Home / Діти / Виховання та психологія / Підлітковий вік – як проходить у хлопчиків

Підлітковий вік – як проходить у хлопчиків

Абсолютно всі батьки, які виховують хлопчика або дівчинку, стикаються з кризовим періодом у житті свого чада. З наукової точки зору цей період називається пубертатний. Як проходить  підлітковий вік  у хлопчика? Яким чином батькам допомогти майбутньому чоловікові пережити період психологічного і фізіологічного становлення?

Коли у хлопчиків починається підлітковий вік?

Підлітковий вік – як проходить у хлопчиків

Кожен з нас був підлітком і переживав перехідний період в певному віці. Хлопчики розвиваються дещо повільніший дівчаток. Однак період статевого дозрівання і психологічного заломлення у них починається раніше і триває довше. Багато батьків дивуються, чому їхня дитина стала поводитися агресивно або, навпаки, замкнувся в собі.

Важливо знати, у скільки починається підлітковий вік  у хлопчиків, так як саме в цей період дитина потребує підтримки близьких людей. У представників чоловічої статі за різними ознаками і даними пубертатний період починається в 11 років і закінчується в 16. Ці тимчасові рамки прийнято вважати узагальненими, а початок і кінець пубертатного періоду може зміщуватися на 2-3 роки. Таке відхилення не вважається патологією, а входить в рамки норми.

У цьому віці в чоловічому організмі відбуваються колосальні перебудови, пов’язані в першу чергу зі зміною концентрації гормонів. І ось батьки згадують, як зовсім недавно їх малюк відкривав беззубий рот і тягнувся своїми маленькими ручками до заборонених предметів. А сьогодні їх син став майже дорослим і сформованим за всіма статевими ознаками чоловіком.

Підлітковий вік у хлопчиків: ознаки

Багато батьків цікавляться, як зрозуміти, що їх син переживає пубертатний період. Як правило, саме в період статевого дозрівання хлопчик починає вести себе зовсім по-іншому. І навіть якщо він не розповість батькам про свої психологічні переживання, фізіологічні зміни будуть помітні неозброєним оком. Крім того, розповісти батькам про початок пубертатного періоду зможуть наступні ознаки:

Хлопець вважає, що його права порушуються всіма без винятку. Він намагається відстояти їх і довести свою правоту скандалами і сперечаннями зі своїми батьками.

Хлопчику постійно буде здаватися, що до нього всі ставляться несправедливо. Також він може висловлювати, що його не цінують і не помічають заслуг і старань.

Підліток постійно прагне показати своїм батькам незалежність і самостійність. В ході розмов і сварок він буде висловлюватися про те, що батьки йому не потрібні і зі своїми проблемами, в тому числі і матеріальними, він може впоратися без сторонньої допомоги.

У пубертатний період у кожного хлопчика на першому місці стоять відносини з протилежною статтю. Закоханість, статевий потяг – все це стає головним в його житті. Саме в цей період він нівелює відносинами зі своїми батьками та іншими родичами.

У практиці зустрічаються випадки, коли саме в перехідному віці у майбутніх чоловіків виникають суїцидальні думки. Поява подібних негативних міркувань може бути зумовлене різними причинами. Завдання батьків – допомогти своїм дітям пережити цей період, подолати психоемоційне і фізіологічне становлення.

Підлітковий вік у хлопчиків: симптоми

Пубертатний період ознаменований рядом психологічних і фізіологічних змін в підлітковому організмі. Саме в перехідному віці маленький хлопчик досягає статевої зрілості чоловіком. Які ж симптоми цього супроводжують?

Починаючи з 11 років, організм хлопчика зазнає значних, змін, які проявляються такими симптомами:

тонкий несформований голос стає більш грубим, хрипким, гучним, впевненим;

збільшуються розміри статевих органів;

з огляду на зміни концентрації гормонів починає активно рости волосся на різних частинах тіла; з’являються вуса і борідка;

часто уві сні хлопчик може переживати мимовільне і непідконтрольне сім’явиверження, яке пов’язане зі збільшенням лібідо;

наростає м’язова маса тіла;

плечі стають широкими;

на спині, обличчі і шиї з’являються акне або вугрі.

Оскільки підлітковий вік  тісно пов’язаний з статевим дозріванням, саме в цей період необхідно розповісти підлітку про контрацепцію і безпечний секс. Найчастіше перші статеві стосунки припадають на вік 14-15 років. Що стосується вугрового висипу, то лікуючі фахівці радять його лікувати, щоб в майбутньому не залишилося слідів на шкірних покривах і шрамів. У більшості випадків акне проходить самостійно після закінчення статевого дозрівання.

У пубертатний період, крім фізіологічних змін, у підлітка виникають і нові психоемоційні проблеми і відчуття. Саме в період статевого дозрівання можуть проявлятися такі психоемоційні симптоми: цілковита неповага дорослих членів суспільства, в тому числі і батьків;

непослух;

підліток намагається вирішувати свої проблеми самостійно або запитує поради у своїх друзів; однолітки, особливо з лідерськими задатками, стають справжніми авторитетами;

підлітки агресивно реагують на зауваження і критику з боку батьків або чужих людей зрілого віку;

в підлітковий вік  хлопчики можуть здійснювати дурні, необдумані і часом безглузді вчинки, щоб самоствердитися;

їм постійно здається, що навколо знаходяться вороги, тому в пубертатний період часто підлітки стають замкнутими і мовчазними;

негативні емоції намагаються вихлюпувати на близьких людей;

демонстративно виявляють свою впертість і небажання підкорятися батькам.

У підлітковому віці багато хлопчиків спекулюють тим, що можуть покінчити життя самогубством, з метою домогтися того, чого вони хочуть. В окремих випадках спроби суїциду можуть стати аргументом того, що у них нічого не виходить, вони недостатньо гарні і популярні в суспільстві.

Також в підлітковому віці у багатьох хлопчиків з’являється ідол – кумир, якому вони намагаються всіляко наслідувати. Підлітки можуть повністю скопіювати модель поведінки неблагополучного сусіда або старшого товариша. Незалежно від того, як протікає пубертатний період, хлопчикові завжди потрібна допомога, підтримка і розуміння своїх батьків.

Як допомогти хлопчикові подолати підлітковий вік: психологічні поради

Зрозуміло, всі без винятку батьки повинні знати, як допомогти своєму чаду. Мами і тата переживають за своїх синів і побоюються, що вони можуть зв’язатися з неправильною компанією або зовсім вчинити злочин. Щоб батьки чітко розуміли, коли їх чаду потрібна психологічна підтримка і допомога, вони повинні знати, скільки триває перехідний вік у хлопчиків. Підлітковий вік  у хлопчиків може початися в 11 років і закінчитися в 17. Це граничні рамки пубертатного періоду. Уже в 15 років хлопчик готовий до відтворення потомства. Повністю статеве дозрівання закінчується у віці 23-25 років. Щоб батьки змогли допомогти своєму синові безболісно пережити пубертатний період, кваліфіковані психологи з задоволенням дають свої поради: мати і батько в першу чергу повинні стати друзями для свого чада; батьки повинні проявляти розуміння і співпереживання до проблем свого сина; ні в якому разі не можна висміювати почуття або переживання підлітка, оскільки у нього можуть розвинутися комплекси; не варто забувати про суворість, інакше хлопчик з часом просто сяде батькам на шию; частіше слід розмовляти з сином і цікавитися його життям.

Зрозуміло, всі без винятку батьки повинні знати, як допомогти своєму чаду. Мами і тата переживають за своїх синів і побоюються, що вони можуть зв’язатися з неправильною компанією або зовсім вчинити злочин. Щоб батьки чітко розуміли, коли їх чаду потрібна психологічна підтримка і допомога, вони повинні знати, скільки триває підлітковий вік  у хлопчиків.

Перехідний вік у хлопчиків може початися в 11 років і закінчитися в 17. Це граничні рамки пубертатного періоду. Уже в 15 років хлопчик готовий до відтворення потомства. Повністю статеве дозрівання закінчується у віці 23-25 років.

Щоб батьки змогли допомогти своєму синові безболісно пережити пубертатний період, кваліфіковані психологи з задоволенням дають свої поради:

мати і батько в першу чергу повинні стати друзями для свого чада;

батьки повинні проявляти розуміння і співпереживання до проблем свого сина;

не можна висміювати почуття або переживання підлітка, оскільки у нього можуть розвинутися комплекси;

не варто забувати про суворість, інакше хлопчик з часом просто сяде батькам на шию;

частіше слід розмовляти з сином і цікавитися його життям.


Check Also

Хрещення Господнє 2021 – традиції та прикмети

19 січня, православні всього світу відзначають одне з 12-ти найважливіших після Пасхи церковних свят – …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *