Home / Активний спосіб життя / Фітнес / Тренування у воді: як займатися в басейні, морі, річці

Тренування у воді: як займатися в басейні, морі, річці

Вода не тільки камінь точить, але і з фігурою творить чудеса. Тренування у воді допомагають швидко схуднути, зміцнити м’язи, і підходять навіть тим, у кого є проблеми з хребтом. Як вибудувати заняття на морі, в басейні або річці.

Чим хороші тренування у воді

Тренування у воді як займатися в басейні, морі, річці

Перша перевага тренувань у воді дозволені практично всім. Тренування у воді – це найчастіше єдине що можна і потрібно практикувати, коли будь-яка інша фізична активність під забороною. Відвідувати заняття з плавання та аквааеробіки не слід хіба що при проблемах вуха, горла чи носа: отиті, ангіні, нежиті. В іншому такого фітнесу одні суцільні плюси!

Коли ми горизонтально витягуємося у воді під час плавання, та й коли висимо в ній, виконуючи вправи аквааеробіки, серцю набагато легше перекачувати кров по всій кровоносній системі організму: немає такого тиску, як на суші. Кров насичується киснем і рівномірно розносить його по всьому організму.

За рахунок опору води ви отримуєте більше навантаження на м’язи, ніж під час «сухопутних» тренувань. Причому навантаження, за рахунок того що вода має виштовхуючі властивості, практично не відчуваються і переносяться набагато легше.

Під час тренувань у воді ви розвиваєте своє тіло максимально гармонійно. Якщо на суші, щоб збалансовано пропрацювати м’язи рук, вам потрібно спершу прокачати біцепс, а потім трицепс, у воді (знову ж за рахунок її опору) м’язи-згиначі і розгиначі гарантовано опрацьовуються в будь-якій вправі.

При тренуваннях в річці, басейні або морі, вода постійно масажує тіло, надаючи лімфодренажной вплив. Морська особливо добре впливає на що відбуваються в шкірі обмінні процеси, покращуючи її тонус і зовнішній вигляд.

Ще одна перевага тренувань у воді, особливо в літній період: під час них ми не потіємо. А значить, не втрачаємо з потом ні воду, ні розчинені в ній мінеральні речовини.

Тренування у воді і загартовують, і покращують роботу легенів, і активізують венозний відтік, і – повторимо ще раз – не шкодять ані суглобам, ні хребту.

Що розвивають тренування у воді

У першу чергу, тренування у воді – і плавання, і аквааеробіка, і спортивні ігри – це відмінна кардіо. Крім цього заняття в природному водоймищі вчать орієнтуватися і підвищують вашу впевненість у собі як у плавця.

Абсолютно всі тренування у воді розвивають витривалість: ви відчуєте, як буквально від заняття до заняття переносити навантаження буде легше і легше.

А от для розвитку сили тренування у воді не дуже-то підходять. Тут вони будуть в допомогу хіба що зовсім новачкам у фітнес. На перших порах вони дозволять гармонійно зміцнити всі м’язи тіла. Але потім доведеться переходити до роботи з обтяженнями поза водою: так як вона володіє виштовхуючим ефектом, нарощувати навантаження в ній буде неможливо.

У якій воді тренуватися: чим відрізняються заняття в басейні, річці і морі

Звичайно, ідеальне місце для водних занять – це басейн. У ньому і дно безпечне, і температура води відрегульована, і хвилі хіба що тільки від плавців на сусідній доріжці.

Але і відкриту воду можна пристосувати для тренувань. Важливо лише врахувати деякі особливості, а саме наявність течії, вітру і хвиль, властивості дна і температуру води.

Всі ці фактори повинні створювати комфортну обстановку для занять. Якщо дно кам’янисте і не дозволяє навіть спокійно увійти у воду, аквааеробікою в таке мiсце не позайматися. Якщо ви не дуже впевнено плаваєте, ще б’ють в обличчя хвилі – теж недобре. У зв’язку з цими обставинами свої тренування і плануйте. Заходьте в море, коли воно спокійне (наприклад, на світанку). А на річці шукайте місце, де безпечне дно іне буде заважати.

Як вибудувати тренування у воді

Оптимальний час тренування у воді – від 30 хвилин до півтори години. Якщо ви будете займатися по 40-60 хвилин 3-4 рази на тиждень, то при правильному харчуванні за місяць занять зможете скинути близько 2 кг.

Тим, хто віддає перевагу плаванню, тренери радять у першу чергу подбати про правильну техніку. Якщо ви весь час тримаєте голову над водою, то таке тренування вам нашкодить: призведе до перенапруження в шиї і верхній частині спини. А от коли ви на видиху опускаєте голову в воду, шия і хребет знаходяться в розслабленому стані.

Якщо вам більше до душі аквааеробіка, вибирайте вправи, що задіють великі групи м’язів: так ви витратите більше енергії. Це можуть бути махи, удари, кругові рухи ногами і руками, біг у воді.

Щоб це було саме тренування, а не купання, стежте за пульсом: від повинен становити 60-80% від максимального. В ідеалі потрібно використовувати грудний напульсник, але він буде триматися тільки під закритим купальником у жінок. Чоловікам з ним не поплавати. Якщо пульсометра немає, допустимо оцінювати навантаження, орієнтуючись на дихання: ви стали частіше дихати – значить, навантаження цілком достатнє.

Після будь-якого заняття обов’язково потягніться. Також у воді. Так як навантаження на м’язи у воді зовсім інше, вам буде легше тягнутися, ніж на суші.


Check Also

Тай-бо. Мегапопулярні тренування з чудовим результатом

Тай-бо – це фітнес-програма, що набула шаленої популярності в цілому світі, а зараз впевнено завойовує …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *