Природний, рівний і красивий загар будь якій жінці надає сексуальність. Але часто після тижневого відпочинку на пляжі виявляється, що ноги засмагли значно менше інших частини тіла, в результаті з’являється проблема з вирівнюванням засмаги.
Засмага ніг: головні особливості
Основна причина слабкої пігментації ніг (засмаги) криється в кількості пігментуючих клітин у шкірі. Активне вироблення пігменту меланіну відбувається під впливом сонячних променів, дуже мало в шкірі ніг. Саме тому складно домогтися швидкої та інтенсивної засмаги. Особливо проблематичною з цієї причини є зона внутрішньої поверхні ніг. Крім того, шкірний покрив ніг досить щільний, тому засмага схоплюється набагато повільніше, ніж на плечах, животі та спині. Ця особливість викликана тим, що шкіра ніг переносить значні температурні перепади, тому вона краще адаптована до різних впливів, у тому числі і впливу сонячних променів.
Ще один фактор, який може пояснити, чому ноги не засмагають швидко, – рівень кровообігу. Наприклад, якщо кровообіг у ногах уповільнений, ці частини тіла будуть засмагати набагато довше.
До того ж багато в чому шкіра загорає під час перебування у воді, а ноги при плаванні знаходяться під водою, тому на відміну від плечей довше залишаються світлими.
Якщо знати ці особливості і виконувати певні правила, загар ніг можна прискорити і таким чином домогтися однакової пігментації всього тіла.
Як прискорити загар ніг?
Щоб шкіра на ногах засмагала швидше і не виділялася білою плямою по відношенню до решти частин тіла, важливо правильно вибрати місце для лежання на пляжі: на ноги повинно потрапляти більше сонячних променів, ніж на плечі.
Для нормалізації кровообігу в ногах також лягають певним чином: голова повинна знаходитися вище рівня ніг.
Якщо ноги не засмагають, поліпшить ситуацію легкий пілінг шкіри ніг перед походом на пляж: чим більш гладкою буде шкіра і чим менше на ній відмерлих частинок, тим краще буде лягати загар. Для цього використовують подрібнену морську сіль або кавову гущу.
Активізують загар ніг і за допомогою косметичних засобів – спеціальних кремів-активаторів засмаги.
При засмазі в солярії таку проблему легше вирішити – основну масу ультрафіолетових променів направляють на ноги, таким чином більш активно на них впливаючи.
Краще буде братися загар, якщо після купання не витирати повністю ноги, а залишити їх трохи вологими. У цьому випадку є ризик обгоріти, тому таким чином можна засмагати тільки в тіні в ранкові або вечірні години.
Найчастіше для поліпшення засмаги окремих зон (насамперед ніг) потрібні спеціальні засоби – активатори засмаги. Абсолютно нешкідливі і дійсно ефективні для створення природного та інтенсивного кольору шкіри натуральні рослинні і ефірні масла для посилення засмаги.
Не засмагають нігті? Допоможуть натуральні рецепти!
Рецепт 1. Синтез меланіну і вироблення антиоксидантів шкірою прискорюють натуральні активатори засмаги – рослинні олії звіробою, бразильського волоського горіха, обліпихи, кокоса; ефірні олії насіння дикої моркви, цитрусових, куркуми. Тонкій і світлій шкірі для засмаги підходить щадне, але при цьому сприяє активному виробленню меланіну масло дикої моркви.
Рецепт 2. Один з варіантів активаторів засмаги, який наносять перед виходом на пляж на очищену і зволожену шкіру ніг, складається з масел волоського горіха і шипшини (масла шипшини втричі менше).
Рецепт 3. Активізує загар ніг і суміш рослинних масел пшеничних зародків і волоського горіха (у пропорції 2:1) в поєднанні з ефірними маслами насіння дикої моркви (близько 20 крапель), лаванди і кипариса (по 5 крапель кожного).