Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Цинкова мазь при вагітності

Цинкова мазь при вагітності

Сучасна фармакологія невпинно випускає все нові засоби, що дозволяють боротися з подразненнями шкіри, прищами, пітницями та іншими дерматологічними проблемами. Ці ліки збагачуються різними інгредієнтами, що сприяють боротьбі з недугами, але є й давно відомі, перевірені медикаменти, серед яких цинкова мазь, застосовувана навіть при вагітності та годуванні груддю. Чи не забороняється її застосування і для дітей. Засіб здійснюється у вигляді пасти, яка застосовується зовнішньо на уражені ділянки дерми.

Цинкова мазь при вагітності: склад і дія медикаментів

Цинкова мазь при вагітності

Одним з безпечних лікарських засобів є цинкова мазь при вагітності  в поєднанні  з компонентами, що містяться в ній:

Оксид цинку;

Вазелін;

Допоміжні речовини.

Основна речовина препарату не є токсичною при використанні її в пасті. Вона не здатна проникати через шкірні покриви, тому не надходить і не всмоктується в кров. При застосуванні внутрішньо або за умови вдихання парів оксиду цинку у великих кількостях може чинити негативний вплив на організм, але з урахуванням того, що її вплив закінчується на шкірних покривах, шкоди вона не приносить. Саме тому паста є безпечною для майбутніх мам і їхніх малюків. При лікуванні, цинкова мазь при вагітності

 надає наступну дію:

Підсушує шкіру;

Знімає запалення, подразнення дерми;

Надає антисептичний, дезинфікуючий вплив;

Виробляє адсорбуючу дію;

Значно послаблює ексудативні процеси, що супроводжують захворювання.

Крім того, цинкова мазь при вагітності сприяє утворенню на шкірі своєрідної захисної оболонки, завдяки якій знижується вплив на перший фактор, що провокує захворювання і його можливі ускладнення.

Цинкова мазь при вагітності: показання та протипоказання

Цинкова мазь при вагітності застосовується для лікування дерматологічних захворювань різного походження. Таким чином, цинкова мазь при вагітності використовується для лікування таких захворювань:

Пітниця, попрілості;

Пелюшковий дерматит;

Герпес;

Дерматит, виразки, стрептодермія;

Опіки.

Засіб також широко використовується в боротьбі з пролежнями, екземою, коли вона знаходиться в гострій фазі, різного роду ранами. Зарекомендувала себе паста і як відмінний засіб проти прищів, вугрової висипки, акне. Перш ніж почати застосовувати ліки, проконсультуйтеся з фахівцем про доречність його використання – для призначення потрібне попереднє обстеження. Протипоказанням до його призначення може бути індивідуальна непереносимість компонентів пасти.

Цинкова мазь при вагітності у застосуванні  від прищів і інших дерматологічних проблем можуть проявлятися такі побічні ефекти:

Гіперемія;

Висип на шкірі;

Сверблячка.

Щоб уникнути шкоди на організм, необхідно дотримуватися запобіжних заходів:

Остерігайтеся попадання пасти в очі;

Уникайте проникнення засобу в ніс;

Попереджайте потрапляння мазі в рот, а через нього в шлунок.

Цинкову мазь можна використовувати, але якщо це робити неправильно, можуть проявитися і інші побічні ефекти, незалежно від того, чи застосовуєте ви її при вагітності чи ні:

Підвищене потовиділення;

Кашель;

Загальне нездужання;

Больові відчуття в суглобах, м’язах;

Озноб;

Головний біль.

У період виношування малюка у жінки в силу гормональної перебудови можуть з’являтися прищі, вугри, мелазма (поява пігментації на шкірі).

Як правило, в цьому випадку фахівці рекомендують використовувати цинкову мазь як одне з найбільш щадних засобів.

Цинкова мазь при вагітності: як правильно застосовувати?

Щоб цинкова мазь при вагітності принесла тільки користь і не завдала шкоди ні організму мами, ні організму малюка, користуватися нею потрібно, дотримуючись певного алгоритму. Перед застосуванням пасти необхідно провести дезінфекцію рук – ретельно вимити їх з використанням мила, а далі обробити спиртом.

Це потрібно для того, щоб не викликати подразнення шкіри і не занести на пошкоджену ділянку інфекцію. Якщо вам необхідно обробити шкіру обличчя, слід видалити макіяж. Для обробки жирного типу шкіри потрібно скористатися спеціальними засобами, призначеними для догляду за таким типом дерми. Далі нанесіть пасту тільки на проблемні ділянки – акне, прищі, вугри. При лікуванні попрілостей на будь-якій області тіла також потрібно обробляти виключно їх.

Враховуючи те, що цинкова мазь при вагітності не вбирається в шкіру, через якийсь час після нанесення (приблизно через півгодини) за допомогою паперової серветки або рушника видаліть залишки пасти. Якщо за допомогою засобу ви рятуєтеся від дерматологічних проблем на обличчі, врахуйте, що після її застосування не можна користуватися косметикою, тому як дермі необхідно «дихати». В анотації до мазі зазначено, що користуватися нею можна до 6 разів/добу.

Досить застосовувати її порядку 3 разів/добу через рівні проміжки часу. Перш ніж використовувати препарат, зробіть стандартний тест на наявність алергії – нанесіть його на 5 хв. на зап’ястя. Намагайтеся не застосовувати або використовувати з особливою обережністю мазь для ділянок дерми, розташованих поблизу носа, очей, рота, щоб не допустити токсичного отруєння, яке особливо небезпечно для вагітних жінок.

Саліцилово-цинкова мазь при вагітності

Цей медикамент став відомий в минулому столітті. Винайдена саліцилово-цинкова мазь була О. Лассар в Німеччині. Як видно з її назви, відрізняється вона своїм складом, до якого входить саліцилова кислота. Крім того, одним з компонентів пасти є крохмаль пшеничний. Саліцилово- цинкова мазь при вагітності виявляє такий вплив:

Антисептичний;

В’яжучий;

Протизапальний;

Відновлюючий.

Мазь відома своєю властивістю боротися з тільки що появленими прищами та іншими дерматологічними проблемами. За рахунок вмісту кислоти паста здатна проникати в шкіру, потрапляючи через неї в кров, тому  використання саліцилово-цинкової мазі заборонено при вагітності, тому як може нашкодити її протіканню.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *