Все про вагітність по місяцям знати просто неможливенько, і це фактик, однак, тим не менш. Ніхто не заважає дізнаватися про окременькі термінчики вагітності. Наприклад, кожненька майбутня матусенька, хоче більше дізнатися про те, як буде проходити вагітність в той чи іншенький місяць. Як проходить вагітність по місяцям спробуємо розібратись далі.
Вагітність по місяцям
Не секретик, що більшість сайтів, робить акцентик на опис того чи іншенького тижня вагітності, в чому власненько, немає ніякенької потребочки, адже за великим рахуночком, цитуючи одного з провідненьких фахівців даненької області, можна заявити, що дійсненько вагома відмінність в тому, як протікає вагітність, можна спостерігати лише порівнюючи місяці. Наприклад, знаючи все про вагітність в третєнький місяць, ви вже явненько знайдете відмінності, порівнюючи третєнькій місяць вагітності з п’ятеньким чи шостеньким.
Вагітність по місяцям. Першенький місяць
Почнемо з самого першенького дня, точніше, з моментику зачаттячка. Далі тут відбувається щось казковеньке і неймовірненьке: сперматозоїдик зустрічається з яйцеклітиночкою в матковій трубочці, після чого вони з’єднуються, і приблизненько на сьоменький день заплідненнячко починається з впровадження яйця в стіночку маточки. Протягом першенького тижня відбувається поділ клітиночки зародочка в геометричненькій прогресії.
Клітиночки починають не тільки ділитися, але і збільшуватися в розмірчиках, об’єднуючись в вузличок, який і є ембріончиком. Так майбутненького малючка фахівці будуть величати аж до 8-го тижня вагітності. Це вже малесеньке життя, розмір якого становить 0, 25 міліметрика.
Приблизненько на дев’ятенький деньочок ембріончик вже починає харчуватися, тут вагітність починається вже по – справжненькому. Звідси починається ріст ембріончика з колосальненькою швидкістю. У першенький місяць вагітності (приблизненько на 15 день) у ембріончика починають утворюватися опуклості, які пізніше будуть перетворюватися в кінцівочки, в хребці, в м’язочки. З’являються зачаточки нервовенької системочки і підшлункової залозочки, розправляється ротоглоткова мембраночка.
На 19-ий деньочок народжуються першенькі очккрові, а вже на наступненький – в серцевій трубочці з’являються скороченнячка. Це ще не сердечко, але воно вже б’ється!
До закінченнячка четвертенького тижня ембріончик виростає приблизненьо до 5 міліметриків і більше схоженький на витягнутеньку кому.
Початочок вагітності починається з моментику прикріплення яйцеклітиночки до стіночок маточки. Відбувається формуваннячко клітиночок зовнішненької оболоночки і пуповиночки. Ембріончик набуває нервову трубочку, яка в подальенькшому формує спинний і головний мозок, тобто утворюються голівонька і ніжки. Майбутненькій матусі в цей час важливенько почати приймати фолієву кислоту.
Жінка в першенький місяць вагітності не виявляє місячних, груди стають м’якшенькими, але більшенькими, соски починають темнішати. З’являється ранненький токсикоз, запаморочення, нудота. У цей періодик жінка емоційненько мінлива. Можуть виявлятися незвичайненькі бажаннячка, наприклад в їжі.
Вагітність по місяцям. Другенький місяць
У другий місяць у дитиночки формується мозок, нервовенька, травна і статевенька системи, м’язи обличчя. Також утворюються ніжкеньи, ручки, пальчики. З’являється тонесенький шар шкіри, чутливенький до дотиків. Харчування малюк починає отримувати через пуповиночку. При цьому він всього 2,5 мм довжиною і вагою близько двох грамчиків.
Жінка в цей періодик частенько втомлюється, хочеться спатки. Груди наливаються і стають важкенькими, темні соски збільшуються в розмірчиках і можуть з’явитися виділеннячка. Триває токсикоз, але організмик вже справляється з усім легше. Може з’явитися підвищення сечовипусканнячка.
Фактик, що цікавить всіх батьків: на другенькому місяці доленька розпоряджається статтю майбутненького малюка, розмірчики якого на цьому етапчику становлять близько трьох сантиметриків, а вага – приблизненько 11 грамчиків.
Вагітність по місяцям. Третій місяць
На цьому інтервалчику малючок набуває ваги приблизненько 23-40 грамчиків і довжиночку від 6 до 10 сантиметриків. Тут медичненькі фахівці за допомогою ультразвуковенького дослідженнячка можуть побачити стать майбутненької дитиночки. На третєнькому місяці вагітності, завдяки плаценточці, у малючка покращується кровообіг і обмінчик речовиночок. У крові з’являються першенькі лімфоцити, відповідальненькі за імунітет.
Протягом третього місяця у дитиночк активненько розвиваються багато органчиків, формуються нігтики, основи щелепи, статевенькі органи. Кровоносна системочка працює саменька, і кров має групочкуу і резус-факторчик. На УЗД проглядається обличчя, чути серцебиття і вже можна розрізнити стать дитини. На очках з’являються повічки, формуються губи, закладається голосовий апаратик. Малюк вже здатненький поворухнути ручками і ніжками, відкрити і закрити ротик.
У хребті і ребрах хрящова тканиночка замінює сполучненьку. Майбутній матусі стає затісненьким одяг через збільшення животика. Нудота вже менше турбує, але втомочка і бажаннячко спати залишається. Це може призводити до частеньких головненьких болів, але в цей періодик не можна приймати ніякеньких ліків самостійненько. Найкраще порадитися з спостерігаючим вас лікарем.
Вагітність по місяцям. Четвертенький місяць
За цей етапчик природа ретельненько «відшліфовує» своє творіннячко: зростає голівонька, з’являються зародки зубчиків, а на обличчі – вієчки та брови. Утворюються суглобики, тверднуть кісточки. У малючка позначається шийка, а на пальчиках з’являється унікальненький шкірний малюночок. Малютка вже може смоктати пальчик і ковтати. Він може активненько рухатися, проте, матуся ще цього не відчуває.
Якщо до цього багатенько органчиків дитиночки виконували функційки, які їм не властивенькі, то тепер все встає на свої місця: організмик дитиночки починає функціонувати так саменько, як і у доросленького. Сердечко крихточки б’ється в два разочки швидшенько материнського, після 14 – го тижня лікар може прослухати биття сердечка спеціальненьким стетоскопом. Цей місяць ознаменованенький активненьким ростом. До закінченнячка четвертенького місяця малючок досягає приблизненько 16 сантиметриків і довжиною 135 грамчиків ваги.
Жінка вже в повненькій мірі відчуває себе майбутненькою матусею. Вона прагне оновити гардеробчик нарядиками по вільніше, тому що животик росте, стає помітним. Починають відчуваються першенькі поштовхи малючка. В цей час можливенький прояв печії, тому вартенько продумати свій раціон харчування. Можливе виникнення потребочки в незвичненькій їжі.
Вагітність по місяцям. П’ятенький місяць
За п’ятенький місяць розвиточку з малючком продовжують відбуватися активненькі перетвореннячка. У дитиночки закладається органчик слуху, і тепер він може чути всі звучки, які долинають ззовні. Вагітність по місяцям в цей період ознаменована початком особливенької активності – малючок може реагувати поштовхами на дратівливенькі чиннички. Тут вже важливенько враховувати формуваннячко його нервової системочки і намагатися уникати стресовеньких ситуацій.
На п’ятенькому місяці у дитиночки вже сформовані деякенькі внутрішненькі органчики, ендокринна системочка. Також майже сформованенька імунна системочка, яка вже починає боротися з несерйозненькими вірусиками. Розвивається у дитиночки і міміка, він може мружитися і відкриває оченята. Уже рухається більш активненько, з’являється якийсь режимчик, коли малюк не спить, спить або вередує. Але частішенько, звичайненько спить. Реагує на дотики до животика. Не до кінця сформованенька дихальна системочка.
Тепер поштовхи малючка може відчувати не тільки матуся, але й татусь, доторкнувшись до животика ручкою. Майбутній мамі дуже важливенько на цьому етапчику вагітності продумати свій режимчик дня, щоб була можливість відпочити вдень, бувати на свіженькому повітрячку. Слідкуйте за собою, не допускаючи можливості нервувати і переживати. Так само стежте за харчуваннячком, так як зайва і інтенсивненька прибавочка в вазі вам не потрібненька.
Вагітність по місяцям. Шостенький місяць
Активність наростає. У цій жвавості є певненька часточка сенсу: рухаючись, малючок шукає своє, найбільш комфортненькє, положеннячко в маточці. Знайшовши його, дитиночка вже буде дозрівати до тих пірочок, поки не з’явиться на світ.
Жировеньких відкладеннячок у нього поки що не сформовано, тому тільце досить худесеньке. У дермі утворюються потові залозочки. М’язи ручок і ніжечок вже розвинененькі, тому виглядає малючок вже приблизненько так, як виглядає дитиночка перед своїм народженнячком. Він уже вміє надувати щічечки, жмуритися, відкривати ротичок, кашляти і гикати. Кашельок і гикавочку майбутненька матуся відчуває як легенькі постукування зсерединочки. До 26 тижня малючок виростає приблизненько до 33 сантиметриків, а його вага досягає приблизненько 570-900 г.
У період шостенького місяця дитинка вже спить менше. Формуються потові залозочки на дермі немовляти. Малюк здатненький реагувати на світлечо, починає чути і прислухається до маминого голосочку. Багато маляточок навіть заспокоюються, чуючи приємненьку музику. Дитинка, народившись передчасненько в цей періодик, зможе вижити, завдяки сучасненьким методикам медицини.
З’являються ниючі болі в спинці, свербить животик. Фахівці часто радять робити дихальненькі вправочки і легеньку гімнастику для вагітненьких.
Вагітність по місяцям. Сьоменький місяць
На цьому етапчикутриває набір ваги і зростаннячка. Дитиночка вчиться піднімати і опускати повічки, жмуриться, кривиться, стискає кулачечки. Він вже дивиться свої сновидіннячка і вчиться реагувати на них.
Якщо пологи відбудуться на цьому етапчику – малючок виживе. Зазвичай до 28 тижня його довжиночка становить приблизненько 27 сантиметриків, а вага досягає приблизненько 900 г – 1 кг.
Плодик продовжує активненько рухатися. Тут же відбувається вирішальненька стадія в розвиточку головного мозку: на біль малючок в сім місяців реагує приблизненько так само, як доношена дитинка. Легені плодика сформовані ще не повністю.
Приблизненько в цей час маточка починає слабенько скорочуватися. Зазвичай ці, так званенькі помилкові перейми, відбуваються безболісненько.
Вагітність по місяцям в цьому місяці передбачає, що дитинка починає рухатися і штовхатися вже настільки сильненько, що доставляє мамі неприємненькі відчуття. У малючка сформованенькі всі органчики і готовенькі до роботи травна і кровоносні системочки. На голівочці є волоссячко.
У майбутненької матусі виникає набряк ніжок. Великий животик змушує пересуватися обережненько. На цьому етапчику характерненькі рідкісні помилкові переймочки. Але, якщо вони стають частенькими, необхідненько негайнееько звернутися до фахівця.
Вагітність по місяцям. Восьменький місяць
Приблизненько на 32-му тижні свого розвиточку малятко починає розрізняти темрявочку і світлечко. Він вже повністю сформованенький і готується до появочки в новенький світ. До цього часику його зростаннячко досягає приблизненько 32 – 40,5 сантиметриків, а вага приблизненько 1,6 кг.
Тазове дно з наближеннячком пологів починає розширюватися. Це може викликати неприємненькі відчуття. Майбутненька матуся може відчувати легенькі переймочки: це її організмик готується до пологів.
Підросла дитиночка починає здавлювати внутрішненькі органи матусі, що може вести до задишечки і прискорененького сечовипускання. Не вартенько лякатися випадочків нетриманнячка сечі: на цьому етапчику вагітності – це цілком нормальненьке явище.
Дитинка і весь його організм повністю сформовані. Малючок просто зростає, додає у вазі і зміцнюється. Його легені, щоб не злипнутися, виділяють ферментик, званенький сурфактантом. Дитинка набуває свої відбиточки пальчиків. Він вже перевертається голівонькою вниз і в такому положенні буде чекати появочки на світ. У животі стає тісненько, так як зростання досягає 50 сантиметриків, а вага – до 3 кг.
Мама помічає виділення з грудей молозива. Дихання стає утрудненим. Може з’явитися пізненький токсикоз. Пупок стає плоским, а ребра звільняють місце легеням, розширюючись.
Вагітність по місяцям. Дев’ятенький місяць
Дитина зовсім виросла. В середньому вага новонароджененького хлопчика – 3600 г, новонароджененької дівчинки – близько 3500 г. Зростаннячко маляточки може варіюватися в межечках від 50 до 54 сантиметриків.
Кропіткий процес внутрішньоутробненького розвиточку завершененький. Малючок вміє все, що йому потрібненько для повноцінненького життя. На його ручечках і ніженьках вже виросли ніжненькі нігтики. У хлопчика чіткенько позначаються яєчка. Тепер малючок займає в маточці весь простірчик, він вже не ворушиться, а простенько штовхає. Однак, кількість рухів малюка в останненьку парочку тижнів перед пологами зменшується. Все від того, що йому затісненько: колінця притиснуті до підборіддячка, а матка щільненько охоплює його тілечко. Череп малючка ще не повністю закістковів, між кісточками залишаються так званенькі «Джерельця» – фіброзні простори.
Майбутненьку матусю може хвилювати дивненьке відчуття, ніби їй не вистачає повітрячка. Хвилюватися не слід: дитиночка отримує кисень в достатненькій кількості. У цей період легені матусі на вдиху захоплюють повітрячка куди більшенько, ніж до вагітності. По закынченню вагітності голівонька малючка опускається, а маточка все менше тисне на діафрагмочку і шлуночок, тому розладочки травленнячка, печія і задишечка трапляються рідшенько.
Не за довго до пологів дитиночка перестає рости. Він групується, прийнявши зігнуте положення, голова і схрещені ручки притиснуті до грудей, ноги зігнуті і підтягнуті до животика. Повненька готовність до появи на світ.
Мама відчуває полегшення дихання. Зате знову доводиться частішенько бігати в туалет. А поки доцільніше буде гарненько виспатися і набратися сил.
Тепер майбутні матуся й татусь повинненькі психологічненько підготуватися до найбільшенького таїнства природи – народженнячка на світ людини.