Home / Здоров'я / Ідеальна фігура / Співвідношення ваги і росту.Формула ідеального тіла

Співвідношення ваги і росту.Формула ідеального тіла

Бути обізнаними про те, якою є ваша ідеальна вага – це знати до чого варто прагнути під час схуднення. Але як розрахувати свою нормальну вагу? Яке ж співвідношення ваги і росту вважати правильним? Яку масу тіла вважати надмірною, а коли слід бити на сполох через нездорову худорлявість? Поспішаємо запевнити вас, все дуже просто. Існують спеціальні формули і таблиці, за допомогою яких можна знайти свою ідеальну вагу. Дочитавши статтю Ви дізнаєтеся найпопулярніші методики і без проблем навчитеся застосовувати їх на практиці.

Співвідношення ваги і росту. Підтримка ідеальної ваги – аргументи і факти

Співвідношення ваги і росту.Формула ідеального тіла

Стабільно підтримуючи свою вагу, ви не тільки економите на одязі (адже завжди перебуваєте в межах одного розміру), але і реально зміцнюєте своє здоров’я.

Нормальна вага дарує людині нову якість життя – це і прилив сил, і бадьорість духу, і емоційна стабільність, ну і, звичайно, велика тривалість вашогої активного і здорового життя.

Що й казати, втрата зайвих кілограмів – це те, що є життєво необхідним для будь-якої людини. Але ж від тягаря надлишкової ваги можна і потрібно позбавлятися, ну, або, в крайньому випадку, звести його до мінімуму. Ось тільки деякі з причин, чому слід зайнятися собою.

Підвищення комфортності – давно доведено і підтверджено результатами численних досліджень, що втрата всього 5-10% маси тіла сприяє зниженню дискомфорту, викликаного недоліком руху при надмірній вазі. Навантаження на м’язи і суглоби падає, больові відчуття пропадають, з’являється дивне відчуття легкості у всьому тілі і надзвичайний прилив сил. Адже якщо у людини надлишкова вага, то весь його організм працює значно більше і напруженіше, ніж у людини з ідеальною вагою.

Нормалізація кров’яного тиску – практично всі люди з ожирінням  страждають від підвищення тиску. Втрата всього декількох зайвих кілограмів здатна значно знизити артеріальний тиск у людей з гіпертонією, викликаною надмірною масою тіла.

Здорове серце – напевно вам відомо, що чим більша маса тіла людини, тим більше навантаження витримує її серце для того, щоб ефективно поставляти кров до всіх життєво важливих органів навіть в стані спокою, не кажучи вже про фізичні навантаження. Навіть зовсім незначне зниження маси тіла знижує інтенсивність роботи серця, зменшує навантаження на нього, а ризик розвитку стенокардії або виникнення серцевого нападу істотно зменшується.

Мінімальний ризик розвитку раку – сказати, що зниження зайвої ваги повністю вбереже вас від цієї жахливої хвороби ми, звичайно, не можемо. Але вам слід знати, що у жінок з надлишковою вагою ризик захворіти деякими видами раку (наприклад, рак шийки матки, яєчників, молочної залози, жовчного міхура) в кілька разів вища, ніж у тих, у кого вага в нормі. Чоловіки, які мають зайві кілограми, значно частіше хворіють на рак простати, прямої і товстої кишки. Тому підтримка ідеальної ваги – це значне зниження ризику захворіти цими видами раку.

Профілактика артрозу – хвороби суглобів, який виникає внаслідок значного навантаження на суглоби, в тому числі викликаного надмірною вагою. Розвиток артрозу можна повністю запобігти, підтримуючи свою вагу в межах норми.

Здоровий спосіб життя, правильне харчування, помірні фізичні навантаження допоможуть вам тримати свою вагу в нормі, а себе в формі. Але, перш ніж приступати до схуднення, слід зрозуміти, як знайти свою ідеальну вагу? Розрахунок ідеальної ваги проводять за допомогою різних методик і формул, які засновані на таких характеристиках, як вага, зріст, вік і статура певної людини.

Співвідношення ваги і росту. Три способи визначення ідеальної ваги або співвідношення мрії

Спосіб перший. Співвідношення ваги і росту – формула Кетле

Співвідношення ваги і росту.Формула ідеального тіла 1

Визначити ІМТ  або співвідношення ваги і росту  у-дівчаток і хлопців можна за формулою Кетле:

Наприклад, індекс маси тіла (ІМТ) для жінки зростом 168 см і вагою 60 кг складе:

Ідеальним вважається ІМТ від 18, 5 до 24,9. ІМТ до 18,5 свідчить про недостатню вагу, а значить, недостатнє харчування і ризик розвитку анемії, остеопорозу та інших захворювань.  Коли ІМТ перевищує 25, то це свідчить про різні ступені ожиріння, а також ризик розвитку у цієї людини захворювань серця, цукрового діабету та проблемок зі здоров’ям, пов’язаних з надлишковою вагою.

Співвідношення ваги і росту.Формула ідеального тіла 2

Розрахувавши ІМТ, кожна людина може самостійно визначити, чи є у неї надлишкова вага і розпочати боротьбу з ним. Але якщо відхилення від норми занадто велике, а індекс ваги занадто великий, то для виключення серйозних проблемок зі здоров’ям слід звернутися до фахівця для коригування в харчуванні і спільного вирішення проблеми зайвої ваги.

Спосіб другий. Співвідношення ваги і росту та віку

Вага людини, незважаючи на те, жінка це чи чоловік з віком збільшується. Не варто лякатися, це нормальний фізіологічний процес.

Так чи можна розрахувати ідеальну вагу, враховуючи вік людини. Звичайно, так. Для цього можна скористатися такою формулою: Маса тіла = 50 + 0,75 (Зростання – 150) + (Вага – 20): 4.

 Дані про співвідношення ваги і росту  людини в залежності від його віку представлені в таблиці.

Спосіб третій. Співвідношення ваги і росту, віку і статури – формула Поля Брока

Співвідношення ваги і росту.Формула ідеального тіла 3

Такий спосіб визначення ІМТ, запропонований Полем Брока ще в 1871 році, використовується за умови, що ваш зріст не менше 170 см. Для розрахунку ваги необхідно відняти від вашого росту цифру 110. Отримана вага і буде вашою нормою. Якщо ж вам більше, ніж 40 років, то від вашого росту слід віднімати не 110, а 100 для отримання більш правильного результату.

Ще більш точні результати можна отримати, якщо правильно визначити свою статуру, і скорегувати результати. У людей з астенічним (тонкокостним) типом результат потрібно зменшити на 10%, а у людей з гіперстенічним (ширококостим) типом збільшити на 10%. І якщо з ростом і вагою все просто, то не кожна людина знає, який же у неї тип статури. Як же знайти свій тип статури?

Співвідношення ваги і росту.  Індекс Соловйова

Визначити тип статури дуже просто – потрібно всього лише виміряти сантиметром окружність зап’ястя (в найтоншому місці). Це і буде індекс Соловйова, враховуючи який визначають тип статури. Знайти свій тип вам допоможе  таблиця ваги і росту  по Соловйову.

Співвідношення ваги і росту.Формула ідеального тіла 4

Дізнатися свій тип можна також за допомогою одного простого теста. Обхопіть зап’ястя своєї лівої ручки в тому місці, де виступає кісточка, правою ручкою. Якщо: – вдалося легко обхопити, навіть з перебором – ви астенік – вдалося охопити, але з невеликою напругою – нормостенік – не вдалося, як би не старалися – ви гіперстенік У представлених нижче таблицях наведено нормальні значення ваги в залежності від зростання і типу статури.

Співвідношення ваги і росту.Формула ідеального тіла 5

Співвідношення ваги і росту.Формула ідеального тіла 6

Співвідношення ваги і росту. Новий спосіб для визначення ідеальної ваги – індекс ожиріння тіла

Погодьтеся, ІМТ не завжди може ідеально показати стан організму людини. Адже худий, але досить м’язистий чоловік матиме високий ІМТ, що буде свідчити про надлишкову вагу і навіть ожиріння, хоча в реальності це може бути не так. Тому, дослідники пропонують використовувати новий індекс для вимірювання ідеальних параметрів тіла – індекс ожиріння тіла, який більш реально показує ожиріння тіла жінок і чоловіків.

Співвідношення ваги і росту.Формула ідеального тіла 7

За результатами проведених досліджень (опублікованими в 2011 році в журналі «Ожиріння»), американський вчений Бергман вивів таку формулу для визначення цього параметра: Формула Бергмана Передбачуване збільшення потрібно вказати в метрах, округливши до десятих, а окружність стегон вимірюється по горизонтальній площині в найширшому місці сідниць. Нормою вважають значення індексу ожиріння тіла в межах від 8 до 20. Менше 8 – недолік ваги, більше 20 – зайва вага. Якщо значення перевищує 25, то йдеться про ожиріння. Дослідження в даному напрямку ще проводяться, так, що в найближчому майбутньому можна очікувати уточнення і коригування до даного показника.

Ще раз про ідеальне тіло – співвідношення ваги і росту

Однією з кращих формул по визначенню ідеальних параметрів тіла є формула Маккаллума, яка  ґрунтується на розмірі обхвату зап’ястя.

Ви ідеально пропорційно складені:

якщо обхват молочних залоз дорівнює 6,5 обхвату вашого зап’ястя

якщо 85% обхвату молочних залоз приблизно рівні обхвату ваших стегон

якщо 70% обхвату молочних залоз дорівнюватимуть обхвату вашої талії

якщо 53% від обхвату молочних залоз дорівнюють обхвату одного з ваших стегон

якщо 37% від обхвату молочних залоз – одного обхвату вашої шиї

якщо 36% від обхвату молочнних залоз – одного обхвату вашого біцепса

якщо приблизно 34% від обхвату молочних залоз – обхват гомілки

якщо 29% від обхвату молочних залоз – обхват передпліччя

Звичайно, не у всіх параметри будуть точно збігатися, адже дана методика передбачає , що розмір зап’ястя дуже пов’язаний з розмірами кісток всього скелета, а це у деяких людей не так.

Дівчина має ідеальну статуру, якщо обхват її талії на 25 см менший обхвату стегон, як доповнення обхват стегон повинен приблизно дорівнювати обхвату молочних залоз. Ідеальний обхват талії можна розрахувати, віднявши від зростання в см число 100. Тобто жінка ростом 168 см матиме ідеальні пропорції, якщо обхват її талії буде 68 см, а обхват стегон і грудей – близько 93 см.

Цікаво і таке спостереження – оскільки обхват талії жінок в сантиметрах повинен приблизно дорівнювати ідеальній вазі в кілограмах, то один кілограм схуднення дає зменшення в талії на один сантиметр, наближаючи вас все ближче до мрії про ідеальну вагу, ідеальне тіло і ідеальне здоров’я.


Check Also

Як схуднути взимку – підбірка дієвих способів

Дівчата діляться на дві категорії. Одні вважають, що взимку в низці свят можна і розслабитися. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *