Законодавицею цієї моди є поп-діва Мадонна. Саме вона одного разу з’явилася в світ з блискучою в прямому сенсі цього слова посмішкою. Ідею тут же підхопили інші голлівудські зірки і просто дівчата, які бажають привернути увагу до своєї усмішки. До слова, стоматологи в цьому тренді теж бачать переваги – перед тим, як прикрашати свої зуби стразами, зуби потрібно привести в ідеальний порядок. В іншому випадку прикраса видаватиме всі їх недоліки.
З часом з’явилися нові способи підкреслити красу посмішки – за допомогою грілзів, твінкл, наклейок, але скайси так і не змогли зрівнятися зі стразами.
Стрази на зуби. Кому можна прикрашати свої зуби стразами: про прикраси
Першим виробником стоматологічних стразів є компанія Ivoclar Vivadent. Свою продукцію виготовлювач назвав skyce. В даний час існує два види цих прикрас, які відрізняються розміром – 1,8 мм, 2,5 мм і матеріалом, використовуваним для виробництва – блакитний сапфір або кришталь.
Виготовляють їх з кристалів Swarovski. Виглядають прикраси не тьмяніше справжнього діаманта або інших дорогоцінних каменів. Свій блиск вони не втрачають навіть з плином часу, зберігаючи структуру і ідеальну фактуру поверхні. Навіть дивлячись на фото кристалів, можна побачити, яким шикарним блиском вони володіють.
Нижній шар стразів володіє дзеркальною поверхнею, а коли на неї падає світло, воно повністю відбивається.
Завдяки цьому кристали і мають таке бездоганне сяйво.
З часом скайсами стали називати всі стоматологічні стрази, незалежно від того, хто є виробником виробів.
На перший погляд може здатися, що скайси – це звичайні кристали, якими декорують одяг, взуття. Насправді, такі елементи декору не придатні до застосування в стоматології. Їх структура така, що вони менш зносостійкі, ніж спеціально призначений для цього матеріал, тому у вологому середовищі швидко зношуються. Прикраса може попросту відклеїтися в будь-який момент, залишивши при цьому слід, який за кольором буде відрізнятися від забарвлення зуба, і неприємне відчуття. До слова, від сліду цього легко позбутися.
Ще одна відмінність полягає в тому що звичайні стрази від стоматологічних не мають того шикарного сяйва, заради якого дівчата готові прикрашати зуби.
Стрази на зуби. У яких випадках доцільно прикрашати свої зуби стразами?
Наявність гіпоплазії емалі;
Плями на зубній емалі;
Наявність дефектів емалі.
При різного роду вади, лікувати які недоцільно або взагалі неможливо, дівчата прикрашають свої зуби стразами, щоб приховати їх. Іноді навіть невеликого камінчика достатньо, щоб повернути усмішці привабливість і до того ж зробити її сяючою.
Але врахуйте, що вони повинні бути білосніжними і рівними, тому як прикраса видасть і навіть підкреслить всі недоліки.
Стрази на зуби. Коли не потрібно прикрашати свої зуби стразами?
Незважаючи на такий ефект, є і протипоказання до застосування скайсів в косметичних цілях:
Патологія прикусу;
Наявність алергії на метали;
Вік. У дітей, яким не виповнилося 12 років, процедура може викликати розвиток захворювань. Стоматолог візьметься прикрашати ваші зуби стразами тільки в тому випадку, коли вони в повному порядку. Підвищена чутливість зубної емалі, карієс, камені, відколи, тріщини – це протипоказання до установки стразів. У зв’язку з цим перед процедурою при необхідності пролікувати зуби, зробіть професійне очищення ротової порожнини. Якщо вони потемніли, необхідно піддати їх відбілюванню.
Прикрашати можна молочні або корінні зуби стразами, а ось на імплантати і коронки вони встановлюються гірше.
Якщо це зробити вдасться, швидше за все, прикраса буде недовговічною, але для міцності можна обробити поверхню спеціальним розчином.
Така прикраса емалі шкоди не принесе ні при установці, ні при носінні. При необхідності кристали без утруднень знімаються. Якщо поверхню підготовляють під коштовний камінь, тканини зазвичай препарують. При знятті прикраси отриманий отвір пломбується. Те ж саме робиться, якщо камінь входить до складу пломби.
Кому можна прикрашати свої зуби стразами : установка
Незважаючи на те, що дана процедура відноситься до косметичних, виконує її стоматолог в клініці. Для цього використовуються спеціальні матеріали та інструменти. Тривалість заходу становить не більше 15 хв. Кристали – прикраса зубів, яка кріпиться безболісно.
Першим ділом поверхню піддаємо очищенню, а потім обсушуємо. Далі фахівець намащує стоматологічний клей зі світловідиваючим композитом.
За допомогою цих матеріалів закріплюється кристал. Останній етап установки – полірування поверхні, навколишнього каменю.
До слова, склад, за допомогою якого кріпиться прикраса, містить у своєму складі фтор, сприяючий зміцненню емалі.
Кому можна прикрашати свої зуби стразами : догляд
Що стосується носіння та догляду за кристалами, можна не боятися здійснювати всі гігієнічні процедури, які ви зазвичай проводите. При цьому встановлені скайси на зуби будуть як і раніше міцно триматися. Для чищення порожнини рота використовується звичайна паста і щітка.
Якщо після їжі між зубами застрягла їжа, необхідно скористатися спеціальною ниткою.
Після кожного прийому їжі слід полоскати ротову порожнину з використанням теплої води.
Регулярно відвідуйте стоматолога – не рідше, ніж двічі на рік.
При наявності стразів бажано пережовувати їжу усіма зубами, щоб знизити навантаження на прикрашений.
Рекомендується уникати вживання твердої їжі (сухарі, горіхи, тверді овочі, фрукти).
Бувають випадки, коли ви лише на фото можете побачити, як раніше блищали ваші стрази на зубах, тому як з плином часу вони зблякли, стали тьмяними. У цьому випадку кристал можна просто замінити. Якщо мова йде про дорогоцінний камінь, зверніться до фахівця – він порадить, як вирішити виниклу проблему.
Чи можна прикрашати свої зуби стразами самостійно?
Напевно, ви чули, що це цілком можливо, особливо якщо відповідь на ваше запитання дають розповсюджувачі каменів.
Зазвичай вони пропонують скористатися наступним алгоритмом. Потрібно обробити емаль спиртом (70%), щоб знежирити її. Далі щоб прикрашати зуби стразами вдома, спочатку потрібно нанести бонд, який являє собою стоматологічний клей. Він дозволить прикріпити кристал більш міцно. Тепер необхідно очистити порожнину рота пастою, у складі якої відсутній фтор, обсушити. Далі наноситься гель щільним шаром, висушується. Знову наносимо бонд, а потім рідкий композит. Тепер акуратно приклеюється камінь. За допомогою лампи полімеризації обсушуємо прикрасу.
При проведенні процедури можуть залишитися надлишки композиту, їх потрібно акуратно зняти.
Чи варто користуватися цим алгоритмом і кріпити стрази самостійно? Навряд чи. Для проведення процедури краще звернутися в клініку. Чому?
По-перше, як бачимо, для того, щоб прикрашати зуби, знадобиться набір спеціального матеріалу, який коштує грошей.
По-друге, всі самостійні експерименти з зубами можуть обернутися як мінімум пошкодженням емалі. Професійно провести процедуру зможе тільки стоматолог.
По-третє, купуючи кристали самостійно, ви можете стати жертвою шахраїв, які продадуть вам замість стоматологічних каменів звичайні. Ви не зможете підстрахуватися від низької якості каменю. У клініці же вам запропонують якісний сертифікований матеріал.