ліки – правильніше сказати, біо-добавку. Батьки давали закусити мікстуру чорним солоним хлібом, пропонували затиснути ніс і випити залпом.

Зараз риб’ячий жир випускається в капсулах, і його вживання не викликає протесту навіть у дітей більш старшого віку – 9-10 років. В якості засобів місцевої дії використовуються такі препарати: цинкова мазь; фукорцин; «Бепантен» гель; «Судокрем».

Доповнюють терапевтичні заходи ліки, складені за рецептами народної медицини – відвари лікарських трав, які застосовуються у вигляді примочок. Допомагають швидко вилікувати золотуху: ромашка, череда, мати-й-мачуха, кора дуба, фіалка триколірна.

Кірки у новонародженого

У новонародженого можуть виникати кірки за вухами і на голові, що представляють собою лусочки сірувато-жовтого кольору. Коли їх багато, вони утворюють цілі вогнища. Самі по собі вони малюкові занепокоєння не доставляють, проте шкіра під ними починає мокнути, свербіти, дитина стає неспокійною. До причин утворення кірки за вухами новонародженого відносять наступні фактори: неправильне харчування матері під час вагітності, що викликало стійку алергічну реакцію у немовляти;

порушення батьками гігієнічних норм;

алергію в позаутробний періоді;

діатез – дитина до року може страждати від нього з початку прикорму;

прояв активності стафілокока.

Такі кірки виникають не тільки за вухами немовляти, але можуть локалізуватися по всій поверхні голови у вигляді чепчика, на бровах, в шийних складочках – в місцях, де сальні залози виробляють підвищену кількість секрету.

Видалення жовтої кірки за вухами і з голови немовляти процес не важкий, але потрібно бути готовим до того, що операцію доведеться повторювати кілька разів. Можна здирати кірки руками або розчісувати ніжний дитячий пух густим гребінцем або масажною щіткою – так можна травмувати ніжну шкіру.

За 2 години до купання на поверхню кірочок наносять олію – кип’ячену соняшникову або аптечнуе реп’яхову;

Зверху накладають поліетиленову плівку, а потім надягають чепчик – тобто ставлять масляний компрес. Під ним кірочка розм’якшиться;

Перед самим купанням компрес знімають, а волосся розчісують – дитячим гребенем, який має пружні зубчики;

Промивають під час купання ретельно голову, позбавляючись від олії, і повторюють процедуру вичісування. За один раз впоратися з кіркою за вухами не вдасться, але компреси не можна ставити частіше, ніж 2 рази на тиждень – інакше ніжна шкіра спріє, з’являться роздратування і приєднається вторинна інфекція – грибкова – від якої позбавитися буде набагато важче.

Якщо у немовляти волосся ще немає, але є щетина, то кірки за вухами і на них видаляють за допомогою просоченої олією марлі.

Кірки – профілактика себорейного дерматиту у немовляти

Щоб скоринки не виникли повторно, потрібно змінити раціон матері – прибрати з нього всі продукти, які можуть викликати у немовляти алергічні реакції. Для цього слід встановити взаємозв’язок між материнським меню і реакцією на нього немовляти. Якщо малюк- на штучному вигодовуванні, іноді доводиться міняти суміш. З півроку педіатр може порекомендувати для використання вітамін D – самостійно давати дитині його не можна: він прискорює закриття джерельця. Бажано купати немовля в слабкому розчині марганцівки, настої низки або календули.

Запалену область за вушками обробляють розчином зеленки або синькою. Сучасні косметичні засоби для грудних дітей спеціально призначені для боротьби з себорейним дерматитом. До лікувальної косметики належить олія «Джонсон бебі», ромашкова емульсія, дитячий крем, пінка-шампунь «Mustela Bébé». Основна складова пінки «Мустела» – витяжка з екстракту авокадо, яка перешкоджає виникненню нових себорейних лусочок, підтримуючи кислотно-лужний баланс шкірних покривів.

Плюсом засобу є те, що при попаданні в очі воно не викликає роздратування. Якщо малюк спітнів, і за вушками з’явилося подразнення, відразу ж потрібно висушити шкіру і нанести дитячу присипку – нехтування цим простим гігієнічним заходом може викликати появу гнійників.

Кірки за вухами з’являються і при попаданні на ніжну шкіру надмірної кількості ультрафіолету – на вулиці на дитину слід надягати панамку, яка прикриває ніжні вушні раковини. Якщо ніяк не вдається позбутися від кірочок і гнійників навколо вушок, необхідно здати аналіз-зішкріб з запаленої області. При виявленні активності стафілокока доведеться скористатися місцевими засобами антибактеріальної дії.

Будь-які подразнення дитячої шкіри вимагають усунення – батьки повинні почати терапевтичні заходи при перших ознаках зміни шкірних покривів. Якщо протягом 5-7 днів з хворобою не вдається впоратися самостійно, необхідно звертатися до педіатра.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *