Home / Діти / Виховання та психологія / Собака для дітей – яку породу вибрати?

Собака для дітей – яку породу вибрати?

Багато батьків хоча б раз чули від своїх дітей: «Купіть мені собаку!» Адже кожна дитина мріє про улюбленого вихованця, з яким можна гуляти, грати і веселитися. Ідеальної породи собак для дітей не існує, проте можна вказати ті, в яких є риси, необхідні для контакту з дитиною. Ці собаки дуже схожі: вони добре ставляться до дітей і люблять з ними грати. Собака для дітей  –  як себе ведуть собаки з дітками та яку породу краще вибрати дізнаємось далі.

Собака для дітей – як вибрати породу собаки?

Собака для дітей – яку поробу вибрати

Сім’ї, які наважуються завести собачку своєму малюкові, стають перед вибором – яка ж порода найкраще підійде для дитини, зможе стати йому другом, але не буде представляти для нього небезпеки і проявляти агресії.

Існує думка, що найкраща собака для дітей  – це  декоративна порода. Звичайно, з фізично сильною собакою дитині буде впоратися складніше, але це не означає, що йому підійдуть тільки кімнатні собачки. Потрібно враховувати, що малюкові захочеться, щоб його вихованець брав участь в іграх. Службові породи слід заводити, якщо дитина не зовсім маленька, готова дресирувати собаку і серйозно займатися з нею.

Собака для дітей  маленьких повинна бути слухняною, врівноваженою і терплячою. Вибір певної породи ніколи не скасовує правильного виховання собаки, тому не можна сказати, що ротвейлер або американський стаффордширський тер’єр не є собаками, придатними для маленьких дітей. Дуже примхливими і складними за характером є чау-чау, далматинці, хаскі, лайки, шпиці, тому вони не підходять для малюків.

У той же час, навіть якщо пес добре вихований, неможливо виключити ймовірність його агресії, особливо тоді, коли дитина його мучить. Тому не можна закривати очі на ситуацію, коли дитина б’є собаку, тягає за вуха або суне пальці їй в очі або впасти.

Щоб відносини дитини і собаки були дружніми і безпечними, потрібно обидві сторони навчити поважати один одного.

  1. Собака для дітей. Лабрадор

Це середнього розміру собака, сильна і мускулиста. Голова середнього розміру, широка і округла з середнього розміру трапецієподібною мордою, ніс чорного або коричневого кольору, в залежності від кольору вовни. Очі круглі, середнього розміру і карі. Вуха трикутні і опущені. Хвіст середнього розміру, товстий біля основи і тонкий на кінці, покритий коротким волоссям. Лабрадор може бути чорного, жовтого або коричневого кольору, також на грудях може бути біла пляма.

Лабрадори дуже люблять поїсти і стають огрядними дуже швидко, якщо перегодували. Дайте своєму вихованцеві багато вправ і помірно-регулярне харчування, і головне не залишайте їжу весь час. З причини того, що у них великий апетит лаборадори можуть навіть гризти неїстівні предмети, в тому числі і дитячі іграшки або будуть добувати їжу в смітті.

Собака для дітей – яку поробу вибрати 1

Лабрадори були виведені для фізично вимогливих робочих місць, і тому вони дуже енергійні собаки. Вони повинні робити, принаймні від 30 до 60 хвилинок вправ в день. Без цього, вони можуть вилити свою стримувану енергію в гавкіт, жування різних предметів і пошук їжі.

Собака для дітей. Характер

Ця порода, безумовно, потрапляє до першої трійки, коли справа доходить до вибору домашньої тварини!

Лабрадор середнього розміру, сильна, спортивна і добре збалансована собачка. Вони доброзичливі. Є два типи лабрадорів: американський, який високий і довготелесий, і англійський, який є більш товстим і важким. Ця спортивна порода має великий досвід по полюванню і вилученню. Лабрадори шануються як компаньйони.

Собака для дітей. Темперамент, навчання

Це собака розумна, чуйна, працьовита, доброзичлива і чуйна. Вона слухняна і вірна своєму господареві, ласкава з дітьми, дружня навіть з незнайомими людьми, добре ладнає з іншими собачками та іншими тваринами.

Ця порода легко навчається. Рання соціалізація рекомендується. Лабрадор є дуже сильним і його потрібно вчити, щоб не тягнути на повідку. Вони не реагують на суворі методи навчання. Лабрадор потребує справедливості, твердості, послідовності, винагороду, і повагу. Вони виділяються у відстеженні, роботі в міліції, пошуково-рятувальних операціях, спритності, конкурентоспроможному покорі, керівництву для сліпих і як службові собаки для інвалідів.

Собака для дітей. Догляд

Їх шерсть проста в обслуговуванні, густа і щільна з водонепроникним підшерстям. Чистити їх треба один раз в тиждень з великою увагою під час линьки.

Лабрадору потрібна ванна приблизно кожні два місяці, щоб тримати їх шерсть чистою і добре пахнучою.

Обрізати нігті потрібно один або два рази на місяць.

Його вуха треба перевіряти раз на тиждень. Якщо ви помітили почервоніння або поганий запах, який може вказувати на інфекцію. Не вставляйте нічого в вушний канал, просто очистіть зовнішнє вухо ватним спонжем. Також треба вичистити вуха після купання, плавання – це допомагає запобігти інфекції.

Лабрадор вимагає регулярного догляду з твердою щетиною. Особлива увага повинна бути приділена вовні, щоб запобігти появі грудок і зв’язок.

Лабрадори мають високий больовий поріг, тому вони ніколи не огризнуться на дитину і не вкусять його за те, що дитина випадково стукне чи потягне за вухо або хвіст. Тільки коли щеня маленьке стежте за іграми своїх маленьких дітей з собакою, так як щеня від незнання азів правильної поведінки, не втримає зубки при собі і неакуратно можливо поранить або подряпає дитину. Якщо ж щеня намагається гавкати на дитину і починає себе погано вести, то дитина повинна припинити грати з цуценям і піти від нього. Або ж строго сказати «Фу!» Або «Не можна!». При будь-якому варіанті, собака повинна залишатися наймолодшою в зграї, не залежно від віку, а й дитина не повинна цілеспрямовано ображати цуценя.

Якщо ж у вас тільки планується дитина, і ви заводите цуценя лабрадора, то для вас буде корисно наступне. Не забувайте приділяти собаці, як і раніше увагу, щоб не було ревнощів і собака раптом не занедужала, або через образу попсувала вам речі.

Таким чином, запам’ятайте, що найважливіше – це правильне виховання, розподіл уваги між лабрадором і дитиною, і не важливо, щеня потрапляє в сім’ю з дитиною або ж дитина народжується в сім’ї, де вже є собака. Допомагайте в спілкуванні дитини з собакою, щоб жоден з них не переходив рамки дозволеного. Собака для дітей  породи лабрадор може стати не тільки хорошим другом, але і нянею.

  1. Собака для дітей. Золотистий (голден) ретрівер

Зовнішній вигляд золотистого ретрівера відрізняється дивовижною пропорційністю. Це красива, відмінно складена собака, активна, з упевненими рухами і доброзичливим поглядом.

Вуха середнього розміру, що звисають вниз. Посаджені приблизно на рівні очей.

Лопатки по довжині рівні плечей. Лікті щільно прилягають до корпусу, лопатки відведені назад. Така будова кінцівок необхідно собаці для виконання своїх функцій мисливця. Вона біжить легко, не витрачаючи зайву енергію, викидаючи далеко вперед передні лапи.

Задні кінцівки мускулисті, з міцним кістяком. Добре виражений колінний суглоб, від нього залежить ступінь витягування назад лап під час бігу і сила поштовху.

Шерсть може бути прямою або злегка хвилястою. Підшерстя щільне водонепроникней. Навколо голови, починаючи від вух, і на шиї, шерсть довша. Така грива надає собаці добродушний вираз, яке так цінується в породі.

Забарвлення шерсті повинне бути золотистим або кремовим, але не рудим і не темно-золотим. Неприпустиме махагонове забарвлення або занадто темне.

Собака для дітей. Характер золотистого ретрівера

Про характер золотистого ретрівера можна почути тільки позитивні думки. Важко знайти людину, якій би не сподобалося спілкування з цими цікавими собаками. Вони настільки добродушні і орієнтовані на людину, що готові постійно висловлювати йому свою любов і відданість. Тому золотисті ретрівери вже давно перестали бути просто мисливцями. Вони стали собаками-компаньйонами, поводирями, а також вони активно використовуються в зоотерапії.

Собака для дітей – яку поробу вибрати 2

Своєю присутністю вони заспокоюють людей, знімають стрес, усувають агресивну поведінку. Їх використовують в роботі з дітьми, що страждають на аутизм. Вони здатні прекрасно втішати людину, коли він чимось засмучений або плаче. Ці собаки прекрасно відчувають настрій господаря і будь-якої людини. Кажуть, що навіть коли просто обіймаєш цю собаку, починаєш заспокоюватися, настільки багато в ній позитивної енергії. Золотисті ретрівери ніколи не оскаляться і не заричать на людину, тому в ролі охоронців їх важко уявити. У них немає настороженості навіть по відношенню до незнайомих людей. На інших тварин вони також переносять свою велелюбність. Вони ніколи не провокують бійки, і навіть можуть якийсь час спокійно переносити нападки інших собак, просто йдучи від конфлікту. Але іноді інша собака їх все-таки виводить з себе, і тоді вони дають гідну відсіч, показуючи свою міць.

Ці собаки не просто слухняні, вони дуже послужливі. Їм постійно хочеться приносити користь. Вони ніколи не будуть спокійно лежати, якщо господар займається чим-небудь, в чому вони також можуть взяти участь. Деякі власники вміло використовують цю якість, і наприклад, вчать подавати їм різні предмети.

Золотисті ретрівери з радістю ходять всюди з господарем, знайомляться з іншими людьми і тваринами. Можна бути впевненим, що собака цієї породи ніколи не образить навіть незнайомих їй дітей і буде весело грати з ними в м’ячик. Але не потрібно думати, що ця порода всього лише добрі спокійні телепні, здатні тільки на ігри. Відомо багато випадків, коли золотисті ретрівери рятували людей під час пожеж, повеней. Вони можуть врятувати потопаючу людину без сторонньої команди. Золотисті ретрівери не тільки розумні. Вони ще й здатні самі оцінювати ситуацію і швидко приймати рішення. Реакція у цих собак блискавична, тому вони діють дуже швидко в екстремальних ситуаціях.

У золотистих ретріверів відмінний нюх і видатні здібності до дресирування. Тому представники цієї породи нерідко використовуються в поліції, на митниці, в аеропортах для пошуку заборонених речовин і зброї.

Собака для дітей. Догляд за золотистим ретрівером

Утримувати цю породу можна як в квартирі, так і в приватному будинку. Головне, не обділяти собаку своєю увагою і не залишати її в постійній самоті. Посаджений на ланцюг золотистий ретрівер, позбавлений товариства людей – це сумне видовище. Таке звернення не проходить безслідно для психічного здоров’я собаки. Тому перш ніж купити цуценя золотистого ретрівера подумайте про те, скільки часу ви йому зможете приділяти щодня.

Особливістю породи є те, що собака не вибирає собі одного власника в сім’ї, всі члени сім’ї можуть займатися з нею дресируванням або здійснювати гігієнічні процедури.

Догляд за собакою породи золотистий ретрівер нескладний. Головне, зі щенячого віку привчити його до гігієнічних процедур і режиму дня. Правильне годування дуже важливо, але потрібно приділяти увагу і іншим аспектам змісту свого вихованця.

Потрібно ретельно стежити за очима собачки. Якщо ви день у день виявляєте гнійні виділення з очей, то це не нешкідливе явище. Це може бути і першою ознакою чумки, і симптомом наявності глистів. Тому не варто обмежуватися простим протиранням очей і закапуванням краплею, потрібно обстежити собаку на наявність захворювань. Хоча причина може бути і більш невинною, наприклад, від попадання в очі піску або пилу.

Якщо собака була на полюванні, то після цього потрібно обов’язково промити їй очі, так як під час бігу по лісі і чагарниках, в очі зазвичай потрапляє різне сміття.

Вуха можна оглядати рідше, приблизно один раз в тиждень. Промивайте їх водичкою або слабким розчином перекису водню. Можна просто протирати внутрішню частину вух вологим ватним спонжем.

Багато хто вважає, що за зубами собаки доглядати не обов’язково. Але іноді така думка призводить до утворення зубного каменю, до появи жовтого нальоту. Така собака вже не може стати переможцем виставок. Можна купити спеціальну зубну щітку і пасту і періодично чистити собаці зуби або робити ту ж процедуру ватною паличкою.

Мити собаку можна на свій розсуд. Зазвичай в цій процедурі немає необхідності частіше, ніж 2-3 рази на рік. Мити золотистого ретрівера потрібно спеціальними шампунями, що не змивають захисний шар і не призводять до сухості шкіри.

Розчісувати шерсть собаки бажано щодня, тоді вона буде виглядати доглянутою. Адже золотиста шерсть ретрівера – це одне з головних достоїнств його зовнішності. Особливо ця прикраса важлива для виставкової собаки.

Собака для дітей. Виховання голден ретрівера

Деякі власники, дізнавшись про те, що ця порода дуже розумна і добра, не приділяють достатньої уваги її дресируванню. Вони вирішують, що собаку взагалі не потрібно нічому вчити, вона виросте і стане розумною і слухняною. Це помилкова омана, будь-яку собаку потрібно дресирувати і навчити хоча б основним командам. Золотистий ретрівер, що живе в місті, повинен знати, принаймні, 3 команди: «До мене!», «Фу!», «Поруч!». Собака досить велика, і не всі знають, що вона добра. Якщо ваш Здоровячок-ретрівер кинеться до незнайомої дитини, щоб облизати його, то батьки цієї дитини не будуть слухати ваших криків, що це добра собачка, і вона нікого не зачепить. Тому починайте займатися дресируванням основних команд вже з перших місяців життя собаки у вашому домі.

З такою собакою можна зайнятися постановкою театралізованих вистав і виступати з нею на благодійних заходах в дитячих будинках. Одним словом, виховання золотистого ретрівера може зробити життя його власника набагато яскравішим і цікавішим.

Ця порода собак нам знайома по телевізійним рекламам і сімейним фільмам. Добрий і як би усміхнений вираз морди цих чотириногих друзів викликає позитивні почуття.

Золотистий ретрівер – це дуже красива, весела і віддана собака. Вона рідко гавкає, прекрасно відчуває себе в сім’ї, а по відношенню до діток поводиться спокійно, не проявляє ніякої агресії, навіть дозволяє малюкам сидіти на її спині. Якщо золотистий ретрівер втомлюється від надмірних дитячих ласк, він просто йде в сторону.

Голден ретрівер – це відмінний компаньйон в іграх на свіжому повітрі, він любить бігати, грати з м’ячем, плавати. Однак, зважаючи на свій дружелюбний характер собачка цієї породи не стане хорошим сторожем для дітей.

Перш, ніж вирішити завести золотистого ретрівера, необхідно взяти до уваги вік дитини. Голден є досить великою собакою і може ненароком перевернути малюка. Тому краще купити золотистого ретрівера, коли дитина підросте і вже матиме хорошу координацію.

  1. Бордер коллі

Бордер коллі – дуже інтелектуальні та енергійні собаки, разом з тим досить вимогливі, вони завжди повинні бути “при справі” під керівництвом людини.

Фактично вони були виведені для того, щоб багато бігати, і в цьому вони невтомні.

Трудоголіки по своїй натурі, ці собачки можуть стати нервовими і руйнівними, якщо занудьгують. Не очікуйте, що бордер коллі розважить себе сама, цього не буде. Вона буде чекати, коли господар займеться нею і якщо цього не станеться, то вона буде жувати все, що попадеться їй на очі або, наприклад, перекопає всю вашу ділянку.

Бордер коллі готові пасти всіх і все що рухається, будь то дитина, кішка або навіть віник.

Надзвичайно орієнтовані на людей бордер коллі мають потребу в гарній соціалізації в ранньому дитинстві. Дорослі собачки цієї породи часто поводяться насторожено з людьми, яких вони не знають і можуть бути агресивними з іншими собаками.

Незважаючи на те, що це дуже розумні собачки, вони повільно дозрівають і часом виявляють дурну щенячу поведінку навіть в дорослому віці.

Собака для дітей – яку поробу вибрати 3

Якщо ви хочете завести бордер коллі, будьте готові до перегляду клоунади з вівчарського світу. Не варто очікувати зрілого і гідного поводження від бордер коллі поки вона не досягне 3 – 4 років.

Собака для дітей. Хвороби бордер коллі

Бордер коллі досить витривала порода, однак у цих собак часто зустрічаються такі захворювання:

Аномалія очей (очі коллі)

Прогресивна атрофія сітківки ока

Епілепсія

Дисплазія кульшового суглоба

Розсікаючий остеохондрит

Вроджена глухота

Підвищена чутливість до анестезії барбітуратами

Собака для дітей. Догляд за бордер коллі

Шерсть у бордер коллі може бути довгою або середньої довжини. Ретельне і регулярне розчісування приблизно 2 – 3 рази на тиждень достатньо для підтримки вовни собаки в охайному стані. У період линьки, більш часте розчісування допоможе зменшити кількість вовни в будинку.

Шерсть на передніх лапах і хвості можна зістригти, якщо це необхідно.

Не купайте бордер коллі дуже часто, найкраще робити це в міру необхідності.

Проводьте сезонну профілактику від бліх і кліщів і звертайте увагу на довжину пазурів.

У бордер коллі енергія не вичерпується ніколи. Ці собаки завжди дуже активні і вдома і на вулиці. Для цієї породи дуже важливо знайти заняття, здатне задовольнити її потребу в фізичному і розумовому навантаженні.

Ідеальна розминка для бордер коллі гра з м’ячем або літаючою тарілкою, в тому числі у водичці, де бордер коллі може поплавати.

Кращий режим для цих собак це, принаймні, дві 45-хвилинні прогулянки в день, незалежно від погоди. До того ж, якщо погода не подобається вам, це не означає, що вона не подобається вашій собаці.

Якщо ви вважаєте, що робите, досить для вашої собаки, не збільшуючи фізичне навантаження, займіться вправами або іграми, які стимулюють розумову діяльність собаки. Це втомить бордер коллі швидше, ніж фізичні вправи, але пам’ятайте, витривалість бордер коллі феноменальна. Здається, що їх енергія не закінчиться ніколи!

Бордер коллі – надзвичайно розумний і рухливий пес, який може стати вірним другом для старших дітей, які розуміють, як потрібно поводитися з твариною. Ця собака для дітей  із задоволенням грає з м’ячиком або фрісбі. Для маленьких дітей собачки цієї породи дуже енергійні і рухливі, хоча і можуть намагатися дбайливо поводитися з ними. Часом бордер коллі гавкає в присутності дітей, але зазвичай це відбувається виключно від радості. Так як бордер коллі – це вівчарські собаки, вони можуть стати хорошими сторожами для граючих дітей: не дозволять незнайомим людям підійти до малюків і стежитимуть, щоб діти не відходили далеко від покладеного місця.

  1. Собака для дітей. Шотландська вівчарка (колі)

Ця порода стала популярною завдяки книзі і фільму про Лессі. Якщо коллі правильно тренувати, з неї може вийти така ж розумна собака, як у фільмі. До того ж це не дуже складне завдання: як і всі вівчарки, коллі легко піддаються дресируванню і не лінуються виконувати команди.

Собака для дітей. Основні характеристики

У шотландській вівчарки є два різновиди: довгошерсті і короткошерсті коллі.

У нашій країні більше відомі саме коллі з довгою шерстю. Для них характерні такі параметри:

гармонійне додавання

сухий міцний тип конституції

легкі благородні руху

довга вузька голова

ножицеподібний прикус

очі мигдалеподібної форми, які надають морді особливий хитрий вираз.

Забарвлення шерсті бувають: триколор, рудий: від світлого до соболиного і мармуровий. Особливе значення надається білим відмітинах: при будь-якому забарвленні обов’язковий білий комір, бажані білі носки або гольфики на лапах, білий кінчик хвоста, а також біла проточина на морді.

Вуха у коллі невеликі трикутної форми, на кінці приблизно 1/3 частина вуха загнута вперед. Хвіст шаблевидний, в спокійному стані опущений вниз.

Собака для дітей. Як вибрати цуценя коллі

Якщо ви вже точно вирішили, що вам потрібен тільки коллі, то вам необхідно визначитися з метою його придбання. Якщо ви хочете завести друга для душі, то вам в першу чергу потрібно звертати увагу на здоров’я і характер цуценя.

Якщо у вас честолюбні задуми, і ви плануєте виставкову кар’єру свого вихованця, то потрібно строго оцінити відповідність стандарту на виявлення найменшої вади і вивчити родовід батьків щеняти.

Головне – це здоров’я

У першому випадку ви можете цілком впоратися самостійно Здорове цуценя коллі до 8-тижня життя виглядає так:

рівна спина

міцні рівні лапи

морда не вузька, а округла

довга шия

вуха висять вперед

корпус має приблизно квадратний формат

ножицеподібний прикус

розвинена шерсть

Відразу зверніть увагу і на умови утримання цуценят, так як в тісноті і бруді неможливо ростити здорове потомство. Цуценята в такому віці виглядають пухкими і активно рухаються, у них відсутні внутрішні і зовнішні паразити.

Собака для дітей – яку поробу вибрати 4

Собачки цієї породи добре відчувають настрій і ставлення людей, а для маленьких дітей стають опікунами і, як правило, не виявляють агресії, якщо їх тягають за вуха або хвіст.

  1. Собака для дітей. Боксер

У боксерів міцна нервова система, поступливий характер і яскравий темперамент. Він добродушно відноситься до всіх членів сім’ї, легко йде на контакт і насолоджується увагою господарів. Удома зазвичай поводиться спокійно, а на волі любить попустувати. Часті фізичні навантаження – обов’язкова умова догляду. Енергійні представники породи обожнюють довгі прогулянки, під час яких вони готові брати участь у будь-якій розвазі. Природна цікавість не дає їм спокою. Вивчаючи територію, боксер буде водити своїм носом по землі, немов пилосос, і забавно пихкати. Але, швидше за все, він не стане йти занадто далеко. Господар і товариш, з яким можна ділитися радістю 24 години на добу, для нього важливіше за все!

Породі властива задиристість. Боксер може легко уживатися з котом в одній квартирі, але буде агресивно триматися з чотириногими побратимами на вулиці.

Собака для дітей – яку поробу вибрати 5

Чужинців боксер взагалі сприймає насторожено. Може гавкнути для попередження, але ніколи не стане заливатися тривалим гавкотом. Він володіє всіма якостями бійця: силою, спритністю, сміливістю – так що продумане дресирування перетворить його в відмінну сторожову собаку.

При цьому в боксера є якась дитяча безпосередність і дивовижна чуйність. У сім’ї він з малих років воліє домагатися бажаної не агресії, а гумору і чарівності. Собака швидко зрозуміє, у кого з домочадців можна виманити смачну цукерку, хто ніколи не прожене його з дивана. Так що при вихованні хитруна слід проявити послідовність. Про заборони краще домовитися заздалегідь.

Боксер підходить для новачків або для тих, у кого він буде першою собакою.

Собака для дітей. Догляд за боксером

Боксеру потрібно багато вашої уваги, а в догляді він досить невибагливий. Коротка шерсть не збивається і не плутається, тому її не потрібно часто розчісувати. Купання теж бажано уникати. Якщо під час прогулянки шубка вимазалася, можна промити теплою водичкою забруднену ділянку.

Особливу увагу приділяйте очам собаки. Тримайте напоготові м’яку хустку, щоб вчасно видалити з куточків очей траву, пил і слізний секрет. Попросіть ветеринара виписати заспокійливу мазь, якою ви будете обробляти повіки собаки навіть при слабкому почервонінні.

У боксерів відмінний апетит, що загрожує ожирінням. Тому постарайтеся регулювати харчування улюбленця і не годуйте його шматочками зі столу! Пам’ятайте, побачивши їжу у цієї породи починається рясне слиновиділення.

Боксер – це радісний, терплячий і акуратний щодо дітей пес. Однак багато що залежить від його дресирування і соціалізації – деякі собачки цієї породи швидко втрачають терпіння під час контакту з маленькою дитиною. А ось з дітками старшого віку ці вихованці дуже люблять грати на вулиці в футбол і купатися у водоймах. Тому не роздумуючи беріть добряка боксера в сім’ю з дітьми. Але пам’ятайте, що з причини своєї грайливості порода вимагає великих фізичних навантажень. Звичайні прогулянки, біг або активні ігри – зробіть так, щоб собака втомлювалася фізично.

Така собака для дітей  має хороший слух, відвагу і недовіру до чужих людей, що сприяє тому, що боксер стає хорошим захисником і сторожем всієї родини.

  1. Собака для дітей. Кокер-спанієль

Компактні розміри кокер-спанієля допомогли йому швидко переорієнтуватися на міський лад життя. Але все одно, це собака не з тих, що буде сидіти на місці. З нею необхідно часто і довго гуляти, бажано супроводжувати прогулянки дресируванням для підтримки гарної фізичної форми собаки.

На природі кокер-спанієль почуває себе і зовсім вільно, адже це в першу чергу мисливська собака. Так що частіше робіть вилазки на природу – це буде корисно не тільки вам, але і вашому собаці.

Собака для дітей. Харчування.

Сухий корм – оптимальний вибір збалансованого раціону харчування кокер-спанієля. Пам’ятайте, що вміст протеїну в кормі повинен побут не менш 27%, а засвоюваність – не менш 80%. Корм повинен бути виготовлений переважно з натуральних продуктів. Сюди відносяться корми преміум і супер-преміум класів: Hill’s, Brit, Purina Pro Plan, Royal Canin, Acana. При харчуванні сухим кормом собаці потрібна велика кількість водички.

При натуральному харчуванні рекомендовано дотримуватися співвідношення тваринних і рослинних продуктів в пропорції 2: 1 для дорослих собак і 3: 1 для цуценят. Раціон повинен складатися з м’яса, риби, овочів, вітамінів, кисломолочних продуктів. Годування натуральною їжею передбачає годівлю кокер-спанієля 2-3 рази на день.

Собака для дітей. Особливості догляду

З особливостей догляду хотілося б звернути увагу на два істотні моменти – це шерсть і вуха кокер-спанієля. Перша вимагає регулярного розчісування та купання (1-2 рази на місяць). Вуха ж варто регулярно оглядати на предмет паразитів і засмічень, а при необхідності чистити.

Не потрібно чекати поки щеня підросте, і шкідливі звички стануть важко виправляти

піддатливість дресируванню

Як майбутній господар, пам’ятайте, що за красивою зовнішністю і грайливим темпераментом ховається наполегливість характеру собаки, яка готова піти на будь-які хитрощі, щоб домогтися бажаного, наприклад якої-небудь «вкусняшки». Так що, з огляду на активний мисливський характер породи, вам доведеться запастися терпінням і наполегливістю в дресируванні. Кокер-спанієль ніколи не стане слухняною маріонеткою, але навчити його слухатися вас як старшого друга – завдання цілком посильне.

Багато кокер-спанієлів потребують близького контакту з сім’єю і погано переносять довгу розлуку.

Відсутність уваги – це те, що може зіпсувати настрій кокера надовго. Кокер-спанієлі активні і грайливі, але можуть бути впертими, їм необхідна дисципліна.

Собака для дітей – яку поробу вибрати 6

У будь-якому випадку, майбутньому господарю варто знати, що кокер-спанієлеві обов’язково потрібен вихід енергії. Кокери відмінно ладнають з іншими домашніми вихованцями, вони будуть гавкати на людей, які будуть підходити до ваших дверей, але в той же час будуть доброзичливі з вашими гостями. Кокер-спанієль любить тягати погано покладені речі, можливо, ви знайдете його на кухонному столі, що активно вилизує тарілку.

  1. Собака для дітей. Континентальний той-спанієль (папільон)

Папільон – це невелика собака, яка проста в утриманні і відрізняється веселим, врівноваженим, неконфліктним і життєрадісним характером.

Континентальний той-спанієль отримує найвищі оцінки серед всіх дрібних порід, коли справа стосується здатності до навчання і інтелекту. Особливо видатні його досягнення в області дресирування на слухняність і в змаганнях на біг з перешкодами, де собака заслужила репутацію однієї з найбільш здібних серед усіх існуючих порід. Ця порода здатна схоплювати на льоту навіть найскладніші завдання і відома легкістю навчання за умови відповідного позитивного підкріплення і систематичності в дресируванню.

При цьому континентальний той-спанієль завжди має свою думку і знає, як уникнути деяких некомфортних для себе правил, нав’язаних його господарем. Існують дві складності, з якими може зіткнутися дресирувальник в процесі навчання цієї породи. Одна з них полягає в тому, що континентальний той-спанієль порівняно важче піддається соціалізації.

Собака для дітей – яку поробу вибрати 7

Тому варто переконатися, що достатньо зусиль і часу вкладено в те, щоб показати собаці можливі способи поведінки з дітьми, незнайомцями та іншими тваринами. Інше завдання, що викликає певні труднощі, – це привчання до туалету. Головна причина цього полягає в тому, що маленькому сечовому міхуру континентального той-спанієля потрібно більше часу для того, щоб повністю розвинутися, тому він не може стримувати свої природні позиви в ранньому віці. Більш того, завдяки крихітному розміру собаки її початкові промахи можуть залишатися непоміченими і вчасно нескоректованими.

Собака для дітей. Догляд

Довга шерсть континентального той-спанієля потребує набагато меншого догляду, ніж це може здатися на перший погляд. Необхідно злегка прочісувати собаку кілька разів на тиждень. Гарна новина полягає в тому, що не знадобитися більше години в тиждень, щоб підтримувати шерсть собаки в доглянутому стані. Слід вчасно запобігати сплутуванню і утворенню катишків, так щоб вони не принесли великих неприємностей у майбутньому. Для цієї породи купання і миття з шампунем – невід’ємні складові систематичних процедур по догляду, і можуть проводитися в міру необхідності.

Пильну увагу слід також звернути на вуха континентального той-спанієля. Вуха собаки необхідно регулярно і уважно оглядати для запобігання розвитку імовірної інфекції або подразнення.

Такий вихованець відмінно відчуває себе в суспільстві дітей, при цьому сам є ініціатором контакту з ними.

Однак не можна допускати, щоб дитина тягав за вуха папільона, так як у цих собак дуже чутлива психіка.

  1. Собака для дітей. Мопс

Мопс – невелика кімнатна собачка. Максимальне зростання в холці рідко перевищує 32 см. Мопса легко взнати по специфічній зовнішності: він огрядний, товстуватий, з великою квадратною головою, плоскою мордою, виразними круглими очима і забавним хвостом, згорнутим на спині в колечко. Морда і вуха у мопса завжди чорні, а тіло буває різних відтінків бежевого. Рідше зустрічаються повністю чорні мопси.

Прийнято вважати, що мопси вимагають особливого догляду і схильні до хвороб. Це не зовсім так. Якщо ви купуєте щеня у відомому розпліднику, то можете бути впевнені, що вам продали здорову тварину без хронічних захворювань, браку і пороків. Найчастіше проблеми бувають викликані неправильним доглядом з боку власника. Про це поговоримо докладніше.

Мопс – собака, схильна до появи алергії. Алергія буває у багатьох порід, наприклад, нею часто страждають американські акіти. Якщо ви виявили у собаки висип, прищі, почервоніння шкіри, випадання шерсті в деяких місцях, згадайте, чи не давали ви вихованцеві щось зайве зі свого столу? Часто алергія виникає від чорного перцю, приправ, фруктів, солодкого. Не давайте собаки нічого зі столу. Якщо хочете побалувати улюбленця, почастуєте його шматочком сиру.

Через укорочену морду мопси можуть багато бігати і грати. Мопс стане ідеальним другом для спокійної дитини. Після нетривалої гри він із задоволенням поваляється на дивані і дозволить потримати себе на руках. На дотик мопси схожі на плюшевих ведмедиків: у них товста шкіра і м’яка коротка шерсть, яку так приємно гладити.

Мопси неймовірно прихилисті і ласкаві. Вони просто обожнюють сидіти поруч з господарем і похрюкують від задоволення, коли їм чухають за вушком. Мопс – це собака-компаньйон. Він завжди складе компанію вам і вашій дитині, куди б ви не пішли і якою би справою не займалися.

Собака для дітей – яку поробу вибрати 8

Незважаючи на свій невеликий розмір, мопс дуже кмітливий. Він легко вчить команди, швидко привчається до вулиці. Він навіть здатний охороняти вас і вашу квартиру: при небезпеці мопс загавкає глухим хрипким голосом.

Зазвичай мопси не люблять шуміти. Вони рідко гавкають, не виють і не скиглять. Замість цього мопс видає незвичайні хрюкаючі звуки, а іноді навіть муркоче, як кішка.

Дитина сама може доглядати за мопсом: причісувати його коротку шерсть і протирати складки. Гуляти з мопсом легко і приємно: він спокійно буде йти поруч з вами. Мопси не виявляють агресії до інших тварин і людей: вони просто обожнюють знайомитися з собаками і розглядати людей. Прогулянка з мопсом не відніме багато часу: досить пройтися з ним п’ятнадцять-двадцять хвилинок.

Цей вихованець сильно прив’язується до всієї сім’ї і любить сам запрошувати дітей пограти. Однак психіка мопсів дуже чутлива, тому потрібно стежити, щоб діти своєю поведінкою його не образили.

Даний список кращих порід собак для дітей, звичайно, далеко не повний. Вибираючи собаку, яка б стала одним для всіх членів вашої родини, необхідно враховувати такі характеристики, як: темперамент, ступінь активності тваринни і вимоги до догляду за ним.


Check Also

Малюнки по клітинках для хлопчиків. Цікава ігрова підбірка

Велику популярність останнім часом набирають малюнки по клітинках для хлопчиків. Щоб ви завжди знали, що …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *