Home / Здоров'я / Господарське мило від молочниці: лікування

Господарське мило від молочниці: лікування

Молочниця, або кандидоз – дискомфортне захворювання жіночої статевої області, викликане умовно-патогенною мікрофлорою – дріжджовими грибками роду Candida. Молочниця відома переважній більшості жінок, і має під своїм виникненням масу фізіологічних і патологічних причин. А чи може в такому випадку допомогти господарське мило від молочниці?

Господарське мило від молочниці: причини захворювання

Господарське мило від молочниціДуже часто перша її поява відзначається під час вагітності, якраз в той відповідальний період, коли левова частка антимікотиків строго протипоказана майбутній мамі. Кандидоз викликаний порушенням здорової, «корисної» мікрофлори піхви. А статися це може зважаючи на гормональні порушення, раннього початку статевого життя, незадовільної гігієни, і навіть вагітності або лактації. Як ми вже відзначали, жінка далеко не завжди може впоратися з грибком традиційними способами.

Медикаментозні препарати антимікотичної дії можуть бути протипоказані за станом здоров’я або при вагітності, тому справлятися з кандидозом деколи доводиться «підручними» побутовими засобами.

Свербіж, печіння, неприємний запах, сірнисті або зернисті виділення зі статевих шляхів – вам знайомі ці симптоми, здатні різко знизити якість життя? Тоді ви хоча б раз страждали молочницею, і ризик її рецидиву для вас украй великий.

Господарське мило від молочниці: некоректно підібрані гігієнічні засоби – зелене світло молочниці

Як не дивно, не тільки нехтування нормами інтимної гігієни може створити доброчинне середовище для проникнення і паразитування грибків в піхві. Часом жінки, самі того не розуміючи, купують косметичні ігієнічні засоби, які цілком здатні стати каталізаторами у розвитку хвороби. Як відомо, грибки роду Candida є невід’ємною частиною мікрофлори піхви здорової жінки.

Спочатку в ній існують різнорідні мікроорганізми, які нейтралізують один одного. Якщо «корисних» бактерій стає менше, створюються всі умови для росту і розвитку кандидозних грибків, а значить, виникнення симптомів молочниці. Синтетичні ароматизовані гелі, призначені безпосередньо для інтимної гігієни, можуть вплинути на мікрофлору саме таким чином.

Крім того, у деяких представниць прекрасної статі може відзначатися алергічна реакція на деякі консерванти та ароматизатори, що входять до складу косметичного продукту, і її прояви можуть бути досить схожими з проявом молочниці.

У цьому випадку неприпустимо самолікування – якщо ви звернетеся до фармацевта за підбором протигрибкового препарату, не проконсультувавшись з фахівцем, ваша флора стане порушеною, і це не приведе ні до чого хорошого.

Аналогічно справи йдуть при використанні ароматизованих щоденних гігієнічних засобів (прокладок, тампонів). Несвоєчасна зміна цих засобів забезпечує ідеальне середовище для розмноження умовно-патогенних бактерій. Адже тепле вологе середовище – найкраще місце для їх живлення і росту.

Саме тому гінекологи настійно рекомендують жінкам, які зіткнулися з молочницею, відмовитися від використання тампонів. Звичайно, все це означає, що вам слід повністю відмовитися від гігієнічних засобів і митися виключно дитячим милом. Але до вибору продуктів для особистої гігієни варто підходити максимально обережно і відповідально.

Господарське мило від молочниці – головний «борець»

Мильний розчин – один із засобів, який можна застосувати для зняття дискомфортних ознак хвороби. Господарське мило від молочниці володіє високим рівнем pH, а значить, є чисто лужним середовищем, несприятливим для розвитку грибка. Луг нейтралізує кисле середовище, і ефективно позбавляє пацієнтку від проявів кандидозу.

Звичайно, говорити про повне вилікування молочниці у разі лікування народними засобами не доводиться, і одним господарським милом тут не обійтися. Однак якщо ви не в змозі проходити адекватне лікування, або перебуваєте в «цікавому положенні», несумісному з прийомом агресивних антимікотиків, ви цілком можете полегшити свій стан, вдавшись до такого методу.

Господарське мило від молочниці не тільки знімає болісні симптоми розладу, але і оберігає вас від інших захворювань сечостатевої сфери, що виникають на тлі ослаблення захисних функцій природної мікрофлори піхви. Як ви вже зрозуміли, користь господарського мила при кандидозі, і в гінекології загалом, велика. Більш того, регулярні часті миття з використанням 70% мила сприяють навіть лікуванню ендометріозу!

У народі побутує думка, що господарське мило від молочниці здатне повністю знищити всю паразитарну і корисну мікрофлору, але, на щастя, це помилка. Його компоненти діють вибірково, нейтралізуючи виключно патогенні мікроорганізми. Чи можна митися концентрованим господарським милом постійно? Небажано. Зловживаючи даним засобом поза хворобою, ви здатні нашкодити і природній, «корисній» флорі, висушуючи її концентратом лугу.

Для профілактики рецидивів молочниці досить митися господарським милом декілька разів на сім днів. При конкретному активному лікуванні, це слід робити щодня в ранковий час. Причому митися слід максимально часто, злегка «проштовхуючи» піну в піхву на 1-2 см. Якщо кандидоз давно не відчуваєте, регулярне застосування мила краще і зовсім скасувати.

Господарське мило від молочниці   можна застосовувати в гінекології і для інших проблем, особливо якщо вони стосуються запальних або інфекційних захворювань органів статевого апарату. Щоб нейтралізувати кисле середовище, настільки улюблене грибками Candida, можна застосовувати не тільки стандартні вмивання, а й спринцювання піхви мильним розчином.

Цей процес перешкоджає розмноженню бактерій, а з часом і зовсім може призвести до деструкції їх міцелію. Вважаємо своїм обов’язком нагадати вам – незважаючи на ефективність в знятті симптомів, господарське мило від молочниці не є повноцінним лікувальним засобом! Після його використання вам однозначно стане краще, зникне специфічний для патології дискомфорт, проте сама хвороба не буде переможеною.

Наголошуємо, що молочниця нерідко стає сигналом про виникнення хронічного захворювання в організмі. Це може бути ендокринне порушення, венерична інфекція, і навіть онкологія. Тому очне обстеження і висновок кваліфікованого фахівця буквально необхідний для вас.

Господарське мило від молочниці: базові правила терапії

Мийте зовнішні статеві органи милом на щоденній основі до відступу симптомів, але не частіше одного разу на добу;

На час лікування відмовтеся від прального порошку. Натільнуа білизну періть за допомогою все того ж господарського мила;

Раціоналізує харчування. Відмовтеся від продуктів, що провокують ріст грибків – дріжджів, хліба, здоби, пива, квасу, солодких газованих напоїв;

Обов’язково зверніться до фахівця для підбору медикаментозного лікування. Навіть якщо зараз воно для вас неможливе (наприклад, ви вагітні), не виключено, що знайдеться альтернативний варіант;

Лікування господарським милом в гінекології допускається протягом тривалого часу, а вдаватися до вмивання і спринцювань можна двічі на день;

Якщо ви використовуєте місцеві медикаментозні засоби (супозиторії, мазі, креми), митися слід перед їх нанесенням або введенням.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *