Home / Твоя краса / Тіло / Що можуть означати болісні менструації та біль внизу живота

Що можуть означати болісні менструації та біль внизу живота

Коли біль під час менструації сигналізує про серйозні захворювання? Перевірте, що це може означати, і в яких випадках необхідно відвідати лікаря!

На біль під час менструації скаржаться в основному молоді жінки, які не народили дітей. Скарги такого роду можуть бути, але не обов’язково, вони вказують на серйозні захворювання. У багатьох випадках істотно впливає на комфорт повсякденної роботи. Сьогодні медицина надає можливості для значного зменшення болю і  таким чином, поліпшити якість життя. Ви повинні знати, себе самі, щоб впоратися з цією проблемою, і коли звернутися до фахівця.

Природні симптоми 

Під час місячних кровотеч  більшість жінок відчувають певний біль, розташований в нижній частині живота, який викликаний скороченнями матки під час менструації.

– Може з’явитися навіть за кілька днів до її виникнення, сигналізуючи про наближення кровотечі. Найбільш сильний біль у перші два-три дні, потім поступово зникає. Він може опускатись до стегон, паху, а то й до спини і хреста.

Найбільш поширеними причинами, що викликають серйозні менструальні спазми, є: ендометріоз, міома матки і спайки в малому тазі.

– Якщо інтенсивний біль з’являється перед менструацією і зникає з його настанням, а в інші дні циклу під час статевого акту, жінка відчуває значний дискомфорт, причиною може бути ендометріоз. – Однак це не правило, і підтвердження діагнозу і вимагає ретельних тестів (час лікування).  

Ендометріоз – це виникнення ендометрії, або слизової оболонки порожнини матки, за її межами, наприклад, на яєчниках, маткових трубах, кишечнику і в очеревині. Через відсутність специфічних симптомів, остаточний діагноз не завжди простий. Правильно проведене  гінекологічне обстеження (оптимально проведене в перші дні менструації) допомагає у первинному діагнозі та правильному лікуванні.

– Буває також, що хворобливі менструації можуть бути першим симптомом міоми матки і внутрішньочеревних спайок , які частіше з’являються у хворих після кесаревого розтину. Вони вимагають спеціальної діагностики. Біль також може бути результатом анатомічних дефектів репродуктивних органів, але, як правило, симптоми вже спостерігаються у дівчаток у період статевого дозрівання і діагностуються досить швидко.

Як боротися з болем?

Одним із способів полегшення менструальних болів є використання теплих компресів, що знижує тонус м’язів. Ефект також приноситься травами, які надають заспокійливу і розслаблюючу дію, завдяки якій вони усувають неприємні недуги. До них відносяться, серед іншого: м’ята, меліса, ромашка, календула. Недіастолічні або аналгетичні препарати також можуть допомогти.

– У деяких жінок спостерігається настання менструальних скарг з віком Народження дитини природним шляхом зазвичай викликає сильне розтягнення шийки матки, що, у свою чергу, полегшує відтік менструальної крові, завдяки чому біль припиняється.

Одним з підтверджених способів полегшення болючих періодів, у тому числі викликаних ендометріозом, є регулярна фізична активність. Вправи (приблизно 3 рази на тиждень протягом 45 хвилин) часто дають аналогічний ефект при застосуванні анальгетиків. Повідомлення з клінічних випробувань, проведених на групах тисяч жінок, підтверджують такі результати. Це може бути пов’язано з секрецією ендорфінів під час тренування, що, з одного боку, поліпшить самопочуття, а з іншого – зменшить біль.

Коли звертатися до лікаря?

Візит до гінеколога необхідний, коли сильний менструальний біль з’являється раптово або набагато сильніше, ніж раніше . Дуже важкі кровотечі або інші неприємні симптоми, такі як блювота, непритомність або діарея під час менструації, також повинні бути враховані.

– Рекомендації фахівця також рекомендується, коли менструація з’являється нерегулярно, або наявний біль запобігає щоденному функціонуванню . Після  проведення гінекологічного обстеження та проведення додаткових тестів (при необхідності) ми можемо поставити правильний діагноз. Таким чином, можна планувати відповідне лікування, що призведе до вирішення дискомфорту і кращого настрою пацієнта.

Увага! Вищенаведені поради є лише пропозицією і не можуть замінити відвідування спеціаліста. Пам’ятайте, що в разі проблем зі здоров’ям необхідно звернутися до лікаря!


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *