Home / Здоров'я / Сечогінні олії: використання та рецепти

Сечогінні олії: використання та рецепти

Сечогінні олії, або діуретики це речовини, що сприяють виділенню сечі. Ці речовини часто використовуються при захворюваннях, що характеризуються затримкою рідини в організмі, а також для зменшення кров’яного тиску і при хворобах серця.

Нирки зазвичай переробляють дуже велику кількість рідини, що міститься в крові. Основна частина цієї рідини повертається в кров з солями і іншими корисними елементами, а відходи, які добуваються нирками, виводяться у вигляді сечі. Протягом цього процесу в крові підтримується баланс натрію та інших елементів, а сечогінні олії, що використовуються традиційною медициною, блокують реабсорбцію натрію і рідини. Тоді нирки змушені брати додаткову кількість рідини, щоб вивести цей додатковий вантаж з сечею.

Сечогінні оліїПри тривалому використанні синтетичних діуретинів існує небезпека втрати організмом важливих мінеральних елементів, порушення функції нирок і розвитку інших серйозних захворювань, які можуть призвести до затримки рідини в організмі і зажадають термінового медичного втручання.

Однак існують ситуації, коли використовувати сечогінні олії доречно, зокрема в передменструальний період, коли спостерігається затримка рідини, і цю проблему можуть зняти більшість подібних засобів рослинного походження, причому без неприємних наслідків. Рослинні сечогінні олії також добре застосовувати при нападах циститу. Вони забезпечують безперешкодне надходження сечі в сечовий міхур, зменшують біль і вимивають шкідливі бактерії.

Кращі сечогінні олії з ромашки, кедру атласького, селери, солодкого кропу і ялівцю. Подібну дію роблять також олії евкаліпту, ладану, герані, ісопу і сандалового дерева.

Ми пропонуємо використовувати настої (чаї) відповідної рослини, зокрема ромашки і солодкого кропу в якості м’якого і безпечного сечогінного засобу. Не використовуйте сечогінні олії більше, ніж протягом декількох днів, не отримавши консультації фахівця

Сечогінні олії: рецепти сечогінних засобів

Наприклад, з насіннячка кропу можна приготувати відвар: 1 чайну ложечку залити 1 склянкою окропчику і настояти приблизно 20 хв, використовувати по 2 столові ложечки, краще три – чотири рази на день. Кроповий порошок з насіннячка (1 чайну ложечку) або настій приймати за півгодини до їди.

Якщо у людини нефрит або нефроз, то допускається застосування сечогінних засобів, дії яких не викликатимуть роздратування нирок. У цьому плані дуже хороший відвар не тільки насіння кропу, але і його зелені, зазвичай беруть сушену зелень. Столову ложечку заливають півлітра окропу, далі дають настоятися приблизно годину, проціджують і застосовують по півсклянки до їжі тричі на добу. Такий відвар також добре допомагає при запорах і колітах. Для того, щоб підсилити ефект і досягти кращого результату, в настій з насіння кропу добавляється мед. Приймається в охолодженому вигляді по столовій ложечці 4-5 разів на день.

Як сечогінний засіб при циститі, уретриті, сечокам’яної хвороби, хворобах печінки, набряках: стовчене насіння петрушки (1 чайну ложечку) На ніч залити літром холодненької кип’яченої водички. Приймати настій слід по три столові ложки через 2-3 години.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *