Home / Здоров'я / Якщо шумить в голові – корисні рекомендації

Якщо шумить в голові – корисні рекомендації

Причини шуму в голові в лежачому положенні

Однією з основних причин, якщо шумить в голові  в горизонтальному положенні є закупорка  євстахієвої труби. Гул гострий і з’являється в вусі або потилиці. Він посилюється при низькому положенні голови. Такий фон зменшується при переході людини в горизонтальне положення. У деяких випадках супроводжується запамороченням.

Причини шуму в лівій частині голови

Виділяється кілька основних причин появи незвичного шуму в лівій частині голови:

проблеми зі сприйняттям інформації;

механічна травма;

інсульт;

пухлина мозку;

підвищений тиск;

турбулентний рух.

Причини шуму в голові вранці

Є кілька головних причин, які можуть призвести до появи вранці шуму в голові:

порушення роботи слухового нерва через травму;

атеросклероз судин мозку;

перевтома;

гострі вірусні інфекції;

хвороби запального характеру;

остеохондроз.

Якщо шумить в голові – можлива небезпека

Шум в голові або вухах, як правило, не проявляється в ізольованому вигляді. Зазвичай він супроводжується такими симптомами: головний біль, больовий синдром або дискомфортом  у вухах, запаморочення, нудота і блювота, вушні виділення різного характеру, гарячковий стан, загальна слабкість, нездужання.

Незважаючи на серйозність симптомів і патологій, їх викликають, шум у голові рідко є життєво небезпечним явищем.

Однак це не означає, що треба пускати все на самоплив. Навіть суб’єктивний шум постійного характеру здатний викликати небезпечні ускладнення. Перш за все це пов’язано з психологічними факторами. В результаті постійного головного фону знижується працездатність, рухова активність, виникає соціальна самоізоляція.

Людина впадає в депресію, що в підсумку може призвести до психічних відхилень. Особливо небезпечна поява шумів у дітей. Вони можуть бути викликані як вушними захворюваннями, так і зовнішніми впливами, наприклад постійним слуханням гучної музики. У дитячому віці прояви, якщо шумить в голові   можуть порушити нормальний розвиток дитини, змінити його психіку, привести до відставання в школі, погіршити слух.

Поширеність прояви суб’єктивного шуму відзначається по всьому світу. Це явище навіть отримало особливе найменування – тіннітус. Вважається, що такому захворюванню піддано понад 5% всього населення планети, причому в хронічній формі.

Така хвороба починається з ледь відчутного шуму і дзвону у вухах, але при прогресуванні звук посилюється, змушуючи людину концентрувати свою увагу на ньому. В результаті виникає нервове перенапруження, дратівливість, безсоння. З’являються страхи, розлад концентрації уваги.

Якщо шумить в голов. Допомога в домашніх умовах

Шум в голові може мати різну природу, а значить, для ефективної боротьби з ним необхідно провести точну діагностику. Від причин його появи залежить схема базової терапії. Так, лікування шуму в голові при судинній  патології, часто виражається пульсуючими проявами в залежності від стрибків артеріального тиску, спрямоване на усунення ішемії мозкових кровоносних судин, судинних атеросклеротичних бляшок, інших патологій судин.

Лікування шуму в голові і вухах в домашніх умовах має узгоджуватися з лікарем. Об’єктивний шум, як правило, лікується медикаментозними препаратами, а народні засоби спрямовані  на допомогу їм. Зокрема, в залежності від етіології призначаються хондропротектори (при остеохондрозі), засоби для зниження артеріального тиску, спазмолітичні препарати, вітамінні комплекси і т. д.

В якості універсальних засобів рекомендуються препарати: Атероблок, Вітрум кардіо омега-3. При виражених тіннітусах  позитивний ефект досягається при прийомі засобів, що поліпшують кровообіг у внутрішньому вусі і головному мозку: Танакан, Бетасерк, Трентал, Вазобрал.

У домашніх умовах для лікування, якщо шумить в голові  користуються популярністю народні засоби, які довели свою ефективність багаторічним практичним досвідом застосування. Можна рекомендувати наступні рецепти і методи:

  1. Компрес з нашатирним спиртом. При необхідності швидкого усунення, якщо несподівано з’явився шуму у вухах слід використовувати компрес на лоб із застосуванням водного розчину нашатирного спирту (1 ст. л. спирту на 250 мл води). Тривалість процедури 45-50 хвилин протягом 4-7 діб.
  2. Суміш калини з медом. Ягода розтирається з медом в рівній пропорції, а потім суміш поміщається в марлю і у вигляді тампона вводиться в вуха на всю ніч. Курс лікування може тривати 18-22 дня.
  3. Спиртова настоянка меліси. Рецепт: трава подрібнюється і заливається горілкою в співвідношенні 1: 3. Настоюється засіб не менше 7 діб в затемненому місці. Використовується у вигляді вушних крапель: 4-5 крапель щодня перед сном.
  4. Водний настій меліси: 2 ст. л. подрібненого листя заливаються окропом (500 мл) і настоюють не менше 60 хвилин. Настій вживається замість чаю. Можна добавити мед за смаком. Курс лікування – 20-28 днів.
  5. Відвар із суміші: смородинового листя, чорної бузини і бузку в рівній кількості. Суміш (2 ст. л.) заливається водою (500 мл) і кип’ятити на водяній бані 25-35 хвилин. Вживається засіб 3 рази на добу по 75-80 мл перед їжею.

6. Цибулинний сік. Склад віджимається з запеченої цибулини. Застосовується у вигляді вуш                    крапель: 3-4 краплі 2-3 рази на день.

  1. Хрін. Натирається у вигляді кашки і змішується зі сметаною (1 ч. л. на 100 мл сметани). Вживається по 20-25 г з кожним прийомом їжі.
  2. Коктейль з соку буряка і журавлини в рівному співвідношенні. Приймається по 55-60 мл 3-4 рази на добу.
  3. Йодоване молоко. Треба додавати на 200 мл молока 1 краплю йоду. Курс лікування – 10 днів.
  4. Часникова суміш. Часник (200 г) подрібнюється і заливається горілкою (200 мл), настоюється 14-15 діб. В отриману настойку добавляються прополіс (25 г) і мед (30 г). Настоюється суміш 4 доби. Вживається по 10-20 крапель 3 рази на день з молоком.

Шум в голові викликає масу проблем, з якими не варто миритися. Після обов’язкової консультації з лікарем можна провести ефективне лікування в домашніх умовах. При цьому на розсуд лікаря лікування можна проводитися нетрадиційними методами або медикаментозними препаратами з додатковим використанням народних засобів.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *