Home / Дозвілля / Водохреща 2018 року – традиції, ворожіння

Водохреща 2018 року – традиції, ворожіння

«Хрещення Господнє», або «Богоявлення» – можливо, одне з найвідоміших християнських свят після Різдва Христового та Великодня. Церквою дане свято встановлене на честь біблійної події – хрещення Ісуса Христа в річці Йордан, Іоанном Предтечею (Іоанн Хреститель). Згідно з переказами, під час обряду хрещення до Спасителя зійшов Святий Дух, який прийняв вигляд голуба і голос небесний вимовив: «Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав». Про Водохреща 2018 року піде мова далі.

Водохреща 2018 року. Суть і таїнство свята

Залежно від того, до якої християнської гілки належить віруючий – православної чи католицької, дата святкування істотно відрізняється. Так, парафіяни католицької церкви святкують Водохреща 2018  –  6 січня, в той час як істинно православні віруючі, відзначатимуть –  19 січня 2018 року..

Хрещення Господнє має не просто давнє коріння свого існування, але і не менш давню традицію святкування – вперше торжество відзначили ще за життя святих апостолів і в ті часи Хрещення, і Різдво Христове були об’єднані в одне свято – Богоявлення.

Розмежування християнських урочистостей відбулося приблизно в кінці четвертого століття, однак історичну єдність можна простежити і по сей день. Так, обидва свята мають «Святвечір» зі своїми особливими традиціями – в цей день не можна вживати в їжу нічого, крім страви під назвою «Сочиво» – приготованої з рису або пшона, меду і сухофруктів.

Суть таїнства полягає в залученні людини до певної релігії, прийняття її в лоно християнської сім’ї. Подібна логіка простежується в ритуалах синтоїзму, коли новонароджену дитину за допомогою традиційного обряду представляють божеству, яке захищає певну місцевість. У християнстві відбувається те ж саме – людина, що приймає віру в Христа не тільки стає частиною релігійної громади, але і приймає волю Господа.

У момент зародження свята, торжество також називали «днем освіти» і «Святий Світ», так як в цей день людина очищавлася від всіх скоєних гріхів, і прилучавлася до благословення Христового.

Головні традиції і звичаї Водохреща 2018  

Як і будь-який церковне свято, Хрещення Господнє має свої традиції і особливості.

Купання в ополонці

Безумовно, основною традицією святкування світлого торжества, є купання в ополонці. У давнину цей обряд називали «Водохреща», так як він практично повністю наслідує Хрещення Ісуса Христа в річці Йордан.

Прийнято вважати, що в цей день вся вода на планеті набуває цілющих властивостей, здатна вилікувати від будь-яких хвороб, тому одним з найважливіших елементів урочистості, є занурення в крижану ополонку. Подібна процедура обіцяє не тільки позбавити від усіх недуг, але і змити з людини всі гріхи, і погані наміри.

Традиційно, перед безпосереднім пірнанням, відбувається масовий хресний хід, покликаний прославити важливу для християнського світу подію. Далі слідує освячення спеціально обладнаної ополонки і вже після цього починається процедура «змивання гріхів». Примітно, що з настанням технологічної ери кількість людей, бажаючих долучитися до стародавнього обряду не зменшилася, а навіть серйозно збільшилася.

У зв’язку з цим влада міста, зацікавлена в безпеці своїх громадян, щорічно надає всі необхідні для проведення даного заходу ресурси, щоб учасники відчували себе комфортно і не піддавали своє життя небезпеці.

З точки зору медицини, обряд може нести собою негативні наслідки у вигляді переохолодження і супутніх йому проблем серцево-судинної системи, тому перш ніж піддавати свій організм такому стресу – різке занурення в крижану воду, краще заздалегідь підготуватися: почати загартовуватися або пройти повне медичне обстеження.

Для того щоб участь в обряді була повністю безпечною, досвідчені учасники радять мати з собою кілька рушників, теплий халат і дуже теплий одяг. Можна ще прихопити спирт для розтирання кінцівок, якщо спроба буде не найвдалішою. Також бажано мати при собі купальну шапочку, щоб крижана вода не потрапила у вуха.

Медичні працівники, в свою чергу, дають наступні рекомендації:

Ні в якому разі діти не повинні брати участь в зануренні у воду, так як у них не до кінця сформована імунна система і система терморегуляції. Однак, як часто можна побачити, деякі батьки нехтують цією порадою і починають залучати дітей з найранішнього віку.

Занурюватися повинні тільки повністю здорові люди, без проблем з серцем, судинами, легенями і гінекологічною сферою. В іншому випадку, в результаті переохолодження можна обзавестися парочкою хронічних захворювань. Категорично заборонено вживати алкоголь перед зануренням.

Без особливих наслідків абсолютно здорова людина може перебувати в крижаній воді всього три хвилини, після чого потрібно дуже швидко переміститися в тепле приміщення або укутатися в теплі речі.

Після процедури занурення настійно рекомендується випити горнятко гарячого чаю, краще всього з медом і лимоном.

Водохреща 2018. Властивості водохресної води

Православна Церква іменує водохресну воду великою агіасмою (Святинею). Агіасма здатна залишатися свіжою і не псуватися протягом усього року. Парафіяни освячують воду в храмах під час богослужінь.

Якщо не вдається піти до церкви або місце проживання знаходиться далеко від місця її розташування, то в якості водохресної води можна заготовити воду з будь-якого природного водоймища. Вважається, що в цей день вся вода має чудодійні властивості.

У деяких регіонах батюшки відвідують будинки своїх прихожан і кроплять їх освяченою святинею. Такий обряд допомагає очистити будинок від злих духів. Богоявленська вода здатна зцілювати від хвороб.

Особи духовенства рекомендують вживати її по ложечці в ранкові години натщесерце з шматочком просфори. У селах на Водохреща 2018  люди поять худобу свяченою водою. Вона допомагає їм перенести хрещенські морози, добре плодитися і не хворіти.

Ворожіння на Водохреща 2018

У ніч на Водохреща на землі панує магічна атмосфера. У цей період люди просять у вищих сил відкрити таємницю майбутнього. За допомогою магічних обрядів і ритуалів вони намагаються побачити прийдешні події і отримати знаки долі.

Хороші передбачення вселяють надію і віру на щасливе майбутнє, а поганим не варто приділяти особливу увагу. Головним атрибутом для здійснення ворожінь є освячена в церкві вода. Люди вірять, що вона наділена чарівністю та здатна допомагати встановлювати зв’язок з небесними силами.

Ворожіння на взаємне кохання

Вам знадобиться маленький чистий аркуш паперу. Напишіть на ньому ім’я людини, яку ви кохаєте, і підпаліть листок. Якщо листок згорить не до кінця – вам дадуть відповідь взаємністю, якщо листок згорить повністю – що ж, не судилося.

Ворожіння на виконання бажання

Вам знадобиться допомога вашої кішки або собаки. Загадайте бажання і покличте свого домашнього вихованця. Якщо він увійде в кімнату з лівої лапи, тоді ваше заповітне бажання скоро стане реальністю. Якщо переступить поріг правою лапою – ваші мрії залишаться тільки мріями.

Ворожба на воску на судженого

Займатися ворожінням з будь-якого приводу не варто, можете накликати на себе біду. Тому це ворожіння – на крайній випадок, коли дуже хочеться заміж. Налийте в глибоку тарілку воду і покладіть в воду золоте або срібне кільце (найкраще, без каменів). Запаліть свічку, розтопіть трохи воску і вилийте його в кільце.

Зачекайте, поки віск застигне і подивіться, який візерунок він утворив. Якщо це фігура людини – чекає вас скоро нове кохання. Дуже погано, якщо віск приймає форму якої-небудь тварини, навіть наймиролюбивішої і домашньої. Це означає, що у вас є таємний ворог, який бажає вам нашкодити.

Ворожіння на черевику на заміжжя

Все дуже просто. Напередодні водохресної ночі викиньте з вікна туфель або будь-яке інше взуття. Не полінуйтеся і вийдете на подвір’я. Якщо туфель стоїть на підошві носком до ваших вікон – судженого в цьому році не чекайте і на те, що влаштуєте особисте життя, особливо не сподівайтеся.

Якщо туфель перекинувся і лежить підошвою вгору – вас чекає швидкоплинний роман, який, скоріше за все, принесе вам більше проблем, ніж радості. Ідеально, якщо туфель стоїть на підошві носком від ваших вікон – тоді можете сміливо розраховувати на «хеппі енд».

Кожне ворожіння можна виконувати не більше 1 разу. Намагайтеся ворожити на самоті, нікуди не поспішаючи, в хорошому настрої. Групові ворожіння правду не говорять, в галасливій компанії ніякого толку від ваших магічних ритуалів не буде.

Що не можна робити на Водохреща

19 січня забороняється запасати святу воду у величезних кількостях. У святий день не можна сваритися, лаятися, брехати, скаржитися, пліткувати, допускати погані думки. Небажано займатися важкою фізичною працею, проводити прибирання будинку, прати, різати ножицями.

Не рекомендується стригтися, робити манікюр або педикюр, щоб не внести в долю погані події. Не варто шити, в’язати, щоб не заплутати свою долю. Забороняється займати гроші, інакше весь рік пройде в боргах. У цей день бажано не переїдати, щоб думки залишалися чистими. 19 січня, після закінчення Водохрещенського святвечора, забороняється  ворожити.

Прикмети на Водохреща 2018 та повір’я

Якщо погода морозна і сонячна, то літо буде посушливим, а урожай невдалим. Якщо, навпаки, похмура і багата на опади, то літо буде теплим, дощовим і вдалим на врожай.

Якщо небо чисте, а зірки яскраві, то домашнє господарство значно розростеться з’явиться потомством.

Якщо в цей день на вулиці страшна завірюха і поземка, то бджоли будуть давати особливо лікувальний мед.

Прати в цей день заборонено, так як цілюща вода не повинна витрачати свої сили на предмети. Однак дозволяється купати домашніх тварин, так як на них вона також надає сприятливу дію.

Сватання на хрещення обіцяє довге і щасливе сімейне життя.

Сни, побачені в ніч на Хрещення Господнє, вважаються віщими.

Якщо в цей день плакати, то плакати доведеться весь рік. Лаятися з кимось також заборонено.

У водохресну ніч відкриваються небеса до прохань людей. Якщо про щось помолитися, то прохання обов’язково збудеться.

Той, хто прийме хрещення в день Святого Богоявлення, проживе довге і щасливе життя.

Якщо молода дівчина вийде на вулицю в водохресний ранок і зустріне молодого хлопця, то вона в цьому році вийде заміж. Якщо першим зустрічним буде літній чоловік, то вона весь рік буде самотньою.

19 січня – одне з головних свят Православної Церкви. У ніч на Водохреща люди ходять до храмів на нічні служби, які закінчуються ранковою божественною літургією і освяченням води. Богоявленська вода має чудодійну силу. Вона здатна зцілювати і оберігати від нечисті.

Привітання  на Водохреща 2018

19 січня весь православний світ відзначає велике свято – Водохреща 2018. Цей день присвячений пам’яті Ісуса Христа. Одне з головних подій свята – освячення води. Кожен християнин бажає поправити своє здоров’я, вмиваючись чи купаючись в ополонці.

Я від щирого серця вітаю Вас зі святом. Бажаю, перш за все, міцного здоров’я, великого щастя, удачі. Нехай у Вашому житті ніколи не буде прикрощів. Нехай птах щастя приходить до Вас часто і приносить радість. Бажаю душі Вашій знайти спокій, ніколи не засмучуватися через дрібниці. Всіх земних благ, достатку Вам і великої, світлої любові.

***

Морозний ранок, красивий, сонячний говорить про те, що настало світле свято Хрещення Господнє. Так хочеться, скупавшись в ополонці святій водиці, очистити свою душу, поправити здоров’я. Я щиро хочу привітати Вас зі святом. Нехай це світле свято підніме Вам настрій. Нехай на Вашому обличчі не зникає посмішка радості, бажаю Вам щастя, здійснення всіх помислів і прагнень. Нехай ангел-охоронець завжди береже Вас. Міцного здоров’я Вам, величезного щастя, чистого, взаємного кохання. Успіхів і везіння Вам у всьому.

***

Кажуть Водохресні морози найсильніші. Мабуть тому що Ісус був сильним і нескореним. Сьогодні велике, православне свято. Мені щиро хочеться привітати Вас. Нехай душа наповнюється добром, а серце любов’ю. Нехай свята водиця підбадьорить Вас і наділить міцним здоров’ям. Бажаю Вам Божої благодаті, величезного щастя, радості. Нехай Господь завжди охороняє Вас від бід і зла. Нехай тільки добрі люди зустрічаються на Вашому шляху. Нехай благодать великого свята прийде в Ваш будинок і подарує добро, щастя і затишок Вам.

***

19 січня, кругом, наче перегукуючись чутно дзвін. Повітря свіже, морозне, чисте. Земля в очікуванні свята великого – Водохреща 2018. Дозвольте Вас привітати в цей день. Нехай мир і благодать приходить у Ваш будинок. Нехай свята вода змиє всі недуги і подарує міцне здоров’я всій  Вашій сім’ї. Нехай на сердці і в душі в цей день буде радісно, тепло і легко. Нехай ніколи не залишає Вас віра, надія і любов. Дай Вам Бог щастя, радості, мудрості і красивого кохання. Нехай завжди буде до Вас прихильною доля.

***

Тріщить за віконцем морозець. На календарі 19 січня – велике свято Хрещення Господнє. Я щиро вітаю Вас зі святом. Нехай свята водиця покропить здоров’ям Вас і Ваших близьких. Нехай в цей день Ваша душа наповниться любов’ю і теплотою. Нехай кожен день несе Вам удачу. Бажаю Вам величезного щастя, миру, мудрості. Так хочеться, щоб свято принесло Вам радість, щоб Ваш будинок був відкритий для хороших, надійних друзів. Творіть добро, і воно повернеться Вам сторицею. Всіх земних благ Вам, везіння та успіхів у всьому. Мир вашому дому. Нехай Господь завжди береже Вас.

***

Настало святе свято Водохреща, головною подією якого є освячення води. Недарма цю воду називають цілющою – вона лікує, охороняє і оберігає нас від усього поганого. Дорогі мої, я вітаю вас зі святом. Нехай всі сумніви і біди зникнуть назавжди. Нехай радість і спокій прийдуть в ваш будинок. Бажаю вам достатку, миру, мудрості і удачі. Нехай більше щасливих миттєвостей буде у вашому житті. Нехай сильний мороз тріщить на вулиці, а душа буде зігріта добротою, милосердям. Хороших вам і надійних друзів. Дай вам Бог ніколи не помилятися в людях. Вірте в Господа, і він обов’язково прийде вам на допомогу.

***

19 січня велике свято Водохреща 2018, Богоявлення, Йордань. Тільки в цей день люди змивають все погане, всі хвороби, купаючись в ополонці або просто кроплячи водою. Я вітаю вас з цим чудовим святом. Бажаю вам щастя великого-великого, везіння у всьому. Нехай до вас в будинок часто приходить удача. Будьте сильними, терплячими, життєрадісними. Так хочеться, щоб у вашому житті було багато яскравих веселих фарб. Нехай завжди збувається заповітна мрія. Живіть правильно, чесно і отримуйте величезну насолоду від життя. Найміцнішого здоров’я вам, чистої, як сльоза радості, кохання, затишку в домі. Нехай ангел завжди оберігає вас.

***

Настав найнезвичайніший день в році Хрещення Господнє. В цей день вся вода набуває святуої сили. Я від щирого серця бажаю тобі завжди мати найчистіші помисли в твоєму серці і щоб здоров’я твоє міцніло, як водохресний мороз. Нехай твоя душа зможе встояти від спокус. Нехай дурні думки будуть від тебе далеко, а віра дозволить завжди приймати правильні рішення. З Хрещенням Господнім тебе! Поринь в цілющу водицю і прагни до правильного життя!

***

Іноді наша душа бажає свята. Саме сьогодні найдушевніше свято – Хрещення Господнє. Нехай цей день зробить тебе щасливішим. Нехай всі тривоги й прикрощі залишаться позаду. Приймай мої привітання, продовжуй піклуватися про своє здоров’я і починай кожен день з посмішки, доброго настрою і склянки води!

***

Вітаю тебе з Хрещенням Господнім. Нехай гармонія наповнює твоє життя. Я бажаю тобі радіти кожному прожитому дню. Я бажаю тобі бути добрішою і терплячішою. Нехай різдвяні  морози заморозять всі печалі, а свята вода буде наповнювати твій організм силою і енергією. Ставай більш відкритою людиною і даруй своє кохання оточуючим тебе людям!

***

Нехай за рік ти чимало, звичайно, чудив і Богу напевно не всім догодив! Але сьогодні відпустить тобі він гріхи, бо свято велике – Хрещення Господнє. І з приводу цього я побажаю, щоб гроші водилися і горя не знав, що б помилки свої скоріше усвідомив! Нехай від достатку твій ломиться стіл, йдуть образи, настане спокій. Що б тебе оточували лише вірні люди, а серце і душу нехай гріє кохання!

***

Поважаю твою віру, вітаю тебе з Хрещенням Господнім. Нехай в цей день чарівна музика православної молитви звучить у тебе в серці. Нехай свята вода зцілює кожну клітинку твого організму. Я бажаю тобі радіти в це світле свято, прощати образи кривдникам, ставати більш терпимою до людей і творити добро на цій планеті!

***

Бажаю тобі в новому році не грішити. Нехай свята вода змиє з тебе всі твої гріхи. Нехай сам Господь тягнеться до тебе всією душею. Нехай холодна вода тебе не лякає, а звичка занурюватися в ополонку стане щорічною. Відчувай себе, як риба у воді і насолоджуйся святом!

***

Нехай ангели небесної канцелярії напишуть тобі в цей день лист. Нехай в Водохреща 2018  Бог простить тобі всі твої гріхи, і твоя душа буде світитися від щастя і невинності. Попий водиці в цей день, і пам’ятай, що твої вчинки оцінює сам Господь. Вітаю тебе з цим великим святом!

***

Хочу привітати тебе з великим християнським святом Хрещенням Господнім! Днем, коли поринаючи в воду, очищається і душа і тіло, коли переживши цілий рік, життя починається з нового, чистого аркуша. І звичайно хочу побажати всіх благ господніх, святості, успіху, залізного здоров’я і міцного кохання! Нехай удача крокує з тобою нога в ногу, а Ангел Хранитель оберігає тебе від бід.

***

Здоров’я додасть тобі сьогодні купання в ополонці! Нехай очистить ця процедура не тільки тіло твоє від хвороб, а й душу від скверни і злих помислів! І після купання на Хрещення Господнє нехай значне горнятко чаю зігріє твою плоть, а смачні і ситні страви  подарують насолоду. Гуляти так гуляти! Щоб збулися твої мрії!

***

Вітаю тебе з Хрещенням Господнім! І побажаю від щирого серця світлих думок, чистих помислів, здоров’я тілесного і духовного, а також достатку, сімейного благополуччя і виконання потаємної мрії твоєї! Це свято є вступ в новий етап життя, символом якого вважається вода. І імітація процесу хрещення – омовіння символізує очищення душі і тіла. Так нехай же і у тебе прибуде сил, здоров’я і можливостей для того, щоб домогтися успіху у всіх своїх добрих справах!


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *