Home / Дозвілля / Як купати собаку. Рекомендації

Як купати собаку. Рекомендації

Скільки їх маленьких, великих, короткошерстих, довгошерстих, кучерявих і навіть лисих. Все це ваші домашні улюбленці ― собаки. Ви дбаєте про них, любите, приділяєте їм весь вільний час. Показник гарного господаря і здоров’я домашньої тварини — це його зовнішній вигляд. Як вам приємно, коли, дивлячись на вашого улюбленця, кажуть: «Який красивий, доглянутий пес!» На ряду з повсякденним доглядом за чотириногим другом, вигулюванням і годуванням важливу роль в житті вашого чотириногого друга відіграє турбота про його гігієну. Причому її потрібно дотримувати ще з щенячого віку. Як купати собаку  правильно дізнаємось далі.

Як купати собаку. Коли можна купати цуценя?

jak-kypatu-sobaky-rekomendaciji

Під час життя з матір’ю купання щенят буде надмірністю – їх мама все зробить сама. В іншому випадку, перший раз можна купати цуценя, коли у нього будуть відкриті очі, в середньому це спостерігається через два тижні після народження. Проте робити це потрібно лише при необхідності, наприклад, коли тварину атакує занадто велика популяція бліх, або його шерсть настільки забруднена, що її неможливо обробити вологими серветками. Крім того, цуценя потрібно буде щільно загорнути в щільний сухий рушничок, щоб уникнути переохолодження.

Як купати собаку. Купання цуценя

За гігієною цуценя теж потрібно стежити, але дотримуватися своєї специфіки, вона відрізняється від догляду за дорослою собакою. Маленький вихованець росте й розвивається, його організм ще крихкий і реагує з підвищеною сприйнятливістю на будь-які подразники і інфекції. Навіть взуття, в якому ви ходите на вулиці рекомендується прибирати в недоступне для цуценяти місце, тому що на ньому ми можемо принести різні бактерії і бліх, а це загрожує неприємними наслідками.

У перші два місяці життя, поки він не пройшов планову вакцинацію його купають вкрай рідко, за гострої потреби, коли він сильно вимазався. Якщо цуценя зробило купку і забруднилося його тільки підмивають водичкою трохи теплішою кімнатної температури і промокають серветкою. Після всіх щеплень у віці близько чотирьох місяців вихованця можна купати, але не частіше одного разу в півтора, два місяці, довгошерстих малят два рази на місяць.

Звичайно для успішного проведення водних процедур улюбленця привчають поступово і ненав’язливо.

Перевірити температуру води можна так само, як роблять це мами для своїх малюків — тильною стороною зап’ястя або ліктем. Шкіра у людини там ніжна і краще відчуває температуру.

Для початку варто мити цуценя температурою, комфортною для вас або трохи теплішою: температура тіла собаки вища людської.

Повільно піднесіть струмінь водички до носика цуценя, давши йому понюхати і познайомитися з новим для нього об’єктом. Не злякався – чудово, можна починати процедури. Злякався, намагається з вереском вистрибнути з ванни – не поспішайте, краще витратити на привчання до миття час на початку, ніж все життя воювати з підрослою  собакою.

Мити лапки і підмиватися він вже звик, тепер пора спробувати купання. Для першого разу можете поставити цуценя у ванну на гумовий килимок, щоб не ковзали лапки, покласти туди іграшки для поліпшення процедури адже він дитина. Повільно увімкніть водичку тонкою струєю. Не треба відразу давати сильний напір, це може налякати цуценя.

Злегка рукою намочіть його шерсть, якщо він чинить опір не підсилюййте, витріть і повторіть процедуру через декілька днів. З кожним разом збільшуйте час впливу. За хорошу поведінку заохочуйте цуценя смаколиками. Так поступово собачка освоїться і буде дозволяти вам мити його шерсть.

Розмовляйте з цуценям спокійно і лагідно, не важливо, що ви будете говорити, важливий ваш тон і впевненість у необхідності даного дійства.

Нічого не допомагає – дістаньте цуценя з ванни, наберіть водички, так, щоб вона наполовину закривала лапи цуценя, поставте його в ванну і поливайте малюка водичкою з долонь.

Не поспішайте і не панікуйте – все налагодиться. Будьте наполегливі, сказано митися, значить, митися. Цуценя не має вирішувати за вас, він буде митися чи ні.

Щоб уникнути нещасних випадків не залишайте одного вихованця у ванній. Коли купаете цуценя вкрай важливо не допускати попадання водички в його слухові проходи і миючих засобів в очі. Використовуйте тільки спеціалізовані препарати, придбані в зоомагазинах та аптеках.

Шампунь розводиться з водичкою і наноситься на добре промочений шерстний покрив. Дуже ретельно промивайте шерсть вихованця. Якщо частина засобу залишиться на його шубці це може нашкодити тварині – собачка вилизується і може отруїтися. Для довгошерстих собак використовується кондиціонер, тоді їх легше причесати. Після процедури ретельно промокніть улюбленця, загорніть у рушничок і помістіть в тепле місце без протягів. Щоб цуценя відчувало себе більш комфортно і безпечно висохло можна підготувати йому тепленьку грілочку.

Як купати собаку. Шампуні та миючі засоби для цуценят

Цуценя забруднилося так, що відмити водичкою його не можливо – скористайтеся спеціальним шампунем для цуценят, його варто купити заздалегідь. Якщо ж такого шампуню немає, то підійде дитяче мило або людський шампунь, але надалі все-таки варто придбати спеціальний засіб.

Шампунь для цуценят “Perfect Coat”, 473 мл

Шампунь для цуценят”8 in 1, 250 мл

Шампунь для цуценят “FURminator”, 251 мл

Шампунь-кондиціонер для цуценят Bio-Groom “Fluffy Puppy”, 355 мл

Якщо ваше цуценя забруднилося, а помити його прямо зараз немає ніякої можливості, то у своєму арсеналі варто мати щось з даних засобів:

Шампунь-спрей “Mucky Pup” для миття без використання водички для цуценят від 6 тижнів, 250 мл

Шампунь-спрей для собак “FURminator”, дезодоруючий, без змивання, 251 мл

Шампунь-спрей “Puppy Fresh” для миття без використання водички і нейтралізації неприємного запаху для цуценят від 6 тижнів, 250 мл.

Як купати собаку дорослу?

Зрозуміло, купання різних порід має свої особливості, але все ж таки є загальні правила застосовані до всіх собак. Перед купанням тварину потрібно добре розчесати. При наявності ковтунів у вихованця ви повинні їх розібрати руками або спеціальними інструментами, наприклад, ковтунорізом. Викупавши собаку з ковтунами, ви ще більше погіршите її стан і тоді доведеться стригти всю шерсть. Якщо шерстка вихованця вже вичесана сміливо приступайте до подальших маніпуляцій.

Водні процедури можна приймати прямо у ванній. Зливний отвір закривати не бажано. Щоб лапки вихованця не ковзали, а кігті не залишали подряпин на покритті ванни, на дно можна постелити гумовий килимок. Спершу шерстний покрив улюбленця треба добре змочити. Потім шампунь розвести з водичкою і масажними рухами нанести на шерсть по напрямку росту від голови до хвоста.

Купання не повинно викликати у тваринки негативних емоцій і стресів, тому водичка повинна бути трохи теплішою річкової. При цьому слід уникати потрапляння водички у вуха вашого кудлатого. Зайва волога в вушних раковинах може призвести до такого захворювання як отит. Можна заткнути вушка ваткою змащеною дитячим кремом, так як руками закривати не зручно. Крем забере зайвий бруд і захистить від водички. Також потрібно захищати очі тварини від миючих засобів.

Щоб виключити негативні впливи, купати собаку потрібно лише спеціалізованим шампунем вищої якості. Після шампуню можна нанести спеціальний бальзамчик або маску для пом’якшення вовни. Всі засоби потрібно добре змивати під струменем проточної водички. Витирати шерсть тварини потрібно промокаючими рухами, рушничками тільки з натуральної бавовняної тканини.

Далі собака висихає природним способом на теплій підстилці в приміщенні без протягів. Деякі власники вважають за краще сушити своїх вихованців феном, але це бажано робити по напрямку росту волосся. Повітря повинне бути теплим. Під час висушування собаку розчісують. Для кращого вичісування наносять спрей.

Виводити улюбленця на вулицю можна тільки через кілька годин після процедури, інакше він може застудитися, а вологий шерстний покрив має всі шанси ще швидше забруднитися знову. Тому краще купати його на ніч, так до ранку шубка встигне добре просохнути і песик буде готовий до повноцінної прогулянки.

Як купати собаку в домашніх умовах

Для купання собак краще використовувати окрему ємність. Якщо такої можливості немає, то ванна для собак не потребує особливої підготовки до процесу, однак після купання її обов’язково обробити мийними засобами, що містять хлор. Собака на лапах заносить величезний спектр різних мікроорганізмів, включаючи грибок, яйця гельмінтів і специфічних збудників інфекції.

Перш ніж мити собаку, потрібно провести вихованцеві хорошу чистку вовняного покриву, щоб видалити всю мертву шерсть і зрізати ковтуни, що дуже актуально для довгошерстих порід. Краще це робити за межами ванни, бажано – на вулиці. Якщо такої можливості немає, перш ніж розчісувати собаку у ванній, слід запастися сіточкою, яка попереджує попадання вовни у водостік.

Перед приміщенням собаки в ванну, вона вже повинна бути заповнена тепленькою водичкою до рівня зап’ястного суглоба тварини. На дно краще помістити гумовий килимок, щоб запобігти ковзанню лап тварини. Сам килимок також повинен щільно прилипати до дна ванни. Тварин миють тільки в стоячому положенні.

Не слід мити собачку, як це роблять багато власників – поливаючи сухий шерстний покрив з душу. У тварини може бути непередбачувана реакція, пов’язана з переляком, що закінчиться укусом і мокрими очима. Особливо таке часто трапляється, коли собаку купають перший раз. Шерсть тварини потрібно змочувати поступово, з областей, до яких собака може фізично дотягнутися, це її заспокоїть. В якості джерела водички, бажано на перших порах використовувати розпилювач або просто поливати собаку з ковша. Процес починається з боків, просувається до голови і тільки в останню чергу слід змочувати задню частину тіла собаки.

Не можна розпорошувати або наливати водичку прямо у вуха, очі або ніс собаці. У тварин з купіруваними вушними раковинами, для захисту слухового проходу краще передбачити пробки.

Після того, як волосяний покрив добре промок, слід нанести миючий засіб. Зручніше і корисніше використовувати рідкі види, наприклад, шампуні з включенням інсектицидних препаратів для профілактики бліх. Не рекомендується наливати шампунь на шерсть тварини в цілях економії. Наливши засіб в долоню однієї руки, легкими, масажними рухами шампунь слід рівномірно розподілити по шерсті, починаючи зі спини, поступово переходячи на боки. У поздовжньому напрямку слід рухатися у напрямку від голови до хвоста, додаючи шампунь по мірі необхідності.

Потрібно намагатися, щоб собака під час купання не злизувала миючий засіб.

Як тільки шерстний покрив якісно оброблений шампунем, потрібно акуратно змити його з собаки тепленькою водичкою зверху-вниз, від голови до хвоста, починаючи з голови тварини. По мірі необхідності миття шампунем можна повторити, проте не бажано частіше двох разів.

По закінченні обполіскуємо ванну, лапи собаки і насухо витираємо м’якою, добре вбираючою водичку, тканиною. Собака буде постійно намагатися струшувати з себе воду, тому з гігієнічних міркувань починати обтирати собаку краще з боків. Рух рушничком – завжди тільки по шерсті. Використання фена не рекомендується.

Діставати собаку з ванни краще вже сухою. В квартирі потрібно передбачити відсутність протягів, а температура повітря повинна бути не нижчою 18 градусів.

Можна мити собаку  вдома так часто, як це дозволяють вимоги до певної породи. Проте в цілому це не рекомендується робити частіше двох разів на тиждень, ідеально — один раз на місяць. У тварин на поверхні шкіри знаходяться шари з включенням жирових відкладень і частинок відмерлої шкіри, які захищають тварину від зовнішніх впливів. Тому, якщо мити собаку часто, це може призвести до різних патологій шкірного і волосяного покриву. Якщо собака приходить з прогулянки брудною, краще окремо мити їй лапи, не зачіпаючи шерсть на тулубі. Якщо шерстний покрив забруднений, краще його обтерти спеціальними вологими серветками для тварин.

Як купати собак  у яких шкіра багата складками або виділяється дуже багато слини, наприклад, шарпеї, мопси, англійські, французькі бульдоги, які потребують особливої уваги? Для того, щоб не допустити попадання бруду і бактерій, а також залишків миючих засобів в складки, що здатне викликати роздратування і інфекцію, ці області потрібно після кожного купання обтирати вологими гігієнічними серветками. Для цих цілей можна використовувати дитячі засоби. Крім того, потрібно додатково висушувати приховані в складках області шкіри.

Як купати собаку. Допоміжний інвентар для купання

В купанні як дорослих собак, так і цуценят важливо дотримуватися не тільки основних правил, а також використовувати якісний і правильно підібраний інвентар. Очевидно, що користуватися спеціалізованими гігієнічними інструментами для собак дуже зручно і ефективно.

При його покупці важливо враховувати багато факторів:

Вік вихованця для цуценят, вагітних собак та собак у віці засоби догляду повинні бути більш м’якого впливу.

Шампуні та інші пристосування для довгошерстих домашніх улюбленців будуть відрізнятися від таких же засобів для короткошерстих порід. Важливо враховувати те, що довга шерсть збивається і кошлатиться, тому необхідно також використання додаткових засобів: кондиціонерів, що пом’якшують спреїв і розпилювачів і так далі.

Незамінний предмет собачої гігієни  – жорстка щітка для вичісування, підходить для всіх типів шерсті. В такій щітці більш кращий ворс з натуральних матеріалів. Але, на жаль, для вихованців з довгою шерстю цього пристосування недостатньо, оскільки воно прочеше верхній остьовий волос, а ось до підшерстя навіть не дістане.

Для ретельного і якісного вичісування підшерстя потрібно придбати також щітку з частою дротяною щетиною і металевий гребінь з довгими і рідкими, округлими на кінцях зубчиками. А ось ковунорізом користуватися потрібно вкрай обережно і якщо ви не вмієте з ним звертатися, щоб не нашкодити вашому улюбленцю, краще зверніться до фахівця: ветеринара або професійного груммера.

Достатком миючих засобів для собак сьогодні нікого не здивуєш, але як вибрати саме те, що потрібно вашому улюбленому чотириногому другові?

Шампуні класифікують за такими критеріями:

тип засобу  – рідкий або сухий;

склад  з різними трав’яними екстрактами, мікроелементами або гіпоалергенний;

призначення – лікувальні, зволожуючі, живильні, зміцнюючі, щадні;

довжина і тип вовни – довгої, короткої, м’якої, твердої.

Сухий шампунь незамінний, коли ви подорожуєте з домашнім улюбленцем, і його неможливо повноцінно помити. Іноді заводчики породистих собак відмінно використовують його перед виставкою. Застосування дуже просте – нанести його на шерсть тварини і добре вичесати.

Як купати собаку у відкритих водоймах

На вулиці – літо? Чудово, якщо у вас є неподалік озеро або річка, то цуценя можна покупати прямо там. Це не тільки дуже весело, а й корисно – плавання зміцнює м’язи цуценя, дозволяючи йому рости міцним і здоровим.

Не кидайте цуценя з берега у водичку, тим більше, якщо ви бачите, що він і так вже боїться – прищепите собаці стійку боязнь водички.

Якщо поблизу немає дорослих собак, які покажуть вашому цуценяті, що водичка це не страшно, то спробуйте заманити цуценя у водичку, кинувши туди паличку. Не кидайте далеко у воду улюблений м’ячик цуценя – якщо він відмовиться плисти, то вам доведеться лізти в воду самому або іграшка буде для вас втрачена назавжди.

Якщо ж нічого не допомагає, то зайдіть у водичку самі і покличте цуценя – дуже навіть може бути, що він ризикне і зайде у воду за вами.

Якщо і це не допомагає, то візьміть цуценя на повідець і повільно, але впевнено йдіть у водичку разом – якщо цуценя знає команду “поруч”, то взагалі чудово. Але не командуйте, ні “поруч”, ні “вперед”, якщо команда ще в процесі вивчення. Зірвете команду і все доведеться починати спочатку.

Не купайте цуценя у водоймі, якщо вона вам не знайома і дно не проглядається, на жаль, дуже часто на дні валяється багато небезпечного сміття, цуценя може порізатися, а то і зламати лапу.

Не варто починати привчання у водоймі з сильною течією або з великою глибиною відразу біля берега.

Так само ставтеся з повагою до відпочиваючих людей, не купайте цуценя там, де купаються люди – завжди можна знайти місце і час, коли відпочиваючих на березі немає.

Як купати собаку. Іграшки для ігор з собаками на воді

Ну і звичайно ж існує безліч іграшок для собак, що дозволяють весело і безпечно грати з собакою у водичці:

Іграшка для собак Ziver “М’яч, що світиться” – не тільки плаває, але і світиться в темряві, ви його не втратите навіть вночі

Іграшка для собак “Покришка” – це кільце можна не тільки кидати у водичу, але і катати на березі, закинути палицю легко не всім.

Ну і звичайно ж всілякі м’ячики, головне вибирайте порожнисті, а не з литої гуми. Литі м’ячики небезпечні для мінливих зубів цуценя, та й зовсім не вміють плавати.

Як купати собаку. Частота миття собаки

У більшості випадків купання дорослої короткошерстої собаки слід проводити один раз у два, три місяці. Тварин довгошерстих порід (золотистий ретривер, спанієль, йоркширський тер’єр, шотландська вівчарка, папільон, болонка, ши-тцу, афганська борза) слід мити частіше три, а то й чотири рази на місяць. В літню спекотну погоду вихованців можна частіше побалувати водними процедурами, а взимку, коли холодно рідше.

Породисті собаки з документами потребують більш частого миття. Собак, які хворіють або вагітних собак купати не бажано взагалі. Цуценят миють тільки через два тижні після проведення усіх планових вакцинацій. Ну і звичайно, якщо ваш улюбленець дуже забруднився без водних процедур йому не обійтися.

Як купати собаку. Як прибрати запах і стійкі забруднення з вовни собаки?

Багато власників собак стикаються з несподіваним для себе явищем: їх дорогоцінні вихованці, за гігієною яких вони так ретельно стежать, після прогулянки постають у такому вигляді що «ні в казці сказати, ні пером описати.» Про що саме йде мова?

І як же вміло песик може знайти яку-небудь тухлятину або свіжу какашку, прикриту зеленою травичкою або білими кучугурами снігу. Є кілька версій того, навіщо вони це роблять, але висновок все одно один, мити вам. І, дорогі собаківники, доведеться вас засмутити, але звичайний шампунь неприємний запах не те що не прибере, а навіть і не переб’є.

Якщо собака дуже брудна її потрібно мити суперочищуючим шампунем, щоб добре видалити весь бруд. Після миття шампунем, треба взяти дві столові ложечки яблучного оцту на півтора літра водички. Цей розчин втирається у вологу шерсть вихованця і змивається. Потім шерсть тварини рівномірно посипається звичайною содою, щоб остаточно прибрати стійкий запах «дивовижних парфумів», добре масажується і вичісується.

Більш детально про те, як купати собаку  вдома, дивіться в цьому сюжеті:


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *