Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Що таке тонування і чи можна його робити в домашніх умовах?

Що таке тонування і чи можна його робити в домашніх умовах?

Багато жінок, які систематично фарбують волосся, часто стикаються з проблемою швидкого вимивання фарби з волосся. Фарбувати волосся кілька разів на місяць і накладно з фінансів, і шкідливо для локонів і шкіри голови. Відмінний вихід – тонування!

 У чому відмінність тонування  від фарбування?

 Відмінність тонування від фарбування полягає в наступному: тонування – щадно відноситься до волосся, не руйнує їх структуру, відтіняючи природний колір. Фарбування ж – це зміна кольору з глибоким проникненням у волосяну тканину.

 Для тонування не використовуються стійкі фарби, які обволікають поверхню. Освітлити волосся або зафарбувати сивину неможливо.

 Вимиваються тонувальні засоби після кожного миття голови, чіткої межі між своїм кольором і забарвленим немає. Фарба не стійка, максимум через 2 місяці від неї й сліду не залишається.

 Після процедури тонування локони виглядають здоровими, блищать, так як в засоби додані вітаміни та інші оздоровлюючі добавки. Майже всі стійкі фарби містять руйнівну волосяну структуру речовини: перекис водню або аміак.

 Тонування волосся вдома

 Тонування волосся вдома проводиться за наступним алгоритмом. Відтінок волосся після тонування відрізняється від натурального на 2-3 тони, не більше, тому колір косметичного засобу вибирають, орієнтуючись на природний. Роблять пробу на зап’ясті або ліктьовому згині, щоб уберегти себе від алергічної реакції.

 Далі діють за інструкцією. Наприклад, при нанесенні тонування для волосся «Естель- палітра» шевелюру мити спеціально не потрібно, її потрібно тільки намочити. Але є і засоби, перед фарбуванням якими необхідно скористатися миючими засобами.

 Бажано уздовж лінії росту волосся – близько чола і над вухами, нанести косметичний крем або вазелін, щоб не забруднити шкіру. Засіб можна наносити як шампунь, наливши його на долоню, захищену рукавичкою, або за допомогою спеціальної щітки, розділяючи шевелюру на пасма.

 Якщо був вибраний більш швидкий спосіб нанесення – за аналогією з шампунем – то пасма необхідно прочесати.

 Після того як необхідний час витримано, тонік змивають. Промивають голову водою без шампуню, поки фарба-тонування для волосся, з них сходити не перестане, і вода стікатиме чиста.

 Найбільш популярні тонуючі засоби

 Найбільш часто використовуються наступні тонувальні засоби:

 Фарба-догляд фірми «Лореаль». Підсилює пігментацію, надає відновлюючу дію, коректує основний колір;

 Фарба лінії «Естель» вважається найбільш щадною, при її застосуванні волосся зберігають м’якість, починають красиво блищати;

 У широкому асортименті представлені безаміачні тонуючі для волосся серії «Матрикс-палітра». У цій лінії також є засоби, за допомогою яких проводиться мелірування;

 Засоби фірми «Шварцкопф» більше підходять тим, хто хоче позбутися від жовтизни, вони оптимально підходять власницям сивої або освітленої шевелюри. Мінус цієї косметики – надто густа консистенція, важко наносити;

 Легко і приємно користуватися шампунем фірми «Бонакур». Він відновлює локони, надаючи холодний відтінок висвітленим або сивим пасмам. До мінусів відносять вартість;

 Власниці сивого волосся воліють використовувати «Роколор». Його не потрібно довго тримати на голові – у нього дуже потужні тонуючі здібності. Але асортимент представлених кольорів убогий, та й стійкість низька – змивається протягом 3 тижнів.

 Втім, можна зробити висновок: чим дорожче коштує засіб, тим у нього більше плюсів – вищі доглядові якості і стійкість.

 Необхідність тонування

 З необхідністю тонувати волосся від жовтизни стикаються жінки, їх освітлити. Жовтизна буде присутня  після подібної процедури на шевелюрі обов’язково, якщо в природному пігменті містився теплий колір.

 Справляються із завданням прибрати негарний відтінок «срібні» шампуні або бальзами, які мають у своєму складі фіолетовий пігмент. Локони після обробки будуть мати гарний попелястий колір.

 Підходять для відновлення світлого відтінку: бальзам від «Лореаль» – відтінок «Вікінг» і перлинно-попелястий шампунь від «Естель».

 Для тонування сивого волосся існують спеціальні засоби, які також допомагають прибрати жовтизну у платинових блондинок. Найбільш популярними серед них є: «Матрикс-палітра», «Лореаль», «Ірида».

 Ці засоби не тільки допомагають надати шевелюрі благородний тон, а й благотворно впливають на структуру волосся – сивина не тільки змінює колір, вона висушує локони.

 Тонування волосся, нанесена на мелірування, допомагає відновити втрачені якості. При освітленні волосся тоншають і висушуються, і відновити структуру допоможуть засоби з кератинами і протеїном. Щоб провести інтенсивне тонування для повернення локонам блиску і м’якості не потрібно обов’язково відвідувати перукарський салон. Зробити це можна вдома після набуття професійних засобів.

 Тоновані пасма обробляють раз на тиждень, наносячи на них особливі шампуні або використовуючи спеціальні спреї або ополіскувачі.

 Наявність в засобах для тонування вітамінів та поживних речовин не означає, що можна буде заощадити на додатковому догляді. Спреї, бальзами та маски як і раніше шевелюрі необхідні.

 Змити тонування

 Чим змити тонування з волосся, якщо після процедури здалося, що відтінок не підійшов або фарба лягла нерівно? Відновити колір волосся, промивши голову кілька разів шампунем, не вийде, тільки відтінок стане менш інтенсивний. Навіть найстійкіший засіб розрахований на місячний термін.

 Якщо волосся знебарвлені, краще придбати професійні засоби для вимивання фарби. Вони випускаються в тих же серіях, що і фарбуючі. Наносяться на сухі брудні волосся, а потім змиваються. Повторення процедури фарбування в цьому випадку можливе не раніше, ніж через тиждень.

 Якщо фарбування проводилося стійкою фарбою, після змивки тонування професійними засобами вона може втратити первісний колір, стати світліше. До цього слід бути підготовленим.

 Допомогти змити тонування  можуть домашні маски з кефіру або олій: оливкової, реп’яхової, касторової. Наносяться домашні засоби на 30 хвилин під утеплюючу шапочку. Додатковий бонус – зміцнення структури волосся.

 Подібною же дією володіє яблучний сік.

 Радикальний спосіб – зафарбувати тонування. Тільки спочатку потрібно перевірити, як відреагує окреме пасмо. Поєднання фарб може дати зовсім не той ефект, на який розраховували.

 Тонування дозволяє експериментувати з кольором, надавати волоссю різні відтінки, допомагає визначитися з колірною гамою. Одночасно засоби допомагають доглядати за волоссям, оздоровлюють їх і живлять вітамінами.


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *