Home / Твоя краса / Боротьба з прищами та вуграми / Цинкова мазь – класичний засіб від прищів

Цинкова мазь – класичний засіб від прищів

Шкіра людини здатна переносити сотні різних запальних реакцій і масу найрізноманітніших хвороб, з ними пов’язаних. Саме тому за шкірою необхідно обов’язково стежити і при появі щонайменшого запалення прищів викорінювати його в зародку. Одним же з найефективніших протизапальних засобів є цинкова мазь, застосування якої відомо здавна і вважається одним з найкращих способів ліквідації прищів. При цьому цинкова мазь дозволяє не тільки прибрати вогнище запалення, але і підсушити ранки, продезінфікувати їх і вивести зі шкіри всі шкідливі речовини.

 Цинкова мазь від прищів: застосування препарату

Цинкова мазь - класичний засіб від прищів В інструкції до цинкової мазі сказано, що вона прекрасно захищає тканини шкіри від подразнення і нагноєння. Однак це не означає, що препарат можна використовувати абсолютно з будь-якого приводу, адже у хворого може виникнути гіперчутливість і, як наслідок, ще більш серйозне роздратування. Особливо слід побоюватися нанесення мазі на відкриті рани або на ранки, що знаходяться занадто близько до слизових оболонок (наприклад, на повіках). В цілому, застосування цинкової мазі обмежена такими захворюваннями, як:

    попрілості,

   пітниця,

   дерматити різноманітного походження,

   виразкові хвороби шкіри,

   опіки,

   пролежні,

   екземи (у разі загострення),

   прищі і вугрі,

   різні поверхневі рани,

   герпес (прості випадки).

 Цинкова мазь від прищів: особливості використання

 Основна перевага цинкової мазі – відсутність побічних ефектів (крім зазначеної гіперчутливості, яка може виникнути через алергію на цинк або вазелін, з яких складається препарат). Тому даний засіб успішно застосовується для лікування широкого спектру захворювань, причому використовувати мазь можна навіть у період вагітності або лактації.

 Застосовується цинкова мазь виключно зовнішньо (якщо засіб потрапляє в очі, необхідно тут же ретельно промити їх!). Перед її нанесенням на шкіру, слід ретельно промити уражене місце, а потім просушити. Наносити мазь потрібно тонким шаром і не більше 6 разів на день, а в разі якщо лікуються опіки, можна на нетривалий час накладати пов’язки з маззю. Також засіб можна використовувати для дітей, обробляючи цинковою маззю ті ділянки їх тіла, які часто перебувають у контакті з білизною.

 Цинкова мазь від прищів

 Найбільш поширеним способом застосування цинкової мазі є боротьба з висипом прищів, вугрів, і цей факт відомий багатьом підліткам. В давнину даний спосіб був настільки популярний, що встиг стати «народним». Цинкова мазь надає дію безпосередньо на джерело запалення, ліквідуючи почервоніння і припухлість шкіри і усуваючи больові відчуття, викликані великими вуграми. Завдяки підсушуючому ефекту ліквідується не тільки саме вогнище запалення, але і сліди від нього. Препарат може застосовуватися для лікування прищів, різних видів висипу, однак якщо причина висипань невідома, краще не займатися самолікуванням, а проконсультуватися у лікаря. У випадку, коли поява вугрів, прищів і гнійників не пов’язана з віковою перебудовою організму, цинкова мазь може не надати потрібного ефекту, спочатку потрібно буде продіагностувати і усунути внутрішні проблеми організму.

 Цинкова мазь від зморшок

 Застосування цинкової мазі для боротьби зі зморшками також практикується. У цьому випадку засіб намащують тонким шаром на шкіру, що в’яне. Мазь володіє сильним підсушуючим ефектом, тому її застосування потрібно обов’язково поєднувати із зволожуючими кремами. В іншому випадку результат може виявитися протилежним бажаному – чутлива шкіра навколо очей і рота (де найчастіше і з’являються зморшки) стане ще більш сухою і почне лущитися.

 Також цинкова мазь не повинна застосовуватися після того, як закінчиться термін її придатності (зберігати її можна до 5 років і обов’язково в герметичній упаковці і прохолодному місці), адже інакше вона не тільки втратить свої якості, але й може завдати шкоди шкірі. Перед використанням препарату необхідна консультація з косметологм або дерматологом.


Check Also

Маска від чорних цяток з содою в домашніх умовах

У кожної господині на кухні є маленька коробочка з содою. Цей продукт ми найчастіше використовуємо …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *