Home / Кулінаріні рецепти / Випічка / Пісочне печиво. Оригінальні, смачні та прості рецепти

Пісочне печиво. Оригінальні, смачні та прості рецепти

Пісочне печиво  відрізняється ніжним делікатним смаком і приємним розсипчастим тістом. Печиво з такого тіста – відмінний варіант домашньої випічки до чаю. Адже його так люблять маленькі діти. Навчитися готувати пісочне печиво  в домашніх умовах неважко. Наприклад, ви можете приготувати випічку простими рецептами, наведеними нижче.

Пісочне печиво «Зелені яблука»

Пісочне печиво. Оригінальні, смачні та прості рецепти

Спечіть до вечірнього чаю або склянки  соку на полуденок ось таке незвичайне і дуже цікаве пісочне печиво у вигляді яблучок! А поруч покладіть нарізані кружальцями справжні яблука: нехай домочадці здивуються! Вийде відмінний десерт: нехай пісочне печиво і досить калорійне, але домашнє гарантовано краще покупного.

Хоча в складі пісочного печива «Зелені яблука» і немає яблук, зате для його приготування ми будемо використовувати тільки натуральні інгредієнти. Якісне вершкове масло, а не маргарин, і рослинний барвник замість штучного.

Для фарбування тіста в первісному рецепті печива-яблучок застосовується японський зелений чай. Званий «Матчі» (але вірне вимова звучить «Матті», що в перекладі означає «розтертий чай»). Виглядає Матті, як зелений порошок.

Саме він фігурує в класичній японській чайній церемонії, а також додається до місцевих солодощів «вагасі» і морозиво. Але, так як чай Матті досить дорогий, і купити його можна не в будь-якому магазині. Замінимо оригінальний інгредієнт більш доступним – шпинатом!

Листя шпинату – чудовий натуральний барвник. При додаванні в тісто додає виробам гарний зелений колір різного ступеня насиченості. Залежно від кількості шпинату колір виходить ніжно-салатовий або яскраво-смарагдовий.

Додаючи пюре зі шпинату, можна фарбувати тісто для бісквітів, локшини, домашнього хліба. Також в якості зелених барвників підходить і інша зелень: петрушка, кріп. Але ці ароматні трави краще використовувати для закусочних рецептів. Таких, як часниково-кроповий хліб, булочки з сиром і зеленню. А шпинат ідеальний як для солоних, так і для солодких страв – його смак нейтральний.

Інгредієнти для пісочного тіста:

шпинат – 100 г;

2 жовтки середнього розміру;

цукор – 150 г + 3 ст.л. для обсипання;

вершкове масло – 150 г;

борошно – 350 г + 1,5 ст.л .;

лимонна цедра – 1 ст.л.;

розпушувач –  2 ч.л.;

сіль – 1/8 чайної ложки;

Ванілін на кінчику чайної ложки;

крижана вода – 1,5 ст.л..

Для оформлення печива у вигляді яблук

Гвоздика – 50 шт .;

Шоколадні дропси – 50 шт.

Заздалегідь дістаємо з холодильника масло для тіста, щоб розм’якшилося. А воду, навпаки, потрібно охолодити.

Лимон помиємо і заллємо окропом, щоб прибрати гіркуватий присмак цедри.

Перш ніж займатися тістом, потрібно підготувати шпинат. Підійде як свіжий, так і заморожений. Якщо використовувати заморожений, то заливають  його окропом на пару хвилин. Потім ретельно віджимають.

Якщо свіжий – то спершу опускають зелень в холодну воду, щоб відмочити землю, що прилипла до листя. Через 4-5 хвилин добре промивають їх в проточній воді.

Опускаємо шпинат в киплячу воду так, щоб вона покривала листя, і проварюємо 1 хвилину, не більше. Цього достатньо, щоб він став м’яким. Якщо переварити, то зелень втратить яскравий колір і стане болотного відтінку.

Відкидаємо проварений шпинат на друшляк і чекаємо, поки стече вода, а зелень охолоне і її можна буде взяти в руки.

Дуже старанно віджимаємо зайву вологу. В результаті у вас вийде невелика шпинатна грудка вагою 40-50 г – за обсягом набагато менша первинного пучка. Цього достатньо на порцію тіста.

Тепер – найтрудомісткіший  з етапів приготування: протираємо шпинат ложкою через сито, щоб отримати ніжне пюре, яке розподілиться в тісті рівномірно.

Якщо у вас хороший блендер, можна спробувати пюрезувати шпинат з його допомогою. Але все ж протирання через сито, хоча воно і вимагає більше праці і часу, дає кращий результат. Тісто виходить не в зелену цятку, а однорідного кольору.

Тепер пора замісити пісочне тісто. Відділимо жовтки від білків. Яєчні білки знадобляться для омлету або безе. А до жовтків всипаємо цукор і збиваємо міксером 1-2 хвилини.

Додаємо до збитих жовтків м’яке вершкове масло.

І ще раз збиваємо суміш до отримання однорідної пишної маси.

Просіваємо в масляну суміш борошно, з’єднане  з розпушувачем. Посолити, додати ванілін і лимонну цедру.

Перетремо компоненти тіста руками у велику крихту.

Відділимо чверть або трохи менше третини тіста і покладемо в окремий посуд.

До меншої частини тіста додаємо пюре зі шпинату і перемішуємо.

Так як при додаванні вологого пюре тісто стає липким, то підсипаємо 1-1,5 ст.л. борошна. І замішуємо зелене тісто, збираючи його в грудку.

А в біле тісто, навпаки, підливаємо 1-1,5 ст.л. холодної води, щоб воно перестало кришитися і також зібралося в кулю.

Розкачуємо зелене тісто між двох листів пергаменту (щоб не прилипало до столу і качалки) в прямокутник розміром близько 18х25 см, товщиною 3-4 мм.

Знімаємо пергамент. З білого тіста формуємо ковбаску такої ж довжини, як зелений пласт, і розміщуємо її посередині коржа.

Піднявши край пергаменту, щільно обертаємо зеленим коржем білу ковбаску. Потім таким же чином загортаємо другий край. Защипуємо стик. І катаємо ковбаску по столу взад-вперед, щоб шари тіста щільно притулилися одне до одного, і печиво в подальшому не розшаровувалось.

Посипаємо папір цукром і знову прокатуємо ковбаску туди-сюди. Щільно загортаємо в пергамент і поміщаємо в холодильник на 1 годину.

По закінченні цього часу включаємо духовку, щоб розігрілася до 170 * С. Застеляємо деко листом пергаментного паперу. Готуємо два блюдця: з гвоздикою і з шоколадом для декору.

Діставши заготівлю, нарізаємо ковбаску на круглі шматочки 1 см завтовшки.

Кожен кружечок трохи притискаємо пальцями вгорі і внизу. Вставляємо по гвоздичці: внизу – бутоном назовні, а зверху – назовні хвостиком.

Вставимо в тісто шоколадні «насіння».

Викладаємо печиво на деко, залишаючи між ними по 3-4 см. В процесі випікання «яблучка» підростають.

Випікаємо на середньому рівні духовки при 170 * С протягом 25-30 хвилин. Не перетримуйте печиво: при пересушуванні пісочне тісто стає твердим. Тому будьте уважні: тісто повинно залишитися світлим, хіба що трохи зазолотитися.

Акуратно, щоб не обпектися, спробуйте притиснути тісто пальцем. Якщо воно вже сухе, вм’ятини не залишається. Але при цьому ще трохи м’яке, – пора діставати. Можна перевірити шпажкою, критерії ті ж: тісто всередині сухе, але не тверде, а трохи м’яке. Остигаючи, печива затвердіють – враховуйте це при випіканні.

Щоб не поламати гаряче пісочне тісто, дозволяємо печеням разом з пергаментом обережно з’їхати з дека на стіл. Нехай охолонуть на рівній поверхні.

Викладаємо пісочне печиво «Зелені яблука» на блюдця і запрошуємо домашніх – дивуватися і пробувати!

Пісочне печиво з повидлом

Пісочне печиво  з повидлом – апетитна насолода до чаю. Глянцева начинка в борошняному обрамленні навіть без додаткового декору. У вигляді цукрової пудри, глазурі та інших кондитерських хитрощів виглядає цікаво і привертає увагу здалеку. Складно встояти і зайвий раз не пригоститися цієї «спокусливою» випічкою!

В даному випадку замішуємо стандартне пісочне тісто на жовтках без використання соди / розпушувача. Форму-шаблон вибираємо самостійно, роблячи печиво «суворим» або у вигляді кумедних фігурок. Що стосується наповнювача, вибір тут великий – пробуючи різне повидло. Можна кожного разу отримувати випічку з новим смаком. Надаючи їй апельсинові, вишневі, абрикосові та інші «відтінки».

Інгредієнти:

вершкове масло – 150 г;

борошно – 220-250 г;

цукор – 70 г;

сіль – ;

яєчні жовтки – 2 шт .;

апельсинова цедра – 1 ст. ложка;

густе повидло або джем – близько 80 г

Масло заздалегідь дістаємо з холодильника, щоб воно встигло підтанути при кімнатній температурі. Розм’якшений брусок нарізаємо довільними шматками, змішуємо з цукром і сіллю.

Енергійно розтираємо суміш виделкою, поєднуючи інгредієнти в однорідну массу.

Відокремивши від білків, додаємо яєчні жовтки. Розмішуємо.

Для легкого аромату додаємо цедру апельсина, частинами підсипаємо борошно.

Замішуємо м’яке тісто, збираємо в кулю і, обернувши харчовою плівкою, прибираємо на 40-60 хвилин в холодильник. Для подальшої роботи тісто обов’язково повинно добре охолонути.

Через деякий час, охолоджене і тепер більш слухняне тісто розгортаємо в пласт товщиною 3-5 мм. Вибираємо формочки для печива – беремо одну велику, а другу значно меншого розміру. Вирізаємо заготівлі за допомогою більшого шаблона.

У половини заготівель по центру маленькою формочкою продавлюємо «віконця». Обрізки тіста збираємо, знову розгортаємо, вирізаємо і т.д. Якщо немає спеціальних форм для печива, можна обійтися і підручними предметами, наприклад взяти дві кришки різного діаметру і з їх допомогою вирізати заготівлі.

На деко, застелене пергаментним папером, викладаємо цільні пластини – основу майбутнього печива. Змащуємо тонким шаром повидла, залишаючи вільне місце по краях. Повидло обов’язково має бути густим і краще кисло-солодким (відмінно підійде апельсинове, абрикосове, вишневе і т.д.).

На начинку акуратно укладаємо заготівлі з отворами.

Випікаємо в прогрітій до 180 градусів духовці 10-20 хвилин – тісто має лише злегка зазолотитися по краях. Готове пісочне печиво  з повидлом повністю остуджуємо.

Ніжна, розсипчаста і смачна випічка до чаю готова!

Пісочне печиво. Коментарі

 Ігор. А яке варення найкраще використовувати?

 Людмила. Дуже смачно, чоловік і дочка обожнюють, раджу всім)

 Мавджуда. Дякую за рецепт

 Галина.Дуже смачно і дуже просто! Дякую за рецепт :-) :-) :-)

 Ольга. З дитинства люблю і печу це печиво! Ось і правда простий і безпрограшний варіант!

 Sharona. Просто, швидко і найголовніше дуже смачно.

 Кіра. Готую вже вдруге, дуже вдалий рецепт. Правда я зменшую кількість цукру, так як я не ласунка.

 Їжак. Варення залишається багато – рецепт підказав куди його використовувати. Трохи зменшити цукру і прекрасно до чаю !!!

 Анастасія. Дуже люблю цей рецепт. Печиво з дитинства. Просто і незрівнянно!

 Зульфія. Дуже смачно завтра спробую приготувати

 Світлана. Велике спасибі за рецепт! Мій чоловік великий любитель мурашника, але згущене молоко з вершковим маслом влітку ,,, а тут прекрасна альтернатива з сиром і варенням, масло замінила вершковим маргарином, природно, духовки у всіх різні.

Так що час може варіюватися до +, -, 5-10 хвилин. Я солодке їм тільки за бажанням, яке у мене виникає, з не залежних від мене причин. Так, що навіть не спробувала, але повірте – чоловік у мене великий привереда, догодити йому в випічці дуже складно, а тут похвалив. Велике вам спасибі!

 Єва. Світлана, дякую вам за коментар! Всіх благ!

 Ігор. Готую під настрій.

Печенюшки – пальчики оближеш.

Мої дівчатка змітають за пару днів. Роблю з перетертою журавлиною.

 Ганна. Дуже смачне печиво. І дуже просто готувати.

 Тетяна. Вийшло здорово! Дякую за абсолютно простий і дуже смачний рецепт))))

 Анонім. можна верхній шар тіста натерти на крупній тертці

 Лариса. Дуже смачно

 Томи. спасибі! чудово!

 Євгенія. А хіба не простіше покласти тісто в морозилку і потім через 15 хвилин натерти на крупній тертці?

 Тетяна. Дивовижно смачне печиво! Дякую за рецепт! Готую вже вдруге, тільки тепер взяла деко трохи менше і скоротила інгредієнти вдвічі, т.к. масла в будинку було лише 100гр. Зі смородиновим варенням-смакота (для густоти додаю трохи крохмалю)

 Маргарита. Печиво дуже смачне, та й рецепт дуже простий. Замінила варення сиром зі сметаною. хто не любить солодке, то сир то що треба!

Готуємо тісто для пісочного печива в попелястому посипанні

Для випічки пісочного печива в домашніх умовах вам буде потрібно наступний набір продуктів:

пшеничне борошно вищого сорту 120-130 грам.

цукровий пісок – 80 грам.

Куряче яйце (жовток) – 1 штука.

вершкове  масло – 80 грам.

Розпушувач для борошна – 1 чайна ложка з верхом.

Вершкове масло в зазначеній кількості розтопіть в неглибокій пательні або в мікрохвильовій печі, засипте цукровий пісок і вбийте один курячий жовток. Візьміть вінчик і змішуйте інгредієнти до повного розчинення цукру.

Борошно просійте кілька разів через дрібне сито і додайте в нього розпушувач. Розмішайте продукти між собою і висипайте дрібними порціями в суміш жовтків і цукру. Замішуйте тісто спочатку ложкою, а коли воно почне густіти – місіть руками.

Можливо, борошна вам буде потрібно трохи більше, ніж в рецепті – досипати його в тісто потроху. За рецептом домашнього тіста у вас повинна вийти досить м’яка маса, що не липне до рук. Після того, як тісто буде готове – переходьте до його оброблення.

Відривайте від тіста  невеликі шматочки і катайте з них круглі кульки, приблизним розміром з волоський горіх. Кульки злегка розчавлюють зверху і викладайте на деко для випічки, попередньо простелене пекарським пергаментом.

Духову шафу розігрійте до 180 градусів і поставте в неї деко з печивом. Середній час випічки близько 15-20 хвилин. Не давайте печиву занадто рум’янитися – воно вважається готовим вже тоді, коли придбає приємний золотистий відтінок.

Не забуваємо про чудесні рецепти кексів в формочках! А поки випічка доходить до готовності – приготуйте посипання. Для цього кілька ложок несолодкого какао-порошку розмішайте з цукром за смаком. Обваляйте в посипанні верх готових печенюшок і подавайте ласощі до столу.

Пісочне печиво – рецепт

Печиво – смачна, солодка або несолодка домашня випічка. Кожен раз можна приготувати якусь оригінальну і незвичайну форму печива. Але сьогодні ми поговоримо про найзвичайнісіньке, але таке смачне пісочне печиво  – це пісочне кільце з горіхами.

Напевно, що багатьом подобається таке пісочне кільце. Адже це дуже доступно, просто, а виходить так смачно, що неможливо відірватися. І дорослі і діти їдять його з великим задоволенням. Тому, давайте готувати смачну випічку самі, з ніжністю і любов’ю.

Буде потрібно:

з вказаної кількості інгредієнтів у нас вийде приблизно 45 штук пісочного печива.

Борошно – 6 ст. (2-3 ст.л. потрібно залишити для посипання робочої поверхні)

Цукор – 1,5 склянки)

Яйця – 2 шт. + Білок одного яйця (один жовток ми беремо для змащення печива)

Масло вершкове (або маргарин) – 440 гр.

Сода – 0,5 ч.л.

Сіль – 0,5 ч.л.

Цедра – з половини лимона.

Горіхи (саме – арахіс смажений готовий або підсушений в духовці) – 200-300 гр.

 Як приготувати найсмачніше домашнє пісочне печиво  – кільце з горіхами.

Горіхи (арахіс), якщо він не смажений, нам потрібно підсмажити або краще підсушити в духовці, потім зняти оболонку. Подрібнити у велику крихту. А можна залишити горіхи цілими (половинками).

Масло вершкове (або маргарин) кімнатної температури за допомогою міксера на маленькій швидкості розтираємо з цукром. Потім збиваємо до пишного стану.

По одному добавляємо яйця, які ми попередньо змішуємо з сіллю і содою. Повинна вийти кремоподібна масса.

Потім починаємо додавати просіяне борошно, натерту цедру і на малих обертах замішуємо тісто (можна за допомогою спеціальних насадок для тіста). Коли тісто вже міксер не перемішує, його потрібно домісити вручну.

Отримане пісочне тісто викладаємо на робочий стіл. Ділимо тісто на 2-3 частини. Стіл присипаємо трохи борошном, беремо одну частину тіста, надаємо форму, розгортаємо в пласт, товщиною 7-8 мм.

Спеціальною виїмкою з зубчиками або просто круглою формою робимо заготівлі на печиво. В середині кожної заготівлі потрібно зробити дірочку (наприклад маленькою склянкою, меншим діаметром). Так робимо всі заготівлі для пісочного печива.

Потім змащуємо їх жовтком.

І посипаємо (або з одного боку обвалюють) подрібненими або половинками горіхи.

Перекладаємо печиво на деко, можна вистелити деко заздалегідь пекарським папером.

Випікаємо пісочне печиво  кільце при температурі 220-230 градусів до отримання золотистого кольору.

Виходить кілька листів, при можливості можна встановлювати по 2-3 дека відразу на випічку. Ось такі красені у нас виходять.

Пісочне печиво  виходить дуже смачне, ніжне, ну просто чудове! І швидко-швидко заварюємо свіжий чай і всіх кличемо до столу.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *