Home / Твоя краса / Тіло / Тверді духи своїми руками

Тверді духи своїми руками

Верхні, середні, нижні, ефіри, абсолюти, конкрети, резиноїди, тінкури, мацерат, гідролати, фіксатори аромату, віск, нейтральні масла. Сполучуваність масел: синергія, компліментарність, інгібація. І, що найголовніше, індивідуальна реакція на аромат. Якщо брати за основу останнє, то все попереднє не так вже й важливо, але все ж, при створенні власного аромату варто мати на увазі.

Верхні, середні (ноти серця) і нижні ноти аромату – це, якщо грубо, швидкість випаровування його складових. Те, чим пахне аромат при першому нюху, – це верхні ноти, далі розкриваються середні ноти і лише потім настає черга нижніх нот. Летючість складових аромату залежить від його хімічного складу. Хороший аромат складається з усіх трьох нот, кожна з яких представлена кількома складовими, а часом і кількома десятками складових.

Верхні ноти – це найчастіше аромати цитрусових (лимон, апельсин, бергамот, лайм, грейпфрут), середні ноти – це аромати трав і квітів (жасмин, троянда, ваніль, шавлія), нижні ноти – це важкі, тягучі, деревні, східні аромати (пачулі, ветивер, тютюн, перець, сандал, мірра, техаський кедр, майже всі конкрети).

Сам же аромат змішується з ефірними маслами, абсолютів, мацерат, восків та інших. Початківці творці своїх власних твердих духів використовують, як правило, ефірні масла, мацерат і квіткові воски. Фіксатори аромату типу Аромафікса, екстракти CO2 і абсолюти теж можуть знадобитися, але, можливо, вже на наступному рівні осягнення мистецтва створення ароматів.

Мацерат – це масляні настої, які використовують для приготування масляних і твердих духів. Найбільш затребуваний для таких цілей мацерат – це масляний настій ванілі, коли сухі стручки ванілі подрібнюються, заливаються теплим, нейтральним по запаху і слабо окислюється маслом – як правило, це масло жожоба – і настоюють в теплому місці від декількох годин до декількох тижнів.

Точно так само готуються й інші мацерат, в яких можна використовувати і суміш найрізноманітніших сухих інгредієнтів. До тієї ж ванілі можна добавити сухі пелюстки троянди, а то і тютюн. Підійдуть для створення мацерат і сухі або висушені фрукти, ягоди, овочі, сухоцвіти, горіхи, чаї, приправи і спеції. Головне, щоб всі ваші складові не містили воду. Суха полуниця, малина, чорниця, чорна смородина, ромашка, шавлія, березові бруньки, висушені апельсинові або будь-які інші часточки і / або кірки, зелений чай або ерл-грей, мелена кава, мелений чорний перець, суха кориця, сухий імбир, а то і просто сухе сіно.

Можна настоювати окремо і в сумішах, домагаючись будь-якої концентрації аромату, орієнтуючись тільки на власні відчуття та уподобання. Якщо настояти відразу кілька складових, можна в підсумку одержати вже готові рідкі масляні духи. Для початку варто робити такі настої в невеликих кількостях і мати на увазі, що аромат буде жити своїм життям, поступово розвиваючись, змінюючись, визріваючи ще близько двох-трьох тижнів.

Якщо ж добавити до мацерат або просто до чистого рослинного масла ефірні масла, твердий віск, то можна отримати тверді духи. Можна тут використовувати і приємні по запаху нерафіновані рослинні масла: кокосове, какао, таману.

Тверді воски можуть бути нейтральними по запаху. У твердих парфумах найчастіше рекомендують використовувати канделильський віск, але підійде і бджолиний. Може твердий віск стати і носієм квіткових ароматів: рожевий, жасминовий, фіалковий, гвоздичний, віск касії. Тут знову ж можливо їх одиночне застосування або використання в найрізноманітніших сумішах і пропорціях.

Щоб скласти власний аромат або парфумерну композицію, знадобляться паперові тестові смужки, які рекомендують нарізати з альбомного паперу або паперу для акварелей. Підійдуть і дитячі альбоми для малювання. Папір для принтерів теж зійде, але він може спотворювати аромат, тому що найчастіше має ще й свій запах. Намочіть свої паперові смужки або змастіть маслом і понюхайте, щоб визначити, чи підходять вони для створення парфумерної композиції або будуть міняти її на свій лад.

Як скластт свій аромат

Капаючи його складові на тестові смужки і збираючи майбутній аромат воєдино. У підсумку вийде цілий ароматний букет смужок, які й треба як слід винюхати, вирішивши, що вам подобається, а що ні. Верхні ноти слід добавляти в самому кінці, щоб вони не вивітрилися задовго до складання кінцевого букета.

Створивши свій аромат і ретельно його записавши, можна приступати і до приготування твердих духів.

Найчастіше беруть одну частину твердого воску або суміші твердих восків і дві частини рідкого масла, мацерата або суміші рідкого масла і мацерата. Все змішується, переплавляється і заливається в форми (баночки, аромамедальони, аромакулони, футляри для помади). Ефіри краще добавляти у вже трохи остиглу суміш, але до заливки у форми.

Не перегрівайте віск з маслом, тримайте його на водяній бані або в мікрохвильовій печі рівно стільки, скільки потрібно до повного розплавлення.

Твердим духам, щоб визріти, теж може знадобиться близько двох тижнів.

Втім, дивіться самі.


Check Also

Гороскоп на травень 2020 року для знаку зодіаку Овна

Гороскоп на травень 2020 року  підказує, що в цьому місяці відбудеться дуже значуща подія в …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *