Home / Кулінаріні рецепти / Домашня кухня / Тісто на вареники – підбірка рецептів приготування

Тісто на вареники – підбірка рецептів приготування

Більш популярну і затребувану страву, ніж вареники, знайти не просто. Їх готують дуже часто. І не тільки в будні, а й на святковий стіл. Їх люблять навіть діти, з-за химерної форми і мереживних завитків. Але далеко не всі знають, як правильно приготувати  тісто на вареники, щоб вони вийшли особливо вдалими.

Тісто на вареники  – основи приготування

Тісто на вареники – підбірка рецептів приготування

Вважається вищим кулінарним досягненням знання рецептів приготування тіста для різних начинок. Так, наприклад, заварне тісто, де використовується окріп, підходить для солодких вареників. Тісто на вареники, замішане на сметані, вийде дуже ніжним.

Його застосовують для будь-яких начинок. Яйця зроблять вареники більш еластичними, ліплення стане простим заняттям. Крім солі в процесі приготування можна додавати і цукор. Він додасть продукту цікавий смак.

Розгортати тісто можна по-різному. Хтось любить тонке і з великою кількістю начинки, а інші, навпаки, товсте.

Якщо дотримані всі правила замішування тіста, то процес ліплення вареників проходить легко і швидко. Необхідно тільки розкачати пласт і вирізати однакові кружечки за допомогою склянки. На кожен поміщається начинка і загортається так, щоб вміст не випав з вареника під час варіння.

Подавати готові вареники можна зі сметаною. У разі солодкої  страви – з варенням, джемом, збитими вершками і навіть морозивом. Якщо в варениках солона начинка, то можна до них підсмажити цибулю і подавати з вершковим маслом і соусом.

Тісто на вареники. Рецепти  приготування

Пісне тісто

Одне з найулюбленіших і популярних страв у слов’ян, вареники, має тисячі рецептів приготування. Кожна господиня може придумати свою варіацію. Але класичними є вареники з прісного тіста. Рецепт їх приготування нескладний, але щоб вареники були м’якими і смачними, потрібно знати деякі тонкощі.

Основні інгредієнти для прісного тіста – вода і борошно. Іноді додається ще трохи молока, але таке тісто вийде не зовсім прісним. Для класичних вареників не потрібні навіть яйця.

Для більш легкого замішування тіста вода повинна бути нехолодною – 35-40 градусів.

Після замішування тісту потрібно дати відстоятися, так як в борошні є клітковина, яка повинна активуватися і засвоїтися. Для цього, замісивши тісто, його змащують олією і загортають в харчову плівку, щоб уникнути обвітрювання.

Підготовлене таким чином тісто потрібно витримати до 40 хвилин в теплому місці без протягів. Коли вказаний час пройде, тісто бажано перевірити на готовність. Для цього його потрібно придавити пальцями або защипнути: готове тісто на вареники  добре тримає форму. Якщо ж воно після впливу повертається назад, то йому потрібно ще дійти і готувати з нього рано.

На відміну від пельменів для вареників тісто має бути більш товстим. Щоб зробити його таким, потрібно під час замішування впливати на нього трохи м’якше. Однак занадто м’яким тісто не повинно бути, тому що воно буде прилипати до столу при ліпленні, розварюватися в воді.

Такий вид тіста  підійде для будь-якої солоної начинки. Замісити його просто, потрібно зовсім небагато часу. Мінімальна кількість інгредієнтів робить варіант фінансово вигідним. Вареники з пісного тіста можна приготувати в будь-який момент, продукти для нього завжди знайдуться в будинку.

Рецепт приготування пісного тіста для вареників дуже простий:

Склянку теплої води вилити в зручну для замішування тару.

Добавити сіль за смаком і трохи рослинного масла.

Помішуючи, поступово засипати 0,5 кг борошна.

Замісити тісто і упакувати його в пакет.

Після того, як тісто постоїть в теплі 1 годину, можна починати ліплення вареників.

Оптимальне співвідношення інгредієнтів: на 700 г борошна – 200 мл води і половина чайної ложки солі. Є й інший варіант – на 300 г борошна береться близько 200 мл знежиреного кефіру, не додаючи солі.

Порядок приготування наступний:

Спочатку в теплій воді, або молоці, розчинити сіль. В отриманий розчин поступово додавати борошно, замішуючи при цьому тісто і домагаючись однорідної структури. Поєднавши обидві складові, тісто викласти на поверхню, посипану борошном, і замішують тісто, щоб воно стало тугим.

Закінчити вимішувати тісто можна тоді, коли воно виглядає однорідним навіть в розрізі. Після цього етапу його потрібно загорнути в харчову плівку і витримати в теплому місці рекомендований час.

Після готовності тісто розділити на частини, одну з яких скачати в ковбаску. Її розрізати на частини шириною до 2 см і, зануривши кожен шматочок в борошно, розкачати в корж. Якщо тісто вийшло дуже крутим, то для його розкочування стіл посипати борошном не потрібно. Але в цьому випадку воно може ковзати по столу. Для усунення ковзання руки потрібно трохи змочити водою.

Далі можна ліпити вареники з обраною начинкою. Вона може бути з найрізноманітніих продуктів: овочевих, м’ясних, фруктово-ягідних або кисломолочних.

Під час роботи з однією частиною тіста іншу слід знову загорнути в харчову плівку, щоб тісто не втратило свої властивості.

Зліплені вареники готувати в трохи підсоленій воді.

Заварне тісто

Для вареників з солодкою начинкою найкраще підходить заварне тісто. Перевага його в тому, що при заморожуванні воно не тріскається і відмінно виглядає. Вареники можна заготовити про запас, і вони збережуть свої властивості і зовнішній вигляд.

Ось як приготувати заварне тісто на вареники:

Насипати в чашку 300 гр борошна і змішати його з дрібкою солі і 0,5 ч.л. соди.

Окремо в склянку налити 2 ст.л. рослинного масла.

Закип’ятити 250 мл води і влити в склянку  з маслом.

Вміст склянки додати до борошна і добре розмішати ложкою.

Далі тісто потрібно замішати руками.

Помістити в пакет і відправити в холодильник на півгодини.

На кефірі

Найперші вареники, які готували на Україні, були на кефірі. Вони виходять об’ємними і досить товстими. Але при вживанні не здаються важкими. Тісто на вареники ніжне, не покривається скоринкою в процесі ліплення. Варити вареники потрібно всього декілька хвилин.

Рецепт приготування тіста на кефірі:

Просіяні 2 склянки борошна пересипаються в чашку. Додається сода і сіль по 0,5 ч.л.

До 1/3 склянки кефіру потрібно влити 2/3 склянки води.

Рідина вливається в борошно.

Замішується еластичне і ніжне тісто.

Через півгодини можна формувати.

Ліпити вареники з тіста на кефірі одне задоволення. В процесі може брати участь вся сім’я. Неперевершений результат гарантований. Така страва може бути не тільки буденною, але і святковою.

На молоці

Ніжне і смачне тісто на молоці підходить для вареників з начинкою будь-якого виду. Готується воно так:

Просіяти в миску 2 склянки борошна. Зробити поглиблення і вбити яйце. Трохи посолити і залити склянку молока, що має кімнатну температуру.

Спочатку тісто потрібно замішувати ложкою, а потім, додавати борошно, руками.

Борошна може знадобитися до 4 склянок.

Коли тісто буде майже готове, додається рослинне масло. Знову вимішуємо.

Накидається рушником на півгодини.

Зі сметаною

Додавши сметану в тісто, можна домогтися більш ніжної консистенції. Таке тісто особливо добре для вареників з картоплею і цибулею і для будь-якої іншої несолодкої начинки.

Просіяне борошно (450 гр) поміщають в глибоку чашку. Додають сіль (0,5 ч.л.) і перемішують.

Сметану (3 ст.л.) в окремій тарілці змішують з содою (0,5 ч.л.).

З’єднують інгредієнти.

Доливають кип’ячену теплу воду (100 мл).

Вимішують тісто. Загортають його в поліетилен і залишають в теплі на 30 хвилин.

Дріжджове тісто

Багато господинь серед усього розмаїття рецептів вибирають дріжджове тісто. Воно готується нескладно і завжди чудово виходить. Ідеально підходить для начинки з картоплі і капусти.

На 700 мл теплої води буде потрібно 20 гр дріжджів. Вони розводяться в рідині, засипається сіль і цукор за смаком.

Додається 6 склянок борошна і половина чайної ложки соди.

Замішується тісто. Воно вийде липке. Потрібно буде додати ще борошна до утворення пружного і еластичного матеріалу.

Тісто потрібно укутати рушником і не чіпати годину.

 Далі приступають до художньої частини процесу. Не використане тісто на вареники  накривають поліетиленом, щоб не підсихало.

На жовтках

 Замішене на жовтках тісто  на вареники  має красивий жовтуватий колір. Воно м’яке і зручне в роботі, не липне до качалки і рук в процесі розкачування і формування вареників. На відміну від жовткового тіста  для равіолі та італійської пасти, тісто для вареників на жовтках готується з додаванням холодної води.

знадобиться:

– борошно – 3 склянки (480 г)

– сіль – ½ ч. ложки

– яєчні жовтки – 4 шт.

– вода (дуже холодна) – 200 мл

У велику простору миску просійте борошно, змішайте його з сіллю. Зробіть в гірці поглиблення, додайте туди яєчні жовтки. Потроху підливаючи холодну воду, почніть замішувати тісто ложкою.

Коли тісто почне набувати пластичну однорідну структуру, вимісити його руками. В результаті тісто має вийти досить крутим.

Скачайте тісто, загорніть в харчову плівку або покладіть в поліетиленовий пакет і залиште відпочивати на півгодини при кімнатній температурі. За цей час тісто придбає додаткову еластичність.

Поки тісто відпочиває, ви встигнете приготувати свою улюблену начинку для вареників. Після закінчення зазначеного часу дістаньте тісто з харчової плівки, ще раз гарненько вимісити.

Тісто для вареників на жовтках готове для оброблення. Розкачуйте його дуже тонко, так як пластична структура не допустить поривів під час формування і варіння. Зліпивши вареники, опускайте їх в киплячу підсолену воду і варіть 2-3 хвилини після спливання, в залежності від ступеня готовності начинки.

На замітку

Вода для приготування тіста повинна бути дійсно холодною, навіть крижаною.

Ви можете замінити жовтки в списку інгредієнтів цільними яйцями в пропорції: 2 жовтки = 1 яйце. Але на яєчних жовтках тісто буде набагато ніжнішим.

Готуємо тісто в хлібопічці

Приготувати тісто на вареники можна і без застосування ручної сили. Хлібопічка зробить все сама. Зручно, легко і економно. Результат перевершить всі очікування.

У відсік хлібопічки розбити 2 яйця, добавити сіль і кип’ячену воду (1 склянка).

Просіяти 3 склянки борошна і додати в загальну тару.

Налаштувати режим «заміс тіста».

Отриманий матеріал помістити в пакет. Прибрати в холодильник на годину.

Тісто на вареники.  Хитрощі і нюанси

Знання деяких тонкощів допоможе вам приготувати дуже смачне тісто на вареники:

Не можна після замісу тіста відразу ж приступати до ліплення вареників. Потрібно почекати 30-60 хвилин.

Коли тісто знаходиться під плівкою, при ліпленні його потрібно діставати звідти частинами, щоб воно не зовсім засихало.

Заварне тісто вимагає перемішування інгредієнтів за допомогою ложки.

Довго тісто місити не треба. Головне – домогтися однорідної консистенції.

Борошна  спочатку варто покласти трохи менше, ніж написано в рецепті, а потім додавати в міру необхідності, доводячи тісто до потрібної консистенції.

Руки повинні бути весь час в борошні, інакше тісто буде до них липнути.

У разі дотримання рецепта вареники варяться 2 хвилини (після спливання), а для заварного тіста відводиться 1 хвилина.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *