Home / Твоя краса / Жіночі груди / Можливі причини асиметрії грудей

Можливі причини асиметрії грудей

Асиметрія парних частин тіла – цілком нормальне явище. Якщо придивитися, то очі, вуха, стопи, руки в більшій чи меншій мірі різняться. Однак одним частинам тіла ми не надаємо особливого значення, в той час як інші стають причиною занепокоєння. Саме до таких належить жіночий бюст.

Багато представниць прекрасної статі різного віку задаються питанням, чому виникає асиметрія грудей? Ця проблема, звичайно ж, вимагає уваги не тільки естетичної, а й здоров’я.

Чому молочні залози відрізняються за розміром?

Медицина досить ретельно вивчила дане явище і класифікувала причини його появи. Останні бувають вродженими і набутими.

Вроджена асиметрія грудей

На жаль, не відомо, що впливає на відхилення. В даному випадку залози по-різному розвиваються в період статевого дозрівання, одна може значно випереджати зростання інший.

Зазвичай до 20 років ця різниця стає зовсім незначною. Але якщо до цього часу розміри не порівнялися, природне відновлення вже навряд чи відбудеться. При цьому стан може погіршитися після вагітності.

Придбана асиметрія грудей

Передумовою для деформації може бути механічна травма. Пошкодити молочну залозу можна навіть у дитинстві. Цей факт незабаром забудеться, але дасть про себе знати в майбутньому. На розмір бюста може вплинути пухлина.

В даному випадку необхідно приймати рішучі дії, адже в результаті розростання патологічних тканин молочна залоза стає більша іншої. Крім того, на обєм, розмір і форму сильно впливає вагітність.

Вплив вагітності і природне вигодовування на асиметрію грудей

Якщо одна молочна залоза більша за іншу в ці періоди, причини ховаються в механізмах лактації. Коли ліва і права залоза отримує неоднакову стимуляцію, в них накопичується різна кількість молока, у результаті виникає розбіжність розмірів.

Чому під час лактації змінюється розмір:

Відбувається зціджування молока, але в одній із залоз цей процес продуктивніший;

Нічне вигодовування тільки однією груддю;

Малюк добре смокче тільки одну, а другу не хоче;

Лактація однією груддю пригнічується;

Одна з молочних залоз виробляє менше молока, наприклад, через травму, мастопатію і т.п.;
Тріщини соска, жінка сама перестає давати пошкоджену молочну залозу.

Як повернути симетрію грудей?

Перш ніж надати бажані пропорції цієї частини тіла, необхідно з’ясувати причину різниці в розмірі. Перш за все потрібно звернутися до фахівця і виключити наявність онкології. Якщо проблем у цій області немає, перевіряють наявність інших патологій.

Якщо є підозри на пухлину, відвідують гінеколога чи мамолога. Лікар призначить біопсію у випадку підозри на новоутворення. За результатами дослідження буде розроблятися індивідуальний план лікування.

Коли асиметрія грудей викликана вагітністю та лактацією, потрібно прийняти ряд наступних заходів: стежити за гігієною, обов’язково прикладати малюка по черзі до обох грудей, не давати іншу, поки перша повністю не спорожніє, навіть якщо маляті це не подобається.

Якщо причини асиметрії грудей ховаються в травмі, вродженої особливості, єдиним виходом із ситуації є пластична операція. До неї ж вдаються у випадку, коли лактація вже давно закінчилася, але симетрія не повернулася.

Великим плюсом хірургічного втручання є те, що можна самостійно вибрати напрямок операції: збільшити маленьку залозу або зменшити більшу. Існує великий вибір імплантів, тому можна забезпечити ідеальну форму і розмір. Після годування операція дозволяє ще й підтягнути обвислу шкіру і зробити бюст пружним.

Асиметрія грудей дівчинки-підлітка

Статеве дозрівання тягне за собою активний ріст і розвиток молочних залоз. Починається цей процес приблизно з 10-13 років. Багато дівчаток помічають, що бюст зростає з неоднаковою швидкістю і б’ють тривогу з цього приводу. Але передчасно робити цього не варто.

Остаточний діагноз можна поставити у віці 20-25 років, коли формування вже закінчилося. Звертатися до лікаря з підлітком потрібно тоді, коли дівчинку турбують ущільнення в залозах і виділення з них.

Коли різниця становить 2 розміри й більше, потрібно обов’язково показати дитину ендокринолога. Також потрібно стежити за харчуванням підлітка. Воно має бути повноцінним і збалансованим, включати необхідні вітаміни і мікроелементи.

Вагітність і період грудного вигодовування

Дуже гостро постає питання про розмір і форму бюста під час виношування дитини, а також при лактації і після такої. Він спочатку збільшується в розмірі, потім зменшується, може стати асиметричним, обвислим і т. п. Коли період природного вигодовування закінчується, ця частина тіла повинна повернутися до більш-менш колишніх розмірів.

Як змінити розмір грудей під час годування дитини

Зусилля спрямовують на збільшення стимуляції меншою молочною залозою і зменшенням більшої. Це досить просто, наприклад, якщо різниця викликана односторонніми нічними годуваннями.

Слід вжити таких заходів:

Починати годування з меншої, потім давати велику, потім знову меншу;

Коли дитина спить, посмоктуючи груди, то потрібно постаратися давати йому в цей час меншу;

Вночі годувати з меншої.

Якщо в більшій залозі виникає дискомфорт через менший її використання, потрібно прикладати малюка до неї на короткий період, поки неприємні відчуття не пропадуть. Перераховані заходи приведуть до того, що з меншої залози буде висмоктувати все молоко, тому з часом його стане більше.

У той же час в більшій молоко завжди залишатиметься, що призведе до незначного зниження його вироблення. Як тільки бюст стане симетричним, потрібно намагатися прикладати малюка на обидві сторони приблизно однаково.

Можливо, одна молочна залоза стала більша іншої, тому що дитина смокче одну з них неправильно. Тоді різницю в розмірах можна виправити тільки за допомогою зміни прикладання. Навіть якщо сосок плоский або втягнутий, можна навчити малюка правильно його захоплювати.

Допомогти в цій справі можуть в жіночій консультації або ж варто попросити лікаря-педіатра. Як тільки дитина стане захоплювати обидва соска правильно, можна приступати до вищеперелічених заходів.

Іноді годуюча мама повинна зціджувати молоко. Часто виходить, що з однієї залози його зціджується більше, ніж з іншої. У даному питанні необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Спочатку піднімається питання про реальну потребу такого заходу. Якщо зціджування можна припинити, консультант допоможе правильно це зробити. Разом з пацієнткою він складе спеціальну програму зменшення зціджування, враховуючи різницю в розмірі.

Якщо в одній із залоз була пригнічена лактація, чи жінка перенесла на ній операцію, немає гарантій того, що можна повернути колишню симетрію. Вдаються до перерахованих заходів щодо зменшення та збільшення стимуляції вироблення молока.

Якщо це не допомагає, не варто впадати у відчай, адже дитину можна годувати і однією.

Рекомендується в такому випадку як можна більш плавно завершувати природне вигодовування, тоді молочна залоза, швидше за все, прийме колишній розмір і зрівняється з іншою.

Заходи профілактики асиметрії грудей

Щоб не було асиметрії грудей, потрібно дотримуватися деяких правил під час годування.

Перше, що повинна виконувати годуюча мама, так це рівномірно давати обидві молочні залози протягом усього дня. Вночі теж потрібно використовувати то одну, то іншу. Дуже важливо навчити малюка правильно захоплювати обидва соска і їх ореоли.


Check Also

Вправи для підтяжки грудей – дієві

Вправи для підтяжки грудей  допомагають знайти гарні груди правильної форми, а це мрія будь-якої жінки. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *