Home / Твоя краса / Тіло / Варикозна хвороба при вагітності: шукаємо рішення проблеми

Варикозна хвороба при вагітності: шукаємо рішення проблеми

При вагітності в організмі жінки відбуваються значні зміни, що не дивно. Йому тепер необхідно працювати за двох. Швидкість обмінних процесів, до яких належить і кровопостачання, прискорюється. Судинам доводиться діяти з підвищеним навантаженням, розносячи кисень по органам і тканинам.

 При цьому на нижні кінцівки лягає додаткове навантаження – їм доводиться носити нехай і поступово збільшується, але за досить короткий період, вага.

 З’являються перші ознаки варикозної хвороби: спочатку свербіж шкіри в ногах, потім біль після навантаження і хворобливі відчуття в стані спокою, тяжкість, при ходьбі неприємні хворобливі відчуття збільшуються, з’являються судоми в нічний час, на шкірі утворюються судинні зірочки.

 Такий стан нижніх кінцівок негативно позначається на якості життя, і часто викликає безсоння. Як з ним впоратися?

 Небезпека варикозної хвороби при вагітності

 Варикозна хвороба при вагітності не тільки викликає незручність і призводить до безсоння. Вона провокує розвиток акушерських ускладнень і екстрагенітальних захворювань. Починається хвороба з нижніх кінцівок, потім піднімається вище, охоплює кровоносні судини, розташовані в органах малого таза – місця, де знаходиться плід.

 При порушенні трофіки нижніх кінцівок шкіра починає лущитися, стоншуватись, на ній спочатку утворюється область почервоніння в проекції великих кровоносних судин.

 Сверблячка викликає бажання почухатися, і на запалених місцях утворюються виразкові дефекти. Вони дуже погано загоюються, можуть досить довго кровоточити.

 У судинах нижніх кінцівок з’являються тромби. Виникає ризик, що цей згусток крові по кровотоку може переміститися в плаценту, і призведе до порушення харчування плода. Фітоплацентарна недостатність може призвести до порушення його розвитку або навіть до переривання вагітності.

 Тому купірувати варикозну хворобу необхідно на стадії появи.

 Яким лікарським препаратом можна скористатися майбутнім мамам, щоб полегшити свій стан?

Варикозна хвороба при вагітності: засоби місцевої дії

 Ліки для майбутніх мам повинні задовольняти головну вимогу – не чинити негативної дії на розвиток плода. Це означає, що всмоктуваність в материнський організм має бути мінімальна.

 Крім того, бажано щоб засіб діяв швидко, ефективно знімав хворобливі відчуття, не мав різкого запаху. Лікарі часто при вагітності призначають ліотон-гель.

 Він зменшує згортання крові за місцем нанесення і запобігає розвитку тромбів, нормалізує кровопостачання в нижніх кінцівках і при утворенні геморою. Гелем користуються не постійно – він має пролонговану дію.

 Якщо застосовувати його з самого початку розвитку варикозної хвороби при вагітності, то курс лікування становить 7-10 днів.

 Єдиний мінус – діяти після нанесення він починає через 8 годин.

 Інструкція по застосуванню препарату «Ліотон» при вагітності

 Засіб «Ліотон» при вагітності використовувати допустимо тільки в тому випадку, якщо вагітність протікає без ускладнень.

 Спеціальних досліджень, як впливає гель на плід, не проводилося. На загальну формулу крові він не впливає, згортання не зменшується. Основна діюча речовина – гепарин натрію.

 Абсорбція невисока, передозування і токсична дія абсолютно виключені.

 Що про побічні дії пише інструкція? Тільки індивідуальна непереносимість гепарину і на цьому тлі розвиток алергічної реакції.

 Властивості даного препарату:

    купірує тромбофлебіти в початковій стадії, поки вони обмежуються поверхневими венами;

   використовується в післяопераційних станах з лікування варикозної хвороби;

   сприяє швидкому розсмоктуванню набряків і гематом локалізованого характеру;

   знімає болі в м’язах і суглобах після травм.

 Неприпустимо наносити на слизові оболонки і на відкриті рани, ушкоджену шкірну поверхню, при гнійно-запальних процесах. Якщо відкрита рана або пошкодження розташовано на нозі, то засіб накладають дуже обережно, відступаючи від краю рани.

 За 1 раз наносять від 3 см до 10 см препарату – залежно від величини проблемної зони. Застосовують до 3 разів на добу – при вагітності зазвичай двічі – з ранку і перед сном.

 Лікування варикозної хвороби при вагітності

 Чи можна використовувати «Ліотон» при вагітності – вирішує лікар, оцінюючи ризики застосування лікарського засобу з його впливом на немовля. Взагалі препарат вважається одним з найбезпечніших. У нього є єдиний мінус – досить висока ціна.

 Проте використання ліків – не єдиний спосіб, як позбутися варикозної хвороби при вагітності.

 До терапевтичних заходів також відноситься і носіння спеціальної компресійної білизни. Чим краще скористатися: панчохами, колготками або гольфами, вирішує лікар.

 Звичайна тісна білизна не вирішить проблеми – тільки спеціальна компресійна білизна здавлює судини з необхідними зусиллями, при цьому не перетискаючи тканини кінцівок, перерозподіляючи і покращуючи зворотний кровотік.

 Існують засоби з арсеналу народної медицини місцевої дії, що сприяють нормалізації зворотного кровотоку – їх так само підбирають після консультації з лікарем.

 Необхідно займатися лікувальною фізкультурою, не відмовлятися від піших прогулянок. Кращі тренування для вагітних – це заняття в басейні. Якщо є подібна можливість, нею нехтувати не варто.

 Для запобігання розвитку варикозної хвороби необхідно нормалізувати харчування. У раціоні має знайтися місце рідким стравам – супам і компотам, морепродуктам з високим вмістом йоду.

 Корисно вживати овочі та фрукти, які одночасно вітамінізують організм і мають сечогінну дію:

    журавлина;

   виноградний сік;

   селера;

   огірки;

   вишня.

 Вживання вишні при тонусі матки протипоказано – вона надає тонізуючу дію на гладку мускулатуру.

 Необхідно особливу увагу звернути на те, як одягаєтеся. Вчасно відмовитися від туфель на високих підборах, перейти на невисокий стійкий, до 4 см заввишки. Без каблука речі носити не рекомендується – якщо все життя носили каблуки, то плоска підошва викличе хворобливі відчуття.

 Відпочиваючи, бажано ноги розташовувати вище області тазу, під час нічного сну підкладати під нижні кінцівки валик.

 Жінки, які страждають варикозною хворобою, перед пологами повинні обов’язково забинтувати ноги еластичним бинтом або подбати про компресійну білизну.

 Після народження симптоми варикозної хвороби відразу не зникають. У цьому випадку на допомогу знову прийде «Ліотон», який при вигодовуванні можна застосовувати без обмежень – в молоко він не надходить.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *