Home / Діти / Як зробити ляльку своїми руками

Як зробити ляльку своїми руками

У наш час сучасні дівчата захоплюються виробами зробленими власноруч, часто це захоплення називають Хэндмэйд. Особливо інтерес у жінок викликають прикраси, одяг ляльки своїми руками. Пропонуємо цікаві майстер класи як зробити ляльку.

Як зробити ляльку з тканини?

jak-zrobutu-ljaljky-svojimu-rykamu

Тканинні ляльки у всі часи мали прихильників завдяки своїй загадковості. Створювати їх непросто, але якщо ви зрозумієте, як зробити ляльку  з тканини, ви зможете зануритися в абсолютно інший, чарівний світ. Кожна з ляльок створюється з особливими емоціями і настроєм, саме тому вони завжди виходять різні і неповторні. Якщо ви запасетеся терпінням і підключите фантазію, у вас обов’язково вийде оригінальна тканинна панночка.

Як зробити ляльку. Поетапне виготовлення

Перед тим, як зробити ляльку  з тканини, необхідно створити викрійки. Для викрійки ручок і ніжок тканину необхідно скласти навпіл. Якщо лялечка буде взута в черевички, їх потрібно виділити іншим кольором. Коли будете кроїти, акуратно поєднуйте шви на деталях.

Ручки можна прострочити на швейній машинці, а інші деталі краще зшити вручну, так вийде ошатніше. Верх рук, тулуба і ніг зашивати не потрібно.

Виверніть всі деталі, заздалегідь залишивши надсічки в дуже вигнутих місцях. Набити лялечку можна синтепоном або холлофайбером з допомогою довгого предмета, наприклад, ручки або олівця. Набивати необхідно дуже щільно, не залишаючи вільного місця. Це не стосується ручок і ніжок, їх потрібно наповнити до середини.

Збирати деталі можна в будь-якому порядку, найпростіше потайним швом починати з низу тулуба.

Ніжки потрібно пришивати з краю, залишаючи між ними невелику відстань. Вибрати конкретне місце розташування ніг можна довільно. Дуже мило виглядають тканинні ляльки, ніжки яких пришиті носочками трохи всередину.

Ручки також можна розмістити по своєму смаку. Тепер можна переходити до одягу для панночки, а потім повернутися до подальшої збірки.

Одяг для тканинної ляльки. Можна одягнути ляльку в прямокутну сорочку. Але це надто примітивно і просто, ошатніше вона буде виглядати в сукні. Скроїти її потрібно за трафаретом або самостійно вирізати три деталі: для переду одну і дві для спинки. Зшийте плечові і бокові шви, розправте. Спідничку можна прикрасити мереживом або квітами. Пришийте її до ліфа швейною машинкою.

Обличчя і зачіска.Саме обличчя і волосся грають важливу роль в тому образі, який отримає лялечка. Намалюйте очі, ротик і брівки, можна використовувати жирні олівці.

Для створення зачіски підійде пряжа. Зробіть поперек пасм шов, додаючи їх, поки не досягнете потрібної густоти. Волоссячко можна прикрасити красивими шпильками або бантиком.

Тепер ви знаєте, як зробити ляльку  з тканини. Залишилося дати їй ім’я.

Як зробити ляльку. Лялька-оберіг на щастя

Стародавні слов’яни особливе значення надавали талісманам і оберегом, доручаючи їм охороняти і берегти найцінніше: здоров’я, дітей, благополуччя та сімейний спокій.

Найпоширенішим оберегом серед простого населення в ті часи вважалися тканинні ляльки мотанки. Великою популярністю користувався і оберіг на щастя і удачу – особлива лялечка.

Як зробити ляльку. Відмінності лялечки на щастя

Кожен з нас в усі часи прагне до цілком певних речей: щастя, благополуччя і здоров’я.  Дуже часто залучити в свою долю і свій будиночок ці прості і водночас складні речі звичними методами не вдається, особливо це стосується такого ефемерного стану, як щастя. У цьому випадку на допомогу приходять магічні предмети: різні обереги і амулети.

Знали і вірили в подібні речі наші предки, які оточували себе і свій будинок великим числом оберегів і талісманів. Одним з найбільш популярних стала тканинна лялька-мотанка, яка приносила своєму власникові щастя і удачу.

Створювалася така мотанка згідно загальних правил, як зробити ляльку  всіх тканинних вузликових ляльок-оберегів:

 У процесі створення своїми руками лялечки на щастя і удачу не повинні були використовуватися ріжучі і колючі предмети, щоб не «проколоти» вкладаючу енергетику в неї.

Лялечка на щастя і удачу не мала рис обличчя, тобто була абсолютно безликою. Це робилося для того, щоб жодна стороння душа не могла б заволодіти оберегом, тим самим відкривши до неї доступ для темних сил.

Виготовляти таку лялечку йшли виключно своїми руками, причому до самого процесу допускалися лише жінки. Слід уважно підходити до процесу і виконувати його в доброму гуморі, вкладаючи у оберіг тільки гарні емоції.

Однак, існували й особливості створення такої лялечки на щастя і удачу, і стосувалися вони, перш за все, її зовнішнього вигляду:

Подібний оберіг створювався виключно в мініатюрному вигляді: розмір лялечки не повинен був перевищувати 5-6 см. Це робилося для того, щоб у власника оберега була можливість носити виріб при собі, а не тільки прикрашати ним свій будинок.

Зовні лялечка на щастя і удачу зображувалася як дівчинка з дуже довгим волоссям, заплетеним у косу. Крім того така крихітка обов’язково мала підняті до верху ручки, немов намагалася дотягнутися до сонця.

Довга коса у ляльки-оберега повинна бути спрямована вгору і одночасно вперед. Це допомагає магічному предмету краще сприяти своєму власникові в досягненні нових цілей і підкоренні нових вершин. Крім того подібне розташування волосся допомагає мініатюрній лялечці домогтися більшої стійкості на рівній поверхні.

Слідуючи всім зазначеним нескладним правилам, ви зможете своїми руками створити правильний оберіг, який не тільки захистить вас, але і приверне у ваше життя і ваш дім щастя і удачу.

Як зробити ляльку. Значення оберегу

Особливий зовнішній вигляд лялечки на щастя вибраний не випадково: кожен елемент в цьому оберезі посилює енергетику магічного предмета у цілому.

Наприклад, надмірно довга коса, розташована догори і вперед, сама по собі несе значне символічне навантаження: довга коса в своєму значенні говорить про здоров’я і долголіття, достаток і красу.

Подібний елемент в мотанок завжди говорить про переважання жіночого начала в оберезі, наділяє саморобку особливою силою слабкої статі.

Лялечка на щастя створюється своїми руками в невеликому розмірі для того, щоб її можна було легко носити скрізь при собі: в цьому випадку маленька помічниця буде допомагати своєму власникові завжди і у всіх починаннях, а не тільки привертати щастя в його будинок.

Зрідка можна було зустріти подібний оберіг і чоловічого роду: в цьому випадку сукні ляльки придавались виражені риси чоловічого одягу. Такий куклак також виготовлявся з довгою косою, однак розташовувалася вона трохи по-іншому: виріб стояв, спираючись на косу, яка обов’язково була одним кінцем спрямована в землю.

Як зробити ляльку своїми руками на щастя

Для того щоб змайструвати подібний оберіг, який прикрасить ваш будинок, вам, перш за все, слід налаштуватися на правильний внутрішній настрій: всі думки, які ви будете переживати цей момент, обов’язково відобразяться на вашому виробі. Тому, якщо ви не впевнені у своїх силах або відчуваєте пригнічуючі емоції, процес створення оберега краще перенести на інший день.

Не слід майструвати своїми руками ляльку щастя по великих церковних святах і недільних днях.

Крім того, вам слід заздалегідь підготувати наступні предмети і матеріали:

Два квадратних відрізи тканини білого або світлого відтінку, розміром 10Ч10 см.

Натуральний льон.

Два яскравого кольору тканинного кола, діаметром 3 см кожен.

Прямокутний відріз кольорової тканини на сукню для лялечки, довжина якого складе 15 см, а висота 5см.

Моток міцних вовняних ниток червоного кольору.

Гребінець з натурального матеріалу, наприклад, дерева.

jak-zrobutu-ljaljky-svojimu-rykamu-1

Коли весь необхідний матеріал виявиться у вас під рукою, і ви будете правильно налаштовані на роботу, можете приступати до самого процесу виготовлення лялечки щастя, яка потім прикрасить ваш будинок:

 Для того щоб створити головний елемент – волосся – ретельно прочешіть льон, і перев’яжіть однією з ниток відріз посередині. Прочіс також не слід викидати, він знадобиться для декоративного оформлення зачіски ляльки на останньому кроці процесу.

jak-zrobutu-ljaljky-svojimu-rykamu-2

З одного, з тканинних, квадратів робимо скручування, кінці якого щільно обв’язуємо червоною ниткою – це буде взуття майбутньої лялечки. Скрутку складаємо навпіл і, відступивши від краю 1 см, перев’язуємо міцно ниткою. Таким чином, ми отримали тіло майбутнього оберега.

З прочосу майструємо голову для лялечки: для цього щільненько і рівномірно його слід накрутити на вільний сантиметр тільця. Збільшити таку голову слід до 3 см.

jak-zrobutu-ljaljky-svojimu-rykamu-3

З другого квадрата світлої тканини слід сформувати голову, ручки і сорочечку. Для цього по центру відрізу поміщають голову з прочосу і щільно перев’язують червоною ниткою в області шиї. З вільних куточків тканини, за допомогою хрестоподібної перекрутки нитки, що формують сорочку і руки.

                                                          jak-zrobutu-ljaljky-svojimu-rykamu-4

jak-zrobutu-ljaljky-svojimu-rykamu-5

Відріз кольорової тканини для спідниці слід призібрати і закріпити під самими ручками ляльки, тим самим щільно піднімаючи їх вгору.

jak-zrobutu-ljaljky-svojimu-rykamu-6

Для того, щоб сформувати волосся, слід прикріпити прочесаний льон на голову ляльки так, щоб перев’язана частина сформувала проділ зачіски. Щільно причинивши волоссям потилицю оберега, льон слід зафіксувати, перев’язавши під шиєю.

jak-zrobutu-ljaljky-svojimu-rykamu-7

З вільного краю льону заплетіть тугу косу і поверніть її так, щоб вона дивилася одночасно вгору і вперед. Закріпіть кінець коси красивою тасьмою або шпилькою.

jak-zrobutu-ljaljky-svojimu-rykamu-8

Дівчинка-лялечка на щастя готова: носіть її при собі або прикрасьте  нею свій будинок, і ви обов’язково відчуєте що успіх обернувся до вас обличчям.

Як зробити ляльку з капронових колготок за одну годину?

Багато умільців вже знають як пошити ляльку Тільду, а з того моменту, як вироби з тонкого капрону стали дешевими і доступними для всіх, з’явилися ідеї, як зробити ляльку  з капронових колготочок.

Як зробити ляльку з колготок: основні різновиди

Оскільки майстер-класи, що описують, як зробити ляльку  з капронових колготочок, з’явилися порівняно недавно, чіткої класифікації іграшок даного виду творчості немає.

Тим не менш, м’які ляльки з капрону і синтепону умовно можуть бути поділені на кілька типів залежно від зовнішнього вигляду і способів виготовлення.

Як зробити ляльку. Ляльки-неваляшки

У створенні ляльки використовують не тільки капронові колготки — панчохи та шкарпетки також прекрасно підходять для цього. В кінці робочого процесу майстер отримує маленькі м’які іграшки круглої або овальної форми з умовно позначеними кінцівками.

Ляльки без каркасу. Прості майстер-класи по створенню даного виду лялечок відмінно підходять для навчання початківців рукодільників.

Підвісна капронова лялька. Ляльку треба майструвати по частинах: спочатку зробити всі частини тіла (голову, кисті, ступні, сідниці), після чого пришити їх до одягу.

Каркасна лялька. Каркасні іграшки робити довше, ніж попередні види, вони стають вищими і приймають зовнішній вигляд, близький до людського.

Основним матеріалом для каркаса вважається жорсткий дріт, обмотан ий наповнювачем, але крім нього можна використовувати і пластикові пляшки.

Різновиди іграшок з капрону і синтепону на цьому не закінчуються, оскільки майстри даної творчості постійно придумують нові викрійки, створюючи ляльок різних видів.

Як зробити ляльку з капрону — майстер-клас для початківців

Якщо ви вперше зважилися змайструвати капронову м’яку іграшку, візьміть на замітку спосіб створення виробу з панчохи. Такий майстер-клас займе у вас зовсім не багато часу — потренувавшись кілька разів, ви дізнаєтеся, як зробити симпатичну ляльку-неваляшку всього за годину!

Візьміть капроновий носочок середньої довжини і щільно набийте його білим наповнювачем, подібний до синтепону. Стягніть краї виробу ниткою.

Позначте шию наступним чином — в потрібному місці прошийте носок швом уперед голкою по колу і затягніть. Обмотайте ниткою кілька разів і зав’яжіть, щоб закріпити.

Подібним чином виконайте ніжки — виділіть обмітковим швом два маленьких кружечка внизу виробу з різних сторін і стягніть.

Знизу, в районі шва носка, застроміть голку, дістаньте її на животі і знову застроміть поруч. Злегка затягнувши маленький шов. Ви отримаєте пупок. Поверніть голку до нижнього шву і закріпіть з її допомогою нитку.

Як зробити ляльку. Інструкція до ляльки

jak-zrobutu-ljaljky-svojimu-rykamu-9

Після того як підготовча робота з тулубом закінчена, ляльку з капронових колготочок треба наділити емоціями, надавши умовні риси обличчя.

Сформуйте носик так само, як і ноги, але при цьому захоплюйте коло меншого радіуса.

Вуха можна зробити наступним чином — защепіть пальцями маленьку ділянку з боку голови і стягніть його ниточкою один раз.

У потрібному місці зробіть по три чорних стібка — вії.

Під віями застроміть голку з просмикнутою намистиною-оком і виведіть її в тому місці, де повинен бути один з куточків рота, і злегка стягніть. Цю ж дію повторіть з іншого боку. Так ви отримуєте відразу і очі, і щоки.

Червоною ниткою в одне додавання або незмивним маркером позначте усміхнений рот.

jak-zrobutu-ljaljky-svojimu-rykamu-10

Відріжте стягнутий хвіст на голові пупса — зайва матерія стане в нагоді вам для пошиття рук. Розріжте її навпіл і зашийте так, щоб отримати дві тканинні «сосиски». Набийте їх м’яким матеріалом і пришийте до тулуба.

За бажанням пришийте до голови довге волосся з пряжі, щоб пупсик перетворився на дівчинку. Щоб закінчити ляльку з капронових колготочок, потрібно зробити їй іграшковий одяг на свій розсуд.

Силу натягу робочої нитки і капрону контролюйте самостійно: приміром, щоки потрібно затягувати сильніше, щоб краще виділити, а пупок можна ледь позначити. Але не перестарайтеся, інакше ви можете порвати робочий матеріал.

Як зробити ляльку каркасну з капрону

Якщо попередній майстер-клас здався вам занадто простим, спробуйте зробити ляльку з капронових колготок на дротовому каркасі. Завдяки жорсткому дроту кінцівки іграшки можуть приймати різні положення.

Як правило, найбільше часу йде на створення голови і формування рис обличчя.

Візьміть клаптик синтепону і стисніть його в тугу кулю розміром з кулак. Засуньте м’яку кулю в стягуючий мішечок капрону. Сформуйте ще один клубок поменше і застроміть збоку — це майбутній ніс. Зав’яжіть отвір капронового мішечка, але не щільно.

jak-zrobutu-ljaljky-svojimu-rykamu-11

Збоку у верхній частині носа застроміть голку, витягніть з іншого боку і трохи стягніть, сформувавши перенісся.

jak-zrobutu-ljaljky-svojimu-rykamu-12

Знизу подібним чином сформуйте ніздрі.

Зробіть нитяні петельки навколо ніздрів.

Стягніть петлі, чітко окресливши ніс.

Через отвір внизу голови додайте ще 2 однакових невеликих м’яких комочки в ті місця, де повинні бути щоки, і довгастий шматок на місці майбутнього рота.

Вставте голку в місце, де повинен бути лівий кут рота, і виведіть у місці лівого ока — затягніть до утворення щоки. Те ж саме повторіть з правого боку.

jak-zrobutu-ljaljky-svojimu-rykamu-13

Між куточками губ простягніть тугу нитку— усмішку.

jak-zrobutu-ljaljky-svojimu-rykamu-14

Затягніть ще одну нитку під першою, формуючи нижню губу. Під час кожної дії з губами виводьте голку в очниці, щоб поступово сформувати западини для очей.

Застроміть голку посередині посмішки і виведіть у центрі верхньої губи.

jak-zrobutu-ljaljky-svojimu-rykamu-15

Затягніть нитку, утворивши губки бантиком.

Кількома рухами голки вперед і назад подовжіть перенісся.

Приклейте очі в потрібному місці — їх можна купити в спеціальному магазині рукоділля або запозичити у старої непотрібної ляльки. Розфарбуйте щоки, губи і брови акриловими фарбами.

jak-zrobutu-ljaljky-svojimu-rykamu-16

У якості волосся, одягніть на ляльку стару  іграшкову перуку або купіть нову в спеціалізованому магазині.

Шевелюру можна зробити з пряжі, ниток муліне так само, як і на вальдорфську ляльку.

Після роботи над іграшковою головою ляльку потрібно забезпечити дротяним каркасом. Візьміть за основу вже готову схему з приблизними розмірами кінцівок.

jak-zrobutu-ljaljky-svojimu-rykamu-17

Дротяну основу легко зможе зробити навіть початківець рукодільник, але потрібно терпіння, щоб розрахувати довжину кінцівок і зігнути пропорційні ділянки.

Зробіть каркас долоньок — з’єднайте разом 5 коротких відрізків дроту, пропорційних людським пальцях. Туго обмотайте дріт наповнювачем.

Виріжте невеликі квадратні шматочки капрону і обтягніть ними долоні.

jak-zrobutu-ljaljky-svojimu-rykamu-18

Обробіть руки таким же способом, як і обличчя, надавши пальцям рельєфність.

jak-zrobutu-ljaljky-svojimu-rykamu-19

Туго обтягніть каркас тулуба набивним матеріалом. Прикрутіть голову і кисті в потрібному місці.

Закінчіть обробку каркаса, обмотавши його капроном.

Таку ляльку з капронових колготочок можна одягнути в ляльковий одяг, який підійде їй за розміром, або пошити костюм самостійно. Завдяки тому, що іграшці підходить безліч різних нарядів, у вас з’являється можливість добавити її образ будь-яким способом — заплетіть їй волосся, прикрасьте браслетами з бісеру або шпилькою з квітами з холодного фарфору.

jak-zrobutu-ljaljky-svojimu-rykamu-20

На закінчення подивіться відеоурок, який розповість вам, як зробити симпатичну ляльку-домовичка з капронових колготочок.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

One comment

  1. Повседневная жизнь стaвит перед нaми такиe задачки, решaть котoрые нe учaт ни в кaкой школe. Множество курcoв дocтупны только в больших гoродаx и платить зa них приxодится немало. Тепeрь не нужно тратить время и деньги, мoжно получить всё и сразу, причём aбсолютно бесплатно. Школьные уpооки, сeкреты красоты и нapoдные рeцeпты, видеокуpcы для дoмашнeго мастера, пчеловoда, фoтографa, кулинaрa и т.д. Вcё, нa что хвaтит вaшeй фaнтазии, собpанo в одном месте. Учиться – проcто, интеpесcно и круто. Видeоуpоки на вcе cлучaи жизни: удиви друзей – cтань умнее!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *