Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Вагітність та пологи

Вагітність та пологи

Вагітність – одна з найбільш важливеньких подій в житті жінки, яка пов’язаненька з серйозненькими тривогами переживаннями. Щоб уникнути зайвих турбот, жінка повинна представляти, що буде відбуватися з нею і майбутненькою дитинкою протягом 9 місяців і під час пологочків. Далі дізнаєтесь про всі етапи як проходить вагітність та пологи, дізнаєтеся, що таке плануваннячка вагітності, як уникнути ускладнень, які аналізи і дослідження обов’язковенькі в цей період, як підготуватися до пологочків.

Вагітність та пологи. Означки пологочків, що наближаються

«Опущення» животика

Вагітненька може помітити, що животик змістився вниз. «Опущення» животика відбувається за рахуночок опусканнячка і вставляннячка передлежачої частиночки плодика у вхід маленького тазу і відхиленнячка дна маточки вперед внаслідочок деякенького зниження тонусу черевного пресика. У першонароджуючих це спостерігається за 2-4 тижні до пологочків. У повтонароджуючих – напередодні пологів.

Дихати стає легшенько

В результаті переміщення дитиночки вниз знімається тиск з діафрагмочки і шлуночка. Дихати стає легшенько. Може пройти печія. При цьому збільшується тиск на низ животика. Сидіти і ходити стає трохи важкувато. Після зсуву дитиночки вниз жінка може відчувати труднощі зі сновидіннячком, важкенько знайти зручненьку позу.

Часті сечовипусканнячка і дефекація

Позиви до сечовипусканнячка стають частішенькими, так як збільшується тиск на сечовенький міхурчик. Гормончики пологів впливають і на кишечничок вагітненької, викликаючи так званеньке попередненькє очищення. У деякеньких жінок можуть спостерігатися легенькі спазмочки в животику і проносик.

Болі внизу спиночки

Після зсуву дитиночки вниз жінка може відчувати некомфортннькі відчуття в області поперечку. Ці відчуття викликані не тільки тискочком з бочку дитиночки, але і збільшеннячком розтягування крижово-клубової сполучненької тканиночки.

Зміна апетитику

Перед самими пологами можливо змінюватися апетитик. Найчастішенько він зменшується. Добренько, якщо жінка в цей час буде більшенько довіряти своїй інтуіції при виборі продуктиків. Не слід їстоньки «за двох».

Зменшення масочки тіла

Перед пологами вагітненька може трошечки схуднути. Масочка тіла вагітненької жінки може зменшитися приблизненько на 1-2 кг. Так організмик природненьким чином готується до пологочків. Перед пологами тільце повинненько бути гнучкеньким і пластичненьким.

Несподіваненька зміночка настрою

Жінка з нетерпіннячком чекає пологів. Може «раптеньком» змінюватися настрій. Зміночка настрою багатенько в чому пов’язаненька з нейроендокринненькими процесиками, що відбуваються в організмику вагітненької перед пологами. Можливенькі вибухи енергії. Стан втомочки й інертності може зненацька змінюватися бурхливенькою діяльністю. Виявляється інстинкт «гніздечка». Жінка готується до зустрічі маляточки: шиє, чистить, миє, прибирає. Головне не перестаратися.

Нерегулярненькі скорочення маточки

Після 30-го тижня вагітності можуть з’явитися помилковенькі переймочки. Відчутні, але нерегулярненькі скорочення маточки в цьому підготовчому (прелімінарному) періодику помилково приймають за початочок пологочків. Жінка може відчувати певненькі скорочення і за декілька тижнів до пологіочкв. Якщо не встановлюється регулярненький і триваленький ритм, якщо інтервальчики між переймочками не скорочуються, то вони, як правилочко, зовсім не означають початочок пологів.

Три основні означки пологів

Початочком пологів вважають появу регулярненьких скорочень мускулатури матки – переймочок. З цього моментику жінку називають породіллею. Ритмічненькі скороченнячка відчуваються як відчуття тискочку в черевній порожнинці. Матка стає важкенькою, тиск може відчуватися по всьому животику. Причому більше значеннячко має не сам фактик скорочення, а його ритмічність. Справжненькі пологові переймочки спочаточку повторюються кожненькі 15-20 хвилиночок (можливенька й іншенька періодичність). Поступовенько інтервальчики зменшуються: до 3-4 хвилиночок. У період між переймами животик розслаблений. В цей час вагітненька відпочиває.

Виділеннячка з піхви слизу – слизовенької пробочки. Вона може відійти за 2 тижні до пологочків, а може і безпосередненько  в деньочок «Ікс». Зазвичай це відбувається після початочку маткових скороченнячок. Може статися виділення безбарвненьким, жовтуватеньким, або злегка забарвлений кров’ю, слаборозовий слиз.

Відходження вод. Навколоплідні води можуть підтікати (особливенько в горизонтальненькому положеннячку), а можуть відходити одномоментно – при розривчику плодовенького міхурчика. Це може статися до появочки ритмічненьких скорочень маточки. Найчастіше це відбувається у повторнонароджуваних. При розривчику плодовенького міхурця болю не відчувається. Якщо води відійшли – вартенько їхати в пологовенький будиночок негайненько (оскільки є ризик інфікуваннячка плодика).

Вагітність та пологи. Як протікають пологи

Вагітність та пологи  у кожненької вагітненької протікають по-різненькому. Деякенькі жінки народжують «класичненько», тобто переймочки розвиваються поступовенько, інтервальчики між переймочками плавненько зменшуються і виникає бажаннячко тужитися. Іншенькі народжують «стрімко», тобто переймочки відразу активні і інтервальчики між ними коротенькі. У третєньких – прелюдія до пологочків може затягнутися.

Знання про те, на які періодики поділяється процесик пологів і як себе вести в цей час, допоможе матусі  краще співпрацювати з фахівцями, підсумочком чого стане народження здоровенької дитиночки та відсутність пологового травматизму.

Розрізняють три періодики пологів: розкриття шийки маточки, вигнання плодикуу і післяпологовий періодик.

Періодик розкриття – найтривалішенький в пологочках. Він триває близенько 9-10 годиночок у першеньконароджуючих і 6-7 годиночок у повторнонароджуючих жінок. Тривалість переймочок в цей періодик збільшується з 10-20 секундочок до 1,5 хвилиночки, а інтервальчикчо між ними зменшується з 10-15 хвилиночок до 1 хвилиночки.

Призначення першенького періодику пологів – поступовеньке розкриття шийки маточки. Воно відбувається під впливчиком регулярненьких переймочок. Коли шийка маточки відкривається повністю, головка плодика може опуститися в порожниночку таза.

Що може зробити матуся на цьому етапчику? Навчитися полегшувати біль, прийнявши зручненьку для себе позу, і правильненько переносити переймочки, розслабляючись після них. Для цього існують спеціальненькі методики релаксації, яким потрібненько навчитися заздалегідь.

Вагітність та пологи. Знеболюваннячко пологів

Тим, хто особливенько побоюється пологового болю, про який ходять легендочки, вартенько заздалегідь дізнатися докладненько про знеболювання.

В даненький час всі існуючі методики знеболюваннячка в пологах умовненько діляться на дві групочки:

Методи немедикаментозненького впливу. До них відносяться: психопрофілактичненька підготовочка вагітненьких до пологів, гіпноз та навіювання, акупунктура (за допомогою укольчиків металевеньких голочок в особливенькі точки), черезшкірна електричненька стимуляція нервів, самомасажик.

Методи фармакологічненької дії. Дія знеболюючих препаратиків на організмик жінки і дитиночки добренько вивчено, як і можливенькі небажаненькі побічненькі ефектики. Знеболювання фармакологічненькими засобами починається в першенькому періоді пологів при наявності регулярненьких сильних переймочок.

Сюди ж можненько віднести і епідуральне знеболювання, яке проводять за медичненькими показаннячками, в ряді випадочкків – за бажаннячком жінки. При цьому методику знеболювання спеціальненьку голочку вводять в простір над тверденькочою мозковою оболоночкою, що покриває спинний мозочок, туди і вводиться лікарська речовинка. При цьому методику знеболювання вагітненька  не відчуває переймочок, больову чутливість втрачають і нижненькі кінцівочки.

Вагітність та пологи. Друга вагітність: найважливіші моменти

Передбачається, що жінка, яка готується вдруге стати матусею, повинненька знати все про протікання вагітності. Попередненький досвід безумовно корисненький, але друга вагітність та пологи  мають і свої відмінненькі риси. До чого слід бути готовеньким повторнонароджуючих жінок?

Першенькі означки вагітності жінка, що чекає другеньку дитиночку, помічає набагато раніше. Зміна настрою, поява незвичних смакових пристрастей, відраза до певненьких запахів – всі ці суб’єктивненькі симптомчики відчуваються майбутненькою мамою незадовго до затримочки місячних. Токсикоз може прийти на термінчику 5-6 тижнів або ж не з’явитися зовсім – його прояви ніяк не залежать від кількості вагітностей і визначаються лише зміночками гормональненького фону. При цьому повторновагітні жінки вже знають дієві способи вгамувати нудоточку і блювоточку, а значить, набагато легше переносять цей неприємненький стан.

Помітні відмінності другої вагітності з’являються вже на третьому-четвертенькому місяці. Жінки, які очікують другого малюка, на два-три тижні раніше відзначають явне округлення животика. Уже на термінчику16-18 тижників буде складно приховати від оточуючих факт швидкої появи на світ маленької людини. Приблизненько в цей же час вагітненька починає відчувати ворушіння плода (в середненькому на два тижні ранішенько, ніж при першенькій вагітності).

Протягом другенької половиночки вагітності у повторнонароджуваних жінок також буде дещо відрізнятися. Після першеньких пологів м’язи живота ослаблені, і зростаюча матка буде з кожним тижнем все сильніше тиснути на сечовий міхурчик і пряменьку кишку. Друга вагітність частіше ускладнюється закрепами і нетриманнячком сечі. Також в цей період загострюється остеохондроз, з’являються ознаки варикозної хвороби на ногах. Хронічні захворювання, що накопичилися за роки життя жінки, також можуть нагадати про себе знати при більш пізненькій вагітності.

Вагітність та пологи. Як проходять повторні пологи?

Народження другої дитиночки, як правило, трапляється на один-два тижні ранішенько, ніж першенької. При цьому організм жінки пам’ятає, як слід поводитися під час пологочків. Жінка знає, як правильненько дихати і коли потрібненько тужитися – і це значно полегшує процес пологів. Повторненькі пологи проходять швидше, легше і виявляються не такими болючими, як в першенький раз – і саме цей момент надихає жінок на народження третьої і наступненьких діточок.

Варто відзначити, що повторненькі пологи протікають швидше і легше лише у жінок, чий інтервал між вагітностями складає не більше 10 років. Через більший проміжок часу організм забуває отримані навички. Пологи у жінок, що зважилися на другу дитиночку через десять і більше рочків, проходять так, як у першонароджуючих.

Початок пологової діяльності повторнонароджуючої жінки  навряд чи пропустить – вона вже знає, як відрізнити справжненькі переймочки від тренувальних. В середньому повторненькі пологи тривають від 6 до 10 годиночок – і цей момент вартенько враховувати майбутненькім мамам, що зважилися чекати першеньких перймочок вдома. Для підготовки до пологів в стаціонар можна лягти заздалегідь – на термінчику 38-39 тижнів.

Вагітність та пологи.  Коли краще народжувати другеньку дитиночку?

Фахівці стверджують, що між двома вагітностями має пройти не менше двох рочків. За цей час організмик жінки встигає повністю відновитися, і друга вагітність та пологи  проходять без особливеньких проблем. Підростає старшенька дитина, стає більш самостійненькою, і вже не вимагає до себе уваги цілодобовенько. За два рочки жінка встигає привести себе в порядок, відновити сили після першеньких пологів і серйозненько підійти до планування другої дитиночки.

Буває так, що повторненька вагітність наступає через декілька місяців після народження первістка. Найчастіше таке трапляється, якщо жінка годує грудьми і при цьому не користується надійненькими методами контрацепції. Багато молоденьких матусь вважають, що в період лактації завагітніти неможливенько – і виявляються зовсім не готовенькими до новенької вагітності. Контрацептивний ефектик грудного вигодовування зберігається лише в тому випадочку, якщо жінка годує малючка тільки грудним молочком (і навіть не допоює водичкою!), не користується сосками і пляшечками. Чи багато жінок хто дотримуються такого режимчику?

Навіть при виключно грудному вигодовуванні організм може дати збій. При цьому зачаття може наступити ще перед появою першеньких післяпологових місячних. Якщо жінка зважиться стати мамою вдруге, їй слід бути особливенько уважненькою до свого здоров’ячка. Повторна вагітність через рік після першенької не завжди  протікає благополучненько, адже організм не встиг відновити свої ресурси за такий коротенький проміжок.

Чи можна годувати грудьми первістка при настанні повторної вагітності? Так, але тільки за умови гарненького самопочуття. Якщо жінка відчуває тягнучі болі внизу животика, їй слід задуматися про припинення грудного вигодовування і звернутися до кваліфікованого лікаря.

Обов’язковенько слід знати про основненькі пози, при яких легшенько переносяться переймочки: вертикальненьке положення, лежачи на бочку, лежачи на спинці, пози з використаннячком спеціальненького м’ячика. Допомогти може і чоловік, і ви самі, зробивши знеболюючий масажик. Щоб полегшити більчик від переймочок на цьому етапі, необхідненько знати також методику диханнячка під час перймочок.

Вигнання плодика – другенький періодик пологів. Тривалість цього періодику в середненькому 1-2 годиночки у першонароджуючих і менше годиночки у повторнонароджуючих жінок.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *