Home / Здоров'я / Як приготувати яблучний оцет

Як приготувати яблучний оцет

Те занадто багато барвників, а то й зовсім якісь незрозумілі віддушки у складі, а то й банальна оцтова есенція. Не дивно, що шанувальники натурального оздоровлення задаються питанням: «Як приготувати яблучний оцет?». Адже його купити в натуральному і якісному вигляді досить проблематично. Втім, якщо ви не хочете його робити самостійно, є сенс купувати органічний яблучний оцет в магазинах здорового харчування, і відмовитися від тих варіантів, які містять штучні інгредієнти. Пляшку з якісним оцтом допоможе відрізнити ще й якісне оформлення. І так, на жаль, органічні продукти дешевими зазвичай не бувають. Тому багато людей і задаються питанням про самостійне зброджування яблук в оцет. Благо, у садівників в сезон немає недоліку в сировину.

Як приготувати яблучний оцет вдома

Як приготувати яблучний оцет

Приготувати яблучний оцет вдома дуже просто. Виходить він завжди якісним і смачним. А залежно від вибору рецепта, термін бродіння становить від місяця до двох. Бажано виключити споживання промислового оцту, бо в основу складу входить лише есенція, різні ароматизатори та барвники. Практикують два способи приготування: з використанням яблучної шкірки або молодого яблучного вина.

Для того, щоб приготувати яблучний оцет, необхідно вибрати зрілі пізні яблука. Вони найбільше підходять для ферментування. З фруктів необхідно вичавити сік (підійде як соковижималка, так і спосіб «через марлю») і процідити. Далі перелити в будь-який посуд з широким отвором і дати можливість бродити, поставивши в тепле місце. Верх ємності необхідно закрити легкою тканиною або марлею. Процес приготування може проходити від 4 до 12 тижнів. Полягає він в природному бродінні, ніяких додаткових есенцій не потрібно.

Є у продажу і так звані оцтові дріжджі або закваска, вони допомагають прискорити процес ферментації, але, кажуть, природний шлях все ж корисніший.

Періодично необхідно перевіряти склад на смак і по досягненню відповідного смаку, можна використовувати за призначенням. Перед тим, як остаточно закінчити приготування, бажано перемішати всю рідину, і не фільтрувати. Тільки так оцет збереже свої корисні властивості. Переливати слід в скляні пляшки, і зберігати в темному, злегка прохолодному місці.

А можна просто порізати яблука на шматочки, залити теплою водою, додати цукор, у співвідношенні 50 г на 1 кг. Для посиленого бродіння додаються дріжджі, але і без них процес піде добре. Таку суміш слід залишити на 2 тижні, після чого процідити. Отриману рідину залишають ще на 2-3 тижні в кімнаті, після чого розливають по пляшках або банкам.

Як приготувати яблучний оцет: корисні властивості і його застосування

Яблучний оцет широко використовується в народній медицині. Він відомий як зміцнюючий засіб, зазвичай ще й пишуть, що продукт допомагає схуднути. Це кислота, яка отримана в результаті натуральних процесів, без хімічних добавок. Перебродив яблучний сік, під дією дріжджів і фруктових цукрів, дає вмістимий спирт продукт сидр, який згодом насичується киснем і збагачується спеціальними бактеріями, в результаті чого можна приготувати яблучний оцет. У складі такого оцту є необхідні людині елементи: фосфор, калій, магній, хлор, мідь, а так само прекрасний перелік вітамінів: А, В, С, E і багатий набір амінокислот.

Кращою властивістю оцту з яблук вважається вміння виводити з організму токсини, сприяти очищенню всього організму, крім цього він добре знижує апетит, нормалізує обмінні процеси, все це допомагає зниженню ваги і схудненню. Головне, що важливо знати: для того щоб позбутися від непотрібних кілограмів, за допомогою яблучного оцту, треба приймати його безперервним курсом. Рецептів безліч, але зовнішній результат буде видно не раніше, ніж через кілька тижнів, тому щоб домогтися результату потрібне терпіння.

Рекомендується приймати вранці склянку води, де розчинена столова ложка оцту, ще можна в пляшку з мінеральною негазованою водою (1,5 л) додати 3 ст. ложки і пити протягом дня невеликими ковтками. А якщо зробити оцтове обгортання (розчин повинен бути слабкокислим) зон з «апельсиновою кіркою» максимум на 20 хв., то целюліту буде завдано серйозної шкоди.

Для проведення сеансу обгортання найкраще використовувати натуральний оцет (яблучний або винний). З нього слід приготувати розчин з водою, в пропорціях 1: 1. Для сеансу також потрібно шматок бавовняної тканини і харчова плівка. Безпосередньо перед процедурою потрібно добре підготувати своє тіло для того, щоб домогтися більш помітного результату. Підготовку необхідно починати з прийняття душу зі скрабуючими засобами. Після цього добре 3 – 5 хв. полежати в гарячій ванні, яка розігріє шкіру перед сеансом. Для розігріву всього організму можна додатково до всього випити гарячий імбирний чай, який також здатний підсилювати потовиділення.

Після ретельної підготовки тіла слід добре змочити бавовняну тканину в заздалегідь приготовленому розчині. Цією тканиною потрібно обмотати проблемні ділянки тіла (наприклад, ноги або живіт). А зверху тканину слід щільно накрити харчовою плівкою таким чином, щоб повітря не проникало до тканини.

Що стосується тривалості сеансу, то перша процедура повинна протікати близько чверті години, поступово збільшуйте час до 20 хв. з кожним наступним обгортанням. До кінця курсу час процедури має становити 20-30 хв. Обгортання краще проводити через день, щоб запобігти почервонінню і роздратуванню, а шкіра могла відновитися. Повний курс процедур варіюється від 10 до 15 разів.

Однак ця інформація науково не доведена і приводиться так, як пишуть про це в численних джерелах по народній медицині. Нічого у складі оцту не вказує на те, що він здатний знижувати засвоюваність нутрієнтів або якось міняти метаболізм. А ось проносний ефект і правда присутній. Завдяки йому і відбувається схуднення.

У косметології застосовується для поліпшення тонусу шкіри, і очищення проблемної шкіри. Найпопулярнішим рецептом є півсклянки води з додаванням чайної ложки оцту. При бажанні додається мед. Такий розчин бажано випивати з ранку натщесерце, це допомагає організму очиститися і запустити обмін речовин. Якщо застосовується якась дієта, то таке доповнення лише поліпшить результат.

Маючи протизапальні і протинабрякові властивості, приготувати яблучний оцет, який затребуваний в області косметології. Вдома легко можна приготувати лосьйон очищувальної, омолоджуючої дії: збити яйце з 1 ч.л. меду, влити чверть чайної ложки оцту, нанести на обличчя, змити через 15 хв. Щоб позбавити шкіру обличчя від вугрового висипу, треба приготувати яблучний оцет і в нього покласти дрібно нарізані квітки календули, настояти пару днів і отриманим складом протирати проблемні ділянки, так само оцет застосовують у обполіскуванні волосся після миття, це робить їх блискучими і здоровими.

У кулінарії застосовується, в основному, для маринування продуктів. Добре поєднується з м’ясом. Але може використовуватися і як замінник звичайного оцту. При приготуванні овочевих салатів, наприклад моркві по-корейськи, він надає більш ніжний смак. До того ж, в поєднанні з деякими продуктами, допомагає знижувати глікемічний індекс, що дозволяє зменшити калорійність страви.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *