Home / Кулінаріні рецепти / Десерти / Тісто на чебуреки. Підбірка смачних та корисних рецептів

Тісто на чебуреки. Підбірка смачних та корисних рецептів

Хрустке тісто на чебуреки виходить далеко не у всіх господинь, тому багато хто шукає перевірений і одночасно нескладний рецепт, щоб порадувати своїх рідних смачною випічкою.

Тісто на чебуреки – рецепти

Тісто на чебуреки. Підбірка смачних та корисних рецептів

Сьогодні існує багато різноманітних варіантів борошняної заготовки для цієї страви з використанням мінеральної води, горілки, яєць та інших продуктів. Однак багато хто віддає перевагу саме класиці – прісному тісту на воді, для якого потрібно всього лише борошно, сіль і трохи масла, але підсумковий результат виходить просто чудовим.

Тісто на чебуреки, рецепт, якого може бути різним, має бути не тільки правильно приготованим, але і з розумінням справи. Багато що залежить від інгредієнтів, а тому ми пропонуємо кілька варіантів і способів.

Тільки, мабуть, досвідчені господині напевно знають, як приготувати чебуреки вдома такими щоб вони вийшли з хрусткою золотистою скоринкою, при цьому м’які всередині, ніжні і смачні. Ось тому дуже важливо знати, які є види, і як приготувати тісто на чебуреки, що відповідає на всі ваші вимоги. Кілька рецептів, як приготувати тісто на чебуреки  пропонуємо  від перевірених кухарів.

Заварне тісто для чебуреків

Один з найпростіших рецептів і один з найулюбленіших багатьма. Секрет його в тому, що чебуреки завжди виходять м’які, навіть через кілька годин після їх приготування.

Складові:

Борошно пшеничне в / г – 640 грам;

Вода очищена – 160 міліграм;

Куряче яйце – 1 штука;

Рослинна олія – 30 міліграм;

Сіль – 1 чайна ложка.

Як приготувати?

У киплячу воду додаємо рослинне масло і сіль. Розмішавши, всипаємо півсклянки борошна, після чого потрібно дуже добре все перемішати, щоб уникнути грудок. Ми залишаємо масу, щоб вона охолола небагато. Пізніше, додаємо сюди ж куряче яйце і ретельно перемішуємо.

Тепер більш творчий процес. Утворюємо гірку з борошна прямо на робочому столі, а в серединку її добавляємо заварну масу. Протягом хвилин десяти необхідно вимісити туге тісто так, щоб воно стало гладким. Після цього потрібно тісто залишити в теплому місці на півгодини, потім знову вимісити. І повторити. Після третього вимішування можна готувати чебуреки.

Тісто для чебуреків на молоці – рецепт

Ідеальне тісто для тих, хто любить не застосовувати силу при ліпленні. Таке тісто виходить пластичним і м’яким.

Складові:

Пшеничне борошно в / г – 450 грам;

Молоко (1, максимум 2,5% жирності) – 250 міліграм;

Горілка – 75 міліграм;

Сіль – половина чайної ложки.

Як приготувати:

Нагріваємо молоко і висипаємо в нього сіль. Борошно утворюємо гіркою з поглибленням в середині, куди виливаємо молоко. Вимішуючи тісто поступово, маленькими порціями додаємо в нього горілку до тих пір, поки тісто не загусне.

В результаті тісто має вийти в міру крутим. Тут вже знадобиться ваша інтуїція. При занадто м’якому тісті додайте трохи борошна, при занадто тугому – змочіть руки у воді і вимісити його ще раз.

Досягнувши ідеального результату, загорніть тісто в харчову плівку і відправте його в холодильник на півгодини. Після чого можна ліпити чебуреки.

Тісто для чебуреків на кефірі

Простий рецепт як приготувати тісто на чебуреки  на кефірі принесуть тільки задоволення під час ліплення страви. М’яка і еластична, а в готовому вигляді смачно і з хрускотом.

Складові:

Кефір (нежирний) – 250 грам;

Пшеничне борошно в / г – 500 грам;

Куряче яйце – 1 штука;

Сіль за смаком.

Як приготувати?

Готувати таке тісто простіше простого. Додаємо в кефір сіль і яйце. Перемішуємо і починаємо поступово всипати борошно, не забуваючи перемішувати. Як тільки тісто на чебуреки  загусне викладаємо його на робочий стіл і перемішуємо вже руками.

Розминаємо до того моменту, поки воно не стане в міру пружним і крутим. Після чого, даємо йому 20 хвилин постояти в кімнатній температурі і можна приступати до ліплення чебуреків.

Ось такі основні чотири види тіста існують для чебуреків. Проте, не дивлячись на його різновид, кожен професійний кухар вважає своїм обов’язком скористатися власним секретом, про який, звичайно, вони всі мовчать.

Тим часом, спробувавши приготувати чебуреки по одному з перерахованих вище рецептів тіста, ми впевнені, ви знайдете свою золоту середину, і порадуєте домочадців домашніми чебуреками.

Тісто для чебуреків – рецепт

Основна особливість цього рецепта в тому, що борошно замішують в гарячій воді. Хрустка рум’яна скоринка з безліччю бульбашок – головна ознака вдалої страви.

Складові:

Борошно – 3 ст.

Вода кип’ячена – 1 склянка

Сіль – 1/3 ст.л.

Рослинна олія – 1 ст.л.

Для приготування тіста беремо вказану кількість води, доводимо до кипіння.

Підказка. Головний секрет хрустких домашніх чебуреків – це тонко розкачане тісто. Тому ніколи не поспішаємо з цим етапом, а щоб при розкачуванні воно не прилипало до столу, стільницю злегка присипаємо борошном.

У гарячу воду додаємо масло, розмішуємо.

На замітку. Хоча головну роль в чебуреках грає саме начинка, від того, наскільки грамотно буде приготовлене тісто, залежить загальний смак випічки.

Борошно просіваємо через сито. Це необхідно для того, щоб вона додатково просочилася киснем, що позитивно вплине на готову випічку, заодно при просіюванні видаляється випадкове сміття.

Тепер в гарячу рідину всипаємо гіркою борошно і додаємо сіль.

За допомогою лопатки замішуємо тісто.

Рекомендація. Досвідчені кулінари підкреслюють, щоб чебуреки дійсно вийшли вдалим, необхідно правильно дотримуватися пропорції всіх продуктів. Наприклад, на 1 кг борошна необхідно 350 мл рідини.

Це цікаво. Правильно приготовлений чебурек повинен бути точно такого ж розміру, як і долоня того кулінара, який його готував.

Вимішуємо до тих пір, поки борошняна основа для чебуреків не стане повністю однорідною і не перестане прилипати до рук. Як тільки вона набуде такої консистенції, продовжуємо місити ще 10 хвилин до повної гладкості.

При цьому варто пам’ятати про те, що борошно буває різним, тому вищевказана його кількість може варіюватися. Можливо, його  потрібно трохи менше або більше. Крім того, якась його частина піде на присипку поверхні столу в момент розкачування.

Ми залишаємо тісто для відпочинку на 1-2 години, при цьому багато хто радить тримати його в холодильнику. Вважається, що холод надає додаткову еластичність і піддатливість.

Для того щоб тісто на чебуреки  не обвітрювалося, посуд накриваємо кришкою або загортаємо «колобок» в харчову плівку. Поки він вистоюється, приступаємо до приготування начинки.

Як тільки тісто на чебуреки  з апетитно хрусткою скоринкою буде готово, переходимо до наступного етапу – ліплення.

Тісто для чебуреків на горілці

Тісто на чебуреки на горілці – це один із секретів кримсько-татарської кухні, який робить ці смажені коржики з м’ясом такими хрусткими та смачними.

Сьогодні ми з вами поговоримо про те, як смажити кримські чебуреки – ту саму страву, яка завоювала популярність і всенародну любов в нашій країні завдяки смаку і хрусткості тіста і соковитості ароматної м’ясної начинки.

У чому плюс замішування тіста для чебуреків на горілці? Горілка робить прісне тісто більш еластичним і податливим, а при смаженні дає ті самі «фірмові» бульбашки і чарівну хрусткість.

Для приготування цих смачних коржиків з соковитою начинкою використовується прісне тісто крутого замісу. Готується воно зазвичай з гарячої (але не тільки що скипіла) води, борошна і солі.

Для того, щоб тісто на чебуреки  було смачним і хрустким, з бульбашками, в нього потрібно додати яйце, рослинне масло і горілку.

Таке тісто «любить», щоб його добре вимішували, доклавши певних зусиль і час від часу посипаючи борошном або збризкуючи водою. Тоді воно виходить досить еластичним і однорідним, тонко розкочується і не рветься, а при смаженні стає зпузирчастим, хрустким і ароматним.

Інгредієнти на тісто для чебуреків на горілці:

борошно – 640 гр,

горілка – 30 мл,

вода – 350 мл,

яйце – 1 шт.,

рослинне масло – 30 мл,

сіль – чайна ложка.

У каструлю наливаємо воду, додаємо рослинне масло і сіль. Ставимо каструлю на вогонь і поступово всипаємо в неї неповну склянку борошна, не забуваючи регулярно помішувати.

Як тільки всі грудки розійдуться і маса стане однорідною, каструлю знімаємо з вогню і охолоджуємо масу до кімнатної температури. Всипаємо в тісто решту борошна і перемішуємо.

Поки маса ще пухка і не зовсім однорідна, в неї потрібно додати яйце і декількома порціями влити горілку. Не забувайте при цьому ретельно вимішувати тісто. В результаті у вас повинна вийти щільна і еластична маса, яка має приємну, тугу консистенцію і не липне до рук.

Тісто на чебуреки  на горілці має обов’язково відстоятися. Тому рекомендуємо приготувати його за кілька годин до смаження страви. А найкраще тісто на кримські чебуреки зробити напередодні смаження.

Рослинна олія і горілка (при смаженні повністю випаровується), додані в тісто для чебуреків, роблять його ще більш податливим в роботі, а при смаженні дають ті самі хрусткі бульбашки, які ми всі так любимо.

Тісто на чебуреки. Секрет соковитої і смачної начинки для чебуреків

Ароматна і соковита м’ясна начинка – ще одна важлива складова, без яких у вас не вийдуть справжні кримські чебуреки, навіть якщо у вас буде смачне і хрустке тісто.

Традиційно прийнято м’ясо на фарш для чебуреків дрібно рубати. І знову-таки – традиційно для фаршу береться баранина. Якщо ви – не прихильник рубаної баранини, то можна, по-перше, фарш на чебуреки зробити за допомогою м’ясорубки (тільки використовуйте велику решітку). А по-друге – найсмачніше чебуреки виходять з начинкою із змішаного фаршу – яловичини і свинини з жиром.

Дуже важливо для соковитості фаршу на чебуреки додати цибулю – її повинно бути в пропорціях 2 до 1 (дві частини дрібно рубаної або пропущеної через м’ясорубку цибулі і одна частина фаршу). Цибуля в поєднанні з талим м’ясним жиром і дає нам той самий ароматний сік, який багато хто любить в чебуреках.

Для того, щоб зробити чебуреки ще більш соковитими, деякі додають в фарш трохи води. Ми рекомендуємо додавати жирний і наваристий бульйон – так буде ще смачніше і соковитіше. Тільки додавайте рідини в фарш з обережністю – щоб він не витікав. Інакше чебуреків з тонким тестом у вас не вийде.

Також обов’язково додайте у фарш спеції – сіль і перець і традиційні для кримських чебуреків кінзу і петрушку.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *