Home / Дієти / Як подолати постійне відчуття голоду

Як подолати постійне відчуття голоду

Здається, що ось тільки 15 хвилин тому ви зменшили вмістиме свого холодильника, але постійне відчуття голоду  знову змушує вас відправляти в рот чергову порцію калорійної і жирної їжі. Причин такої сумної звички може бути маса, але всі вони виходять з порушеного ритму життя і невірно побудованого раціону харчування.

Хоча іноді перманентний голод цілком може бути ознакою проблем зі здоров’ям. У певних ситуаціях почуття невгамовного голоду і зовсім означає тотальний дефіцит корисних речовин і мінералів.

Що б там не було, це відчуття голоду  помітно ускладнює повсякденне життя, заважає людині зосередитися, збільшує шанси ожиріння і просто псує настрій. Потрібно розібратися в тому, які справжні причини почуття хронічного голоду, і чи можна самостійно вирішити таку проблему.

Відчуття голоду  при неситному сніданку

Немає жодного серйозного мотиву, щоб не вірити, що сніданок – це найголовніша їжа, яка підвищує працездатність людини і заряджає її енергією. Якщо у людини є звичка снідати ситно і на совість, то протягом доби їй вдасться спожити набагато менше продуктів, ніж тим, хто звик починати ранок з цигарки і кави.

Вважається, що ідеальний сніданок повинен складатися з каш, молочних продуктів, яєць та інших корисностей. Тільки такий харчовий набір здатний позбавити від виснажливої тяги до їжі і забезпечити тіло всім, що йому потрібно з ранку. Крім цього, значно знижується шанс заробити діабет, проблеми з травленням і хвороби серця/судин.

Відчуття голоду: неправильно організоване харчування

Перед тим як подолати відчуття голоду,  упевніться, чи дотримуєтеся ви хоч елементарних правил здорового раціону. Пам’ятайте, що в день допустимо три рази поїсти повноцінно, і тільки раз перекусити.

Якщо цю схему урізати, то тіло буде недоотримувати вітаміни, вуглеводи і білки, сигналізуючи про лихо відчуттям нової тяги до їжі. Поповніть своє меню фруктовими та овочевими культурами, злаками, клітковиною і молочними виробами, обов’язково випивайте багато очищеної води.

Дефіцит води

Зневоднення і брак рідини в тілі – ось ще причини неминаючого голоду. Згідно з дослідженнями, дорослій людині потрібно випивати не менше 1,5 літрів води на добу. Причому це має бути саме очищена вода, а не газована або соки, тому що вони не в силах виводити з організму продукти розпаду і шлаки.

Про зневоднення можна говорити в тому випадку, коли вас продовжує терзати почуття голоду після їжі, і вгамувати його можна тільки випивши склянку води. Зробивши це, розумієш, що в новій порції їжі вже немає потреби.

Відсутність у раціоні овочів і чаю

Зелений чай, присмачений листком свіжої м’яти, швидко вирішує проблему того, як позбавитися від почуття голоду, оскільки такий напій відмінно освіжає, тонізує і нейтралізує тягу до їжі. Наявність в його складі поліфенолів попутно підсилює теплообмінні процеси і допомагає скинути вагу, тоді як натуральні антиоксиданти пікуються про збереження молодості, стійкості до стресів і серцевих недуг.

Правильне харчування завжди передбачає споживання листових овочів, оскільки вони здатні забезпечувати тривале насичення і наповненість шлунка, містять багато вологи і є ресурсом отримання вітамінів групи В. А тому, дайте собі уявну обіцянку кожного дня їсти салат з шпинату, ромена або айсберга.

Невірно вибрана дієта

Перед тим як почати подолати  відчуття постійного голоду, сидячи на дієті, перегляньте її меню і уточніть, чи всі корисні і важливі речовини отримує ваше тіло. Якщо більшість з таких відсутня, організм переживає страшне потрясіння, включає захисні функції і акумулює жир.

Відчуття голоду  стає гострішим, якщо мова йде про низьковуглеводні дієти, які змушують тіло недоотримувати енергію. І якщо немає ніякої можливості скорегувати первісний раціон, то дуже доцільно збагатити його злаками, фруктовими та овочевими інгредієнтами.

Проблеми зі здоров’ям

Трапляється й так, що голод – це ознака того, що в організмі гормони перестали перебувати в потрібному співвідношенні і кількості, і потрібно скоріше повернути втрачену рівновагу шляхом медикаментозного лікування або коригування харчування.

Крім цього, проблема може бути викликана розладами психіки, коли в ролі каталізатора виступають постійні  стреси, депресивні стани, нервові потрясіння, розлади та інше. Не варто випускати з уваги і генетичні порушення, при яких ген, який посилає мозку сигнал про насичення, припиняє працювати в повноцінному режимі.

Психологічні чинники як подолати  постійний  голод

Будемо відверті: часто нам хочеться їсти безпосередньо під час перегляду телевізора або роботи за ноутбуком. Таку проблему можна вирішити тільки шляхом перегляду свого ставлення до їжі, від якої нам потрібні тільки корисні властивості, а не насолода смаком.

Обдурити тіло можна і такими психологічними трюками:

Змініть звичну тарілку на посуд меншого діаметру;

Дозвольте собі їсти, тільки перебуваючи в кухні;

Їду пережовувати довго, повільно і ретельно.

Фізична активність і ненормальний сон

Малорухлива робота або спосіб існування в цілому призводить до споживання більшої кількості провізії, ніж нам потрібно насправді. Це провокує розтягнення шлунка, і його стає складно задовольнити звичними раніше порціями.

Звідси і бере свій початок відчуття хронічного голоду, ожиріння і проблеми зі здоров’ям. Гіподинамія – це стан, при якому від нудьги хочеться жувати все що завгодно.

Щодо недосипання можна сказати наступне: короткочасний сон «без відпочинку» заважає повноцінному виробленню гормону лептину. Останній несе відповідальність за апетит, і допомагає контролювати тягу до їжі.


Check Also

Як схуднути до Нового року. Корисні поради дієтологів

До Нового року залишилося менше двох тижнів, а значить прийшов час терміново підготувати свою фігуру …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *