Home / Твоя краса / Загар пятнами: причини появи і як від них позбавитися

Загар пятнами: причини появи і як від них позбавитися

Очікуваний протягом усього року літній відпочинок може закінчитися досить плачевно. А поїздка на море увінчається нерівною засмагою, яка буде сходити дуже довго і засмучувати своїм неестетичним виглядом. Як усукнути загар пятнами  дізнаємось далі.

Загар пятнами. Що таке меланін і його вплив на колір шкіри

Загар пятнами причини появи і як від них позбавитися

Ми іноді замислюємося, чому люди відрізняються кольором шкіри і красою засмаги на ній. Адже помічали, що декому достатньо побути півгодини на сонці, щоб отримати почервоніння шкіри і сонячний опік згодом.

А хтось проводить на сонці весь день, не згораючи і отримуючи рівномірну засмагу всім на заздрість. Така особливість шкіри залежить від вироблення в ній меланіну – пігменту, який відповідає за колір шкірного покриву, волосся і навіть райдужної оболонки очей. Кількість меланіну залежить від генетичних особливостей організму, захворювань і, звичайно, від впливу ультрафіолету. Збільшення вироблення меланіну, так званий загар, це не що інше, як захисна реакція організму на агресивний ультрафіолет сонячних променів.

Загар пятнами. Типи шкіри і вплив на них сонячних випромінювань

Шкіра за кольором і ступенем реакції на ультрафіолет поділена на шість типів.

Визначивши свій тип шкіри можна скласти правильну поведінку при прийнятті сонячних ванн, щоб засмага ніколи не засмучувала своєюї нерівномірністю:

Перший тип. Альбіноси або білосніжна шкіра. Колір волосся у таких людей білий або рудий, є веснянки. Ніколи не засмагають, так як швидко згорають.

Другий тип. Дуже світла шкіра, є веснянки. Можуть отримати сонячний опік при нетривалому перебуванні під сонцем. При правильно обраному часу прийому сонячних ванн отримують дуже світлий загар.

Третій тип. Трохи темніше другого. Засмага світло-коричнева. Сонячні опіки виключають тільки правильний час прийняття сонячних ванн і захисна косметика.

Четвертий тип. Шкіра оливкового кольору, менш схильна до сонячних опіків. Виходить помірна засмага.

П’ятий тип. Засмага, майже нечутлива до дії сонячних променів. Засмага темна, красива і рівна. Але не варто розслаблятися – сонячні опіки теж можуть бути.

Шостий тип. Відноситься до негроїдної раси. Шкіра чорна, що не обгорає.

Загар пятнами – з’являються  після дії сонячних променів

Реакція шкіри на ультрафіолет у кожного проявляється індивідуально:

Сонячні опіки. Найчастіше від таких наслідків страждають люди з дуже світлою дермою. Така шкіра свідчить про те, що меланін виробляється клітинами в недостатній кількості. А так як він є природним бар’єром проникнення в організм ультрафіолетових променів, то його недолік і викликає сонячні опіки.

Білі плями. Свідчать про деякі дерматологічні захворювання. З’являються там, де порушена пігментація, і меланін не виробляється. При отриманні засмаги, коли здорова шкіра темніша завдяки меланіну, ці ділянки залишаються колишніми.

Одне із захворювань, при якому проявляються білі плями після засмаги – вітіліго. Полягає в тому, що на певних ділянках шкіри, найчастіше на руках, плечах і обличчі, повністю відсутній меланін. Виникає в будь-якому віці і є наслідком перенесених травм, стресу, порушень роботи ендокринної та нервової систем, прийому певних лікарських препаратів. Повне позбавлення від вітіліго неможливе, поки не буде визначена причина його виникнення.

Кольоровий лишай, що виявляє себе при ослабленій імунній системі. З’являється при підвищеній вологості повітря або сильній спеці. Уражені позбавлені клітини не пропускають ультрафіолет. Значить, немає передумов для вироблення меланіну. Лікується дерматологом після проведеної діагностики.

Темні плями. Вогнищеве надлишкове вироблення організмом меланіну свідчить про захворювання внутрішніх органів. Найчастіше це пов’язано з порушенням функцій щитовидної залози і органів травлення. Причиною нерівномірної засмаги можуть стати і деякі лікарські препарати, контрацептиви. Тому людям, які мають проблеми внутрішніх органів, слід перед активним відпочинком на сонці проконсультуватися у лікаря. З’являються темні плямки іноді і від неякісної косметики, в місцях нанесення парфуму.

Загар пятнами – профілактика і лікування

Людям, схильним до того, що шкіра нерівномірно загоряє, припадаючи плямами або згораючи на сонці, не варто зловживати сонячними ваннами. З дуже білою дермою або альбіносам вони не тільки протипоказані, але й шкідливі. Так як ці люди ставляться до групи ризику з онкологічних захворювань шкіри.

Людям зі світлою дермою варто засмагати тільки в ранковий і вечірній час, використовуючи косметичні засоби з ультрафіолетовим фільтром. Але не варто занадто сподіватися на те, що креми і мазі повністю врятують від шкідливого впливу ультрафіолету. До того ж багато неправильно їх використовують. Є засоби, що покривають шкіру захисною плівкою, що не пропускає шкідливі промені. Але час їх дії нетривалий і вказаний на упаковці.

Такі засоби наносяться на шкіру до того, як ви вирішите позасмагати. Інші креми необхідно застосовувати після прийняття сонячних ванн, щоб попередити подальший вплив сонця на шкіру.

Люди зі смаглявою шкірою найкраще адаптовані до сонячного випромінювання. Вони рідко згоряють і не покриваються характерними плямами після засмаги. Засоби догляду за шкірою в їх випадку включають в себе тільки зволожуючі креми.

Лікування пігментації після засмаги залежить від того, які з перерахованих вище плям з’явилися на шкірі:

При сонячному опіку. Проходить самостійно. Бажано деякий час не перебувати на сонці і застосовувати заспокійливий крем після засмаги або сік алое. Лікарі рекомендують мазі, до складу яких входить пантенол. Можна випити болезаспокійливий або антигістамінний засіб. Якщо шкіра дуже пошкоджена і покрита пухирями – необхідно негайно звернутися до лікаря, щоб виключити ускладнення.

При світлих плямах. Вітіліго дуже складне захворювання і лікарі не можуть на сьогоднішній день відновити втрачену здатність до пігментації. Вихід один – не засмагати, щоб білі сліди не виявлялися так чітко. І дотримуватися всіх рекомендацій дерматолога. При кольоровому лишаї, якщо він діагностований дерматологом, слід приймати більше сонячних ванн. Загар пятнами  білими залишаться ще тривалий час, але в цьому випадку головне – позбутися від захворювання.

Темні плями зникнути разом із засмагою. Прискорити цю процедуру можна в косметичних салонах мікродермабразією, пілінгом або лазерним шліфуванням. У домашніх умовах підійдуть будь-які відбілюючі креми і трави. Але щоб подібне не повторювалося, а наступний загар був рівним і красивим, необхідно зайнятися лікуванням внутрішніх органів.

Будь-який вид пігментації проявляється під впливом сонячних променів. І тому, щоб захистити себе від неприємних естетичних проблем, пов’язаних з нерівномірною засмагою, досить уникати перебування на сонці без нанесеного захисного крему з високим ультрафіолетовим фільтром, носити капелюхи з полями, прикривати одягом плечі і руки.


Check Also

В чому зустрічати новий 2021 рік. Поради стилістів

Символом 2021 року є Бик, який принесе нам процвітання і стабільність. Щоб задобрити його, потрібно …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *