Home / Твоя краса / Догляд за руками / Самомасаж рук. Масаж рук – основні правила

Самомасаж рук. Масаж рук – основні правила

Немає такої людини, яка ніколи б не відчувала  дискомфорту і хворобливих відчуттів в руках. Оніміння, відчуття тяжкості, м’язеві болі можуть виникнути як у людини, що займається важкою фізичною працею, так і звичайного офісного працівника. Малорухливий спосіб життя, незручна посадка за столом або комп’ютером призводить якщо не до хвороб, то до досить неприємних відчуттів в області кистей, передпліччя і т.д. Порушення кровообігу може спровокувати судоми м’язів і захворювання суглобів і, якщо візити до лікаря не входять у ваші найближчі плани, починайте доглядати за своїми руками за допомогою простих і доступних методів. Масаж рук – приділяйте йому кілька хвилин на день і ви уникнете багатьох неприємних відчуттів і нездужань, пов’язаних з постійним напруженням м’язів.

Самомасаж рук. Масаж рук – основні правила

Масаж рук – основні моменти

Записатися до фахівця на сеанс професійного масажу рук не завжди представляється можливим, та цього й не потрібно, якщо тільки у вас не виявлено будь-яких серйозних порушень здоров’я. Навчіться основним прийомам масажу і робіть його собі самі. Масаж рук зміцнює з’єднання і суглоби, відновлює м’язову силу після навантажень, зменшує набряки і болі, повертає працездатність. Для проведення масажної процедури не треба роздягатися або якось інакше спеціально готуватися – достатньо просто зручно сісти або, якщо умови дозволяють, прилягти. Перед початком масажу злегка струсіть руки – це розслабить м’язи.

Основних прийомів масажу декілька: погладжування, розминка, розтирання, вижимання і вібрація. Починають масаж (самомасаж) рук з найбільших ділянок (плече, передпліччя), закінчують розминку  кистей і пальців. Кількість підходів визначається в кожному випадку індивідуально і залежить від стану “пацієнта”, зазвичай для відчутного ефекту вистачає 4-5 повторень. Інтенсивність впливу повинна зростати: спочатку погладжування і розтирання, потім сильніші прийоми масажу. І на завершення процедури – знову погладжування, яке заспокоїть м’язи і відновить кровообіг.

Техніка і послідовність масажу рук

1. Долонями погладжуйте руку в напрямку вгору, захоплюючи всю її поверхню – від кисті до плечового суглоба. Рухи повинні бути плавними, для кращого ковзання шкіру можна змастити спеціальним масажним маслом.

2. Розгорніть руку партнера (назвемо його умовно пацієнтом) долонею верх, злегка її підніміть і, починаючи з області зап’ястя, приступайте до розминання тканин. Робити це необхідно круговими рухами, злегка натискаючи на масажовану поверхню. По ходу виконання міняйте свої руки – ви повинні захопити і обробити м’язи передпліччя, як з внутрішньої, так і з зовнішнього боку.

3. Руку пацієнта зігніть в лікті і покладіть кистю  йому на живіт. Однією рукою притримуйте лікоть, іншою  починайте з досить сильним натиском масажувати плече (область вище ліктя). Розминайте із зусиллям, захоплюючи м’язи пощипуючими рухами. Потім поміняйте свої руки – це допоможе охопити масажем всі сторони плеча. Наостанок акуратними круговими рухами розітріть його ліктьовий суглоб (нагадуємо – рука пацієнта в напівзігнутому положенні).

4. Масаж кистей починають з розминки зап’ястя. Візьміть руку пацієнта двома руками: середні і вказівні пальці підтримують долоню, великі – масажують. Здійснюючи кругові рухи великими пальцями, просувайтеся до кінчиків пальців пацієнта. Злегка промніть кожну фалангу, потім спустіться назад до зап’ястя і повторіть процедуру ще 2-3 рази.

5. Далі переходите до масажу пальців. Починайте з мізинця – легкими круговими рухами ретельно розімніть палець від кінчика до його нижньої фаланги, потім у зворотному напрямку. Потім пройдіться по мізинцю, натискаючи на нього великим і вказівним пальцями. Повторіть 3-4 рази для кожного пальця.

6. До масажу долонь треба підходити особливо ретельно – тут знаходиться безліч рефлекторних точок, безпосередньо пов’язаних з нашими внутрішніми органами. Візьміть кисть пацієнта на свою руку, а великими пальцями починайте ретельно проминати кожну ділянку долоні. Спочатку робітьрозтираючими рухами – вони розігріють тканини і відновлять кровообіг, потім пройдіть по всій внутрішній стороні долоні, натискаючи великими пальцями на кожну точку.

7. Охопіть руку пацієнта зчепленими в кільце долонями і, починаючи з кисті, пройдіть по всій поверхні руки “вичавлюємо” рухами кілька разів – спочатку по напрямку до плечового суглобу, потім назад. Закінчите масаж рук погладьте – від кисті. Потім виконайте всі ті ж операції з іншою рукою пацієнта.

Самомасаж рук

Його можна робити самостійно, вранці або ввечері, не встаючи з ліжка. Нанесіть на руки живильний крем і почніть самомасаж рук з пальців – робіть рухи, як якщо б ви надягали рукавички. Потім, обхопивши пальцями однієї руки кисть іншої, розімніть її по черзі з тильної і внутрішньої сторони. Зробіть кілька обертальних рухів кистями і “пограйте” пальцями на уявному фортепіано – це розігріє ваші з’єднання і поліпшить кровообіг в тканинах. Наостанок кілька разів з силою стисніть і розтисніть кулаки.

Масаж рук:


Check Also

Місячний календар манікюру на листопад 2018 року

Будь-яка жінка хоче виглядати гарною і доглянутою. А доглянуту жінку неможливо уявити без доглянутих рук. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *