Home / Твоя краса / Тіло / Тверді духи своїми руками

Тверді духи своїми руками

Верхні, середні, нижні, ефіри, абсолюти, конкрети, резиноїди, тінкури, мацерат, гідролати, фіксатори аромату, віск, нейтральні масла. Сполучуваність масел: синергія, компліментарність, інгібація. І, що найголовніше, індивідуальна реакція на аромат. Якщо брати за основу останнє, то все попереднє не так вже й важливо, але все ж, при створенні власного аромату варто мати на увазі.

Верхні, середні (ноти серця) і нижні ноти аромату – це, якщо грубо, швидкість випаровування його складових. Те, чим пахне аромат при першому нюху, – це верхні ноти, далі розкриваються середні ноти і лише потім настає черга нижніх нот. Летючість складових аромату залежить від його хімічного складу. Хороший аромат складається з усіх трьох нот, кожна з яких представлена кількома складовими, а часом і кількома десятками складових.

Верхні ноти – це найчастіше аромати цитрусових (лимон, апельсин, бергамот, лайм, грейпфрут), середні ноти – це аромати трав і квітів (жасмин, троянда, ваніль, шавлія), нижні ноти – це важкі, тягучі, деревні, східні аромати (пачулі, ветивер, тютюн, перець, сандал, мірра, техаський кедр, майже всі конкрети).

Сам же аромат змішується з ефірними маслами, абсолютів, мацерат, восків та інших. Початківці творці своїх власних твердих духів використовують, як правило, ефірні масла, мацерат і квіткові воски. Фіксатори аромату типу Аромафікса, екстракти CO2 і абсолюти теж можуть знадобитися, але, можливо, вже на наступному рівні осягнення мистецтва створення ароматів.

Мацерат – це масляні настої, які використовують для приготування масляних і твердих духів. Найбільш затребуваний для таких цілей мацерат – це масляний настій ванілі, коли сухі стручки ванілі подрібнюються, заливаються теплим, нейтральним по запаху і слабо окислюється маслом – як правило, це масло жожоба – і настоюють в теплому місці від декількох годин до декількох тижнів.

Точно так само готуються й інші мацерат, в яких можна використовувати і суміш найрізноманітніших сухих інгредієнтів. До тієї ж ванілі можна добавити сухі пелюстки троянди, а то і тютюн. Підійдуть для створення мацерат і сухі або висушені фрукти, ягоди, овочі, сухоцвіти, горіхи, чаї, приправи і спеції. Головне, щоб всі ваші складові не містили воду. Суха полуниця, малина, чорниця, чорна смородина, ромашка, шавлія, березові бруньки, висушені апельсинові або будь-які інші часточки і / або кірки, зелений чай або ерл-грей, мелена кава, мелений чорний перець, суха кориця, сухий імбир, а то і просто сухе сіно.

Можна настоювати окремо і в сумішах, домагаючись будь-якої концентрації аромату, орієнтуючись тільки на власні відчуття та уподобання. Якщо настояти відразу кілька складових, можна в підсумку одержати вже готові рідкі масляні духи. Для початку варто робити такі настої в невеликих кількостях і мати на увазі, що аромат буде жити своїм життям, поступово розвиваючись, змінюючись, визріваючи ще близько двох-трьох тижнів.

Якщо ж добавити до мацерат або просто до чистого рослинного масла ефірні масла, твердий віск, то можна отримати тверді духи. Можна тут використовувати і приємні по запаху нерафіновані рослинні масла: кокосове, какао, таману.

Тверді воски можуть бути нейтральними по запаху. У твердих парфумах найчастіше рекомендують використовувати канделильський віск, але підійде і бджолиний. Може твердий віск стати і носієм квіткових ароматів: рожевий, жасминовий, фіалковий, гвоздичний, віск касії. Тут знову ж можливо їх одиночне застосування або використання в найрізноманітніших сумішах і пропорціях.

Щоб скласти власний аромат або парфумерну композицію, знадобляться паперові тестові смужки, які рекомендують нарізати з альбомного паперу або паперу для акварелей. Підійдуть і дитячі альбоми для малювання. Папір для принтерів теж зійде, але він може спотворювати аромат, тому що найчастіше має ще й свій запах. Намочіть свої паперові смужки або змастіть маслом і понюхайте, щоб визначити, чи підходять вони для створення парфумерної композиції або будуть міняти її на свій лад.

Як скластт свій аромат

Капаючи його складові на тестові смужки і збираючи майбутній аромат воєдино. У підсумку вийде цілий ароматний букет смужок, які й треба як слід винюхати, вирішивши, що вам подобається, а що ні. Верхні ноти слід добавляти в самому кінці, щоб вони не вивітрилися задовго до складання кінцевого букета.

Створивши свій аромат і ретельно його записавши, можна приступати і до приготування твердих духів.

Найчастіше беруть одну частину твердого воску або суміші твердих восків і дві частини рідкого масла, мацерата або суміші рідкого масла і мацерата. Все змішується, переплавляється і заливається в форми (баночки, аромамедальони, аромакулони, футляри для помади). Ефіри краще добавляти у вже трохи остиглу суміш, але до заливки у форми.

Не перегрівайте віск з маслом, тримайте його на водяній бані або в мікрохвильовій печі рівно стільки, скільки потрібно до повного розплавлення.

Твердим духам, щоб визріти, теж може знадобиться близько двох тижнів.

Втім, дивіться самі.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.