Home / Діти / Що подарувати на хрестини дівчинці та хлопчику. Корисні поради

Що подарувати на хрестини дівчинці та хлопчику. Корисні поради

Хрестини – світлий і великий день у житті кожної людини. Після проходження цього першого церковного Таїнства у дитини з’являється свій ангел-хранитель, який буде оберігати його все життя від злих людей і неприємностей. Про те, що подарувати на хрестини дитині дізнаємось з даної публікації.

Що подарувати на хрестини. Що потрібно для хрещення малюка?

Що подарувати на хрестини дівчинці та хлопчику. Корисні поради

У цей день дитина знаходить хресну матір і хрещеного батька, які зобов’язуються оберігати малюка протягом життя від усяких бід і знегод, а також допомагати порадою, наставляти, вчити.

У православ’ї хрещення дитини вважається його другим народженням для духовного життя під покровом Бога. Тому більшість батьків прагнуть хрестити свою дитину ще в дитинстві. Важливо знати, що обряд проходить за певними правилами і церковними канонами.

Головні люди, які повинні обов’язково бути присутнім на Таїнстві:

дитина;

хресні батьки (мати і батько).

До вибору хресних батьків для малюка потрібно підійти дуже серйозно. Це повинні бути відповідальні люди, які зможуть допомогти дитині в складних життєвих ситуаціях. Існують вимоги, які потрібно враховувати при виборі хрещених:

хресні батьки повинні бути православними християнами і часто відвідувати церкву;

хрещених батьків не можна буде поміняти, після проведення Таїнства;

не можна брати в хресні людей, які перебувають у шлюбі;

хрещеними батьками не можуть бути рідні мати і батько дитини.

На Таїнство Хрещення запрошують, як правило, тільки членів сім’ї, найближчих друзів і родичів. У цей світлий день малюкові прийнято дарувати подарунки, трохи відрізняються від тих, які подаються в інші святкові дати.

Батьки і хресні повинні заздалегідь підготуватися і придбати все необхідне для проведення таїнства. Вам знадобиться хрестильний набір – одяг спеціально призначений для обряду хрещення. У нього входять:

Сорочечка. Вона повинна зручно зніматися, щоб перед зануренням у купіль дитину можна було швидко роздягнути.

Чепчик. Під час проведення таїнства у малюка зістригається пучок волосся, тому шапочка повинна мати зручні зав’язки і швидко зніматися.

Штанці. Підходить модель без шкарпеток, щоб під час миропомазання ніжки немовляти були відкритими.

Крижму. Це спеціальне прямокутне полотно або пелюшка білого кольору, в яку хресні беруть дитину після купелі. Білий колір символізує чистоту душі після хрещення.

Крім хрестильного одягу для проведення обряду, обов’язково потрібно придбати:

натільний хрестик – можна купити в самій церкві, а якщо хрестик купується в іншому місці, то його попередньо потрібно обов’язково посвятити;

ланцюжок або шнурочок, щоб хрестик можна було надіти на дитину;

ікона Ангела-хранителя, яким благословляється охрещене немовля;

свічки – скільки їх потрібно, вам скажуть в церкві.

Що подарувати на хрестини? В наші дні Таїнство Хрещення не надто відрізняється від цього обряду в старовину. І в Православній і в Католицькій церквах цей обряд належить до одного з Таїнств. Відмінності помітні тільки в проведенні ритуалу.

У православній церкві малюка три рази занурюють у воду, в католицькій церкві обливають водою, протестанти оббризкують водою, баптисти проходять обряд хрещення в водоймах.

В першу чергу про те, що подарувати на хрестини для свого хрещеника потрібно подбати хрещеним батькам. Хресна мама може подарувати:

гарну Крижму з вишитою церковною символікою;

хрестильний набір;

мірну ікону, відповідну зросту дитини при народженні (на іконі може бути зображений лик Святого покровителя);

задача хресних – духовне виховання дитини, тому хорошим подарунком буде Святе Письмо або молитвослів.

Хрещений батько за традицією купує натільний хрестик і ланцюжок. Матеріал, з якого він виготовлений, не має значення і залежить лише від фінансового становища хресного. Близькі родичі, наприклад, бабусі і дідусі, можуть подарувати:

срібну ложечку – на ній можна вигравіювати ім’я немовляти;

срібну чашечку – такий посуд вважається гігієнічним, а в подальшому буде використовуватися для годування крихти;

ікону із зображенням Ангела-хранителя, Богородиці або Миколи Чудотворця.

Що подарувати на хрестини іншим гостям, запрошеним на урочисту подію? Не обов’язково підносити подарунки, пов’язані з обрядом хрещення. Це можуть бути традиційні предмети дитячого гардеробу і побуту:

м’які іграшки;

костюмчик або платтячко;

ковдрочку;

комплект дитячої білизни;

махровий рушник або халатик;

колготки, шкарпетки;

фотоальбом;

казки

стільчик для годування, манеж і безліч інших корисних предметів.

Якщо торжество проводиться вдома, то цілком доречно буде принести квіти, напої та солодощі. Для гостей, які абсолютно не розбираються в дитячих речах або не мають часу на їх покупку, паличкою-виручалочкою стане конверт з певною сумою грошей. Батьки завжди будуть раді такому презенту і самі куплять малюкові все необхідне.

Брязкальця, пляшечки для годування, прорізувачі для зубів, гумові іграшки для купання теж будуть дуже до речі.

Ходунки, конячка-качалка, манеж, гойдалки – речі недешеві, але всім необхідні, якщо є можливість подарувати, то це буде чудовим подарунком.

Головне, щоб подарунок був піднесений від чистого серця, тоді він принесе тільки користь малюкові і батькам.

Від подарунка, піднесеного на хрестини, в основному залежить благополуччя людини, адже цей день дуже важливий в його долі. Правильно підібраний подарунок буде оберегом малюкові і запорукою благополуччя в майбутньому.

Дар повинен мати духовну цінність, нагадувати про це святий день і бути практичним.

День хрещення – свято малюка і його хрещених батьків, яких теж можна привітати і обдарувати будь-яким презентом, це буде дуже зворушливо і незабутньо. Можна заздалегідь підготувати зліпок ніжки або ручки хрещеника, оформлений в рамці.

Фотографію в гарніій рамці з підписаною датою хрещення. Можна підготувати, зроблену своїми руками композицію з бісеру, намистин, картону на тему Таїнства Хрещення.

Що подарувати на хрестини дівчинці

Подарунки від хрещених батьків

До вибору, що подарувати на хрестини  дівічинці потрібно поставитися дуже відповідально і підготуватися заздалегідь. Існують предмети, які даруються дівчинці в день хрестин тільки хрещеними батьками.

Роль хрещеної мами дуже важлива, адже вона в період обряду тримає на руках дівчинку і передає для обмивання в купелі священика. Майбутній хрещеній мамі необхідно придбати хрестильний костюм – це головний подарунок дівчинці, який буде зберігатися все життя.

Костюм складається з довгого платтячка і чепчика. За старих часів костюми шили самостійно, вкладаючи в них хороші помисли, і таким чином, вони завжди приносили хрещениці щасливу долю. В наш час великої необхідності в шитті немає, все доступно продається в дитячих магазинах.

Вибирати костюм потрібно з серйозністю і любов’ю, і тоді він принесе благополуччя. Тканина, з якої пошитий костюм повинна бути натуральною, без грубих швів, щоб не нашкодити ніжній шкірі дівчинки. Колір костюма повинен бути в світлих тонах, а урочистіше, якщо він буде білий.

Ще дуже важлива річ, в яку обертають дитину після обмивання у святій воді – це крижма (біле полотно). Після хрестин вона буде оберігати і захищати дитину від хвороб. Коли дівчинка захворіє, її потрібно обернути в Крижму і тоді вона швидше піде на поправку. Бережуть Крижму, як і хрестильний костюм все життя, тому до її вибору треба поставитися з усією відповідальністю.

У продажу їх є дуже багато: з різних матеріалів і візерунків. Можна зробити її по своєму індивідуальному замовленню: з вишитим ім’ям малятка або датою хрестин.

В обов’язки хрещеного батька входить покупка першого натільного хрестика. Протягом життя дитина може носити і інші хрестики, але перший повинен зберігатися і нагадувати про цю важливу подію. Хрестик може бути виготовлений з дорогого металу, а також може бути олов’яним.

Кращим же металом для цих цілей визнано срібло, адже воно має цілющі властивості і не робить на дітей негативного впливу (алергічних реакцій).

Це перелік обов’язкових подарунків, які можна доповнити іншими речами, іграшками, необхідними дівчинці.

Подарунки від гостей дівчинці

Дуже  хорошим, традиційним, що подарувати на хрестини, буде іменна ікона зі святим покровителем дівчинки. Після, її потрібно поставити в голову дівчинки, і вона буде оберігати дитину, а потім стане її талісманом. Це один з найголовніших подарунків. Можна також віддати перевагу іконі Ангела Охоронця, щоб він охороняв сон немовляти, а також будь-яке зображення Богородиці або Миколи Чудотворця.

За старих часів існувала традиція підносити в дар на хрестини мірні ікони. Святий образ зображувався на дошці, розмір якої був такий же, як і зростання немовляти під час хрестин. Цю ікону берегли протягом усього життя.

Срібна ложка “на зубок» буде хорошим подарунком. Якщо є така можливість, то можна зробити гравіювання з ім’ям дівчинки, датою народження або датою хрестин. Це буде символічний, незабутній подарунок.

Цією ложечкою згодом можна годувати дитину, а також використовувати її для знезараження води, опустивши в ємність з водою на деякий час. Ще можна презентувати срібну чашечку, адже ті діти, які пили і їли з срібного посуду ніколи не мають почорнілих зубків.

У свою чергу, хорошим подарунком будуть срібні або золоті прикраси, їх потрібно вибирати з особливою ретельністю, щоб не було гострих, колючих елементів, які можуть завдати рани малятку.

В основному всі мами зберігають перші локони малятка, перший випавший зуб, бірочки з пологового будинку, тому підходящим подарунком буде вишукана скринька, в якій все це буде довго зберігатися.

А також в повсякденному житті дуже знадобляться практичні подарунки, такі як одяг, іграшки, постільна білизна, засоби особистої гігієни, дитячий транспорт, книги і багато іншого. Щоб надати символічності речей, іграшки можна зробити на замовлення і вишити або вигравіювати побажання. На постільній білизні можна також вишити ім’я дівчинки, або янголят.

Що подарувати на хрестини хлопчикові

Подарунки на хрещення хлопчика практично не відрізняються від тих, які даруються дівчинці. Для обряду хлопчикові також потрібен хрестильний костюм – чепчик з подовженою сорочкою, який за звичаєм приносить майбутня хрещена мама.

Для хлопчика краще вибирати тканину для такого костюма білого, бежевого або блакитного кольору. Так само як і для дівчинки важливим і обов’язковим атрибутом є крижма, на якій можна вишити ім’я хлопчика, дату народження або дату хрестин. Хрещений батько дарує хрестик, який буде оберігати хлопчика.

Додатково до всього хресні можуть подарувати речі для повсякденного користування (одяг, іграшки, книги).

Запрошені на Таїнство хрещення хлопчика близькі друзі і інші родичі дарують ті ж подарунки, які були описані в розділі, що подарувати на хрестини  дівчинці,подарунки від гостей дівчинці.


Check Also

Малюнки по клітинках для хлопчиків. Цікава ігрова підбірка

Велику популярність останнім часом набирають малюнки по клітинках для хлопчиків. Щоб ви завжди знали, що …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.